Telewizor Ultra HD firmy Panasonic TX-50DX750 - pierwszy ogląd tego telewizora .(test)

kolunio

New member
Z podświetleniem też nie jest super, ale to wychodzi w zasadzie jedynie na HDR i max jasności, przy ciemnych scenach dopiero.
A brałeś z dostawą do domu? Bo rzeczywiście jak Ci nie przypasowal to nie powinieneś mieć problemu ze zwrotem....
Ale napisz chociaż że rozmiar ma znaczenie. ...;)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Z OLEDem 4K bedzie podobnie ale juz z OLED FHD lepiej.
Sygnal bedzie FHD i matryca w natywnym sygnale FHD.

Nie ma 65" OLED FHD na rynku.

Tak, rozmiar ma znaczenie! Na początku przestraszyłem się, że może 65" będzie za duży ale teraz wiem, że nie ma powrotu do mniejszego. Trzeba pamiętać, że niemal wszystkie filmy są filmowane w formacie anamorficznych 2.4:1. To kiepsko dla LCD bez stref lokalnych, ale trudno - następny na pewno będzie OLED, lub może ten nowy super IPS od Panasonika, jak się pojawi już na rynku.

Tak, brałem z dostawą do domu. Sprawdzę jeszcze, czy warto zgłaszać ten clouding. Wiem jedno, że oglądając HDR wieczorem i tak będę schodził z max jasności do 80% gdzieś.

Samsunga KS8000 nie rozważam już, bo ma te same wady co DX750, a jest o dwa tysiące droższy. Tyle wolę za 3 lata dołożyć do 70+ OLEDa :)

Reasumując, sprzęt po mojej wstępnej kalibracji i wyostrzeniu obrazu (50/100) daje radę i zostaje. Howgh!

Vertical banding zauważyłem, ale tragedii nie ma.
 

daniel 88

New member
Jest tutaj ktoś kto mi doradzi co za model panasa kupić pod ps3 i nie długo ps4 albo ps4 pro zastanawiam się nad ds630 50 cali albo dx750 780 50 cali
 

WuMike

New member
Bez reklam
Pod PS4pro bierz zdecydowanie DX750, który ma szeroki gamut barw oraz namiastkę HDR. Ewentualnie, masz 49" Samsunga KS7000 z bardzo niskim input lagiem.
 

mlodywilq

New member
Jakbys znalazl chwile moglbys przeslac swoje pelne ustawienia obrazu? Bylbym wdzieczny

Nie ma 65" OLED FHD na rynku.

Tak, rozmiar ma znaczenie! Na początku przestraszyłem się, że może 65" będzie za duży ale teraz wiem, że nie ma powrotu do mniejszego. Trzeba pamiętać, że niemal wszystkie filmy są filmowane w formacie anamorficznych 2.4:1. To kiepsko dla LCD bez stref lokalnych, ale trudno - następny na pewno będzie OLED, lub może ten nowy super IPS od Panasonika, jak się pojawi już na rynku.

Tak, brałem z dostawą do domu. Sprawdzę jeszcze, czy warto zgłaszać ten clouding. Wiem jedno, że oglądając HDR wieczorem i tak będę schodził z max jasności do 80% gdzieś.

Samsunga KS8000 nie rozważam już, bo ma te same wady co DX750, a jest o dwa tysiące droższy. Tyle wolę za 3 lata dołożyć do 70+ OLEDa :)

Reasumując, sprzęt po mojej wstępnej kalibracji i wyostrzeniu obrazu (50/100) daje radę i zostaje. Howgh!

Vertical banding zauważyłem, ale tragedii nie ma.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Ok, ale nie teraz, bo jeszcze je dopracowuję. W najbliższych dniach coś podeśle, a w międzyczasie zamówię kalibrację u kolegi MK.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Polemizowałbym z tymi samymi wadami ? Sprawdź sam,ja sprawdzałem ale moje zdanie tutaj się nie liczy.Tobie ma się podobać i odpowiadać.Przeżyjesz kolego WuMike to w końcu tylko mebel i za parę dni przyzwyczaisz się do zalet jak i wad tego TV.Zresztą nie ma idealnego TV...
 

daniel 88

New member
Zastanawiałem sie nad tym samsungiem ks7000 ale zanim się zastanowiłem to już było po promocji w euro rtv agd jak mieli go za 3750 a ten panas mnie martwi cena spora a nigdzie nie widać promocji na ten model
 

barburian

New member
Bez reklam
Sprawdź te ustawinia :

Group Setting Value
Picture Profile True Cinema
Backlight 32
Contrast 90
Brightness 0
Sharpness 50
Color 50
Tint 0
Sharpness 30
Color temp Warm2
Vivid color Off
Color Remaster Off
Adaptive Backlight Control Off
Ambient sensor On/Off
Noise reduction Off
MPEG Remaster Off
Resolution Remaster Off
Dynamic Range Remaster Off
Intelligent Frame Control Minimum/Medium
Advanced Contrast Control Off
Color Gamut Rec.709
Screen Settings 16:9 Overscan Off
White Balance R-Gain -2
G-Gain +1
B-Gain -7
R-Cutoff +4
G-Cutoff 0
B-Cutoff -3
 

WuMike

New member
Bez reklam
Polemizowałbym z tymi samymi wadami ? Sprawdź sam,ja sprawdzałem ale moje zdanie tutaj się nie liczy.Tobie ma się podobać i odpowiadać.Przeżyjesz kolego WuMike to w końcu tylko mebel i za parę dni przyzwyczaisz się do zalet jak i wad tego TV.Zresztą nie ma idealnego TV...

To znaczy z czym? Kąty bocznie równie nieciekawe, jeżeli nie gorsze, pionowe strefy podświetlenia irytują plus impulsowy HDR w szczycie oraz wyższa cena i ewentualność rozklejenia się obudowy. Nie, jednak podziękuję i zostawię swój mebel.

@Barburian - u mnie te ustawienia zostały jednak zmodyfikowane. W dzień mam jasność ponad 60 i ostrość dałem na 50. Balans niebieskiego też mi nie grał z tych ustawień, ale jest to jakiś punkt startowy. Gamma w dzień na 2.3.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Dokładnie. Ideałów nie ma, no może za 3 lata będzie coś tak referencyjnego w swojej epoce, jak swego czasu Kuro albo VT60, na koniec egzystencji plazmy, czego wszystkim życzę :)
 

mlodywilq

New member
Ciekaw jestem tej kalibracji czy bedzie duza roznica. Jest jakies serwisowe menu do kalibracji czy normalnie w menu tymi opcjami sie kalibruje?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Zaślepki jakich gniazd niby miałyby być?

Liczba godzin do sprawdzenia tak:

Menu -> Pomoc -> Informacje o systemie. ID modelu4, pierwszy ciąg cyfr po literze A pokazuje liczbę godzin, a drugi, już bez litery na początku liczbę włączeń.
 
Do góry