Telewizor LG50PA6500

Kadajo

New member
Bez reklam
Witam wszystkich. Jestem nowy na forum. Założyłem konto ponieważ kilka dni temu zakupiłem LG50PA5500, z którego jestem bardzo zadowolony :) Przestudiowałem już cały ten wątek ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Czy komukolwiek z Was udało się osiągnąć na tym telewizorze tzw. "efekt teatru"? Dla jednych jest on wyznacznikiem wysokiej jakości nagrania i dobrej klasy TV dla innych oznacza złe ustawienia. W każdym razie czasem się to przydaje :) Testowałem już różne ustawienia i nic nie pomaga a TV ma ponoć 600Hz. Filmy najczęściej oglądam z HBO w rozdzielczości 1080i. A może efekt ten występuje tylko przy 1080p z płyt Bluray?

Odnośnie aktualizacji oprogramowania... na moim jest to samo. Wgrywam plik do katalogu ale TV go ignoruje.

Ten TV nie ma systemu interpolacji klatek, czyli TruMotion w wykonaniu LG - więc "efektu teatru" na nim nie zobaczysz.
I tak na przyszłość ilość Hz które podają producenci nie ma nic wspólnego z tymi systemami, które są w TV od 1997 roku.
 

reshevsky

New member
Ekspozycja

Witam serdecznie,

To mój pierwszy post na tym forum. Zdecydowałem się kupić TV LG 50PA6500 przede wszystkim dzięki użytkownikom Im648 i Digitalus ;) ( niezle opinie i fachowa wiedza:)).

Telewizor chcę odebrać osobiście, ale w sklepie w którym chce kupić jest jedna sztuka z ekspozycji.

Moje pytanie:

1. Czy warto brać z ekspozycji? Jeżeli tak, to na co zwrócić uwagę?

Dzięki za odpowiedź.
 

bioly87

New member
@up z ekspozycji bym nie kupował
Mam w domu LG z tego tematu z TNK, oraz 37lh4000 z C+ i wydaje mi się, że obraz jest żywszy/płynniejszy (tak jakby wyższy bitrate) na tym drugim. Czy to możliwe, że TNK nadaje słabszą jakość?
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Witam serdecznie,

To mój pierwszy post na tym forum. Zdecydowałem się kupić TV LG 50PA6500 przede wszystkim dzięki użytkownikom Im648 i Digitalus ;) ( niezle opinie i fachowa wiedza:)).

Telewizor chcę odebrać osobiście, ale w sklepie w którym chce kupić jest jedna sztuka z ekspozycji.

Moje pytanie:

1. Czy warto brać z ekspozycji? Jeżeli tak, to na co zwrócić uwagę?

Dzięki za odpowiedź.
Z ekspozycji można ryzykować, ale tylko jeśli uprzednio będziesz mógł dokładnie sprawdzić TV.
 

Forrel

New member
Dziękuję za odpowiedzi :) Z jakich uchwytów na ścianę korzystacie? Warto inwestować parę set złotych czy taki do dwustu też będzie w porządku. Oczywiście piszę o cenach z allegro bo sklepowe są mocno zawyżone. Zastanawiam się nad czymś takim:

allegro.pl/uchwyt-scienny-regulowany-tv-rtv-lcd-30-63-1307-i2996649821.html

amazon.co.uk/Designer-Habitat-CANTILEVER-Super-strength-mechanism/dp/B003ZTIF0U/ref=sr_1_fkmr1_2?ie=UTF8&qid=1360234599&sr=8-2-fkmr1
 

Kosa86

New member
Witam,

jako że LG 50PA6500 mam już (dopiero) od niespełna tygodnia to wypada mi podzielić się wrażeniami :) Otóż... ten telewizor w 100% spełnia moje (i mojej Żony) oczekiwania :) Obraz świetny - HD rewelka! SD też bdb, nawet tv analogowa nie kłuje w oczy ;) Nie ma smużenia, nie ma migotania, nie ma rozmazywania się obrazu, nie ma efektu "a la 50 Hz u Panasów"; czarny jest odpowiednio i naturalnie czarny, z białym jest analogicznie (i tu przy okazji: zawsze zastanawia mnie ta pogoń za "idealną" czernią lub bielą, a wystarczy zadać sobie proste pytanie: ile rzeczy wokół nas jest tak "idealnie" czarne lub białe? I czy w tej sytuacji warto płacić za to min. ok. 2x więcej niż wynosi cena tego LG? Wg mnie nie, znam lepsze sposoby na spożytkowanie tych pieniędzy). Dźwięk jest bdb, głośniki wystarczająco mocne (pewnie i tak nigdy nie podkręcę ich nawet na 50% głośności). "Buczenie" w tym modelu jest wręcz niesłyszalne, a tak często wytykane "lustro" w warunkach mojego salonu ani trochę nie przeszkadza. Telewizor jest ładny i zgrabny pomimo swoich rozmiarów. A skoro jesteśmy przy rozmiarach to do pokoju 3,7x4,5 m jest bdb (zakup mniejszego byłby błędną decyzją!). Ogólnie rzecz biorąc: świetny wybór za rozsądną cenę :)

Dziękuję tym, którzy dotychczas podzielili się swoimi opiniami dot. tego telewizora. Mam też nadzieję, że i moja opinia pomoże komuś niezdecydowanemu podjąć słuszną decyzję :)

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Tym tokiem rozumowania to można zostać przy TV CRT, tez nie był "idealny" ;)

Jednak ten przysłowiowy "kamyczek" do ogródka zawsze musisz wrzucić:) Chyba nie był byś sobą? :)
A może dałbyś ludziom swobodnie podzielić się swoimi wrażeniami i zadowoleniem z eksploatacji oraz przekonaniem o słusznie wydanych pieniądzach ?
Proszę Cię, nie buduj tu atmosfery kolejnych wywodów z serii "wyższości świąt jednych nad drugimi" a pozatym nie umieszczaj nic nie wnoszących wypowiedzi do tego tematu. Out
 
Ostatnia edycja:

Kosa86

New member
Żartburger, tak? ;)

Przy CRT nie można było zostać z powodu wymiarów i ciężaru. Wszystkie pozostałe argumenty pełnią rolę drugoplanową.
 

lm648

Banned
Niestety, nie domyśliłem się , na tym forum to tak jak w polityce;) tu każda wypowiedź ma tzw. swoje "drugie dno":-D
 
Ostatnia edycja:

reshevsky

New member
Lg

Witam,

Właśnie jestem posiadaczem tego telewiozorka. Na razie oglądam na sygnalem analogowym (kablówka), wiec jakość obrazu nie powala. Poza tym oglądałem filmy z pendrive w jakości HD i Full HD i tutaj już jest bajka :). Ogólnie zakup bardzo udany, filmy czyta bez problemu tak samo jest z napisami, ale tylko w formacie .srt. Za niedługo podepnę go pod kablówkę cyfrową, zobaczymy jak sobie poradzi z jakością SD. Odnośnie wielkości 50 cali to jest to w sam raz, nawet trochę za mało;) (pokój 18m2). Nie kupujcie mniejszych będziecie żałować;) Dźwięk normalny - parę funkcji zmiany dźwięku oferuje:)

Na czerni i bieli się nie znam więc nie wiem nawet jak to ocenić:) Kwestia odbić tzw lustro jest akceptowalna. Polecam wszystkim zainteresowanym :) i dzięki za opinie które mnie skłoniły do zakupu.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

qwerty32121

New member
Czy to normalne, że przy włączonym maksymalnym oszczędzaniu widać przejścia barw jak na poniższym zdjęciu? Nie wiem, czy wcześniej już tak miałem ale albo teraz dopiero zaczęło mnie to drażnić albo coś zaczyna się dziać z matrycą. No chyba że to normalne zjawisko...

http://i45.tinypic.com/15f283.jpg

Edit:

Zresztą na innych też to widać, nawet na wyłączonym oszczędzaniu, ale tylko w ciemniejszych scenach.
 
Ostatnia edycja:

osip

New member
Z matryca wszystko ok. Nazywa się to color banding. Poczytaj na necie. Jest to częste zjawisko w telewizorach. Nawet sporo droższych od twojego.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Witam,

Właśnie jestem posiadaczem tego telewiozorka. Na razie oglądam na sygnalem analogowym (kablówka), wiec jakość obrazu nie powala. Poza tym oglądałem filmy z pendrive w jakości HD i Full HD i tutaj już jest bajka :). Ogólnie zakup bardzo udany, filmy czyta bez problemu tak samo jest z napisami, ale tylko w formacie .srt. Za niedługo podepnę go pod kablówkę cyfrową, zobaczymy jak sobie poradzi z jakością SD. Odnośnie wielkości 50 cali to jest to w sam raz, nawet trochę za mało;) (pokój 18m2). Nie kupujcie mniejszych będziecie żałować;) Dźwięk normalny - parę funkcji zmiany dźwięku oferuje:)

Na czerni i bieli się nie znam więc nie wiem nawet jak to ocenić:) Kwestia odbić tzw lustro jest akceptowalna. Polecam wszystkim zainteresowanym :) i dzięki za opinie które mnie skłoniły do zakupu.

Pozdrawiam

Przy tej wielkości matrycy to tylko sygnał Full HD i BR bo nie będziesz zadowolony z obrazu. A jak napiszesz, że na SD jest super lub OK to proponuję udać się do okulisty.
 

kunene

New member
Witajcie, jako świeżo upieczony posiadacz ww. sprzętu mam dwa szybkie pytania.
Po pierwsze czy TV posiada wyłącznik sieciowy, tzn. przycisk wyłączający stan czuwania (on/off lub 0/1). W każdym dotychczasowym TV takie przyciski były a tu za cholerę nie mogę czegoś takiego znaleźć.
Po drugie: nie mogę rozkminić przycisku energy saver. Wydawało mi się że po jego naciśnięciu ustawienia zmienią się na oszczędniejsze (gorsze) i po ponownym włączeniu wrócą do normalnych, a tu jakiś panel procentowy i wyłączenie matrycy. Taka funkcja przydałaby się do oglądania programów w nie-HD lub nie wymagających super-jakości
 

Piomakusz

New member
Witam,
To mój pierwszy wpis na tym forum aczkolwiek czytam go już od dłuższego czasu. Planuję "przesiadkę" z mojego poczciwego LCD LG37" serii 5000 na głównego bohatera tej dyskusji.
Zakup z różnych powodów powinienem jeszcze odłożyć na 2, 3 miesiące i tu pojawia się obawa o dostępność tego modelu bo coraz więcej sklepów ma braki na magazynie a co gorsze nie planują jego zakupu.
Mam teraz mały dylemacik co robić bo od wczoraj pojawił się w sprzedaży (Neonet) model Lg50PN6500 za 2399 PLN. Parametry raczej ma te same a jeszcze z jakiejś anglojęzycznej strony (translator) wynika, że to model na 2013 r. I co w tej sytuacji robić? Czekać 2, 3 miechy i kupić model PN6500 (ale nic o nim nie wiadomo) czy się "sprężyć" i szybciej nabyć PA6500 (bardzo dobrze rozpoznany i opisany). Jeśli możecie to doradzić to proszę o odpowiedź...
 

dimsim

New member
witam
a ja chciałbym się was zapytać czy owy w/w model w cenie 1600-1699zł za nowy jest kuszącą opcją?
mnie osobiście nigdy plazmy nie interesowały, zawsze lcd było jak już, ale jednak cena robi swoje :)
 
Do góry