Telewizor TCL C835 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 1000 nitów, Dolby Vision/Atmos, HDR10+, 144 Hz i Google TV.

Marlo

Active member
Mam TCL 55C835 i SONY 50X90J , jak chcesz mieć telewizor który jest bezproblemowy w użytkowaniu to SONY.
PHILIPS 55PUS8807 ma matrycę ADS, jak to ma być TV do oglądania filmów i grania na konsoli to moim zdaniem lepiej coś na matrycy VA.
 

RedAxe

New member
Sprawa zakończyła się wymianą na nowy (TCL 55C835). Dziękuję serdecznie za pomoc Kiki.
Nowy dotarł do mnie 13.02 i od razu zaktualizował się na v503, miał fabrycznie v474. Model ma końcówkę oznaczenia X2, co ma związek z nowymi ograniczeniami energochłonności telewizorów, które wchodzi od marca na terenie UE. Nie słychać cewek. Ciekawe czy pogorszone zostały jakieś parametry, aby obniżyć zużycie prądu i spełnić nowe wymogi. Telewizory z końcówką X1 mają mieć obniżone zużycie prądu poprzez aktualizację oprogramowania.
A tak z innej beczki, jak sprawdzić czy działa wbudowany Subwoofer, bo mam wrażenie, że telewizor ma cichszy dźwięk (niż ten poprzedni) oraz nie zauważyłem żeby się poruszał ten głośnik (niestety przy wcześniejszym nie zwróciłem na to uwagi)? Zna ktoś jakiś filmik albo program?
 

luck76

Well-known member
A ewentualnie oprócz tych co napisałem to jeszcze wpadł mi w oko Philips PUS8877 tego jako trzeciego bym jeszcze brał pod uwagę.
ten tv w odróżnieniu od w/w nie ma lokalnego przyciemniania. Na marginesie bije go na głowę x85K, który w tv z bezpośrednim podświetlaniem (bez FALD) nie ma sobie równych
 

londzi

New member
Prawdopodobnie wybór padnie na X93J, TCL nowsza technologia ale wole spać spokojnie. Chętnie bym jeszcze wysłuchaj opinii od @Marlo który ma obydwa modele które mnie interesują.
 

Marlo

Active member
Do RedAxe. W moim C835 po aktualizacji V503 powrócił lepszy kontrast i czerń, ale też powróciło syczenie cewek.
Być może że te telewizory które zostały wyprodukowane później już są pozbawione tego problemu , ja swój nabyłem w maju 2022,
od tego czasu mogli coś tam pozmieniać w elektronice tego TV.
Do londzi. SONY X90J ma lepsze przetwarzanie obrazu , co jest szczególnie widoczne przy treści w 4K , lepiej sobie radzi z dynamiczni scenami.
Na pierwszy rzut oka obraz w C835 robi lepsze wrażenie kontrast , czerń, ale im dalej w las tym gorzej , słaby procesor daje znać o sobie.
W obydwu tych TV trzeba pójść na jakieś kompromisy , trzeba wybrać które priorytety są ważniejsze.
 

londzi

New member
Do RedAxe. W moim C835 po aktualizacji V503 powrócił lepszy kontrast i czerń, ale też powróciło syczenie cewek.
Być może że te telewizory które zostały wyprodukowane później już są pozbawione tego problemu , ja swój nabyłem w maju 2022,
od tego czasu mogli coś tam pozmieniać w elektronice tego TV.
Do londzi. SONY X90J ma lepsze przetwarzanie obrazu , co jest szczególnie widoczne przy treści w 4K , lepiej sobie radzi z dynamiczni scenami.
Na pierwszy rzut oka obraz w C835 robi lepsze wrażenie kontrast , czerń, ale im dalej w las tym gorzej , słaby procesor daje znać o sobie.
W obydwu tych TV trzeba pójść na jakieś kompromisy , trzeba wybrać które priorytety są ważniejsze.
Dzięki wielkie za opinie 🤝
 

RedAxe

New member
A czy dźwięk nie jest przygłuszony po tej aktualizacji, bo ja mam takie wrażenie jakby wbudowany subwoofer nie działał. Ja w poprzednim telewizorze miałem syczenie po aktualizacji v474, bo włączyli ponownie działanie lokalnego ściemniania, które usunęli w v469. Na razie ten dźwięk wydaje mi się tylko bardzo pusty po zainstalowaniu v503, co niestety zrobił z automatu przy pierwszym uruchomieniu. Czy odczuwasz jakąś różnicę w dźwięku po aktualizacji do v503?
 
Ostatnia edycja:

johnybiu

Member
Zauważyłem, że nie mam możliwości zmiany ustawień odnośnie VRR w telewizorze a PS5 twierdzi, że mój telewizor nie obsługuje tego...
To są jakieś jaja...
 

Marlo

Active member
Zauważyłem, że nie mam możliwości zmiany ustawień odnośnie VRR w telewizorze a PS5 twierdzi, że mój telewizor nie obsługuje tego...
To są jakieś jaja...
Musisz mieć w telewizorze w belce ustawienia dla graczy ,ustawiony tryb Promować Szybko , tylko w tym trybie działa VRR.
 

tdk76

Member
dzisiaj w me spadła cena na 55c935 na 4499 zł (b. długo wisiała cena 4999 zł) - ale uwaga !!!! po dołożeniu zestawu garnków zwieger infinity 6 elementów za 328 zł i zaznaczeniu w koszyku zyskaj nawet 7000 zł rabatu - cena całości spada do 4328 zł. Nie znalazłem nic innego co pozwoliłoby jeszcze obniżyć cenę.

PS. najniższa cena jaka była w me na ten tv w promocji to 3999 zł ale to chyba było pod koniec 2022
 

zbigzbig20

New member
Cześć. Jako że czas wreszcie zmienić tv pod ps5 , xsx i filmy/seriale z większości dostępnych u nas serwisów streamingowych rozważam właśnie zakup c835 w rozmiarze 55" bo większy mi się na szafie w pokoju nie zmieści. Warto go kupić? Czy w podobnych pieniądzach iść w oleda c1 lub b2 od lg?
 

fabber

New member
Podpowiedzcie proszę bo walczę już chyba tylko sam ze sobą :)
Mam na oku dwa modele TV 75"
TCL 835 i Samsung QN90B, które można dostać w podobnej cenie.
Oba mini led, Samsung ma dobre opinie ale znów nie ma androida (używam obecnie Chromecasta 4 i przyzwyczaiłem się). TCL ma znów google tv, obraz też bdb ale opinie o sofcie i walce z serwisem nie napawają optymizmem.
Zgłupieć można :)
 
Do góry