Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

AlbertoTomba

Active member

Ogolnie to ta recenzja w zasadzie powtórzyła to co już tu pisaliśmy, chociaż nie była jakaś super dogłębna

Btw miałem jakieś turbo jajca z arc/cec i musiałem zrestartować tv bo nie dało się w ogole nic oglądać. No jest tu co poprawiać :D
 

jojoro

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wczoraj dojechał do mnie 65c935 od kikiego i jakoś nie mogę się dogadać z tym TV. Obraz jest super, 2 piloty wszystko działa szybko i ogólnie nie ma się czego czepić, ale nie mogę go zmusić do współpracy z moim Marantrzem sr7015 jeśli chodzi o HDMI eArc.
Po włączeniu wszystkich ustawień w obu urządzeniach, gdy włączę np. YT na TV to wejście na amplitunerze przełącza się na TV-AUDIO i w głośnikach mam ciszę.
Poza tym HDM-CEC to jakieś nieporozumienie. raz się włacza dekoder NC+ razem z TV i i ampli, raz się włączy nvidia shield innym razem tv się nie włączy a czasami wszystko się właczy oprócz ampli. Całość żyje własnym życiem. Tragedia. Pilotem od TV nie da się sterować dekoderem nc+ ani głośnością Marantza - chyba że jaoś to się programuje, ale instrukcji od pilota nie ma. Na razie obsługa tragedia. Jeśli tak to ma zostać to chyba wolałbym wymienić na jakiegoś Philipsa czy LG OLED mimo gorszej jasności i HDR.
 

jojoro

Klub HDTV.com.pl
VIP
Doszedłem dop sedna problemu. Ten TV ma eArc tylko na HDMI4 o nasłabszych parametrach czyli 4k 60Hz. Mogę więc zapomnieć, o wykorzystaniu w prosty sposób wyjścia 4k120Hz w moim amplitunerze. Trzeba kombinować.
 

luck76

Well-known member
Doszedłem dop sedna problemu. Ten TV ma eArc tylko na HDMI4 o nasłabszych parametrach czyli 4k 60Hz. Mogę więc zapomnieć, o wykorzystaniu w prosty sposób wyjścia 4k120Hz w moim amplitunerze. Trzeba kombinować.
Konsolę podłączysz bezpośrednio do TV, dźwięk będzie szedł do ampli po eARC, natomiast jeśli masz więcej niż 3 (włączając konsolę) urządzenia odtwarzające AV to podłączasz te najmniej potrzebujące przepustowości łącza bezpośrednio do ampli.
 

Mariu

Member
Kurde ja już prawie się zdecydowałem jednak na ten model zamiast 65c835 ale no ten jasny pasek . Niby to tylko kwestia poprawki w sofcie . I miejmy nadzieję że to poprawia . No bo trochę głupio było by dać 1tys więcej i mieć ten ten irytujący pasek . No chyba że to aż tak nie rzuca się w oczy .No bo tak to Tv naprawdę super . Zresztą C835 również bardzo dobry.
Jak jest tv ma podstawce to nie da się go regulować jeżeli chodzi o wysokość ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapraszam do sprawdzenia przed zakupem .
TCL 935 jest naprawdę wart dopłaty każdej złotówki.
Teraz masz dla niebieskich w specjalnej ofercie z pakietem gratisów dodatkowo.
 

jojoro

Klub HDTV.com.pl
VIP
Konsolę podłączysz bezpośrednio do TV, dźwięk będzie szedł do ampli po eARC, natomiast jeśli masz więcej niż 3 (włączając konsolę) urządzenia odtwarzające AV to podłączasz te najmniej potrzebujące przepustowości łącza bezpośrednio do ampli.
Tak zrobię. Po prostu chciałem mieć wszystko podłączone do ampli, żeby mieć porządek w kablach, i przede wszystkim OSD z ampli na TV, bo lubię się bawić ustawieniami dźwięku, konfiguracją głośników, różnymi trybami audio itp. Dla mnie to obojętne ale w domu nie jestem sam i dla rodziny już przełączanie się między wejściami amplitunera to czasem był problem (szczególnie gdy np CEC nie zadziałał) a teraz jeszcze wiedza, że coś jest na HDMI w TV, coś innego w ampli, 5 pilotów...
 

AlbertoTomba

Active member
Kurde ja już prawie się zdecydowałem jednak na ten model zamiast 65c835 ale no ten jasny pasek . Niby to tylko kwestia poprawki w sofcie . I miejmy nadzieję że to poprawia . No bo trochę głupio było by dać 1tys więcej i mieć ten ten irytujący pasek . No chyba że to aż tak nie rzuca się w oczy .No bo tak to Tv naprawdę super . Zresztą C835 również bardzo dobry.
Jak jest tv ma podstawce to nie da się go regulować jeżeli chodzi o wysokość ?
Ten pasek nie wierci dziury w oczach. Podstawka jest sztywna, nie da się nic zmienić.
Największy problem tego tv obecnie to współpraca z urządzeniami - eARC/CEC są kulawe opór i mnie coraz bardziej drażnią.

Na wiosnę pewnie będą premiery nowych modeli i jak TCL czegoś porządnie nie poprawi w tym sofcie, to sprzedam to w pizdu i kupię tv cywilizowanej firmy.
 

ImpalerV

Member
So I will. I just wanted to have everything connected to the amp to keep the cables in order, and above all the OSD from the amp to the TV, because I like to play with sound settings, speaker configuration, different audio modes, etc. It doesn't matter to me, but at home I'm not alone and for the family, switching between the inputs of the receiver was sometimes a problem (especially when, for example, CEC did not work) and now they also know that something is on HDMI on the TV, something else on the amp, 5 remote controls ..
I have TCL 55c835 (from Kiki) and there is no probme with CEC. Donno what settings you have on your TV
I have Loewe soundbar with rears aswell. Depends on the source signal and get: Dolby Atmos, Dolby sourroung, PMC Audio
The pictures was made with my phone. My Tv its very good, and also the soundbar that i purchased. very pleased.
Also bought a HDMI cable: https://www.amazon.it/dp/B08CS8TPGJ/ref=pe_24968671_487041031_TE_item?th=1
 

Attachments

  • 20221207_182706[1].jpg
    20221207_182706[1].jpg
    3,7 MB · Wyś: 53
  • 20221206_164909_-_Copy[1].jpg
    20221206_164909_-_Copy[1].jpg
    3 MB · Wyś: 57
  • 20221206_164844_-_Copy[1].jpg
    20221206_164844_-_Copy[1].jpg
    2,8 MB · Wyś: 55
  • 20221129_142934[1].jpg
    20221129_142934[1].jpg
    1,6 MB · Wyś: 50

ImpalerV

Member
That's a very basic setup. Add some more hardware and let's talk then.
Well you say that : CEC did not work) and now they also know that something is on HDMI on the T ; eARC / CEC are lame resistance and irritate me more and more.
And i told you that its not right because CEC works without any problems and i also tell that i have everyting on my audio, from the signal that i receive from TV. I dont understand why your C935 dont work with eARC/CEC. Normal, will work without any problem.

Or i didnt understand your problem mabye.
 

AlbertoTomba

Active member
Well I won't fully repeat myself, just read my previous posts. Basically this TV has serious problems with lossless audio over eARC (depending on your settings it will convert it to PCM with huge overdrive or emit silence) and CEC is a circus, switching between sources and not allowing you to control anything apart from volume on soundbar.

Just connecting soundbar and playing files on the tv itself is the most basic use case you can imagine.
 

ImpalerV

Member
I connected already on the soundbar since 3 weeks area. I dont have that problem that you speak there with all convert to PMC and overdrive and silence.. I have same Atmos on that movie (as you saw my photo with Games of thrones ; if i switch to other movie depends on the singal i wil have surround or PCM. I have CEC on and the soundbar will give the type of audio depending on the signal received from the TV. They dont mix on the same file that started atmos for example. When i exit that movie and play other movie, the soundbar will convert to the signal. Will Atmos again or dolby surround or PCM and will tell you from the start. I told you what i have and i dont have that "circus CEC" on my TV.
I hope you will resolve your problem.
Before buying TCL, bought Sony XR X93J. Its a lot better TCL for me than any Sony Led Tv. Samsung its lower, LG same, compare to TCL
 

AlbertoTomba

Active member
Either you don't understand me or don't want to understand me. You have VERY BASIC SETUP. We have consoles, UHD players, amplituners etc plugged in, with whom this tv have serious trouble to communicate correctly/in an expected way. All of this was described in previous posts. It's great that it works for your basic playback scenario, but I didn't invest in UHD player and discs and Atmos/DTS:X audio, to listen to compressed streams and to switch everything on and off manually every time I want to play a movie from the damn disc.
If you can't understand that I don't care anymore and it's an EOT from me.
 

luck76

Well-known member
Tak zrobię. Po prostu chciałem mieć wszystko podłączone do ampli, żeby mieć porządek w kablach, i przede wszystkim OSD z ampli na TV, bo lubię się bawić ustawieniami dźwięku, konfiguracją głośników, różnymi trybami audio itp. Dla mnie to obojętne ale w domu nie jestem sam i dla rodziny już przełączanie się między wejściami amplitunera to czasem był problem (szczególnie gdy np CEC nie zadziałał) a teraz jeszcze wiedza, że coś jest na HDMI w TV, coś innego w ampli, 5 pilotów...
Do takiego setupu w ogóle nie potrzeba ARC/eARC. Podłączasz ampli jako zwykłe wejście 4k120 i masz problem z głowy, chyba że..... streamujesz z apel wbudowanych w TV, no to wtedy musisz podziałkować....
 
Do góry