Telewizor TCL C835 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 1000 nitów, Dolby Vision/Atmos, HDR10+, 144 Hz i Google TV.

conqest

Well-known member
Bez reklam
Co do zepsucia to akurat tutaj ok - wiadomo że to nie jest nic przyjemnego ale zepsuć sie może tv każdej marki nie tylko TCL, natomiast to jak postępują już dalej to jest już dramat. Ktoś kupuje tv ma go 2,5 miesiąca po czym się psuje i "naprawiany" jest już przez 1,5 misiąca i nie wiadomo co dalej... toż to zakrawa o skandal... A kiki pisze że TCL "odrobiło lekcje"... poważnie?? kiedy, gdzie, jak...??? Ciągle ktoś narzeka na soft, do tego dochodzi dramatycznie działający serwis ale lekcja została "odrobiona"...
 
Ostatnia edycja:
  • Like
Reactions: Tys

Mattek9

New member
Jakiś czas temu kupiłem 65C835, ogólnie jestem zadowolony ale mam parę pytań. Może ktoś podpowie :)

1. Mam włączona automatyczna aktualizacje, a z tego co czytałem jest już nowsza wersja, a mój TV nie wyszukuje (V8.T615T03-LF1V470). Czy ktoś wie czym to jest spowodowane i jak zaktualizować oprogramowanie?

2. Posiadam dekoder TVIP S-box i niestety nie potrafię zaprogramować pilota od TV, żeby przełączał kanaly. Męczące jest używanie dwóch pilotów.. Ostatnio udało mi się znaleźć opcje, która pozwala przełączać kanaly ale wiąże się to z każdorazowym wejściem w ustawienia -> wejścia -> elektroniczna kontrola konsumenta -> sterowanie urządzeniem. Następnie na ekranie telewizora pokazuje się mały pilot (zdjęcie w załączniku), który umożliwia zmianę kanałów na dekoderze. Niestety nie wiem w jaki sposób można go wywołać jakimś przyciskiem pilota, żeby móc zmienić kanal w razie potrzeby...

3. Podczas uruchomienia konsoli (ps 5) nie włącza mi się automatycznie opcja mistrz gry. Da się to jakoś ustawić?
 

Attachments

  • 20230205_123746.jpg
    20230205_123746.jpg
    1,6 MB · Wyś: 49

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie da się sterować niczym oprócz głośności podłączonego urządzenia po cec. Dlaczego używasz tvip sbox? Nie lepiej tivimate mając androida w tv ?
O mistrz gry nie podpowiem bo nie gram 😉
 

Mattek9

New member
Nie da się sterować niczym oprócz głośności podłączonego urządzenia po cec. Dlaczego używasz tvip sbox? Nie lepiej tivimate mając androida w tv ?
O mistrz gry nie podpowiem bo nie gram 😉
To jest mój pierwszy android TV. Nie wiedziałem o tym rozwiązaniu:) wiesz gdzie można znaleźć adres M3U URL dostawcy TV?
 

ImpalerV

Member
Some time ago I bought a 65C835, overall I'm happy but I have a few questions. Maybe someone will help:)

1. I have automatic update turned on and from what I read there is a newer version and my TV is not searching (V8.T615T03-LF1V470). Does anyone know what causes this and how to update the software?

2. I have a TVIP S-box decoder and unfortunately I cannot program the TV remote control to switch channels. It's tiring to use two remote controls. Recently I managed to find an option that allows you to switch channels, but it involves each time you enter settings -> inputs -> electronic consumer control -> device control. Then a small remote control appears on the TV screen (photo attached), which allows you to change channels on the set-top box. Unfortunately, I do not know how to call it with a remote control button to be able to change the channel if necessary ...

3. When starting the console (ps 5), the game master option does not turn on automatically. Can it be set somehow?
1) Depends on the countries even if you have on your TV settings autoupdate will not update V474 for Romania for example. So i enter on the telegram and from there i download it and put on my Tv with USB

TCL Android TV Updates, [05/12/2022 19:00]
New TCL T615T03 Google TV Update available in V474.
MT9615 Platform ....C735 & C835/C935.......(C728 & C825)
V8-T615T03-LF1V474.000418

V474 OTA

Link (https://1987studio-my.sharepoint.co...pHskuIgwb-8asB6339n_PXqgEGbsID4f3RvQ?e=KhEAhn)

build date= Nov 23 2022
build= 1669174746
security_patch= 2022-06-05
gmsversion=Android_11_GTV
product.build.fingerprint=TCL/G05_4K_GB/G05:11/AR2101/AR19:user/release-keys
revision= 000418
OTA size= 1.734GB

2) donno i dont that
3) same but mabye Kiki or Marek can help you with that if they check with console.
Or you can msg the Hungarian calibrated and will help you
balazsv88@gmail.com
Viktor also check with console and calibrated the settings for Games.

The review is on youtube :
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
To jest mój pierwszy android TV. Nie wiedziałem o tym rozwiązaniu:) wiesz gdzie można znaleźć adres M3U URL dostawcy TV?
Kupiles boxa z wgraną listą? 😉 Napewno da się ją jakoś wyciagnać 😊 bylem zagorzałym użytkownikiem kodi i wtyczki simple iptv.
Przekonalem sie jednak do tivimate. Wszystko potrzebuje czasu na zmiane upodobań 😉
 
Czy po podłączeniu zewnętrznego dysku twardego do TCL 55 C835 sygnał z telewizji kablowej (karta CI+) można nagrywać materiał z tv.
 

londzi

New member
Panowie, zastanawiam się nad tymi modelami czyli ww. TCL 55C835 bądź Sony XR-55X93J. Co poradzicie? Telewizor do oglądania filmów oraz przyszłościowo PS5 na ten moment jeszcze PS4 więc nie wykorzystam potencjału HDMI 2.1 Cenowo taniej wyjdzie Sony i pytanie czy warto dopłacić do tego TCL z mini LED. Dziękuje z góry na odpowiedzi.
 

luck76

Well-known member
Panowie, zastanawiam się nad tymi modelami czyli ww. TCL 55C835 bądź Sony XR-55X93J. Co poradzicie? Telewizor do oglądania filmów oraz przyszłościowo PS5 na ten moment jeszcze PS4 więc nie wykorzystam potencjału HDMI 2.1 Cenowo taniej wyjdzie Sony i pytanie czy warto dopłacić do tego TCL z mini LED. Dziękuje z góry na odpowiedzi.
Zależy od tego co dla jest dla Ciebie ważne w TV. Szczytowa jasność obrazu, stosunek cena/zastosowane technologie - TCL, zgodność z deklaracjami, procesowanie obrazu i dźwięku, bezproblemowy soft - SONY.
 

londzi

New member
Zależy od tego co dla jest dla Ciebie ważne w TV. Szczytowa jasność obrazu, stosunek cena/zastosowane technologie - TCL, zgodność z deklaracjami, procesowanie obrazu i dźwięku, bezproblemowy soft - SONY.
Zależy mi dobrym obrazie i płynności. Oba mają Google TV to tylko na plus- nie udało mi się porównać jak płynnie chodzi system w obydwóch telewizorach.
 

luck76

Well-known member
Jakbyś mógł doprecyzować, obydwa telewizory mają ten sam system.
Może tak - w TCL procesor odpowiada zarówno za obsługę systemu jak i procesowanie obrazu. SONY ma dwa procesory: jeden prawie taki sam (acz szybszy ca o 20%) i drugi autorski, który odpowiada za przetwarzanie treści.
 

londzi

New member
A ewentualnie oprócz tych co napisałem to jeszcze wpadł mi w oko Philips PUS8877 tego jako trzeciego bym jeszcze brał pod uwagę.
 
Do góry