Toshiba seria ZF

marcin_m

New member
Sprawdzałem innym kablem (tym razem Profigold, wcześniej Tech-link) i jest dużo lepiej, trzeba przyłożyć ucho żeby jakieś szumy usłyszeć, wcześniej było to wyraźne.
Ale dziwne to jakieś, kable dobre, nie te z tych najtańszych więc niespodziewałem się jakichś zakłóceń z tej strony.
Wykluczyłem w zasadzie TV bo dźwięk z konsoli i DVD jest bez zakłóceń i to niezależnie od kabla.
Pozostaje dekoder, ale dziwne że różnie jest w zależnoci od pory dnia, a czasami zależało to od kanału. Skłaniam się ku instalacji SAT. Nie znam się na tym, więc mogę gdybać.
I zauważyłem jeszcze jedno. Mam twoje ustawienia kolorów gilek, ale kolory różnią się w zależności od sygnału z dekodera, tzn. przy kanałach w SD i sygnale 576 są bardziej wyblakłe, niż przy ustawieniu 720p i 1080i. Wyraźnie widać to przy żółtym i twarzach. Jestem ciekaw dlaczego tak się dzieje.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
To co zmieniłem w stosunku do tego co jest na necie:
1. Podświetlenie - 37
2. Kolor - 42
3. temp. - z chlodnego na naturalny.
Mam pytanie - jakiego dekodera używasz?
 

zonaty

New member
WItam Wszystkich,
Od kilku dni testuje toshibe zf 46'' u siebie w domu. Generalnie jestem zadowolony ale wspolpraca z komputerem po HDMI pozostawia pewien niesmak.
Pecet ma grafike ATI radeon HD 3850 (najnowsze sterowniki) i jest podlaczony do tv kablem HDMI (jeden z tanszych - nie powinno miec znaczenia skoro lataja tam zera i jedynki). Rodzielczosc karty ustawiona jest na 1920x1080/60Hz, natomiast na tv ustawione jest dokladne skalowanie.
Ekran tv jest idealnie wypelniony obrazem nadawanym z peceta natomiast czytelnosc czcionek jest bardzo slaba.
Rysujac cienka linie np w Paint'cie widac ze linie poziome sa grubosci jednego piksela, natomiast pionowe maja grubosc trzech (jeden czarny w srodku i dwa szare po bokach).
Czy macie pomysl jak i co ustawic zeby bylo idealnie?
pozdrawiam
Rafal
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Hmmm, to jest gdzieś tutaj opisane, jak sobie przypomne lub znajdę to dam linka. Z tego co pamiętam to bardzo proste, u siebie też tak miałem ale też nie pamiętam jak to zrobiłem, a teraz nie chce mi się kompa brać do pokoju żeby sprawdzić.
 

maly123_4

New member
Witam!
Chciałbym się poradzić rozważam kupić telewizor 40" i wacham się między samsungiem LE40A786 a toshiba 40ZF355B. Liczę na waszą pomoc może doradzicie mi jakiś inny model z tym samym przedziale cenowym. Dodam że będe go wykożystywał głównie do oglądania telewizji w SD przez kablówkę.
 

serce

New member
Nie wiem dlaczego są tylko 2strony postów jak tv designem przykuwa ostro uwagę, widzę również że pięknie odbiera sd.Widziałem na własne oczy jak odbiera sd i według mnie bardzo ładnie, lepiej odbiera niż inne soniaki, które nie posiadają 100hz.Użytkownicy tego tv bardzo proszę odezwijcie się w tym temacie bo mam możliwość kupienia tego tv 46cali więc o 6cali większy w bardzo dobrej cenie, taniej niż na ceneo/skapięc ;]
Potrzebuję informacji czy ten brak 100hz może wpłynąć źle na tv, testowałem go tylko na sygnale sd i bardzo ładnie odbierał, bez żadnych ścin czy przymulenia obrazu albo wystąpienia złego kontrastu/podświetlenia i najważniejsze tak jak wcześniej wspomniałem bez ścinek a to ważne bo model bez 100hz.Bardzo was proszę użytkownicy tego tv napiszcie bo design ma przepiękny, taki tv to można na ścianie powiesić a nawet trzeba.Ciągle myślę czy te 100hz jest potrzebne w tym modelu, czy nie lepiej dopłacić(no można powiedzieć nawet gruuubo dopłacić do 100hz bo naprawdę mam dobrą cene na ten model).Jestem w ogromnej rozterce, tv odebrał pięknie sygnał sd chodzi tutaj o dvd ale parę filmów/scen sprawdzałem i wg.mnie jest ok ale ... no właśnie ale czy ten brak 100hz bardzo widać w tym tv.Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi bo ten tv design to chyba ma najlepszy z telewizorów, jak go zobaczyłem odrazu przykuł uwagę co to za model, popatrzyłem Toshiba i wszystko jasne ;]
Nowszy model z3030 poszedł jak świeże bułeczki, boję się że również ten model może się szybko sprzedać dlatego proszę o szybkie, konkretne posty.
Pozdrawiam i mam nadzieję że pomożecie nam biednym użytkownikom, którzy nie wiedzą jaki tv wybrać :p Sami wiecie jaka to ostra rozterka, na początku już ma się modele ale później wychodzą nowe z ostrą ceną więc odpadają jednak ... czy dopłacić hmm to rozterka numer1 następnie można powiedzieć promocja/rabat/dogadanie się rozterka numer 2 :D itp. itd. mógłbym tak pisać do 24:00 ...
Pozdrawiam i pomóżcie bo według mnie jeden z lepszych tv ale ... ja w tych klockach nie siedzę dlatego potrzebuję głównie użytkowników tego tv opinie, pozdrawiam Piotr.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Chłopie ten TV posiada jak najbardziej 100 Hz, skad wziąłeś takie dane że nie ma. To kompletna bzdura. Jeśli chodzi o z3030 to nie naowszy ale STARSZY model TOSHIBA.
REASUMUJĄC -TOSHIBA 46ZF355 posiada 100 Hz i wszystkie modele ZF.

Pozdarwiam
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Nie polecam Samsunga, w SD to straszny badziew, zdecydowanie ZF, lepszy od Szajsunga jest JVC, Sony, Panasonic, Philips......
Jak zobaczyłem ten TV u kolegi to się załamałem, a i on się załamał jak zobaczył u mnie obraz :).
Pozdrawiam
 

serce

New member
gilek1975 napisał:
Chłopie ten TV posiada jak najbardziej 100 Hz, skad wziąłeś takie dane że nie ma. To kompletna bzdura. Jeśli chodzi o z3030 to nie naowszy ale STARSZY model TOSHIBA.
REASUMUJĄC -TOSHIBA 46ZF355 posiada 100 Hz i wszystkie modele ZF.

Pozdarwiam
Pomyliłem się w temacie, mi chodzi o model xf ;/ zf troszkę za drogi.
 

gmerk

New member
Hmm...

Witam wszystkich forumowiczów.

Od kilku dni jestem posiadaczem tytułowej ZF-ki. Dokładnie modelu 40"Zf355. W chwili obecnej korzystam z starej analogowej kablówki UPC, ale za kilka dni będę już dysponował wersją cyfrową owej kablówki.

Moje pytanie dotyczy trybów wyświetlania. W obecnej chwili najsensowniejsze ustawienia to SZEROKI KĄT i SUPER LIVE 1. Pozostałe są za bardzo porozciągane albo w jedną albo w drugą. Jednak oba z dwóch najsensowniejszych również mają swoje minusy.

W super live 1 obraz jez dobrej jakości, lecz brzegi ekranu wydają się rozciągnięte a przesuwanie się obrazu jest dziwnie nienaturalne. Szczególnie oglądając np mecze ma się wrażenie jak by się oglądało coś przez butelkę - brzegi ekranu uciekają i pojawiają się szybciej i są tak jak by zaokrąglone. Z kolei w szerokim koncie czegoś takiego nie ma jednak obraz jest tak jak by gorszej jakości.

Pytania:
1. Czy można zniwelować tą "nienaturalność butelki" w trybie super live1 lub polepszyć jakość obrazu w trybie szeroki kąt?
2. Jak wygląda ta sytuacja w przypadku sygnału cyfrowego w trybie dokładne skalowanie - mam nadzieje że tego problemu nie ma (jak wspominałem za kilka dni będę dysponował cyfrową UPC).
3. Czy zmieniając jakieś opcje w ustawiniach (włączając lub wyłączając pewne ulepszacze) obowiązują one wszystkie tryby wyświetlania czy może każdy tryb ma przypisane do siebie konkretne ustawienia?

Z góry dziękuję za wskazówki.
Pozdrawiam.

P.S. GILEK - twoje ustawienia kolorów bardzo ładnie się prezentują :)
 

darekk75

New member
Mam dylemat. Toska 46ZF355 czy Sony 46W4500? Podobno obraz HD zdecydowanie lepszy w Sony. Natomiast Toshiba przewyższa jakoscią sygnału SD. Czy faktycznie ten obraz w HD tak odstaje. Miał ktos możliwość porównania tych modeli? Ceny są zbliżone.
 

bluray

Banned
Gmerk;
nie rób wiochy.
Oglądaj programy nadawane w 4:3 bez ingerencji w proporcje obrazu.
Ewentualnie zrób zoom 1.
Wybierz tryb : "dokładny scan" i tak zostaw.
Przejdź na SAT TV. Najlepiej N-box recorder. Bo tam masz masę dobrego HD 16:9 godnych Twojego TV.
Masz najlepszy TV na rynku. Konsumuj.
 
bluray napisał:
Gmerk;
nie rób wiochy.
Oglądaj programy nadawane w 4:3 bez ingerencji w proporcje obrazu.
Ewentualnie zrób zoom 1.
Wybierz tryb : "dokładny scan" i tak zostaw.
Przejdź na SAT TV. Najlepiej N-box recorder. Bo tam masz masę dobrego HD 16:9 godnych Twojego TV.
Masz najlepszy TV na rynku. Konsumuj.



Widzę że kolega nie ma zielonego pojęcia o tym modelu:
- "dokładny scan" a właściwie "dokładne skalowanie" jest nieaktywne przy sygnale nie HD
- nie ma czegos takiego jak zoom 1 w tym modelu, najblizsze temu ustawieniu jest wspomniany super live 1
Gmerk: ustawisz sobie "dokładne skalowanie" przy sygnale HD i Twój problem minie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
darekk75- wracamy do podstaw czyli do pytania o ppotrzeby i warunki .
Czego ile oglądasz i w jakich proporcjach ?
 

darekk75

New member
kiki napisał:
darekk75- wracamy do podstaw czyli do pytania o ppotrzeby i warunki .
Czego ile oglądasz i w jakich proporcjach ?

do telewizorka zamierzam zakupić n-kę. Oglądam w zasadzie wszystkiego po trochu:) nie jestem jakimś zapalonym kinomanem, ale najbardziej zależy mi na dobrym odbiorze sportu - głownie mecze pilki noznej, a tu część relacji może być w HD jak i w SD no i stąd ten dylemat, który spedza mi sen z oczu :) . Jesli chodzi o warunki to pokój średnio nasłoneczniony, odległość od TV ok. 3,5-4m. Dzieki za wszelkie info.
Pozdrawiam.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Witaj, Ja mam ustawione na "szeroki kąt", w fergusonie 7018, który posiadam włączyłem w opcjach wyjść:
a) rodzaj obrazu - 4:3
b) konwersje - ignoruj
i mam normalny obraz, nie rozciągnięty, i oglądam 16:9.
To tyle filozofii, dużo daje tuner jaki mamy :).
Pozdrawiam
 

darck

New member
ortax360 napisał:
Nie panowie, W4500 jest lepszym lcd od Toshiby ZF .()
W SD Toshiba jest lepsza ,ale w HD jest o klasę nizej od w4500 . Dodatkowo ( dla mnie jest to istotna wada ) Toshiba nie zapamietuje zdefiniowanych ustawien obrazu . Czyli mamy te same ustawienia na kazdym wejsciu .
Te wypowiedzi zachwiały moją chęć zakupu tośki ZF.:( Już sam nie wiem. :confused:
Może ktoś widział te telewizory w akcji i podzieli się wnioskami na temat tego HD.:roll:
 
Do góry