Telewizor Ultra HD firmy Panasonic TX-50DX750 - pierwszy ogląd tego telewizora .(test)

RHJG

New member
Bez reklam
Pytam czy chcesz Sony ? Gdzie Ty widzisz przewagę Sony ? Nie ma takiej przewagi ! bo jest na matrycy IPS która jest przynajmniej dwukrotnie z mniejszym kontrastem od matryc VA,a takie są w Panasonicu DX750 i w tym LG też jest matryca VA.Jak nie widzisz różnicy to sorry....
 

strazakp

Banned
Pytam czy chcesz Sony ? Gdzie Ty widzisz przewagę Sony ? Nie ma takiej przewagi ! bo jest na matrycy IPS która jest przynajmniej dwukrotnie z mniejszym kontrastem od matryc VA,a takie są w Panasonicu DX750 i w tym LG też jest matryca VA.Jak nie widzisz różnicy to sorry....
Ok ok...Sony gorzej wypada tutaj.
A teraz porównując tego LG 58uh635v do Panasonic 58dx700...Pomijając spora różnice w cenie to który lepszy? Czy są porównywalne? Czy faktycznie mają ten sam rodzaj/typ matrycy?
Chyba spróbuje bo cena dobra tego LG.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Tego na 100 % nie wiem,tak jak pisałem nie sprawdzałem tego czy mają takie same matryce ? Prawdopodobnie tak, to wtedy ten LG byłby dla mnie lepszy...Ale to dla mnie a jaki będzie dla Ciebie to musisz sam zdecydować...Powodzenia.
 
Hmmm....Coś jest nie tak u mnie. Obraz HD z dekodera UPC jest nieostry. Sprawdziłem też film na Bluray z PS3 i jest ciut lepiej, ale też dziwnie rozmyty wypada, przy stojącej obok plazmie. Myślałem, ze coś może być z kablem, ale chyba nie, bo przełączałam. Jestem lekko zdziwiony. Jutro pojadę po porządny przewód HDMI

Przewod za wiele nie pomoze.
Witaj w swiecie 4K, ktore wyglada dobrze tylko gdy podasz sygnał 4K.
Pisalem to wiele razy ze idealna jakosc obrazu dostajemy tylko w przypadku podania sygnału takiego jak natywna matrycy.
Dlatego plazma FHD wyglada tak dobrze na kanalach HD.
Kazdy kto gra na PC wie, ze ladny i ostry obraz jest tylko przy ustawieniu rozdzielczosci na karcie graficznej takiej jak natywna matryca monitora.

Wciskaja nam te TV 4K, a jedyne co mozna obejrzec to dema technologiczne, głupawe filmiki na youtube i 3 słabe seriale na netflixie. Przekret roku.
 

Felix

New member
Przewod za wiele nie pomoze.
Witaj w swiecie 4K, ktore wyglada dobrze tylko gdy podasz sygnał 4K.
Pisalem to wiele razy ze idealna jakosc obrazu dostajemy tylko w przypadku podania sygnału takiego jak natywna matrycy.
Dlatego plazma FHD wyglada tak dobrze na kanalach HD.
Kazdy kto gra na PC wie, ze ladny i ostry obraz jest tylko przy ustawieniu rozdzielczosci na karcie graficznej takiej jak natywna matryca monitora.

Wciskaja nam te TV 4K, a jedyne co mozna obejrzec to dema technologiczne, głupawe filmiki na youtube i 3 słabe seriale na netflixie. Przekret roku.

Tak jak polecam KS7000, tak zgadzam się, że kablówka na 4K wygląda gorzej, tym bardziej śmieszą mnie te teksty marketingowe o 'remasteringu SUHD', już nawet nie UHD, tylko SUHD, sugerujące jakoby ktoś sobie w głowie powiedział SUPER ULTRA HD! :p

A prawda jest taka, że kablówka po prostu na UHD wygląda gorzej niż na FHD (Zarówno na KS7000 jak i Philipsie 6561, którego miałem nieprzyjemność użytkować). Z tym, że w kabłowce nic nie ma i jej nie oglądam, więc olałem tę kwestię. Jednak nigdy nikomu do kablówki 4K nie polecę, generalnie parę razy już pisałem. Chciałem 4K HDR, bo TV głównie do gier, ale jak ktoś nie gra, to zakup 4K jest zbędny, tyle w temacie. Netflix sam nie jest warty 4K, bo materiałów w Polsce wcale dużo nie ma i nie zapowiada się żeby było lepiej..

NIE GRASZ = KUPUJ FHD
Grasz = Rozważ inne kwestie oraz na ile kablówka Ci jest potrzebna, wtedy można się zastanawiać czy 4K czy FHD i nie patrz na żadne hasła o remasteringu uhd/suhd.
 
Granie w 4K tez łatwe nie jest.
Podlaczalem komputer do Samsunga 70KU6000 i niestety komputer za 4,5 tys nie daje plynnosci w 4K. Nawet na srednich detalach nie ma płynnosci w Wieśku3. Chyba musiałbym miec grafike za 2 tys aby to plynnie szlo.

Na PS4 Pro sa jeszcze wieksze jaja. Jak wybieram 4K to jakosc grafiki spada. Nie ma antyalisianingu, krawedzie poszarpane :( i max 30 klatek.
Za to jak wybiore 1080p to mam 60 klatek, antyaliasing i jezcze dodatkowe efekty graficzne. Wiec i tak gram w FHD. Żenada.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
U mnie uncharted gra na fula. Niewiem czemu masz takie problemy?
Ale co do 4k to zgadzam sie z tobą z tym wciskaniem
 

WuMike

New member
Bez reklam
Nie chodzi o wciskanie 4K, bo filmy na Netflixie natywnie w UHD wyglądają świetnie. HDR tez robi swoje, ale ciężko się ogląda taki film wieczorem, przy zgaszonych światłach i ustawieniu jasności na maksa, bo pasy się po prostu świecą. Zmniejszając podświetlenie zabijamy efekt HDR. Nie zauważyłem stref w 65DX750, tym bardzej lokalnie wygaszanych.

Kabel UPC na nim wyglada raczej kiepsko. Nie wiem, co teraz. Zacząłem myśleć ponownie o 910v od LG ale wielkość jednak robi swoje, a w 65 calach nie znajdę OLED FHD, niestety.
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Nie chodzi o wciskanie 4K, bo filmy na Netflixie natywnie w UHD wyglądają świetnie. HDR tez robi swoje, ale ciężko się ogląda taki film wieczorem, przy zgaszonych światłach i ustawieniu jasności na maksa, bo pasy się po prostu świecą. Zmniejszając podświetlenie zabijamy efekt HDR. Nie zauważyłem stref w 65DX750, tym bardzej lokalnie wygaszanych.

Kabel UPC na nim wyglada raczej kiepsko. Nie wiem, co teraz. Zacząłem myśleć ponownie o 910v od LG ale wielkość jednak robi swoje, a w 65 calach nie znajdę OLED FHD, niestety.


OLED FHD 65 cali by było idealne - ale cóż można pomarzyć .
Przemyśl zakup 55EG910V bo przeskoczysz z 42 cali na 55 .
To może dobry ruch na przeczekanie 3-4 lat

A może warto poszukać na te 3 lata zabawy w dobrym stanie używanej Plazmy
60 cali Pioneer lub Panasonic ....
 

kolunio

New member
Nie chodzi o wciskanie 4K, bo filmy na Netflixie natywnie w UHD wyglądają świetnie. HDR tez robi swoje, ale ciężko się ogląda taki film wieczorem, przy zgaszonych światłach i ustawieniu jasności na maksa, bo pasy się po prostu świecą. Zmniejszając podświetlenie zabijamy efekt HDR. Nie zauważyłem stref w 65DX750, tym bardzej lokalnie wygaszanych.

Kabel UPC na nim wyglada raczej kiepsko. Nie wiem, co teraz. Zacząłem myśleć ponownie o 910v od LG ale wielkość jednak robi swoje, a w 65 calach nie znajdę OLED FHD, niestety.
Czyli z tymi strefami to była plotka...a w miarę równo masz podświetlony ekran?
Ja jeszcze czekam. ...
 

RHJG

New member
Bez reklam
Proste oddać Panasonica skoro nie "leży" i wymienić na OLED ! tylko zanim wymienisz radzę postawić obok Panasonica na przykład KS7000 i porównać na tym samym materiale ? Teoria sobie a w praktyce może być ciekawie i nie trzeba będzie wymieniać na OLED.Wiem,że Tobie Samsung nie "leży" ale warto zostawić uprzedzenia i przynajmniej spróbować...Powodzenia.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Do kablówki Samsung KS raczej też się nie spisze, skoro nawet 65XD93 nie daje rady. Podobnie pewnie będzie z OLED'em. Wyostrzyć wszystko można, ale obraz bedziem sztuczny i z artefaktami.
 

mlodywilq

New member
ja się zastanawiam czy nie zwrócić. W mm jest 30 dni na zwrot. Wysłałem zapytanie odnośnie tego bandingu do panasonica i czekam na odp. Najgorsze ze nie mam opakowania bo wyrzucilem:D
 
Do góry