Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

soplus

Active member
Bez reklam
Tak. Telewizor wstał po zapodaniu V 440. Poszła konfiguracja i działa. Natomiast jak mu dalem aktualizację do V463 zrobiło się to samo co ostatnio, zawiesił się na logo Google tv (aktualizacja poszła prawidłowo) i tyle.

Powtórzyłem więc reanimację z V440 i na razie nie ruszam. Po OTA nie widzi nowszej wersji a wolę nie dawać innej z usb żeby nie powtarzać zabawy jakby co.

Dzięki za pomoc.
 

stasiof

Member
Tak. Telewizor wstał po zapodaniu V 440. Poszła konfiguracja i działa. Natomiast jak mu dalem aktualizację do V463 zrobiło się to samo co ostatnio, zawiesił się na logo Google tv (aktualizacja poszła prawidłowo) i tyle.

Powtórzyłem więc reanimację z V440 i na razie nie ruszam. Po OTA nie widzi nowszej wersji a wolę nie dawać innej z usb żeby nie powtarzać zabawy jakby co.

Dzięki za pomoc.
V462 będzie OK, a nawet właśnie wypuścił V469 OTA.
 

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może V469 w końcu odwiedzi tizior przez OTA. security_patch= 2022-06-05 - to miło.

Btw, szanowni użytkownicy. Czy wpadł Wam 75C935 w dziwną pętlę włączania w kółko aplikacji TV. Myślałem, że kot usiadł na pilocie albo przycisk się wcisnął, ale nie. Dopiero restart pomógł.
Póki co jedyne dziwne zachowanie sprzętu u mnie.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Ok to spróbuję i zobaczymy.
Aktualizacja do V493 poszła bez problemów, TV ruszył normalnie. na razie nie zauważyłem zmian w porównaniu do 463 (jak jeszcze działała) ale niektóre tłumaczenia na PL nadal z wujka Google. Zgadnijcie co to jest opcja "przejść przez" ;)
 

soplus

Active member
Bez reklam
Może V469 w końcu odwiedzi tizior przez OTA. security_patch= 2022-06-05 - to miło.

Btw, szanowni użytkownicy. Czy wpadł Wam 75C935 w dziwną pętlę włączania w kółko aplikacji TV. Myślałem, że kot usiadł na pilocie albo przycisk się wcisnął, ale nie. Dopiero restart pomógł.
Póki co jedyne dziwne zachowanie sprzętu u mnie.
Mój czasami też ma dziwne zachowania, a to dźwięku nie przesyła, a to się wyłączy i dopiero zabawy z wtyczką pomagają. Niby nic uciążliwego i częstego ale bugi jeszcze są.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz proszę ile paneli kolejnych wyjętych z produkcji z kartonu z jednej serii poddałeś kalibracji i jakie były róznice wartości ?
 

soplus

Active member
Bez reklam
Nie macie wrażenia, że materiały w Dolby Vision są jakieś takie wyblakłe? W innych Hdr wszystko żywe i kolorowe, jak oglądam Ròd Smoka na HBO max to jakiś taki nie bardzo...
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma taki być! Soplus pisze dobrze.
Hdr jesli puszczony z Imax wyglada zajebiscie.
Imax ktorego regulowac sie nie da bo niby certyfikowany ze tak ma byc i uj.
Zadne kalibracje tu nie mile widziane.


DolbyVision jasny/ciemny mozna ustawic sobie samemu i tak wlasnie zrobilem jasny profil ustawiony i obraz mam zblizony do ustawien imax z hdr. Pewnie nie idealnie ale blisko na oko 😉

DolbyVision IQ(brak regulacji) mogą sobie w 4 litery wsadzic z upłynniaczami i co ino wyjebanymi w kosmos.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie ma być taki .
Zresztą sam pisales ze robicie kalibrację DV za 450 zeta to jak taki ma być? 😁

Cytuje:
Kalibracja - szeroki temat.
Różnica serii matryc wg kolegów z fabryki TCLa podczas naszej obecności w dziale technologicznym - ma prawo się różnić 0.01 % między sobą.
Więc wyjęliśmy jako jedyni w Polsce 10 telewizorów z kartonu, ten sam model = skalibrowaliśmy . Różnica fizyczna była na poziomie 1% między telewizorami. Dla użytkownika nie do odróżnienia.
Ale w papierach się tyle pokazało.
Jeśli chcesz dodatkową indywidualną kalibrację - jest napisane wyraźnie w wątku kalibracji - kosztuje ona dodatkowo do cen telewizora 250 zł . Różnice dla serii matrycy, wg mnie tak jak napisałem.

Jeśli zmienia się matryca ( co się zdarza u producentów telewizorów którzy nie mają własnych matryc), wówczas jest robiona kolejna kalibracja.

Można też zamówić kalibrację zawsze do domu.
Kosztuje 499 zł plus koszty dojazdu.
Mam klientów którzy korzystali z takich usług w różnych firmach i mają nasze kalibracje gratisowe !!!
I....i kilka osób twierdzi, że jest widocznie lepiej.
Kilka że nie ma żadnych różnic, a dwóch stwierdziło, że taka kalibracja dla nich jest wyraźnie lepsza.
Więc statystycznie zostaję przy swojej ofercie.
Nasze średnia ocena dotychczasowych pomocy kalibracji to 99,8% bardzo zadowolonych na około już ponad 120.000 osób.
Dla mnie to powód do satysfakcji. Życzę każdemu takiej skuteczności.
Ale każdy wybiera co uważa.

Jeśli chcesz jeszcze kalibrację do Dolby Vision dodatkowo, kosztuje to dodatkowo jeszcze 450 zł .
 

AlbertoTomba

Active member
120 tysięcy osób :ROFLMAO: tak samo wiarygodne, jak i reszta twierdzeń w cytowanym poście.

Tak jak pisałem - widziałem efekt tej kalibracji, bo ludzie są pomocni a nie chcą tylko na kimś zarobić - odcienie szarości są nieco lepiej widoczne, fakt (ale nie zwalający z kanapy), ale są zielonkawe, co wygląda fatalnie (w ciemnych scenach np często ludzie mają przez to zielonkawe włosy - wyobraźcie to sobie...). Więc albo te panele różnią się jednak dość wyraźnie, albo te ustawienia są nic nie warte. No i temperatura kolorów jest "ciepłe" - nawet bez konkretów, więc i tak trzeba na oko... Przecież temperatura wyraźnie zmienia odcień bieli... No i są to ustawienia pod SDR, co w dzisiejszych czasach jest śmiechu warte - ile macie płyt UHD w SDR? Nawet na streamingach większość tego co w ogóle warto oglądać, jest w HDR/DV, bo reszta to stare kartofle albo jakieś totalne szroty których i tak nikt nie ogląda. Pozostaje youtube, będący ostoją SDR, ale tam jest tak ekstremalna kompresja, że jakakolwiek kalibracja co najwyżej podkreśli jej artefakty.

Pewnie dostanę kolejne ostrzeżenie, albo bana, ale sorry - takie naciąganie ludzi, szczególnie w dzisiejszych czasach uważam że jest bardzo nie w porządku.

PS: a propos youtuba - polecam apkę SmartTubeNext jak nie lubicie reklam :)
 
Do góry