Telewizor Ultra HD firmy Panasonic TX-50DX750 - pierwszy ogląd tego telewizora .(test)

kolunio

New member
Telewizory 50 i 58 cali posiadają zaślepki głównych gniazd...
Dzięki za info juz sprawdziłem i nam 2 godziny nabite czyli moje ;)
Głos juz mam, musiałem podłączyć do hdmi 3. Jakość upc rzeczywiście szału nie ma ale panasonic zostaje ze mną. ..;)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Właśnie się bawiłem w "masowanie" matrycy i ze zdziwieniem powiem, że to dziala! Miałem z prawej strony generalnie bardziej rozświetloną powierzchnię, a po delikatnym rozprowadzeniu dłonią ruchami okrężnymi, szczerze mówiąc teraz wyglada to OK. Wiadomo, ze na maksymalnym podświetlenie mamy poświatę fioletową, ale przynajmniej jest równa i nie irytuje.

Marsjanin - porównanie z kabla UPC Canal+ Oraz płyta Bluray

UPC / stary Mediabox - o dziwo rozszerzyli film w C+ na cały ekran, wiec są inne odczucia (wielkość i poczucie bycia na marsie jest duże, robi wrażenie), ale kosztem ostrosci, no i artefakty są widoczne. Występuje tutaj trochę color banding no i generalnie kolory są bardziej wyprane, przy takich samych ustawieniach bieli i kolorów oraz jasności i kontrastu na obu źródłach.

Bluray / źródło XBox One S - przy pasach poziomych (format oryginalny anamorficzny) aż chce się włączyć kontrolę podświetlenia w tryb minimum, ale przy dynamicznych zmianach jasności potrafi to momentami drażnić. Niemniej jednak scena otwierająca z gwiazdami na ciemnym tle wyglada dobrze, pomimo tego, że gwiazdy nie świecą jak w OLEDach. Kolory są dużo bardziej nasycone, o czym pisałem w poprzednim akapicie, szczegóły również. Nie występuje praktycznie color banding.

Niestety zdjęcia ani film nie oddają tego, co ludzkie oko widzi, wiec na ten moment nie ma sensu ich wrzucać, naprawdę. Może w dzień wyglądać mogą nie bliżej rzeczywistości.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Telewizory 50 i 58 cali posiadają zaślepki głównych gniazd...
Dzięki za info juz sprawdziłem i nam 2 godziny nabite czyli moje ;)
Głos juz mam, musiałem podłączyć do hdmi 3. Jakość upc rzeczywiście szału nie ma ale panasonic zostaje ze mną. ..;)

ale jak będziesz miał podpięty kabel sieciowy lub usb to z zaślepki nici. jak tylko hdmi czy antenowy to zaślepki są ok.
 

mlodywilq

New member
Mi przeszkadza ten banding. Posiadam rozne LCD i takiego efektu nigdzie nie widziałem.
 

Attachments

  • zdjęcie 4.JPG
    zdjęcie 4.JPG
    345,1 KB · Wyś: 46

WuMike

New member
Bez reklam
Odpalałem ale na krótko Netflixa, ale z TV. Jest dobrze, chociaż widać kompresję jednak.

Filmów w UHD+HDR specjalnie nie ma, ale odpalę coś tam i sprawdzę dzisiaj jeszcze.

Powiem tak - teraz nie sam ekran mnie drażni, ale kręcenie filmów w formacie 2.40:1. Pasy zabierają mi kupę cennego ekranu ;)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Mi przeszkadza ten banding. Posiadam rozne LCD i takiego efektu nigdzie nie widziałem.

Jeżeli Ciebie to denerwuje, szukaj dalej. Ja tez go widzę, ale staram się nie patrzeć na połacie trawy w trakcie meczów, a na zawodników bardziej. Wtedy mnie dostrzegam ten mankament, bardziej kątem oka. Niestety, duże ekrany to wielka frajda, ale każda niedoskonałość jest bardziej widoczna.
 

mlodywilq

New member
też "masowałem" i widać różnicę na plus :p

Właśnie się bawiłem w "masowanie" matrycy i ze zdziwieniem powiem, że to dziala! Miałem z prawej strony generalnie bardziej rozświetloną powierzchnię, a po delikatnym rozprowadzeniu dłonią ruchami okrężnymi, szczerze mówiąc teraz wyglada to OK. Wiadomo, ze na maksymalnym podświetlenie mamy poświatę fioletową, ale przynajmniej jest równa i nie irytuje.

Marsjanin - porównanie z kabla UPC Canal+ Oraz płyta Bluray

UPC / stary Mediabox - o dziwo rozszerzyli film w C+ na cały ekran, wiec są inne odczucia (wielkość i poczucie bycia na marsie jest duże, robi wrażenie), ale kosztem ostrosci, no i artefakty są widoczne. Występuje tutaj trochę color banding no i generalnie kolory są bardziej wyprane, przy takich samych ustawieniach bieli i kolorów oraz jasności i kontrastu na obu źródłach.

Bluray / źródło XBox One S - przy pasach poziomych (format oryginalny anamorficzny) aż chce się włączyć kontrolę podświetlenia w tryb minimum, ale przy dynamicznych zmianach jasności potrafi to momentami drażnić. Niemniej jednak scena otwierająca z gwiazdami na ciemnym tle wyglada dobrze, pomimo tego, że gwiazdy nie świecą jak w OLEDach. Kolory są dużo bardziej nasycone, o czym pisałem w poprzednim akapicie, szczegóły również. Nie występuje praktycznie color banding.

Niestety zdjęcia ani film nie oddają tego, co ludzkie oko widzi, wiec na ten moment nie ma sensu ich wrzucać, naprawdę. Może w dzień wyglądać mogą nie bliżej rzeczywistości.
 

chromaty

New member
Macie informacje gdzie dostane model dx750 taniej jak 4500 za 50 cali?

daniel 88 ja też szukam i dupa - zostały same śmieci powystawowe z ekspozycji w kosmicznych cenach i głównie w dużym rozmiarze. A podwójnie jestem zły , bo pod koniec listopada znalazłem sklep co miał nowe za 3950 i się czaiłem i czaiłem i przepadły...
Daj znać jak coś znajdziesz.
 

daniel 88

New member
Ja mam tak samo czekałem na okazje o mogłemw nie tak dobrej cenie jak twoja ale za 4200 kupić w neonecie ten model a teraz to znalazłem najtaniej za 4680
 
Do góry