Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

Mariu

Member
Ja mam tą najnowszą wersję.
Nie zauważyłem jak narazie jakiś wad.
Znika np. znaczek wyciszenia dźwięku po kilku sekundach . Czyli coś tam usprawniają .
 

AlbertoTomba

Active member
562 śmiało instaluj. A jeśli nie używasz disney+ to odrazu test 19 😉 podziękujesz później 😂
Hehe no właśnie zauważyłem na tym sofcie, ze jak puszczam UHD z obrazem w HDR10, to jeśli są czarne pasy, tv w ogóle ich nie wygasza (zresztą nie wygasza to mało powiedziane - są wręcz szare, jak na jakimś samsungu LCD 10 lat temu, masakra)... local dimming high czy off - bez różnicy. Dawno nic w HDR10 nie oglądałem bo większość płyt jest w DV, a tu takie jaja...
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie na c825 wygaszanie działa bez zarzutów. Wycinam czarne pasy poprzez zoom ale specjalnie teraz sprawdziłem i jest ok 😊
 

tomalek

New member
Cześć,
szukam od jakiegoś czasu TVka i proszę Was o pomoc :D
Patrzyłem na 65 calówki pomiędzy LG C2 / TCL C935 / SONY X95K / SAMSUNG QN91B, byłem już napalony na LG C2, ale jak przypadkiem zobaczyłem post na jakimś forum z wypalonymi pikselami to odechciało mi się momentalnie...jak mam codziennie sprawdzać TV czy coś się wypaliło to w ogóle odbierze mi jakąkolwiek radość.
SONY X95K - trochę drożyzna...natomiast Samsung QN91B z tych recenzji to tak na prawdę nie wygląda aby w czymkolwiek był świetny.


Poczytałem więc trochę, również tutaj w tym temacie, i w sumie kilka ostatnich stron to rozmowa o testowaniu softów :D Czy jest tak źle jeżeli chodzi o software, że wciąż piszecie o tym że coś nie poprawione itp?
Telewizor będzie wykorzystywany głównie do streamingu (netflix,hbo) i do gier (z peceta na ten moment, kiedyś może PS5). Będzie też telewizja naziemna ale w sumie tutaj i tak obraz będzie taki sobie więc tutaj nie mam wymagań. Z tego co wiem to LG C2 zawsze jest polecany do gier, natomiast jak to wygląda w tym TCLu?

Oglądałem też porównanie TCLa do Samsunga QN95B, i mówią tam o "jasnym pasku" gdy wykorzystujemy "local dimming: high", czy wiecie coś o tym? Czy może już zostało to naprawione? (film jest z przed 7 miesięcy, podsyłam link do akurat momentu w którym to pokazują:
)

1690498598029.png


Telewizor będzie w salonie na przeciwko drzwi balkonowych, ale jest to salon z balkonem od strony południa z loggią, więc tak na prawdę słońce nie wpada tam bezpośrednio i nie jest to za jasne miejsce, chociaż taka informacja jest pewnie przydatna tylko w przypadku OLEDów.

PS. Czy ten wbudowany chromecast ogranicza w jakiś sposób TV, tzn. czy jest jakiś minus w porównaniu z np. Sony X95K który ma androida natywnego?

Wielkie dzięki za każdą pomoc.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak źródło z hdmi puściłem. Z kodi na TV też czarne pasy wygaszone 😊
Wczoraj kodi 2x zrestartowało mi TV 😜 pierwszy raz na tym test 19 miałem problem 😉
 
Do góry