Telewizor TCL C835 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 1000 nitów, Dolby Vision/Atmos, HDR10+, 144 Hz i Google TV.

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
CEC. Ten cec to nie cec. Wolny. Czasami responsywnosc systemu jest nie naganna. Innym razem czekam 10 sek zeby podgłosić lub zmienic zrodlo....
Obraz za to dla mnie jest wysmienity. Tylko to ratuje ten TV od szybkiego lotu z okna 😉

Dodam ze ja mam c825. Ten sam procek inna matryca... Soft 494. Nie instalowałem 503 bo za duzo ludzi narzeka na ruskim telegramie...
 

Kurakaodr

Member
Dodam ze ja mam c825. Ten sam procek inna matryca... Soft 494. Nie instalowałem 503 bo za duzo ludzi narzeka na ruskim telegramie...

No patrz, bo Ja tutaj piszę wyłącznie o modelu TCL C835, wersja oprogramowania V503...nie interesują mnie żadne wpisy na ruskim telegramie, ważne że u mnie wszystko działa bardzo dobrze!

Może też powinienem bezrozumnie "skomentować" twój wpis/posta emotikonem :ROFLMAO:, jak sądzisz?
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
No patrz, bo Ja tutaj piszę wyłącznie o modelu TCL C835, wersja oprogramowania V503...nie interesują mnie żadne wpisy na ruskim telegramie, ważne że u mnie wszystko działa bardzo dobrze!

Może też powinienem bezrozumnie "skomentować" twój wpis/posta emotikonem :ROFLMAO:, jak sądzisz?

Bezrozumnie zainstalowałeś 503 ktory został wycofany z ota bo sprawiał zbyt wiele problemów a teraz próbujesz mi wmówić ze nie używam rozumu?
Chińskie nie mają pojęcia o robieniu oprogramowania. Koniec i kropka.
 
Rok temu dostałem od Kikiego 825 za tyle. Czy kupił bym go jeszcze raz? Nie wiem. Napewno bym nie kupił oleda bo słońce wlewa mi się do salonu jak morze 😉
Chyba dołożyłbym do s95b.
Borygo ale s95b kosztuje prawie 2x tyle ;) Miałem kupić Q80 bo jeszcze 2 dni temu był za 4K. Wymieniam z xf9005 ale chciałem to budżetowo załatwić tak za 4-4,5k maks ale mini led za 5k kusi
 

RedAxe

New member
Niestety część użytkowników została "uraczona" firmware-em 503 bez swojej zgody przez TCL. Oprogramowanie ciągle zawiera wiele bardzo irytujących problemów. Co nowe oprogramowanie to loteria, co zostanie zepsute. Pamiętam v469, które wyłączyło lokalne ściemnianie, co jest jedną z kluczowych cech tego telewizora. Z banalnych spraw przełączając się pomiędzy źródłami obrazu (porty HDMI a programami typu Netflix ,Prime) ciągle trzeba pamiętać o naciśnięciu przycisku Szybkiego menu, bo nie zmienia ustawień obrazu pomimo zmiany żródła sygnału. Pomijam fakt, że uparcie wyłącza się Dolby Atmos przy takich zmianach. Raz za ile zawiesza się lub sam wyłącza, prawie zawsze, po przechodzeniu z Home. Proponuję również w trybie PC włączyć test monitora w programie Aidzie64na komputerze, to zobaczycie ciekawe efekty "dobrze opracowanego" firmware-u tego telewizora. Reasumując oprogramowanie to jedna z największych wad tego telewizora. Trzeba też pamiętać, że to marka specjalizująca się w tanich telewizorach i ich produkty premium są mocno niedopracowane pod względem użytej technologii. Na papierze jest kosmos, jeśli jesteś mocno wyrozumiały to będziesz zadowolony, ale pamiętaj, że nic za darmo i licz się z tym, że po pewnym czasie może cię to irytować. Osobna kwestia to serwis, który działa poniżej wszelkiej krytyki. No i dodaj sobie loterię z matrycą, która nowa może być niepełnowartościowa. Ja mocno żałuję tego zakupu, lepiej dołożyć i kupić telewizor, który rzeczywiście oferuje to co obiecuje na papierze niż czuć się zrobionym w balona. Jeśli nie stać cię na coś lepszego to kup słabszy.
 
Ostatnia edycja:

Kurakaodr

Member
Niestety część użytkowników została "uraczona" firmware-em 503 bez swojej zgody przez TCL. Oprogramowanie ciągle zawiera wiele bardzo irytujących problemów. Co nowe oprogramowanie to loteria, co zostanie zepsute. Pamiętam v469, które wyłączyło lokalne ściemnianie, co jest jedną z kluczowych cech tego telewizora. Z banalnych spraw przełączając się pomiędzy źródłami obrazu (porty HDMI a programami typu Netflix ,Prime) ciągle trzeba pamiętać o naciśnięciu przycisku Szybkiego menu, bo nie zmienia ustawień obrazu pomimo zmiany żródła sygnału. Pomijam fakt, że uparcie wyłącza się Dolby Atmos przy takich zmianach. Raz za ile zawiesza się lub sam wyłącza, prawie zawsze, po przechodzeniu z Home.

Ale trafiłeś na felerny egzemplarz, w zasadzie "nie wiem" o czym piszesz w odniesieniu do mojej autopsji na TCL C835 V503.

Posiadam od ~połowy grudnia, jakbym doświadczał jakiegoś cyrku z "zawieszaniem/wyłączaniem/restartowaniem" już dawno bym korzystał z reklamacji gwarancyjnej.

"Wyłączanie" Atmos, co to jest, przed chwilą sprawdziłem zaintrygowany twoim wpisem, przechodząc pomiędzy/ze źródeł HDMI do odtwarzania via Netflix/HBO Max, Atmos działa "od strzała".

"Chwalmy Pana" że u mnie działa dobrze...


1.jpg
 

RedAxe

New member
Czy ja jestem napastliwy? Po co te wycieczki osobiste. Ja mam już drugi ten telewizor. I użytkuję go trochę dłużej. Obydwa miały podobne błędy. Czyli ja jestem winny czy to te telewizory? Niestety nie zakrzyczysz rzeczywistości. Ja niestety też miałem nieprzyjemność korzystać z "usług" serwisu TCL. Może masz rację i to ja się mylę i nie umiem korzystać z tego telewizora. Uprzedzając pytanie, mam drugiego bo pierwszego nie umieli naprawić przez prawie 2 miesiące. Także zastanów się co piszesz i po co w ten sposób.
 

Kurakaodr

Member
Czy ja jestem napastliwy? Po co te wycieczki osobiste.

Także zastanów się co piszesz i po co w ten sposób.

Co Ty pieprzysz, jaki napastliwy, jakie wycieczki...klasycznie odpisałem na twojego posta, opisując w skrócie wyłącznie moje empiryczne odniesienie do posiadanego przeze mnie modelu z stosowną wersją oprogramowania.

Miałem Ci grzecznościowo "przytaknąć", iż u mnie również "szwankuje", nie bo jest w porządku!

Jeszcze nie korzystałem z serwisu, bo nie miałem takiej potrzeby, powtórzę po raz ostatni mój egzemplarz działa bardzo dobrze, widocznie zostałem szczęśliwie "wylosowany/wybrany" przez firmę TCL.

A Ty chcesz na "chama" wcisnąć ogólnikowo awaryjność "każdego" modelu TCL C835 wszystkim jego użytkownikom, jeszcze raz nie, bo tak nie jest!
 

RedAxe

New member
Każdy kto umie czytać wyciągnie wnioski. Ja tam z koniem nie zamierzam się kopać. Ja mam takie zdanie jakie mam. Do telewizora podłączony mam komputer i Xboxa Series X oraz korzystam z Kodi, Netflixa i Prima. W tej konfiguracji są duże problemy. To jest drugi egzemplarz i problemy są nadal. Ja mam takie doświadczenia i piszę o nich. Tak więc nie krzycz i pogódź się z tym, że ktoś może mieć inne zdanie niż ty, w oparciu o własne doświadczenia. Możesz użyć jeszcze większej czcionki i pogrubienia, ale to nie potwierdzi, że masz rację.
 
Ostatnia edycja:

RedAxe

New member
I ja się z tym zgadzam. Piszę o swoich doświadczeniach i nie zamierzam nikogo i siebie okłamywać. Dla mnie jest słabo i żałuję tego zakupu. Nie narzucam nikomu mojej opinii. Ktoś inny może być zadowolony, ja nie jestem. Szanuję inne zdanie i neguję jego, ale proszę również uszanować moje.
 
Edit - bo długo się zbierałem z napisaniem i pisałem we fragmentach nie widząc ostatniego posta RedAxe. Ja Twoją opinię uszanowałem, natomiast napisał zadowolony posiadacz, bez żadnych udziwnień i sam go zaatakowałeś i nie uszanowałeś - przynajmniej w mojej opinii.

Czyli podsumowując - miałeś pecha - być może podwójnie i to jest ostateczny argument na nie? Słowa zadowolonych ludzi nie mają znaczenia?

Druga sprawa - szukam w określonym budżecie. Nie mam zamiaru dokładać. Stać mnie na najdroższe oledy ale co z tego? Ma być do 5k i tyle. I nie spodziewam się w tej cenie ideału - liczy się jakość obrazu - resztę przepękam tak jak przepękałem problemy z wifi w Sony xf9005
Pojęcie słabszy/lepszy w przypadku TV jest mocno dyskusyjne - no bo co to znaczy ? Że x jest lepszy od y ? Można się przebijać specyfikacją techniczną bo to twarde dane. Działanie w praktyce może być różne - co widać i na tym przykładzie jak i przykładzie Sony jak i na przykładzie miliona rzeczy. Kiedyś miałem telefon Nokii - wracał po naprawie 7 razy do serwisu bo ciągle coś. Ale dziesiątki ludzi nie miały tego problemu. Dodatkowo będę miał 14 dni na oddanie + jak coś się wydarzy po tym czasie to rękojmie.

TCL nie słynęło z dobrego firmware’u nigdy ale mogę z tym żyć jeśli jakość obrazu będzie mi to rekompensować. Co do takiej rzeczy jak automatyczne przełączanie profilu w zależności od źródła - ani Sony tego nie robi u mnie ani LG. Więc to żaden problem dla mnie.

Wracam więc do pytania - czy 4999 to dobra cena czy jest w tym budżecie coś lepszego ? W tym konkretnym budżecie - bez dokładania itp. z ludzką dostępnością (euro teraz ma miliony promocji na TV widmo). OLEDa w tej cenie nie spotkałem. Sony również. Samsunga i Philipsa nie chcę. Zostaje więc LG,TCL czy Hisense
 

RedAxe

New member
Zainstalowałem nowe wersje aplikacji: Gamebar 2.00.20, MediaCenter 6.00.89, Quick Panel 3.1.10 (dzięki stasiof), na firmware v503, nie instalowałem v999 test4. Nowy wygląd i funkcjonalności. GameBar nie ma opcji zmiany ustawień dźwięku, czyli po włączeniu MistrzaGry dźwięk będzie standardowy, nie da się zmienić na inny (gra, dynamiczny czyli jedyny w którym można samemu ustawić korektor). Reszta raczej na plus.
 

Marlo

Active member
Kiki wiesz może kiedy TCL zaprezentuje telewizory na rynek europejski ? Ciekawią mnie zwłaszcza modele z odświeżaniem 240hz , jak to będzie wyglądało podczas grania.
 
Do góry