Telewizor LG50PA6500

lm648

Banned
.......... dwa szybkie pytania.
Po pierwsze czy TV posiada wyłącznik sieciowy, ............ tu za cholerę nie mogę czegoś takiego znaleźć. Po drugie: nie mogę rozkminić przycisku energy saver.i

Jak sobie dobrze przypominam:) to w kartonie na ten TV również można znaleźć instrukcję obsługi (i to nawet w j. polskim) i właśnie w niej masz zawartą odpowiedź na twoje istotne pytania :) A więc, życzę miłej lektury i czytania ze zrozumieniem:)
 

lm648

Banned
witam
a ja chciałbym się was zapytać czy owy w/w model w cenie 1600-1699zł za nowy jest kuszącą opcją?
.............ale jednak cena robi swoje :)

W tym pytaniu zawarłeś również istotną dla Ciebie odpowiedź :)
A tak na marginesie: Gdzie i w jakim sklepie tak niskie ceny na ten TV ?
 

kunene

New member
Jak sobie dobrze przypominam:) to w kartonie na ten TV również można znaleźć instrukcję obsługi (i to nawet w j. polskim) i właśnie w niej masz zawartą odpowiedź na twoje istotne pytania :) A więc, życzę miłej lektury i czytania ze zrozumieniem:)


Po co te złośliwości. Skoro zadałem pytania to znaczy, że nie wiem. Jak też nie wiesz to odpuść sobie. Instrukcje czytałem i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. Powtarzam: czy da się wyłączyć zasilanie (wyłączyć standby (tak żeby nie świeciła czerwona dioda) bez wyciągania wtyczki z gniazdka? Niby proste a nie wiem :niewiem:
Z przyciskiem energy saver jest tak samo. W instrukcji jest napisane: dostosowanie jasności ekranu w celu zmniejszenia zużycia energii... Świetnie! but how the fuck to do it? :niewiem:
 

digitalus

Banned
Witam
Korzystam z takiego wylacznika.Wylaczenie pilotem nic nadaje.Najlepsze rozwiazanie i bezpieczne to wylacznik sieciowy przy gniazdku.Jestem za calkowitym zlikwidowaniem czerwonych przyciskow na pilocie.Tylko wylacznik sieciowy.Gniazdo z wylacznikiem sieciowym mozna kupic w kazdym sklepie elektrycznym.
gniazdo-sieciowe-z-wylacznikiem-hama-47754-.jpg
 
Ostatnia edycja:

muszyna2

New member
Panowie takie pytanie czy jest jakaś alternatywa do tego lg w cenie do max 4000 zł w rozmiarze 60 cali czy nie zastanawiać się i brać tego lg (w ceneo 3500)
 

daro^^

New member
Czy to normalne, że przy włączonym maksymalnym oszczędzaniu widać przejścia barw jak na poniższym zdjęciu? Nie wiem, czy wcześniej już tak miałem ale albo teraz dopiero zaczęło mnie to drażnić albo coś zaczyna się dziać z matrycą. No chyba że to normalne zjawisko...



Edit:

Zresztą na innych też to widać, nawet na wyłączonym oszczędzaniu, ale tylko w ciemniejszych scenach.

A ja pozwolę sobie zadać pytanie po co kupować wielką 50 calową energochłonną plazmę żeby używać jej w trybie Eco ?
 

macil

New member
Witam ponownie.

Odnośnie połączenia naszej plazmy do analogowego wzmacniacza znalazłem taki niedrogi konwerter SpeaKa.
Znalazłem go na stronach Conrad'a i kosztuje niecałe 90zł.
Zastanawiam się jednak czy to ustrojstwo zadziała. Jakby któryś z kolegów zechciał zerknąć na to swoim fachowym okiem i wypowiedzieć się na ten temat. W necie chodzą różne opinie na temat takiego konwertera - jedni twierdzą, że coś takiego nie ma prawa działać, a inni że bez problemu.

Pozdrawiam
Maciek
 

digitalus

Banned
Witam
Znalazlem dwa podobne zdjecie ktore dotycza jakosci obrazu z LG pa6500 i pioneer kuro PDP LX-5090H.zdjecia sa oczywiscie inne i moga kogos zainteresowac bo jakosc obrazu z pa6500 jest bardzo dobra.Roznice widac gdyby ktos pomyslal ze zrodlo zdjec jest takie same. Kolory np czerwony bardziej nasycony w pa 6500 ,roznica moze byc spowodowana wyzszym ustawieniem nasycenia kolorow.Inna roznica ktora zauwazylem , to po lewej stronie maski na zdjeciu z telewizora kuro widac trzy jasne wlosy, obok ucha:) na ekranie lg trzy jasne wlosy nie sa widoczne ale moze byc to wina troche gorszego aparatu fotograficznego.

pierwsze zdjecie pa6500
zrodlo
http://www.htforum.com/vb/showthread.php/197731-TV-LG-Plasma-60-60PA6500-por-R-3-821-02/page5
20121211073.jpg














drugie zdjecie , pioneer kuro PDP LX-5090H
zrodlo
http://www.avsforum.com/t/920011/official-pioneer-kuro-pictures-thread/4800


img_7473e166.jpg
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Widzę, że jak tak dalej pójdzie to ten LG-ik z dnia na dzień "pobije" wszystkie wysokie modele Kuro i Panasy razem wzięte. Więc bez przesady:) na pewno to pod względem jakości obrazu ten TV lepszy nie jest:)


pawelk452
"Dokładnie to nie wiem, prócz tego że jest "

Achaaaaaaaaaaaaaaaaaaa jest i co? to może spróbujesz? i w ten oto sposób nas oświecisz :)
 
Ostatnia edycja:

pawelk452

New member
mam wgrany odkąd wszedł,chodzi jak chodziło...,a oświecenia poszukaj w kościele.Dałem tylko info, więc daruj mądrości życiowe.
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
Widzę, że jak tak dalej pójdzie to ten LG-ik z dnia na dzień "pobije" wszystkie wysokie modele Kuro i Panasy razem wzięte. Więc bez przesady na pewno to pod względem jakości obrazu ten TV lepszy nie jest


pawelk452
"Dokładnie to nie wiem, prócz tego że jest "

Achaaaaaaaaaaaaaaaaaaa jest i co? to może spróbujesz? i w ten oto sposób nas oświecisz
__________________
"Prawdziwy facet nie je miodu, prawdziwy facet żuje pszczoły"



Faktycznie kolego za dużo cwaniakujesz na tym forum a tak przy okazji twoje cwaniackie wypociny nic nie wnoszą do żadnej sprawy.
Wpieniasz już wiele osób na tym forum i jak nie masz konkretów to się nie wypowiadaj.Nie wspomnę,że swoimi myślami po prostu obrażasz ludzi.
 

lm648

Banned
kloss_ks
".......... swoimi myślami po prostu obrażasz ludzi"
Swoimi myślami na pewno nie obrażam (nie ma jeszcze takiego urządzenia, które by je czytało), jak już to wypowiedziami :)
Jeżeli obrażam to w takim razie: Przepraszam:)
A czy zastanowiłeś się (chociaż trochę) nad tym co rzekomo ci obrażeni piszą i polecają bez sprawdzenia jakieś "nowe softy" z ruskich stron???? - czyli o co chodzi? prowadzi się badania poziomu naiwności/glupoty forumowiczów? Niech sprawdzą w pierwszej kolejności sami, opiszą za i przeciw i dopiero wówczas niech polecają jeżeli to coś jest tego warte.
Natomiast w drugim przypadku wielokrotne powielanie w wielu wypowiedziach/tematach tego samego zdjęcia obrazu LG z jakiegoś obcojęzycznego forum i przedstawianie tych samych argumentów o "wyższości ... wspaniałego LG", nie rozumiem o co chodzi temu Panu?/chociaż sam posiadam ten model/-dealer, sprzedawca z zapasem towaru na magazynie?
Czyli Pozdrawiam wszystkich:), tych obrażonych i tych urażonych :) a tak na marginesie, to nie jest "cwaniakowanie" lecz postrzeganie rzeczywistości. A to, co nie których może/ma "boleć" :)
 
Ostatnia edycja:

pawelk452

New member
Soft z ruskiej strony do ruskich modeli lg,sprzedawanych w Polsce,o którym dużo osób pisało w tym temacie, że nie mogą zaktualizować softu. Wiec pisanie :
" A czy zastanowiłeś się (chociaż trochę) nad tym co rzekomo ci obrażeni piszą i polecają bez sprawdzenia jakieś "nowe softy" z ruskich stron???? - czyli o co chodzi? "
Jest z Twojej strony całkiem nie na miejscu,zwłaszcza że sam o tym wiesz, pisząc i czytając poprzednie posty.I jeszcze raz to napisze,nie polecałem tylko dałem info dla osób posiadających modele z końcówką ZG,że mogą zaktualizować soft. Więc ja czegoś tu nie rozumiem...
 
Ostatnia edycja:

pierwszyy

Member
powielanie w wielu wypowiedziach/tematach tego samego zdjęcia obrazu LG z jakiegoś obcojęzycznego forum i przedstawianie tych samych argumentów o "wyższości ... wspaniałego LG"
chodzi ci o ostatnie posty digitalusa? w których porównuje zdjęcia z lg i kuro? należy równać do najlepszych - poza tym napisał tylko, że "obraz w pa6500 jest bardzo dobry", nie wywyższa go ponad kuro czy inne bdb tv, więc nie wiem o co ci chodzi...
 

digitalus

Banned
Kolega Im648 napisal cytuje..Natomiast w drugim przypadku wielokrotne powielanie w wielu wypowiedziach/tematach tego samego zdjęcia obrazu LG z jakiegoś obcojęzycznego forum i przedstawianie tych samych argumentów o "wyższości ... wspaniałego LG", nie rozumiem o co chodzi temu Panu?/chociaż sam posiadam ten model/-dealer, sprzedawca z zapasem towaru na magazynie?.

Mnie taka odpowiedz rozbawila:) nie wiem o co chodzi.Wiele razy wklejalem rozne zdjecia a kolega pomyslal ze jestem dealerem. Wczesniej wklejalem np porownanie jakosci obrazu z plazmy panasonic ut50 i kuro elite i tez nie ma duzej roznicy
http://www.hdtv.com.pl/forum/874843-post7.html
http://www.avsforum.com/g/a/2120731/the-official-panasonic-ut50-settings-issues-thread/
Nie kazdy mogl ogladac zdjecia i porownac jakosc obrazu .Najciekawsze jest to ze duzej roznicy w obrazie nie widac.
Takie praktyczne przyklady na zdjeciach sa bardzo dobre.
 
Ostatnia edycja:
Do góry