Telewizor LG50PA6500

Szumi91

New member
No i stało się :) Dziś kupiłem 6500. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Na ps3 obraz bardzo dobrej jakosci. Teraz tylko zakładam TV "N" i będzie kolorowo, bo aktualnie sygnał mam bardzo kiepskiej jakosci, widać poziome pasy na tv :p
 

lm648

Banned
Nie tylko football lecz inne dyscypliny sportu prezentują się wyśmienicie (oczywiście sygnał HD np. EuroSport, NSport), jedynie relacje sportowe na TVP Sport w SD możesz traktować informacyjnie:) Życzę wielu pozytywnych wrażeń wizualnych na TV. :)
 

-Zefir-

New member
Też zakupiłem ten TV, ale ten czarny a właściwie szary to taki jak w 4-letnim lcd. Zrobię foty dzisiaj w nocy. Regulacje różne ustawienia itp nic nie daje nie idzie się nijak zbliżyć do "czarności ramki". Nie powiem czarny jest czarny(szary) a nie granatowy ale nie tego się spodziewałem po opisach z tego postu. Może też coś mam skopcone, zobaczymy jak potoczy się sprawa kolegi co zgłosił do serwisu ten problem.
Pozdr
Piotr
 

Szumi91

New member
U mnie czarny jest naprawdę czarny, jak ramka. Może dlatego że po przesiadce z LCD na plazme jest to bardziej zauważalne, lecz na kolory nie narzekam, są bardzo dobre.
 

shinoq

New member
Też zakupiłem ten TV, ale ten czarny a właściwie szary to taki jak w 4-letnim lcd. Zrobię foty dzisiaj w nocy. Regulacje różne ustawienia itp nic nie daje nie idzie się nijak zbliżyć do "czarności ramki". Nie powiem czarny jest czarny(szary) a nie granatowy ale nie tego się spodziewałem po opisach z tego postu. Może też coś mam skopcone, zobaczymy jak potoczy się sprawa kolegi co zgłosił do serwisu ten problem.
Pozdr
Piotr

Od nowości w telewizorze - "czarny" był bardzo zbliżony do czarnego. Ale na pewno nie tak czarny jak ramka. Dla porównania włączyłem prezentację z Panasonica Kuro i na monitorze i na telewizorze. Różnica była spora ( oczywiście na korzyść plazmy ).
Aktualnie czarny jest nawet ciut gorszy od tego na monitorze LCD ( co potwierdzają zdjęcia ).

A występuje u Ciebie ten efekt? :

Mam pytanie, bo nie wiem czy to normalny objaw czy kwestia zlych ustawień (nad którymi nie miałem czasu się jeszcze pochylić).
Oglądając film kolor czarny jest hmm szary... film się kończy i mamy napisy końcowe... W momencie gdy jest jakiś tekst to mam szarą planszę z białymi napisami (szarą - pewnie w mniejszym stopniu niz w lcd ale jednak), znika tekst i obraz robi się całkiem czarny, pojawiają się następne napisy i znowu wszystko się powtarza. Efekt jest taki, ze wygląda to tak jakby ktoś wyłączał i włączał telewizor (obraz puszczony po hdmi z kompa). Jak u was przedstawia się (nie)czarny kolor?
Przecież te zjawisko to nic innego jak całkowite wyłączanie się matrycy, gdy TV wykryje ze nie ma ani jednego pixela do wyświetlenia, przechodzi w tryb oszczędzania energii i wyłącza matryce, stad wrażenie "idealnej" czerni.
Dodam ze jest to całkowicie normalne, występuje też na moim PV350, jeśli chcecie tego unikać zwiększcie troszkę jasność obrazu.

Bo u mnie od momentu pogorszenia czerni matryca w ogóle nie wygasza się. Świeci na okrągło. A wcześniej działało to na identycznej zasadzie jak w postach powyżej.
 

-Zefir-

New member
Testowałem przed chwilą przy napisach nie zauważyłem żeby coś się u mnie wygaszało, Są napisy jest przerwa w napisach to ciągle taki sam odcień czerni. w sumie dziwne żeby się wygaszał tv przecież on widzi piksele do wyświetlania tylko że czarne a to przecież składowe RGB. TV nie wie co jest wyświetlane może oglądam "noc" przecież mi się nie powinien wtedy wyłączyć... Może to kwestia ustawień tv? Ja mam wszystkie ulepszacze oszczędnościowe wyłączone.

Edytuje post stworzyłem w Photoshopie planszę 1920x1080 z wypełnieniem czarnym jak smoła max z każdego kanału. Wyświetliłem i w trybie kino nie wyłączał ekranu ale o dziwo w trybie oszczędzania energii (APS) wyłączył się ekran nawet jak myszka była na tym czarnym obrazie. Z tego wniosek to kwestia ustawień.

Tu porównanie jak ten sam plik świeci na starym poczciwym budżetowym LCD i tej plaźmie.
Pobierz plik black jpg | TinyPic.pl - Najlepszy darmowy hosting zdjęć, obrazków, fotek

Zdjęcia
F 1,8 1,13s iso 800 pliki z rawa przy temperaturze 5500K i ekspozycja +1

Szału nie robi, ustawienia plazmy około trybu kinowego żadne zmiany z nastaw predefiniowanych nie zmieniają czerni, a ustawienia lg obcięte do użytku na kompie żeby nie wypalał oczu.



P.S.
digitalus dzięki za linki z ustawieniami - wytestuję.
 
Ostatnia edycja:

shinoq

New member
Testowałem przed chwilą przy napisach nie zauważyłem żeby coś się u mnie wygaszało, Są napisy jest przerwa w napisach to ciągle taki sam odcień czerni. w sumie dziwne żeby się wygaszał tv przecież on widzi piksele do wyświetlania tylko że czarne a to przecież składowe RGB. TV nie wie co jest wyświetlane może oglądam "noc" przecież mi się nie powinien wtedy wyłączyć... Może to kwestia ustawień tv? Ja mam wszystkie ulepszacze oszczędnościowe wyłączone.

Edytuje post stworzyłem w Photoshopie planszę 1920x1080 z wypełnieniem czarnym jak smoła max z każdego kanału. Wyświetliłem i w trybie kino nie wyłączał ekranu ale o dziwo w trybie oszczędzania energii (APS) wyłączył się ekran nawet jak myszka była na tym czarnym obrazie. Z tego wniosek to kwestia ustawień.

Tu porównanie jak ten sam plik świeci na starym poczciwym budżetowym LCD i tej plaźmie.
Pobierz plik black jpg | TinyPic.pl - Najlepszy darmowy hosting zdjęć, obrazków, fotek

Zdjęcia
F 1,8 1,13s iso 800 pliki z rawa przy temperaturze 5500K i ekspozycja +1

Szału nie robi, ustawienia plazmy około trybu kinowego żadne zmiany z nastaw predefiniowanych nie zmieniają czerni, a ustawienia lg obcięte do użytku na kompie żeby nie wypalał oczu.



P.S.
digitalus dzięki za linki z ustawieniami - wytestuję.

No rzeczywiście czerń również nienajlepsza. U mnie aktualnie matryca nie wyłącza się bez różnicy na ustawienia, tryb oszczędzania energii. Próbowałem już wszystkiego, resetowanie obrazu, ustawień fabrycznych itp. Wszystkie opcje które są dostępne z poziomu użytkownika zostały sprawdzone. Jakbym od nowości miał taka czerń jak teraz to w ogóle bym nie poruszał tego tematu. Sęk w tym, że była lepsza. Dlatego jest to dla mnie takie irytujące :)
Dzięki za udostępnienie zdjęć.

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale model z końcówką ZG oprogr. 3.18.12. Czyli pewnie jak u większości.
 
Ostatnia edycja:

-Zefir-

New member
Pytanko jeszcze o aktualizację firmware.
Na stronie LG sporo nowszą wersję od mojej. (Version_03.29.12)
Mam problem żeby zaktualizować TV. Testowałem dwa usb tworzę folder LG_DTV i do środka wrzucam plik rozpakowany z rozszerzeniem *.epk Wtykam do usb TV i co dalej? Nie widzi tego pliku, automatycznie powinien rozpoznać? Czy coś muszę kliknąć?

Pozdr
Piotr
 

shinoq

New member
Pytanko jeszcze o aktualizację firmware.
Na stronie LG sporo nowszą wersję od mojej. (Version_03.29.12)
Mam problem żeby zaktualizować TV. Testowałem dwa usb tworzę folder LG_DTV i do środka wrzucam plik rozpakowany z rozszerzeniem *.epk Wtykam do usb TV i co dalej? Nie widzi tego pliku, automatycznie powinien rozpoznać? Czy coś muszę kliknąć?

Pozdr
Piotr

U mnie to samo. Był u mnie serwisant i także próbował zaktualizować oprogramowanie, bezskutecznie. A robił wszystko w ten sam sposób.
Możliwe ze gdzieś się wdarł błąd ( jeżeli chodzi o numer wersji ). Przez to telewizor nie rozpoznaje wersji na usb jako nowszej i nie reaguje. Do takich wniosków doszedł.
 

Forrel

New member
Witam wszystkich. Jestem nowy na forum. Założyłem konto ponieważ kilka dni temu zakupiłem LG50PA5500, z którego jestem bardzo zadowolony :) Przestudiowałem już cały ten wątek ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Czy komukolwiek z Was udało się osiągnąć na tym telewizorze tzw. "efekt teatru"? Dla jednych jest on wyznacznikiem wysokiej jakości nagrania i dobrej klasy TV dla innych oznacza złe ustawienia. W każdym razie czasem się to przydaje :) Testowałem już różne ustawienia i nic nie pomaga a TV ma ponoć 600Hz. Filmy najczęściej oglądam z HBO w rozdzielczości 1080i. A może efekt ten występuje tylko przy 1080p z płyt Bluray?

Odnośnie aktualizacji oprogramowania... na moim jest to samo. Wgrywam plik do katalogu ale TV go ignoruje.
 

Kosa86

New member
Witam,

"nadejszła wiekopomna chwila" ;) Po dłuuugim poszukiwaniu odpowiedniego telewizora właśnie przed chwilą LG 50PA6500 pojawił się u mnie w domu :)
Póki co stoi na dolnej części pudła (lekko podparty aby się nie przewrócił) i nabiera temperatury otoczenia. To mój pierwszy telewizor takich rozmiarów i muszę przyznać, że nieco obawiam się o pomyślne wyciągnięcie go z pudła, zamontowanie podstawki i postawienie na stoliku. Bestia jest duża, a przy tych wymiarach obawiam się np. o wytrzymałość tafli szkła :/
Jestem obecnie na etapie urządzania mieszkania i aktualnie jeszcze nawet nie mam stołu o odpowiednio dużym blacie, na którym mógłbym położyć ten telewizor... Wstępnie myślałem o położeniu go na łóżko, ale wyczytałem, że tak to niespecjalnie można :/ Mam dwa małe stoliki, ale nawet one po połączeniu mają mniejszą powierzchnię (oraz długość i szerokość) niż ten telewizor. W ostateczności rozważam położenie go na... pudle od tego telewizora, po wcześniejszym upchaniu tam w paru miejscach "czegoś", co zapobiegnie uginaniu się pudła. Czy macie może jakieś pomysły jakby tu najlepiej postąpić, aby nie uszkodzić telewizora? Byłbym wdzięczny za porady.
 

Pikoras

New member
No samemu ze względu na gabaryty to może być ciężko, ale jak masz kogoś do pomocy to nie ma problemu. Co do montażu stopki, ja położyłem telewizor matrycą do dołu na łóżku.
 

lm648

Banned
.........Czy macie może jakieś pomysły jakby tu najlepiej postąpić, aby nie uszkodzić telewizora? Byłbym wdzięczny za porady.

Tak, mam taki jeden sprawdzony, a mianowicie poproś sąsiadkę aby Ci pomogła, w myśl przysłowia "nie da ci ojciec, nie da ci matka, tego co może dać ci sąsiadka" :) A więc powodzenia :)
 

Kosa86

New member
@ lm648: sugerujesz, że najlepiej byłoby położyć telewizor na sąsiadce? ;) Hmm... być może, ale nie wiem co na to moja Żona ;)

@Pikoras: jeśli położyłeś telewizor matrycą do dołu na łóżku i działa to ja chyba postąpię podobnie :)
 

lm648

Banned
Należy wykonać to tak:
- ustaw stopkę na podłodze;
- z drugą osobą wyciągnij TV pionowo z kartonu;
- nasuńcie pionowo TV otworem montażowym na stopkę,
- jedna osoba przetrzymuje TV (aby się nie wywrócił), druga osoba dokręca śruby;
- ot cała filozofia;
- właśnie tą drugą osobą może być sąsiadka (nawet wskazane)
:)
 
Do góry