Telewizor TCL C835 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 1000 nitów, Dolby Vision/Atmos, HDR10+, 144 Hz i Google TV.

marcmarc2020

New member
Edit - bo długo się zbierałem z napisaniem i pisałem we fragmentach nie widząc ostatniego posta RedAxe. Ja Twoją opinię uszanowałem, natomiast napisał zadowolony posiadacz, bez żadnych udziwnień i sam go zaatakowałeś i nie uszanowałeś - przynajmniej w mojej opinii.

Czyli podsumowując - miałeś pecha - być może podwójnie i to jest ostateczny argument na nie? Słowa zadowolonych ludzi nie mają znaczenia?

Druga sprawa - szukam w określonym budżecie. Nie mam zamiaru dokładać. Stać mnie na najdroższe oledy ale co z tego? Ma być do 5k i tyle. I nie spodziewam się w tej cenie ideału - liczy się jakość obrazu - resztę przepękam tak jak przepękałem problemy z wifi w Sony xf9005
Pojęcie słabszy/lepszy w przypadku TV jest mocno dyskusyjne - no bo co to znaczy ? Że x jest lepszy od y ? Można się przebijać specyfikacją techniczną bo to twarde dane. Działanie w praktyce może być różne - co widać i na tym przykładzie jak i przykładzie Sony jak i na przykładzie miliona rzeczy. Kiedyś miałem telefon Nokii - wracał po naprawie 7 razy do serwisu bo ciągle coś. Ale dziesiątki ludzi nie miały tego problemu. Dodatkowo będę miał 14 dni na oddanie + jak coś się wydarzy po tym czasie to rękojmie.

TCL nie słynęło z dobrego firmware’u nigdy ale mogę z tym żyć jeśli jakość obrazu będzie mi to rekompensować. Co do takiej rzeczy jak automatyczne przełączanie profilu w zależności od źródła - ani Sony tego nie robi u mnie ani LG. Więc to żaden problem dla mnie.

Wracam więc do pytania - czy 4999 to dobra cena czy jest w tym budżecie coś lepszego ? W tym konkretnym budżecie - bez dokładania itp. z ludzką dostępnością (euro teraz ma miliony promocji na TV widmo). OLEDa w tej cenie nie spotkałem. Sony również. Samsunga i Philipsa nie chcę. Zostaje więc LG,TCL czy Hisense
Za 5999 są nowe sztuki LG 65b23la, dochodzi zwrot 800...Za 5200 Oled 65, podobno z matrycą już nowego typu (tak pokazują testy). Lub za 5800 można mieć nowego 65q800b.. Kupiłem w Media Markt outlet (oczywiście nowa sztuka). 8800 - 3000 cashback, za TV który jakością miażdży dla mnie zarówno Tcl jak i nawet OLEDA od LG.. Także obecnie można znaleźć bardzo ciekawe okazję... Miałem Tcl dwa tygodnie ale płacąc za jakikolwiek produkt wymagam aby nie miał wad i był pełnowartościowy... A TCL wkurza tymi bublami w sofcie, dla mnie są nieakceptowalne tak częste zawiechy i bugi...To tak jakbym kupił samochód i musiał się godzić ze nagle klima przestaje działać albo nie ma ogrzewania, albo wycierzcaki w deszczu przestają działać... I mam to zaakceptować bo auto ma ładny kolor i jeździ...
 
Za 5999 są nowe sztuki LG 65b23la, dochodzi zwrot 800...Za 5200 Oled 65, podobno z matrycą już nowego typu (tak pokazują testy). Lub za 5800 można mieć nowego 65q800b.. Kupiłem w Media Markt outlet (oczywiście nowa sztuka). 8800 - 3000 cashback, za TV który jakością miażdży dla mnie zarówno Tcl jak i nawet OLEDA od LG.. Także obecnie można znaleźć bardzo ciekawe okazję... Miałem Tcl dwa tygodnie ale płacąc za jakikolwiek produkt wymagam aby nie miał wad i był pełnowartościowy... A TCL wkurza tymi bublami w sofcie, dla mnie są nieakceptowalne tak częste zawiechy i bugi...To tak jakbym kupił samochód i musiał się godzić ze nagle klima przestaje działać albo nie ma ogrzewania, albo wycierzcaki w deszczu przestają działać... I mam to zaakceptować bo auto ma ładny kolor i jeździ...

Lubię takie posty. Gdzie za 5999 zł jest LG 65B23LA ? W dodatku z cashbackiem (bo lista jest wyjątkowo okrojona). QE65QN800B jest - z cashbackiem za 5300 i to jest sztos cena, ale to Samsung. Czyli brak DV, co dla mnie dyskwalifikuje go z marszu,ale cena jest zabójczo kusząca.

Kogo wkurzają buble w sofcie tego wkurzają. To nie moje pierwsze rodeo, nie mój pierwszy TCL. Tak jak napisałem - jedyny wyznacznik to cena/jakość obrazu. To nie jest TV do codziennego oglądania nie wiadomo czego. Odpali grę na xboxie, film na dobranoc czy bajkę na dzień dobry. Od doznań wyrywających z butów mam CXa w salonie z odpowiednim audio.
 

Marlo

Active member
Dzięki za info ,to czekamy do kwietnia. Mam nadzieję że ceny będą atrakcyjne, bo Samsung z cenami modeli 2023 odleciał w kosmos.
 
Dobra, na ten moment TCL wzięty, przyjdzie w środę i będę miał 14 dni na wyrobienie sobie opinii. Jak się okaże taki bubel jak Marc i RedAxe pisali to wróci skąd przyjechał i będzie szukane coś nowego.
 

Marlo

Active member
;)Włączyłem TV , wchodzę w menu ustawienia i cały czas słychać dźwięk z aktualnego źródła sygnału na które jest ustawiony telewizor, sprawdzałem różne źródła sygnału , kanał TV , YouTube , konsola ( dźwięk z gry) , jasność ekranu menu ustawień , jest taka sama jak aktualnego źródła , wcześniej jak wchodziłem w menu ustawienia to ekran się przyciemniał i nie było słychać dźwięku , jak wszedłem w ustawienia obrazu to wtedy pojawiał obraz z dźwiękiem .Nawet sprawdziłem czy jak będzie wyszukiwał aktualizacje oprogramowania , czy będzie słychać dźwięk i było słychać dźwięk z kanału TV. Najśmieszniejsze jest to , że teraz jest lepsza jakość obrazu i dźwięku. Ten telewizor jest jakiś dziwny.
 
No to tak - dwa dni minęły. Pewnie jestem ślepy i wyrozumiały,ale TV zostaje. Przyszła wersja X2 z softem 470 i TV nie widzi nowszej. Ma swoje jakieś dziwne zachowania (pykanie przy włączaniu/wyłączaniu, drobny lag przy przełączaniu na soundbar) ale są to rzeczy,które mogę zaakceptować. Soft działa szybko i płynnie (choć polska język trudna język momentami i znalezienie CEC zajęło mi chwilę). Jakość obrazu zdecydowanie na plus. Do OLEDa brakuje,ale OLED jest 1,5x droższy i w najtańszych wariantach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wiele osób równie racjonalnie podchodzi.
I tak samo są zadowoleni z zakupów C835, tym bardziej że od juta duża promocja duża na modele w tej serii.
 

Kurakaodr

Member
Przyszła wersja X2 z softem 470

Tak na szybko...jeżeli czujesz się na siłach, zapodaj z pendriva wersję oprogramowania V999/test5, działa świetnie, oraz koniecznie najnowsze wersje aplikacji QuickPanel, MediaCenter.

Aaaa i w swoim modelu nie mam żadnego zjawiska "pykania", podczas włączania lub wyłączania, ale mnie los nagrodził "ekskluzywnie" udanym egzemplarzem 😁
 
Zastanawiam się co bedzię lepsze ten telewizor w wielkości 65cali oglądany z odległości mniej wiecej 2.9m czy lepiej kupić wiekszy 75cali ale za to c735? Albo może pomyśleć coś nad oledem ale w tym wypadku musiałby być mniejszy pewnie jakieś 55cali a patrząc na mój obecny 50cali mogłby być za mały :unsure:

 
Ostatnia edycja:

Marlo

Active member
Tak jak kiki pisał o C835 , podchodzę bardzo racjonalnie do tego TV, jestem zadowolony że tak mało jest niedoròbek i to błahych , dlatego moim następnym TV będzie C845 , bo wiem czego będę mógł się spodziewać po tym TV. Teraz praktycznie wszystkie TV wychodzą w mniejszym lub większym stopniu sknocone , takie mamy czasy, dlatego jak się kupi telewizor który ma jakieś małe niedociągnięcia które nie mają wpływu na ogólne użytkowanie, to już jest dobrze, a jak komuś się trafi telewizor idealny pod każdym względem to znaczy że mu dopisało ogromne szczęście, to tak jakby trafił 6 w lotka.😉
 

marekDKL

New member
Cześć wszystkim. Sam się mocno zastanawiam nad kupnem C835 jako uniwersalny TV do salonu 😉 Tym bardziej, że wariant 65c jest teraz za około 4300. Przeczytałem jednak od deski do deski forum i mam taki mętlik, że boję się kliknąć KUPUJĘ xD
 
Cześć wszystkim. Sam się mocno zastanawiam nad kupnem C835 jako uniwersalny TV do salonu 😉 Tym bardziej, że wariant 65c jest teraz za około 4300. Przeczytałem jednak od deski do deski forum i mam taki mętlik, że boję się kliknąć KUPUJĘ xD
Mam to samo od dwóch dni aż głowa boli :D Tyle że ja już zamówiłem i z tego co wyczytałem nie znajdziesz nic lepszego w tej cenie, raczej nie ma sensu brać innego bo trzeba bedzie dopłacić do czegoś porównywalnego/lepszego a oledy miliony monet w tych rozmiarach chyba że cena nie gra u ciebie roli.
 

marekDKL

New member
Mam to samo od dwóch dni aż głowa boli :D Tyle że ja już zamówiłem i z tego co wyczytałem nie znajdziesz nic lepszego w tej cenie, raczej nie ma sensu brać innego bo trzeba bedzie dopłacić do czegoś porównywalnego/lepszego a oledy miliony monet w tych rozmiarach chyba że cena nie gra u ciebie roli.
Ogólnie mam budżet do 5500 a na promocji jest QN85b za 5400 i sam już nie wiem. Jedni C835 zachwalają, inni plują na TCL jadem aż przykro czytać. Trafiłem też wątek na pepperze, gdzie serwisant ostrzega przed tą marką jako bazującą na najtańszych podzespołach (stąd ta cena) ale internet jest jak papier - przyjmie wszystko 👍 Zawsze najlepiej jest osobiście zweryfikować, tylko że bardzo nie chce mi się co chwilę wyciągać starego TV bo nowy będzie w serwisie. No i "klops" :p pewnie będę zwlekać aż promka minie.
 
Ogólnie mam budżet do 5500 a na promocji jest QN85b za 5400 i sam już nie wiem. Jedni C835 zachwalają, inni plują na TCL jadem aż przykro czytać. Trafiłem też wątek na pepperze, gdzie serwisant ostrzega przed tą marką jako bazującą na najtańszych podzespołach (stąd ta cena) ale internet jest jak papier - przyjmie wszystko 👍 Zawsze najlepiej jest osobiście zweryfikować, tylko że bardzo nie chce mi się co chwilę wyciągać starego TV bo nowy będzie w serwisie. No i "klops" :p pewnie będę zwlekać aż promka minie.
No to był już taki wątek gdzie podobno tcl jest lepszy.
Ja celowałem w androida a kwestia plucia jadem to wiesz zawsze komuś zdarzy się wadliwa sztuka a jak już się zdarzy to będzię o tym pisał wszedzie gdzie się da a osoba która jest zadowolona zleje wystawianie opinii i już nie wejdzie więcej na forum bo po co.
Z tego co wyczytałem to tcl nie jest pierwszą lepszą firmą tylko bodajże trzecim producentem tv na świecie ale poczekaj może wypowie się tu jakis guru ja tyle wiem co wyczytałem w ostatnich dwóch dniach i czy to na zagranicznych forach/stronkach czy Polskich ten tv dostaje super oceny.
 

Marlo

Active member
Mam od maja 2022 i się trzyma , a co będzie dalej , to się zobaczy , teraz sprzęt robią że ma chodzić kilka lat i się sypie ,wtedy się wyrzuca i kupuje się nowy , czasy kiedy telewizory działały przez kilkanaście lat już się skończyły. Pamiętam jak w w firmowym sklepie Sony , stał 20 letni TV Sony CRT , telewizor był włączony , to było w ramach reklamy że Sony robi długowieczne sprzęty , które nawet po dwudziestu latach są sprawne i na chodzie. Wtedy to był prawdziwy sprzęt japoński bo był produkowany w Japonii. Teraz to wszystko jakieś składaki z różnych części które zamawiają tam gdzie jest taniej a jakość to już mają gdzieś. ;)
 

marekDKL

New member
Mam od maja 2022 i się trzyma , a co będzie dalej , to się zobaczy , teraz sprzęt robią że ma chodzić kilka lat i się sypie ,wtedy się wyrzuca i kupuje się nowy , czasy kiedy telewizory działały przez kilkanaście lat już się skończyły. Pamiętam jak w w firmowym sklepie Sony , stał 20 letni TV Sony CRT , telewizor był włączony , to było w ramach reklamy że Sony robi długowieczne sprzęty , które nawet po dwudziestu latach są sprawne i na chodzie. Wtedy to był prawdziwy sprzęt japoński bo był produkowany w Japonii. Teraz to wszystko jakieś składaki z różnych części które zamawiają tam gdzie jest taniej a jakość to już mają gdzieś. ;)
A ogólne wrażenie z obsługi, odbioru TV? Zadowolony jestes?
 

chopek84

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak na szybko...jeżeli czujesz się na siłach, zapodaj z pendriva wersję oprogramowania V999/test5, działa świetnie, oraz koniecznie najnowsze wersje aplikacji QuickPanel, MediaCenter.

Aaaa i w swoim modelu nie mam żadnego zjawiska "pykania", podczas włączania lub wyłączania, ale mnie los nagrodził "ekskluzywnie" udanym egzemplarzem 😁
Jak zaktualizować Quickpanel? Tej apki MediaCenter u siebie nie widzę w ogóle?
I co to daje?
 
Do góry