Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i tak - po eARC Atmos z bluraya nie idzie do soundbara w ogóle. A jak w odtwarzaczu ustawiłem audio na najwyższa jakość (czyli secondary audio off, żeby dolby/dts szło na pewno lossless) to w ogóle mam ciszę. Podłączyłem bluray do soundbara bezpośrednio osobnym kablem hdmi, zeby pominać TV ale tu też robi cyrki, bo jak zmieniam źródło w soundbarze na HDMI, to tv uparcie się nagle przełącza na jakieś debilne źródło (Playback_2 itp) gdzie mam poprawny dźwięk i... czarny ekran. Ale ogolnie bluray-->soundbar działą super, lossless, atmos, bez żadnych przesterów itp. Musiałem wyłączyć CEC, wtedy mogę odpalić film, przełączyć źródło na w soundbarze na HDMI i tv mi się nie przełącza na żaden czarny/inne ekran. Ale jak zrobię pauze/rw/ff w playerze, to tv przełącza mi soundbar na eARC gdzie mam ciszę i muszę znowu ręcznie zmieniać w nim źródło... No i bez CEC wszystko trzeba osobno z palca włączać, też do dupy,

KABARET.

Współczuję jak ktoś jest mniej obtrzaskany w tych tematach, bo albo sobie nie poradzi z tym gąszczem zależności, albo będzie miał ten dźwięk byle jakiej jakości.
Pomijam, że jeszcze oglądając samemu, to można się przeklikiwać 5 minut, ale jak przyjdą znajomi na jakiś film, to trochę jednak trzoda.
Zirytowałem się, masakra ten soft.
Choć jeden problem mnie ominął bo ja dalej spdif->ampli yamahy.
Powłączane dolby atmos, logo atmos na netlixie , na disneyu(wreszcie wrócił po aktualizacji), tyle że ja nie mam prawa mieć tego atmosa na mojej starej yamasze.
Interpretuje to jako dolby digital 5.1 co mnie cieszy bo kiedy apka disneya miała focha, szło tylko stereo.

Soft też 469.

Z obserwacji:
  • przyszedł kolejny update usług datowany na koniec października
  • jak ktoś używa to zaczęły działać kanały hybrydowe z naziemnej (tvp kultura2 i inne), wcześniej nic się nie działa więc podejrzewam że po tych usługach, może komuś się ta wiedza przyda
 

AlbertoTomba

Active member
Na sofcie v440 jest jeszcze inny artefakt - audio się mega rozjeżdża z obrazem... I już nie mówię o soundbarze, ale nawet na głośnikach TV. Próbowałem to wyregulować, restarty itp, ale bez efektu. Podbiłem do kolejnego dostępnego firmware czyli v462 i wydaje mi się że teraz jest OK. Oczywiście pozostają inne problemy opisane wcześniej, ale przynajmniej interfejs jest bardziej spójny (np. menu Inputs).
Ogólnie fajna maszyna, ale ten soft... Dawno nie było aktualizacji dla C935/835, czekam z niecierpliwością.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Choć jeden problem mnie ominął bo ja dalej spdif->ampli yamahy.
Powłączane dolby atmos, logo atmos na netlixie , na disneyu(wreszcie wrócił po aktualizacji), tyle że ja nie mam prawa mieć tego atmosa na mojej starej yamasze.
Interpretuje to jako dolby digital 5.1 co mnie cieszy bo kiedy apka disneya miała focha, szło tylko stereo.

Soft też 469.

Z obserwacji:
  • przyszedł kolejny update usług datowany na koniec października
  • jak ktoś używa to zaczęły działać kanały hybrydowe z naziemnej (tvp kultura2 i inne), wcześniej nic się nie działa więc podejrzewam że po tych usługach, może komuś się ta wiedza przyda
Jaki nowy soft? Na telegramie nic nie widziałem.
 

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Softu nie ma nowego.
Pisałem o usługach.
Są dwa typy aktualizacja, jedna softu, druga usług.
I ta druga sobie popiernicza kiedy chce - nawet jak automatyczna aktualizacja jest wyłączona. To są chyba usługi googla, no idea.
 

macko1916

Klub HDTV.com.pl
VIP
W sumie ciekawa sprawa z softem i Atmos. U mnie na 469 działa. Swego czasu przestało na Disney + ale to wina aktualizacji apki była i naprawili.
Ciekawsze jest to, że na 935 wrzucalem z pendraka, bo po necie nic nie przyszło. Natomiast 835 dostal v469 po necie jakiś miesiąc temu :D Czary ;)
 

AlbertoTomba

Active member
Powiem wam, że ogólnie jestem zadowolony z tego tv, ale support TCLa to jest jakiś żart.
Ich strona internetowa ledwo odnotowuje istnienie tego tv, updaty zamiast tam, to jakieś ruskie wrzucają na telegramie - skąd? Nie wiadomo, nie ma tez żadnych changelogów, wiec poza rzeczami dużymi, jak zmiana gui, rzucającymi się w oczy, nie wiadomo co poprawili. eARC jak się tak zastanowić, to nie działa - nie przepuszcza bezstratnego audio, co jest jego główną cechą. CEC tez jest dziadowski. Może to poprawią, może nie - raczej wątpię patrząc, ze starsze modele miały podobne problemy i mają je nadal.

Ja nie trzymam tv dłużej niż 2-3 lata, jeśli tu nie będzie w ciągu paru miesięcy jakiejś większej poprawy, to wątpię ze drugi raz w ogole spojrzę na sprzęt tej firmy.
Wyobraźcie sobie jakiś Sony z tym panelem...
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
c825. Ten sam procek inna matryca 😉 eArc wysyla wszystko jak powinien oprocz True-HD.
Soft 469. CEC faktycznie ubogi w porownaniu do tego jak dzialal mi w 8 letnim samsungu.
W tej ostatniej aktualizacji naprawili glosnosc po CEC. W poprzednich plywala jak chce.

Uwielbiam obraz. Zachwyca wrecz na hdr10+ i DV. Ale kolejny bedzie samsung. Pewnie jeden z kolejnych po serii s z oledem 😉 Tylko ta cena 😩😳
 

AlbertoTomba

Active member
Zainstalowałem - nie widzę zbytnio różnicy, wszystko o czym pisałem wcześniej jest tak samo zbugowane. Ale nie mam tego problemu zupełnego braku Atmosa który mnie nawiedził w v469, więc chociaż tyle. No i Amazon Prime zniknął z ekranu głównego w końcu
Jedna rzecz, którą zauważyłem przeklikując się między paroma wersjami softu w krótkim czasie, to dekoder AV1 jakby miał trochę lepszą jakość w nowszych softach
 

soplus

Active member
Bez reklam
Tcl wali wszystkich w ch...z tymi aktualizacjami. Release log nie istnieje. Wszystko na zasadzie wyszukaj aktualizację sam na ruskiej stronie, zainstaluj sam i sam domyśl się # co zmieniliśmy.
 

AlbertoTomba

Active member
No jak kupił ten tv ktoś mniej oblatany i tkwi w nim przez to np na sofcie który miałem fabrycznie (bodaj v432), to mu współczuje, bo te v46x poprawiły zauważalnie wydajność.
Coś tam się dzieje pomiędzy poszczególnymi wersjami, ale ogolnie to wsparcie jest fatalne.

Zapomniałem sprawdzić, czy może tego podświetlenia nie poprawili, zaraz coś odpalę
 

AlbertoTomba

Active member
Jak tylko skończy się mecz ;) swoją drogą - pojawił się niedawno w eterze kanał TVP 4K, to jest mój pierwszy kontakt z kanałem tv w 4k - jest telewizjny hdr czyli HLG, jest dźwięk 5.1, co prawda lecą na nim tylko mecze MŚ, studia meczowe i reklamy, ale różnica względem kanałów HD jest moim zdaniem ogromna na +, szczególnie szeroka przestrzeń barw robi robotę.
 

AlbertoTomba

Active member
IMG_2940.jpeg

IMG_2941.jpeg



Mam wrażenie jakby coś się zmieniło - nie zniknęło całkiem, ale jakby było mniej widoczne niż wczesniej, szczególnie w ciemnych scenach.
Ale może to być placebo, szkoda że nie pomyślałem zrobić zdjęć, a przynajmniej spojrzeć na ten sam fragment przed updatem.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Potestuję w tygodniu i zobaczymy. Jeśli potwierdzą się Twoje obserwacje, problem jest softwarowy i do eliminacji.
 
Do góry