Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

AlbertoTomba

Active member
Niektórym podobno znajduje - ja nie mam cierpliwości żeby czekać.
Moim zdaniem to są głównie problemy softwarowe, większość do wyeliminowania updatami. Nie przeskoczymy raczej przeciętnego przetwarzania obrazu - SOC jest jaki jest, nie ma tam żadnego zapasu mocy.
 

frez

Member
Trzeba naprawdę dobrze sprawdzać przy zakupie, bo problemy są naprawdę nie małe.
Ale jak się dobrze sprawdzi - to jest super telewizor !
Ok czyli jednak jest coś na rzeczy. Powiem szczerze że wolałbym uniknąć tych nie małych problemów i chciałbym sprawdzić towar przed zakupem - tylko jak ? Przecież nigdzie go niema. Rozumiem, że mogę kupić u kikiego (i taki mam zamiar) ale zawsze jest to ryzyko, że sprawdza + ocenia ktoś inny bez mojej obecności.
Zdecydowanie wolałbym uniknąć zwrotu konsumenckiego przy zakupie przez neta jeśli chodzi o towar w takiej cenie. Jeśli kupiłbym coś za 100-500zł ok mogę zwracać i szukać czegoś innego ale tu już w grę wchodzą grube tysiaki.
Czy kupiłby ktoś np. samochód z salonu bez jazdy próbnej? Chyba jakiś szaleniec. Dziwi mnie że nie ma tego TV nigdzie w kraju - o tak, żeby sobie na niego popatrzeć oprócz małej garstki klientów.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Czy coś się porobiło z disney + że przestał puszczać dolby Atmos? Wcześniej chodzi ok, próbowałem teraz i po nvidia shield i przez TV i dupa. Sprawdzałem czy to nie przypadkiem mój ampli nie świruje ale jak idzie przez sam tv to też Atmos nie puszcza ( brak logo przy włączaniu filmu).
 

Korni

New member
Na razie aktualizacje ściągasz ręcznie i wgrywasz przez pendrive. U mnie TV sam jeszcze nic nie znalazł.

Czyli w miarę łatwo, już tak kiedyś robiłem i nie było z tym problemów.
Trochę dziwne że TV sam nic do aktualizacji nie znajduje ale to pewnie też problem po stronie dystrybucji nowego softu.

Niektórym podobno znajduje - ja nie mam cierpliwości żeby czekać.
Moim zdaniem to są głównie problemy softwarowe, większość do wyeliminowania updatami. Nie przeskoczymy raczej przeciętnego przetwarzania obrazu - SOC jest jaki jest, nie ma tam żadnego zapasu mocy.

Jeśli wierzyć danym na DisplaySpecification to ten TV ma najnowszy SOC od MediaTek jaki jest dostępny do TV z ekranem 4K i to jeszcze w wersji o zwiększonej częstotliwości taktowania CPU, więc powinien dawać radę, kwestia odpowiednich algorytmów. Szkoda że nie ma dedykowanego układu do postprocesingu obrazu jak to jest u Soniacza, mechanizmów opartych o AI, no ale wtedy musiał by jeszcze więcej kosztować, Sony wydało masę kasy na własne opracowania i to teraz procentuje.

Swoją drogą ciekawe jak by to się miało nazywać TCL Engine albo TCL Processing AI, coś w ten deseń.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Robimy też aktualizację z pendrive w pakiecie.

Frez - ja kupiłem auto bez jazdy próbnej przez internet z salonu i byłem mega zadowolony.
Tak, na szczęście sprawdzany telewizor przy kalibracji, więc te z problemami wracają do fabryki.
A kasa faktycznie mała, więc po co się stresować.
Więc zapraszamy dla niebieskich w specjalnej ofercie z pakietem.

Większość firm ma już AI w swoich telewizorach.
 

stasiof

Member
Niektórym podobno znajduje - ja nie mam cierpliwości żeby czekać.
Moim zdaniem to są głównie problemy softwarowe, większość do wyeliminowania updatami. Nie przeskoczymy raczej przeciętnego przetwarzania obrazu - SOC jest jaki jest, nie ma tam żadnego zapasu mocy.
MediaTek MT9615 jest taktowany do 1300 MHz, ale nominalnie to 1600 MHz.
 

AlbertoTomba

Active member
Ale sam nie do końca daje radę i to widać bardzo wyraźnie - włącz jakis większy mkv 2160p i wejdź w jakieś opcje np obrazu - lag jest spory. Abstrahując od upłynniania obrazu które gubi ostro klatki jak ustawi się na 7 i więcej. W lepszych tv jest jakis koprocesor który odciąża główny cpu od takich zadań
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
Trudno się dziwić, SOC, pomimo tego samego procesu technologicznego słabszy o 20-30% o stosowanych w innych androidowych tv. Do tego niedopracowany soft i robi się typowe chińskie cudo. Chiński jest tez ślad węglowy eksploatacji. Co do jego odcisku w produkcji się nie wypowiadam, bo nie znam szczegółów.
 

stasiof

Member
Trudno się dziwić, SOC, pomimo tego samego procesu technologicznego słabszy o 20-30% o stosowanych w innych androidowych tv. Do tego niedopracowany soft i robi się typowe chińskie cudo. Chiński jest tez ślad węglowy eksploatacji. Co do jego odcisku w produkcji się nie wypowiadam, bo nie znam szczegółów.
Sony również używa tego samego SoC....
 

soplus

Active member
Bez reklam
Czyli kwestia dopracowania softu i tyle. U mnie np. Kodi przez TCL ma problem z odtworzeniem obrazu BD, ciągle buforuje. Ten sam Kodi na Nvidia Shield pierwszej generacji łyka wszystko jak młody pelikan.
 

luck76

Well-known member
To tak jakby do samochodu lambo dać skrzynię biegów od traktora. Śmiechu warte jest zużycie prądu o niebo wyższe od wspomnianych philipsa czy sonego na mini led. Od 2023 będą musieli w końcu ruszyć do roboty inżynierowie a nie spece od marketingu. Inna sprawa to fakt że TCL świeci zacnie :) to jest dokładnie tak jak oled kg, niby super matryca a konkurencja która dostaje te same od ich spółki-siostry robi lepsze tv.
 
Ostatnia edycja:

frez

Member
Robimy też aktualizację z pendrive w pakiecie.

Frez - ja kupiłem auto bez jazdy próbnej przez internet z salonu i byłem mega zadowolony.
Tak, na szczęście sprawdzany telewizor przy kalibracji, więc te z problemami wracają do fabryki.
A kasa faktycznie mała, więc po co się stresować.
Więc zapraszamy dla niebieskich w specjalnej ofercie z pakietem.

Większość firm ma już AI w swoich telewizorach.
Peugeota? Ok dajmy już spokój takim offtopicom jak ten o samochodach czy innych pierdołach - to w końcu wątek o "Diamencie w nowej oprawie"
Dobra kiki podeślij jeszcze raz ze szczegółami ofertę dla niebieskich.

I pytanie do wszystkich którzy kupili lub zamierzają kupić (sory że będę krzyczał) - CZY KTOŚ WIDZIAŁ TEN TELEWIZOR PRZED ZAKUPEM? Jeśli tak to gdzie?
 

frez

Member
Do al
Niektórym podobno znajduje - ja nie mam cierpliwości żeby czekać.
Moim zdaniem to są głównie problemy softwarowe, większość do wyeliminowania updatami. Nie przeskoczymy raczej przeciętnego przetwarzania obrazu - SOC jest jaki jest, nie ma tam żadnego zapasu mocy.
Alberto czyli mam rozumieć, że TCL wypuszcza swój flagowy model bez odpowiedniego przetestowania i zrobienia odpowiedniego softu? Czyli, że niby klienci mają testować, zgłaszać błędy i czekać na poprawę we flagowcu? Specyfikacja z kosmosu a jak kiki pisze trzeba bardzo dobrze sprawdzać, żeby nie wpakować się na wielką mine.
Jestem bardzo bliski zakupu - ale mam taki strach przed nieznanym.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Potwierdzam , trzeba dobrze sprawdzić !
Na szczęście dokładne sprawdzenie, to oszczędność nerwów i radość.

Zapraszam na pokaz i poświęcimy Ci tyle czasu ile chcesz.
Cenę z pakietem wysyłam Ci na PW.
 

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
https://photos.google.com/share/AF1...?key=bk5qYVNVaFZ1dkxOMjlYS2lPbzFJRVdjcUJLZklR na tym filmie widać te rozjaśnienia i przyciemnienia - strasznie słabo to wygląda,
https://photos.google.com/share/AF1...?key=SWI3ckFOY2xDYl9PNkRvMFQ2VWJaaFZudVVZeHhB tutaj widać natomiast przeskok o "jeden" w zmianie ustawień, już nie pamiętam dokładnie czy chodzi o jasność czy inny parametr bo dawno ten filmik sobie otworzyłem w nowej zakładce,

Skoro się nie resetuje to już coś ale czytając cały wątek cytowany wyżej chciałbym najpierw ten sprzęt zobaczyć jak wygląda, sprawdzić jak gra itd. Tego cudeńka po prostu nigdzie nie ma. Coś jak z węglem, niby jest ale gdzie? Spokojnie zamów dziś jutro coś dojedzie :)
Nie wiem co ktoś odwalał na tych filmikach ale to wygląda jak ostro zaburzone funkcjonowanie automatycznej jasności. Można to wyłączyć i jest ok, ale nigdy nie działo się coś takiego jak tutaj.

Soft jest pełen baboli, ale jest pełen od lat jak widać na softach do poprzednich modeli. Taki już jest TCL. Od v462 nie pojawiło się na OTA ani 463 ani 469. @AlbertoTomba instaluje z pendrive i żyje.

Jedyny mankament to wspomniany wcześniej na niektórych materiałach (jaśniejszy pasek na styku obraz/czarny pasek (post 283, strona 12). Ktoś wytłumaczył dlaczego tak się dzieje i że można to naprawić softwarowo. Ja się przyzwyczaiłem.

Weźcie też pod uwagę, że to jest drogi sprzęt ale to nadal nie luksus gdzie wszystko powinno być cacy. Odpowiednik soniaka kosztuje prawie 20k.
Ja używam z kalibracją od kikiego dla wszystkiego innego oprócz materiałów HDR i dla mnie kolory są wtedy ok. Bez kalibracji były trupio zielone w ciemnych scenach, szczególnie oczy.

Zawiesił się raz zapetlając właczanie TV. Co do obrazu powiedziałem już wcześniej wszystko - dla mnie jest fantastyczny.
 
Do góry