Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

AlbertoTomba

Active member
Aż tak to pewnie nie, jest mnóstwo rzeczy które tam się mogą poprawiać i nie rzucać w oczy, ale nie zaszkodziłoby jakby dawali jakiś changelog
 

luck76

Well-known member
Sytuacja przypomina czasy kompów składaków. Mogłeś mieć najlepsze komponenty, ale zawsze było tak, że człowiek tracił w brud czasu na dociekanie co nie trybi. Dla nerdów to byla sól życia, ale dla casualowych użytkowników strata czasu. Ten TV to składowa dobrych podzespołów, jedynie ktoś nie ogarnia. Jedyny producent, który na dziś nie ma problemu to Panasonic. Cała reszta, w tym Sony, Philips boryka się z problemami softowymi.
 

AlbertoTomba

Active member
Wiesz co, tu jednak trzeba odpowiednio mierzyć oczekiwania - TCL to marka "tania", zawsze taka była i jeszcze pewnie dłuuuugo taka będzie. Z tym wiąże się szereg minusów, np. nie oczekuję że nagle będą mieli porządne przetwarzanie obrazu na miarę Sony czy Philipsa.
Nas tu głównie irytują takie podstawowe problemy jak wybiórczo działający eARC czy ten problem przejaśnieniem na styku obrazu z czarnymi pasami - to powinni rozwiązać migiem, bo nawet w taniej marce to ma po prostu działać.
Druga rzecz to jednak mnie drażni ściąganie firmwarów z jakichś ruskich stron, na witrynie TCLa od premiery głucha cisza, nie ma żadnej listy zmian/poprawek itd - to jest niepoważne, nawet chinole z Philipsa do każdego updatu dają listę poprawek.
 

luck76

Well-known member
nie dziwiłaby mnie to gdyby to był tylko handlarz zlecający jakiemuś producentowi OEM produkcję tv private kabel. Wówczas niska cena mogłaby iść w parze z takimi niedoróbkami softu. Ale firma, która ma kompetencje w procesie wytwórczym, chcąc przytulić drugą marżę, powinna brać odpowiedzialność za r&d. A tak mamy jegomościa, który zasypuje nas stosem informacji niepotrzebnych przeciętnemu zjadaczowi chleba. Czy taki Panas, Sony, Philips, Apple katują nas odległościami podswietlania od matrycy, liczbą stref itp? Treść na urządzeniu ma wbijać w fotel odbiorcę ale nade wszystko ma być proste w obsłudze. Trudno się dziwić TCL, bo to wyrobnik, który ma aspiracje projektowe ale marketingowo pozostał w B2B gdzie zasypujesz specjalistów branżowych miliardami parametrów. B2C to inny kierunek. Tu powinni się skupić na tym aby sprzedać obietnicę jakości. Trudno jednak wejść obszar, w którym prym wiedli wielcy gracze przemysłu medialnego (konsumenckiego i Pro) tj w/w Sony, Philips i Panasonic oraz dwóch graczy, którzy od 30 lat budują pozycję rynkową na starym i nowym kontynencie (LG i Samsung). Nadzieją jest jeszcze JVC które tez jest zasłużone dla przemysłu filmowego. Ale oni chyba bardziej w projektory teraz idą.
 

AlbertoTomba

Active member
TCL chwali się tym, w czym bryluje - gołymi parametrami technicznymi. Przecież nie pochwalą się softem czy procesorem obrazu, bo wiemy że soft jest kiepski, a procesora w ogóle nie mają swojego, wszystko leci na jednym SOCu.
Moim zdaniem tu się nie ma na co zżymać - ja po prostu drugi raz TCLa już raczej nie kupię, jest to ciekawy eksperyment, ale następnym razem będzie Sony czy inna firma z wyższej półki. Niestety jak kupowałem C935 kilka miesięcy temu, to propozycja Sony za 20k PLN i innych producentów, była słaba, ale za półtora-dwa lata wierzę że podgonią z panelami i będę wolał dopłacić niż się użerać.
 

Pan Darkowski

New member
Witam serdecznie mam ten TV i Amplituner Onkyo TX-8270 i mam taki problem że przy podłączaniu przez wszystkie porty HDMI wyskakuje mi ;

Ten sygnał OSD nie jest obsługiwany przez Twój telewizor czy to znaczy że nie ma szansy na podłączenie tego amplitunera z tym TV no jestem w kropce . TV za tyle kasy a ma problemy ,dzięki za pomoc
 

luck76

Well-known member
Witam serdecznie mam ten TV i Amplituner Onkyo TX-8270 i mam taki problem że przy podłączaniu przez wszystkie porty HDMI wyskakuje mi ;

Ten sygnał OSD nie jest obsługiwany przez Twój telewizor czy to znaczy że nie ma szansy na podłączenie tego amplitunera z tym TV no jestem w kropce . TV za tyle kasy a ma problemy ,dzięki za pomoc
Powinien go widzieć podłączając w amplitunerze w gniazdo HDMI OUT a w TV w HDMI 4
 

soplus

Active member
Bez reklam
Update ampli/tv zrobiony? Mój TX-RZ 900 jest sporo starszy od 8270 i bez problemu się odpalił. Sprawdź tylko czy masz w ampli włączone arc i standby na auto.
 

Pan Darkowski

New member
CRC -on ,ARC-auto {bo jest tylko Auto albo OFF} , HDMI CEC-on
5 różnych Kabli HDMI podpinanych do ARC HDMI OUT podłączone w Amplitunerze a w telewizorze port 4 HDMI
Telewizor jak i tuner resetowany i ustawiane
Teraz podłączyłem Blue Ray Samsunga i działa do wzorowo w chwili włączenia go telewizor odrazu się przełącza sam
 
Ostatnia edycja:

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wgraj nowsze oprogramowanie do tv. Na sofcie v. 462 nie mogłem ustanowić połączenia przez ARC z moim Onkyo TX-NR646, a po wgraniu softu v. 473 udało się to zrobić. Trzeba ustawić odpowiednie opcje w TV i amplitunerze.
 

Pan Darkowski

New member
Wgraj nowsze oprogramowanie do tv. Na sofcie v. 462 nie mogłem ustanowić połączenia przez ARC z moim Onkyo TX-NR646, a po wgraniu softu v. 473 udało się to zrobić. Trzeba ustawić odpowiednie opcje w TV i amplitunerze.
Witam dzięki za poradę który soft jest najlepszy na dzien dzisiejszy ostatni jest V474 OTA i nie wiem czy najlepszy
 
Do góry