Telewizor Ultra HD firmy Panasonic TX-50DX750 - pierwszy ogląd tego telewizora .(test)

WuMike

New member
Bez reklam
@kolumio - trafił Ci się egzemplarz z naprawdę równym podświetleniem. Szkoda, że to wciąż jest bardziej dzieło szczęścia, a nie normalności. Ja nie mam źle, ale tak dobrze jak na zdjęciach tez chyba nie. Pionowego bandingu również nie mogę wyeliminować. Cóż, ten typ tak ma - zawsze uważałem technologie LCD za najbardziej kulawą dotychczas, ale jej zaletą jest cena i dostępność. Czekamy na tańsze OLEDy! :)

Innolux to jedne z lepszych matryc. Grunt to je dobrze wykorzystać, czyli odpowiednio podświetlić i wysterować. Panasonikowi udaje się to według mnie, a DX900 to na pewno topowa trójka wśród LED LCD.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Jedna z najlepszych,są moim zdaniem trzy firmy liczące się jeżeli chodzi o matryce VA:Innolux-przeważnie jest w TV Panasonica,AUO-przeważnie jest w Sony,To jest kwestia umów między tymi Firmami.Samsung-przeważnie Samsung.Są też "wyjątki" Firmy za bardzo nie chwalą się gdzie i jakie matryce montują,muszę mieć też zapas jakby coś nie wyszło,dlatego czasami pakują różne matryce do swoich TV,też mniej znanych producentów matryc takich jak CSOT,BOE.Temat rzeka producenci mieszają tymi matrycami i nie zawsze jest tak łatwo dojść jaka faktycznie siedzi w danym TV matryca. Tym bardziej,że producent potrafi do danego modelu ale w innym rozmiarze dać dwie różne matryce etc...Na 100% będziesz wiedział jak zobaczycz w menu serwisowym,pod warunkiem,że wiesz gdzie szukać i co oznacza dany skrót.
 

kolunio

New member
@kolumio - trafił Ci się egzemplarz z naprawdę równym podświetleniem. Szkoda, że to wciąż jest bardziej dzieło szczęścia, a nie normalności. Ja nie mam źle, ale tak dobrze jak na zdjęciach tez chyba nie. Pionowego bandingu również nie mogę wyeliminować. Cóż, ten typ tak ma - zawsze uważałem technologie LCD za najbardziej kulawą dotychczas, ale jej zaletą jest cena i dostępność. Czekamy na tańsze OLEDy! :)

Innolux to jedne z lepszych matryc. Grunt to je dobrze wykorzystać, czyli odpowiednio podświetlić i występować. Panasonikowi udaje się to według mnie, a DX900 to na pewno topowa trójka wśród LED LCD.
No jakieś tam delikatne nierówności widać ale myślę że można było trafić gorzej...robiłem różne testy z youtube na banding itp i dalej nie mogę załapać o co w tym chodzi. ..jest tam taki test z szybkim ruchem kamery na trawie a później to samo na niebie. ..czego szukać? Chce tv przetestować wszystkie sposoby zanim minie 14 dni:)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Należy szukać przy szybszych ruchach kamery widocznych pionowych pasów ze inną jasnością, niż reszta jednolitego ekranu. Łatwo to dostrzec, a nie wierze, że tego nie masz, bo każdy LED LCD tą cechę posiada.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Na miejscu kolegi kolunio nic bym nowego nie szukał.Tak jak pisałem jest bardzo dobrze a trafić można dużo,dużo gorzej !
 

WuMike

New member
Bez reklam
Moving Art - podwodne głębiny.

Strzelone z HTC 10.
 

Attachments

  • 14833942474021017403268.jpg
    14833942474021017403268.jpg
    20,7 KB · Wyś: 30
  • 1483394363353-421288528.jpg
    1483394363353-421288528.jpg
    29,3 KB · Wyś: 33
  • 1483394428127579409040.jpg
    1483394428127579409040.jpg
    42,2 KB · Wyś: 36
  • 1483394488119-1222801764.jpg
    1483394488119-1222801764.jpg
    45,6 KB · Wyś: 38

WuMike

New member
Bez reklam
Otóż to. W pewnym momencie chodziło mi po głowie wzięcie 65" OLED B6 z Xbox One S za bodaj 15 tysięcy razem, ale zszedłem na ziemię chwilę potem
 

chromaty

New member
Odpowiedź Panasonika o dostępność tych tv. Trochę lakoniczna?

Szanowny Panie,

dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Panasonic Polska. Uprzejmie informujemy, że modele telewizorów DX750/DX780 są modelami z 2016 roku, więc powinny wciąż być dostępne na terenie Polski. Jednak jeżeli pojawia się problem z ich dostępnością sugerujemy kontakt z większymi sklepami, które mogą udzielić informacji czy wciąż posiadają wspomniane modele w swoich magazynach.
W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości, zapraszamy do ponownego kontaktu.
 

kolunio

New member
A takie jeszcze pytanko. ..jakie polecacie okulary do tv? Nie ładnie się zachowali bo nawet jednej pary w zestawie nie dali. ..
 

strazakp

Banned
Ktos sie orientuje czy LG 58uh635v ma ta sama matryce Innolux co Panasonic??? Jeden z kolegów na forum potwierdzal to ale czy jest to pewne?
 
Do góry