Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

AlbertoTomba

Active member
Nie wiem o co ci chodzi - widziałem u siebie na 75C935, ustawionym kropka w kropkę według pdfa, więc pierwszy tv spoza kółka adoratorów i się cała teoria o identycznych panelach wysypała, bo obraz jest po tym taki jak pisałem wyżej. Więc na pewno nie jest tak, że to są ustawienia uniwersalne, na jednym egzemplarzu tv się sprawdzą, na innym nie - branie za to pieniędzy jest mocno wątpliwe. A na pewno przy namawianiu na "bycie niebieskim" warto by było informować, że ten bonus może się do niczego nie nadać.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Napiszę tak: Miałem kalibrację od Kikiego dla modeli : Philips 58pus8535, Sony xh9096, Philips 65pus9206 i załatwiałem dla brata dla tcl 65c815. Jak szybko je wklepałem tak szybko zmieniałem... Brałem je żeby mieć 20pkt balans bieli, bo tego z głowy nie ustawisz i wokół tego próbowałem zrobić coś swojego... Podawałem też swoje ustawienia na forum i kilku pisało mi że sa ok a jeden czy dwóch że ustawienia są złe bo twarze są pomarańczowe itd. gdzie u mnie było naprawdę ok. Tak więc stwierdziłem że przeklepywanie 1:1 naprawdę mało kiedy da zadowalający efekt, dlatego mimo wielu próśb przestałem udostępniać na forum. No wiadomo że są tacy którzy wklepią i powiedzą że ok tak ma pewnie być, znam też takich którzy kupili tv i to spore bo 85" i nie robili dosłownie nic bo twierdza ze jest ok, ale ogólnie rzecz biorąc przepisanie 1:1 się nie sprawdza koniec kropka.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Wiecie jak to jest, jednemu podoba się córka, drugiemu matka. Kiki i sprzęt pomiarowy robi to zgodnie ze sztuką, odczucia potem są subiektywne. Nie ma co robić burzy. Ja z kalibracji jestem zadowolony, wszystko (oprócz ciemnawego DV - ale ostatni Ród Smoka generalnie był ciemny jak cholera i wszyscy narzekali) kolorystycznie mi odpowiada.
 

AlbertoTomba

Active member
Nie no, ale jak ktoś się już bawi w kalibrację, to po to żeby mieć obraz możliwie najbliżej wzorcowego. Także co innego ustawienia prawidłowe, które się nie spodobają, bo może będą np. za mało efektowne, a co innego takie które zwyczajnie generują niepoprawny obraz.

Żeby nie smęcić dłużej o tym - wrzuciłem na początku tygodnia soft v469, nie widzę za bardzo różnic póki co (na pewno nic nie jest ciszej, jak to ktoś wcześniej narzekał).
Jedno co sprawdzę to czy poprawili upłynnianie obrazu, które osobiście lubię, ale jak dotąd tv nie wyrabiał z przetwarzaniem i było to bardzo ewidentnie widać.
Swoją drogą póki co to ani razu mi tv nie wykrył żadnego updatu OTA, wszystkie aktualizacje lecą z pendrive...
 

soplus

Active member
Bez reklam
I tu się pojawia pytanie, co to jest obraz wzorcowy.. Albo inaczej, czy kalibracja pod wzorzec mi odpowiada. Każdy inaczej odbiera kolory, a faceci to już zupełnie inna sprawa :)
W V493 doszły suwaki w ustawieniach dźwięku.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ja nie mówię o obrazie wzorcowym, bo wiadomo że profesjonalna kalibracja powoduje to że kolory są mniej nasycone. Pomijam to czy komuś się to podoba czy nie. Ale jak wklepuje kalibrację i włosy są zielonkawe a twarze pomarańczowe to coś jest nie tak. I żeby nie było NIE twierdzę że Kiki tak kalibruje. Jeżli robi to na każdym tv przed wysłaniem to ok. Ja mówię o tym, że nie ma czegoś takiego jak kalibracja uniwersalna i tyle... Zresztą tak samo jest z przeklepywaniem kalibracji w firmy skali......tv, jest ona zrobiona w domu u klienta pod konkretny egzemplarz i przepisanie jej na inny nie da takiego efektu żeby skały s.... Bo gdyby tak było to by ludzie nie zamawiali do domu i nie płacili po 500-800zł tylko wpisali znalezioną w necie za free...
 

soplus

Active member
Bez reklam
Zmienię temat. Puszcza Wam Kodi TCL Atmosa? Na moim poprzednim Nvifia Shield bez problemu szło, tutaj ni huhu (passthrough włączone).
 

Korni

New member
Cześć,
Mam kilka pytań do ludzi posiadających już ten TV albo mających już z nim styczność na tyle długo że będą mogli się powiedzieć.
A mianowicie czy warstwa antyrefleksyjna jest faktycznie tak dobra jak o niej piszą, np. w porównaniu do minileda Samsunga ( brak tęczy itp ) ?
Jakość wykonania, skalowanie obrazu, czerń i dźwięk adekwatny do produktów Premium konkurencyjnych marek,
ktoś przed zakupem robił porównanie do innych tegorocznych miniledów zwłaszcza w kwestii bloomingu ?

No i jak myślicie, czy faktycznie warto dopłacać do modelu C835, czy widać przewagę w obrazie dzięki większej ilości stref i słychać różnicę w dźwięku ?

Stos pytań ale może ktoś rozwieje moje wątpliwości.
 

stasiof

Member
Dołączam się do pytań, liczę na wyczerpującą odpowiedź.
 

frez

Member
Czy to o czym pisze Jurin w tym wątku to prawda? Dziwne przejaśnienia, resety ustawień, czerwone twarze itp? Troszkę to odstrasza od sprzętu za ponad 10k. Później wkleje linki z filmami testowymi.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Przy najnowszym oprogramowaniu resety zniknęły całkowicie, od momentu wgrania nie miałem ani jednego. Po kalibracji czerwonych twarzy nie widziałem. Potwierdzam natomiast jaśniejszy pasek na styku obraz/czarny pasek (post 283, strona 12), natomiast nie zawsze jest widoczny i nie ma go oczywiście na full screen.
 

frez

Member
https://photos.google.com/share/AF1...?key=bk5qYVNVaFZ1dkxOMjlYS2lPbzFJRVdjcUJLZklR na tym filmie widać te rozjaśnienia i przyciemnienia - strasznie słabo to wygląda,
https://photos.google.com/share/AF1...?key=SWI3ckFOY2xDYl9PNkRvMFQ2VWJaaFZudVVZeHhB tutaj widać natomiast przeskok o "jeden" w zmianie ustawień, już nie pamiętam dokładnie czy chodzi o jasność czy inny parametr bo dawno ten filmik sobie otworzyłem w nowej zakładce,

Skoro się nie resetuje to już coś ale czytając cały wątek cytowany wyżej chciałbym najpierw ten sprzęt zobaczyć jak wygląda, sprawdzić jak gra itd. Tego cudeńka po prostu nigdzie nie ma. Coś jak z węglem, niby jest ale gdzie? Spokojnie zamów dziś jutro coś dojedzie :)
 

AlbertoTomba

Active member
Oglądam nieprzyzwoicie dużo filmów itp na tym tv i nie spotkałem się z takimi jajami jak na tych filmikach. Pytanie na jakich wersjach softu to komuś występowało, bo jednak pare updatow już miało miejsce i większość jakichś uciążliwości jakościowych już poznikała. Albo jak się ogląda treść a nie doszukuje problemów, to na mniejsze zgrzyty przestaje się zwracać uwagę.
Ogólnie pisaliśmy już dużo nt jakości obrazu tego tv, wypadałoby najpierw poczytać a potem pytać...
 

frez

Member
Wątek znam na pamięć, interesowałem się tym TV dużo wcześniej przed powstaniem 2 wątków na forum - oczywiście uwzględniając test :)
Pytam bo przeczytałem cały wątek https://www.avforums.com/threads/tcl-c935-owners-and-discussion-thread.2426274/
Nigdzie na polskich forach niestety nie było takich informacji. Rozumiem że u Ciebie nie występują takie "jaja". Wątek na avforum powstał we wrześniu więc nie tak dawno, gość który to testował robił to bardzo rzetelnie (nie umniejszając nikomu) skupił się zarówno na dobrych jak i na złych stronach bo na tym ma polegać rzeczowa dyskusja. Ja tylko przytoczyłem 2 sprawy które jak widać na załączonych wyżej obrazkach są, co tu dużo mówić, co najmniej irytujące.
Podsumowując - tak czytałem i do czasu twojego wpisu brakowało takich informacji w sieci.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trzeba naprawdę dobrze sprawdzać przy zakupie, bo problemy są naprawdę nie małe.
Ale jak się dobrze sprawdzi - to jest super telewizor !
 

AlbertoTomba

Active member
Nie wiem co tu więcej można dodać ponad wcześniejsze posty - główna bolączka tego TV to soft, który stopniowo się poprawia, ale realnie to nie ma się co spodziewać że będzie jakis rewelacyjny - to budżetowa marka.
Ale tez nie ma tu jak dla mnie jakichś deal-breakerów, a jak się poogląda trochę filmów na panelu z prawie 2000 strefami podświetlenia i 2000 nitów, to OLEDy przestają wydawać się takie cudowne, a konkurencja mająca 1/2 - 1/3 tych stref w porównaniu do TCLa wypada bladziutko. Najlepiej by było pomacać trochę sprzecik, ale nawet jakby był w sklepie, to co tam jesteś w stanie ocenić? Pójdziesz z listą jakichś problemów, może będzie stary firmware wgrany (np coś o czym nie pisałem dotąd, ale zachowanie podświetlenia się zmieniło na lepsze po paru wersjach, widać np na napisach końcowych gdzie były jakieś dziwne "plamy światła" po bokach ekranu, a ktorych już nie ma) to na nich się skupisz i się zrazisz.
Oczywiście nie jest tak super kolorowo tylko - wczoraj np przy przełączaniu trybu gry na PS5 na VRR120 tv totalnie zawisł, wyświetlając mi tylko na full screenie na zmianę kolory RGBW. Trzeba było wyciągać wtyczkę z gniazdka, zero reakcji na pilota. Także stabilność jeszcze bywa kapryśna, ale to są marginalne sytuacje. Pamietajmy ze do internetu idą głównie ludzie ponarzekać, my tu bardziej staramy się pokazać ze średnia wypada dla tego tv bardzo dobrze mimo wszystko.
 
Ostatnia edycja:

Korni

New member
Sporo ludzi pisze tu o problemach wieku dziecięcego tego TV, czy wspomniane sytuacje występują w każdym egzemplarzu i po prostu jest to kwestia softu i czasu potrzebnego na stworzenie i wydanie konkretnych aktualizacji, czy to bardziej jest loteria co się komu trafi ? Soft to pół biedy bo wcześniej czy później zostanie poprawiony było by znacznie gorzej jeśli problemy były by czysto konstrukcyjne, sprzętowe.

Nie miałem jeszcze TCLa, powiedzcie czy aktualizacje pobierają sie automatycznie czy trzeba je wymuszać ściągając ręcznie za każdym razem nowy soft ?
 
Do góry