Telewizor LG50PA6500

Kadajo

New member
Bez reklam
W takim razie może jest coś z sygnałem.
No chyba ze coś stało się z samym TV.
Niestety trudno to ocenić mi niewidząc TV na żywo.
 

shinoq

New member
No niestety także wydaje mi się ze to coś z telewizorem.
Efekt ten sam bez różnicy na źródło sygnału ( antena, PS3 [hdmi ] ).
Tym bardziej, że przy starcie telewizora ( wyświetlane logo LG ), tak samo wyraźnie widać różnicę w jakości czerni.

Może spróbuję zadzwonić do serwisu. Ale wydaje mi się, że raczej na pewno nie uznają tego jako usterkę ...
 

digitalus

Banned
Witam
Moze przypadkowo zmieniles tryb obrazu np na kinowy lub inny i dlatego zauwazyles inna jakosc koloru czarnego.Druga sprawa to wspomnieles o wygaszaniu ekranu.W panasonicu jest podobne "zjawisko" gdy korzystam z zewnetrznego hdplayera, w telewizorze jest tryb dynamiczny to gdy ekran jest czarny np napisy koncowe to na chwile ekran sie wygasza.Teraz nie moge sprawdzic czy w innym trybie obrazu nie ma tego wygaszania . Zmien tryb obrazu i sprawdz czy kolor czarny sie poprawi.Moze korzystales z kreatora obrazu i ktos zmienil ustawienia?.
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
No niestety także wydaje mi się ze to coś z telewizorem.
Efekt ten sam bez różnicy na źródło sygnału ( antena, PS3 [hdmi ] ).
Tym bardziej, że przy starcie telewizora ( wyświetlane logo LG ), tak samo wyraźnie widać różnicę w jakości czerni.

Może spróbuję zadzwonić do serwisu. Ale wydaje mi się, że raczej na pewno nie uznają tego jako usterkę ...

Popieram Cię, masz rację, jak piszesz tak powinno być, ekran ma być czarny z logo LG przy starcie TV, czy przełączaniu źródła sygnału (sprawdziłem to u siebie- jest OK). Bezapelacyjnie zgłoś to do serwisu, ewidentnie jest to usterka a nie jak to oceniają "wielbiciele panasonica", że w LG czerń to zawsze ma być szara. Jednak nie w tym przypadku.
 

shinoq

New member
Witam

Niestety ten efekt jest permanentny, bez różnicy na tryb/ ustawienia obrazu.
Do niedawna efekt wygaszania matrycy występował u mnie na tej samej zasadzie co opisujesz.
Natomiast teraz ekran nie wygasza się nawet gdy nic nie jest wyświetlone na ekranie. Ekran pozostaje szary ( bez różnicy na ustawienia jasności, kontrastu, trybu oszczędzania energii, itp ).
Wygląda to mniej więcej tak jakby oprogramowanie telewizora nie wykrywało, że ekran jest całkowicie czarny i nie wygasza ekranu. Pomimo tego że na ekranie nic nie jest wyświetlane. Ekran pozostaje szary.
Wydaje mi się, że jest to właśnie następstwo efektu który opisuje, czyli rozjaśnienie koloru czarnego.
 

digitalus

Banned
Mam podobne zdanie .W LG PA6500 kolor czarny i nasycenie kolorow sa bardzo dobre.
Zdjecie nizej to LG PA6500


http://www.htforum.com/vb/showthread.php/197731-TV-LG-Plasma-60-60PA6500-por-R-3-821-02/page5

20121211073.jpg
 

daro^^

New member
Wspominałem tutaj ostatnio o dziwnej bieli, natomiast ostatnio po 3 w nocy na polsacie i jak tv4 leciały juz same pasy zamiast programów ale na każdym z nich jest inna biel.
Na polsacie biel jest szara za to na tv4 taka jak powinna chciałbym żeby białe tło na kanałach wyglądało tak jak pasek na tv4 a tymczasem wszystkie wyglądają jak na polsacie.
Chciałbym zapodać fotki ale musze napisać 5 postów , co za bezsens.
 
Niestety, ale jakość sygnału nadawana przez każdy program jest inna (na to wygląda).
Ja mam przeprowadzoną kalibrację w trybie film pod filmy BlueRay i na standard pod kanały telewizyjne. Mimo wszystko nie ma tu złotego środka i na większości jest trochę inaczej... Pod BR mam tak jak chcę i to jest najważniejsze.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Popieram Cię, masz rację, jak piszesz tak powinno być, ekran ma być czarny z logo LG przy starcie TV, czy przełączaniu źródła sygnału (sprawdziłem to u siebie- jest OK). Bezapelacyjnie zgłoś to do serwisu, ewidentnie jest to usterka a nie jak to oceniają "wielbiciele panasonica", że w LG czerń to zawsze ma być szara. Jednak nie w tym przypadku.

Nie "ma byc" tylko jest. I nie chodzi tu o uwielbienie Panasonica. Przypominam ze sam mam LG i jednoczesne porownanie TV obu firm.
Co wy porownujecie czern emisyjna jak panel sie calkowicie wylacza, wtedy to kazdy panel bedzie czarny bo zwyczajnie jest wylaczony.
Niestety w LG jak i Samsungach czern jest szarawa i wynosi 0,06-0,04 cd/m2, gdzie nawet w najtanszym ut50 golym okiem widac ze czern jest conajmniej 2x glebsza, a wynosi ponizej 0,01 cd/m2.
Dla mnie to przepasc na korzysc panasow.
Tv panasonica korzystaja z opatentowanej technologii ktora przejeli od Pioneera, przypominam ze Kuro czyli flagowe plazmy Pioneera do dzis maja najlepsza czern emisyjna, chodz vt50'tce juz niewiele brakowalo zeby sie z Kuro zrownac.
Zapewne ZT60 w tym roku odbierze korone Pioneerowi, korone ktora trzyma od 2009 roku.

Wysyłane z mojego GT-I9003 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

Kosa86

New member
Po tych wszystkich opiniach chyba nie mam innego wyjścia jak tylko zakupić LG 50PA6500 ;) "Chyba", ale czy na pewno? ;) Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie: czy ktoś z Was orientuje się kiedy LG zamierza wprowadzić nowe modele plazm na 2013 rok? Jeśli miałoby to być w ciągu ok. miesiąca to może jeszcze tyle wytrzymam ;) a pewnie jakiś budżetowy model, kontynuacja ww., powinien się pojawić, więc może warto zaczekać? Oby tylko w międzyczasie nie wyprzedano doszczętnie LG 50PA6500, bo w razie czegoś... ;)
 

lm648

Banned
W takim "toku rozumowania" to możesz czekać z roku na roku:)
Nie kupuj, czekaj będą nowe modele na 2013 i jak zawsze na początku drogie, potem trochę tańsze, ale w przyszłym roku ............ będą wyprzedawane:) jednak czy warto?, nie! bo możesz poczekać jeszcze kolejny rok, będą jeszcze nowocześniejsze itd. :) :) :)
Z reguły nowe modele pojawiają się na półkach w okolicach maja, ten model w maju 2012 r.wystartował z ceną 3499 PLN.
Czekaj, ale czy warto? Oceń sam :)
 
J

johny860527

Guest
Z tego co mi wiadomo, to lg chyba się wycofał z produkcji plazm?
 

Kosa86

New member
W takim "toku rozumowania" to możesz czekać z roku na roku:)
Nie kupuj, czekaj będą nowe modele na 2013 i jak zawsze na początku drogie, potem trochę tańsze, ale w przyszłym roku ............ będą wyprzedawane:) jednak czy warto?, nie! bo możesz poczekać jeszcze kolejny rok, będą jeszcze nowocześniejsze itd. :) :) :)

Spokojnie, nie jestem jakimś oszołomem, żeby tu chodziło o takie argumenty (czekanie dla czekania itp. itd.). Po prostu natknąłem się na jakiś temat sprzed paru lat, gdzie ktoś wtedy informował, że "nowe plazmy LG wchodzą do sprzedaży w połowie marca". Stąd moje pytanie, bo gdyby tym razem też tak miało być to mógłbym poczekać jeszcze miesiąc...

Z reguły nowe modele pojawiają się na półkach w okolicach maja, ten model w maju 2012 r.wystartował z ceną 3499 PLN.
Czekaj, ale czy warto? Oceń sam :)

...ale wobec powyższych argumentów na pewno tego nie zrobię ;) Nie znałem ceny, z jakiej wystartował ten telewizor, ale jeśli miałoby być podobnie to... "oczywista oczywistość" ;)


@johny860527, jeśli to prawda to efekt może być tylko taki, że "ze wsparciem" mógłby być problem za jakiś czas. Ale akurat w kontekście tego telewizora to raczej nie problem ;)
 
Ostatnia edycja:

Szumi91

New member
Witam
posiadam aktualnie TV LCD Philips 32, lecz jest on stanowczo za mały a TV oglądam z 4,5-5 m. Szukam TV w przedziale cenowym max 2400zł od 46 do 50 cali. Jutro miałem jechać po 50PA6500 lecz po przeczytaniu wątku muszę się zastanowić a mianowicie chodzi mi o te smugi które zostają po dłuższym oglądaniu i "miganiu" ekranu a także wypalaniu się pixeli. Czy te objawy są naprawde tak widoczne ? Nigdy nie miałem plazmy, patrzyłem na ten model przez chwile w MM i prezentował się naprawde dobrze. Czy wybrać ten model, czy może skierować się w stronę troszkę mniejszych LCD lub LED ?
 

lm648

Banned
w odpowiedzi dla: Szumi91
Kupując ten TV, wcześniej też nie posiadałem plazmy lecz tak jak ty TV LCD 32" LG, a przed zakupem dręczyły mnie podobne rozterki do Twoich. Na dzień dzisiejszy, ponad 8 m-cy użytkowania plazmy mogę stwierdzić, że na stałe zostałem zwolennikiem tej technologi, głównie w zakresie wysokiej jakości prezentacji obrazu bez cloudingu i bandingu (chyba wiesz co to jest?), które w technologi LCD masz jakby w gratisie, w następującej proporcji im większy calowo TV tym większe te zjawiska i to bez względu na cenę (a raczej wysoką :)). Natomiast zjawiska, których boisz się w plazmie to tzw. powidoki, jest to nieodłączna część tej technologi, i problem nie polega na ich powstawaniu lecz na znikaniu, a w tym przypadku ten TV nie ma z tym problemu.
Odległość 4,5 - 5 m z jakiej oglądasz 32"TV jest to stanowczo za duża (wręcz śmieszna :)), ta odległość nawet do omawianej 50" plazmy jest za duża (u siebie mam do ok.3 m, i uważam, że trochę za dużo), w Twoim przypadku to plazma wielkości 60-65 cali była by OK :)
Wracając do tematu, za kwotę ok. 2,2 k PLN nie kupisz tak dużego telewizora, który swą jakością w stosunku do ceny prezentuje się wręcz wzorowo. Możesz również "skierować" się w stronę LCD/LED jednak pamiętaj o tym, że skierowanie się w tamtą stronę kosztuje 2X więcej kasy z wątpliwą jakością obrazu (wcześniej wspomnianą). A tak na marginesie puszczane w salonach RTV "super dema filmowe" względem jakości nic nie mają wspólnego z telewizją cyfrową w naszym kraju, a nawet powiedziałbym dalej ..... z płytą BluRay :) są to specjalne materiały w technologi filmowej 30 fps lub 48 fps (i wyżej) z bardzo wysokim bitrate ponad 20Mbps puszczane z HDD zewnętrznych media playerów (min. Western Digital) produkowanych tylko dla sieci sprzedaży RTV :)
Warto abyś przemyślał temat, przecież wybór ostateczny należy do Ciebie :)
:) :) :)
 
Ostatnia edycja:

Szumi91

New member
Odległość jak na 32 cale jest duża, i czasami mam problem z czytaniem napisów w filmach :) Chyba się zdecyduje na ten TV i dziś po niego pojade :)
 

shinoq

New member
Witam

Wracając jeszcze do mojego problemu z czernią. Zgłosiłem problem do serwisu, serwisant był w godzinach porannych także problem nie był widoczny w 100% ( starałem się pozasłaniać okna jak mogłem ). Na razie czekam na odpowiedź, ponieważ technik na miejscu nie był w stanie nic zrobić.

Wrzucam zdjęcia przedstawiające problem. Moim zdaniem z czernią jest zdecydowanie gorzej niż przed ową "usterką".
Wiadomo, że zdjęcie nie odwzoruje idealnie rzeczywistości, dlatego obok postawiłem dla porównania mój kilkuletni monitor LCD samsunga 226BW.

Chciałem zapytać o wasze zdanie, jak wygląda czerń w waszych egzemplarzach ?

https://picasaweb.google.com/117147354017136167414/LGPA6500?authuser=0&authkey=Gv1sRgCOXG5uGdmtXH_AE&feat=directlink
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Witam

Wracając jeszcze do mojego problemu z czernią. Zgłosiłem problem do serwisu, serwisant był w godzinach porannych także problem nie był widoczny w 100% ( starałem się pozasłaniać okna jak mogłem ). Na razie czekam na odpowiedź, ponieważ technik na miejscu nie był w stanie nic zrobić.

Wrzucam zdjęcia przedstawiające problem. Moim zdaniem z czernią jest zdecydowanie gorzej niż przed ową "usterką".
Wiadomo, że zdjęcie nie odwzoruje idealnie rzeczywistości, dlatego obok postawiłem dla porównania mój kilkuletni monitor LCD samsunga 226BW.

Chciałem zapytać o wasze zdanie, jak wygląda czerń w waszych egzemplarzach ?

https://picasaweb.google.com/117147...authkey=Gv1sRgCOXG5uGdmtXH_AE&feat=directlink

Z tych zdjęć wynika ze faktycznie ten Samsung ma lepsza czerń emisyjna jak LG, ale pytanie jak ustawiony był Samsung, to LCD i jeśli nisko ustawimy podświetlenie i/lub kontrast to czerń emisyjna faktycznie będzie dobra kosztem jakości obrazu.

Co do LG i jego poziomu czerni to zobacz ten temat:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/78522-poprawa-czerni.html
Jak widać czerń w LG to nie jest "zaleta" wiec jeśli technik oczywiście uzna ci to w gwarancji może wyreguluje panel, chodź wiem ze PA6500 zbyt dużego pola do poprawy nie ma, oczywiście mowa o poprawnie działającym modelu.
Szkoda ze nie mogę tego twojego TV zobaczyć na własne oczy bo problem jest dość ciekawy. Sledze tematy o PA6500 na rożnych forach i niestety ani razu nie trafiłem na wypowiedz aby poziom czerni emisyjnej w tym TV podskoczył nagle.
Koniecznie daj znać jak sprawa się rozwinie, i jeśli "naprawia" ci TV to zrób jeszcze raz te same zdjęcia dla porównania z tym Samsungiem tylko upewnij się że Samsung ma takie same ustawienia jak na tych zdjęciach co zrobiłeś za pierwszym razem.

Może inny telewizor, ale plazma, więc porównywalnie powinno być, (przynajmniej powinno)

https://www.dropbox.com/s/z1jucf7i1jrtxex/VID_20120920_191147.m4v

Pozdrawiam.
Ten filmik do niczego sie nie nadaje, a juz napewno nie do porównania czerni.
 
Do góry