Telewizor Philips OLED807: Panel Oled EX, P5 Gen6, Game Bar, DTS Pay-Fi, Imax Enhanced…

kola01

Well-known member
Bez reklam
Sęk w tym, że nic nie podałeś, poza pustym sloganem o "dodatkowych zabezpieczeniach". Każdy współczesny OLED ma kilka zabezpieczeń przed wypalaniem, które częściowo oddalają problem retencji pikseli. Philips nic innowacyjnego nie oferuje w tym zakresie.
 

luck76

Well-known member
Najlepiej przetestować - kupić u Kiki przez neta, odpalić test - tvn24 i zobaczyć jak się po 10 dniach oglądania będzie sprawował. Jeśli przejdzie test zostawić, jeśli obleje, zwrot a na forum zdjęcie z tabliczką z numerem seryjnym.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy kupuje co uważa.
Niektórzy wolą uchwyty np na pilota.
Inni z uwagi na warunki montażu muszą mieć uchwyt na pilota i wówczas koszt jest 2 tyś zł i więcej.
Ich wybór. Ważne że mają takie możliwości.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo to świetny telewizor.
Masz w specjalnej ofercie dla niebieskich członków forum z dodatkowym pakietem gratisów.
 

kapralis

New member
Telewizor zamontowany na scianie.
Pierwsze wrazenia:
Na eko jasnosc za ciemna jak dla mnie, po przestawieniu na ustawienia personalne albo crystal clear, jasnosc porownywalna do poprzedniego LCD 8102,
Czern idealna, colory w porownaniu do LCD nawet nie ma co porownywac, inna liga
Anroid dziala, super plynnie ( fajny pilot) , Podswietlany :)
Uplynniacze obrazu dzialaja bardzo dobrze, Obraz z Polsatu.
Programy sportowe wraz z pilka nozna bez zadnych smuzen
Obraz z Polsatu (pseudo HD), dobry. Wiadomo na 77 cali z bliskiej odleglosci zawsze widac jakies niedoskonalosci. WIdac ze procesor probuje poprawiac obraz. Dziala to dobrze, nie widac wielu artefaktow.
Obraz Dolby Vision 4K, Wczoraj obejzalem nowego Thora i to jest inna bajka. Obraz jes t dealny, kolory i czer oraz plynnosc ruchu

Ogolnie nie jestem jakims expertem, nie uzywam dedykowanych kalibracji. Wrazenia z telewizora. telewizor dziala super zaraz po wyjeciu z pudelka po drobnych ustawieniach. Telewizor wart tych pieniedzy.
Balem sie ze bedzie za ciemny, gdyz salon bardzo naslonieczniony ale nowe matryce EX bez problemy daja rade w naslonecznionych pomieszczeniach.

Obecnie nie znalazlem zadnych wad. Moze po paru dniach uzytkowania :)

Pudlo z TV jest Ogromne :)
Pozdrawiam
View attachment 20591
View attachment 20592
Witam wszystkich,

Do rejestracji na forum HDTV zachęcił mnie wątek na temat telewizora Philips OLED807. Od kilku dni jestem szczęśliwym (chociaż to się pewnie okaże po Waszych odpowiedziach🙂) posiadaczem TV 55OLED807. Wcześniej miałem też Philipsa 49PUS7600/12. Obraz na pewno żywszy i ciekawszy, chociaż na sygnale z kablówki Vectra mój odbiór subiektywny jest taki, że jednak wypada słabiej od tamtego LED-a, z którego obecnie korzystam na ścianie w sypialni.

Ogólne wrażenia, póki co jak najbardziej na plus, poza dwoma drobymi szczegółami. Mam wrażenie, że matryca telewizora jest delikatnie pochylona do przodu patrząc na górną krawędź. Próbowałem demontować i montować raz jeszcze - bez efektu. Da się z tym żyć, ale druga kwestia mnie irytuje i tu przejdę do sedna sprawy.

Zauważyłem podobny efekt na zdjęciu, które załączył ze swojej 65-tki kolega Mav1979. Mianowicie jeden z czarnych pasów bocznych wewnętrznej ramki matrycy jest zauważalnie szerszy od drugiego. U mnie efekt występuje bez względu na źródło obrazu (PS4 PRO, VECTRA, YOUTUBE, NETFLIX). Co ciekawe występuje losowo tzn. raz pasek czarny po prawej stronie jest delikatnie szerszy do lewego, innym razem jest na odwrót.

Macie jakiś pomysł, skąd to wynika i czy w ogóle to reklamować? Przepraszam, być może głupie pytanie, ale nie jestem specem od OLED-ów, a z tym efektem spotykam się pierwszy raz. Świeży model i nic na ten temat póki co nie znalazłem w internecie, a do napisania postu skłonił mnie wpis ze zdjęciem, na którym widnieje podobny efekt.

Z góry serdecznie dziękuję za Wasze wsparcie i ewentualne porady.

Spokojnego wieczoru.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie sądzę. Nie słyszałem o czymś takim. Może jakiś konflikt ze sterowaniem urządzeniami po HDMI?
Od początku tak masz? I tv tak się zachowuje o stałej porze?
 
Do góry