Telewizor firmy LG LW980S - Nano Full LED.

bluray

Banned
Samsung zrezygnował z pasywnego 3D - masz info w "Newsach". Także w pasywnym zostaje prawie monopol LG, prawie bo m.in. Toshiba ma 46'' w pasywnym.
Samsung się nie wycofał. Zerwał umowę na patenty z f-mą RealD. Prawdopodobnie dotyczyła pasywnego 3D na panelach 4k.

Paywne 3D produkuje się w oparciu o matryce LG:
PHILIPS
VIZIO (USA - leader na tamtejszym rynku TV)
MANTA PL
TOSHIBA
lokalny producent w GB
Pewnie można jeszcze wskazać kolejnych producentów.

Powstał wyraźny podział. To LG decdyduje komu matryce sprzedać a komu nie.
Więc ani Panas ani SONY tych matryc nie dostaną.
Tymczasem przewaga pasywnego 3D w wynikach sprzedażowych jest ewidentna.
10 : 1 wśród klientów 3D.
 
Ostatnia edycja:

plejak

Banned
Kolega Pikus wkleił świetne zdjęcie.Tak to moze świecić tylko edge led.
Nie wróżę w polskich realiach że ten odbiornik zrobi furorę.
WYCHODZI NA TO ŻE TEN TV NIE SPROSTAŁ STAREMU NIESTETY W TECHNOLOGII aktywnej LX 9500 240 bloków i cena aktualnie 6400 .
 
Ostatnia edycja:

Pikus

New member
Pojechałem dzisiaj do MM, aby wymienić telewizor na drugi taki sam model. Chciałem zobaczyć, czy w kolejnym też będą widoczne tak znacznie jaśniejsze miejsca przy krawędziach. Po podłączeniu drugiej sztuki muszę stwierdzić,że jest o NIEBO lepiej, praktycznie nić nie widać.
Gdyby sytuacja się powtórzyła, umówiłem się, że wymienią mi na plazmę, ale jestem już prawie pewien, że go sobie zostawię. Jest to pierwsze LCD, który mnie do siebie przekonał, do tej pory zawsze kończyło się na plazmach panasonica ( między innymi po dwukrotnym wymienianiu 46HX900 ). Jego ogromna zaleta to IDELANIE równe podświetlenie matrycy na jasnym tle ( np podczas oglądania piłki nożnej - zero ciemniejszych plam, tzw bandingu ).
Telewizor na pewno godny polecenia, jednak trzeba pamiętać, ze to technologia LCD i zawsze jakość panelu na który trafimy to lekka loteria. Warto ustalić możliwość wymiany.

Pozdrawiam
 

Woszkowaty

New member
Samsung się nie wycofał. Zerwał umowę na patenty z f-mą RealD. Prawdopodobnie dotyczyła pasywnego 3D na panelach 4k.

Paywne 3D produkuje się w oparciu o matryce LG:
PHILIPS
VIZIO (USA - leader na tamtejszym rynku TV)
MANTA PL
TOSHIBA
lokalny producent w GB
Pewnie można jeszcze wskazać kolejnych producentów.

Powstał wyraźny podział. To LG decdyduje komu matryce sprzedać a komu nie.
Więc ani Panas ani SONY tych matryc nie dostaną.
Tymczasem przewaga pasywnego 3D w wynikach sprzedażowych jest ewidentna.
10 : 1 wśród klientów 3D.

W "Newsach" w tamacie "Samsung rezygnuje definitywnie z technologii pasywnej" jest m.in. zapis: "Samsung będzie lansował technologię w którą jest zaangażowany czyli okulary aktywne".
Idąc dalej tym tropem:
Philips w flagowych modelach ma aktywne,
Vizio - być możoe w USA jest liderem, ale my mieszkamy w Polsce,
Manta - przy wyborze TV w większym formacie ktoś bierze firmę Manta pod uwagę ?
Toshiba - w flagowcu ma 3D bez okularów, modele niższe mają aktywne, a pasywne tylko do rozmiaru 46'' i to też w niższej serii,
lokalny producent w GB - patrz Vizio.

Nie piszę tego posu jako riposty ani Tobie na złość - oceniam rzeczywistość. Prawda jest taka, że dużo ludzi czekało na 980S tylko dlatego , że ma pasywne 3D i pełne podświetlenie. Jeśli pasywne byłoby w Sonym serii 920 lub Panasonicu VT30 - to tylko by im pomogło w sprzedaży. A szukając pasywnego, minimum 55'' i z pełnym podświetleniem - co mamy jeszcze do wyboru? Póki co 980S. I tylko 980S.
Dlatego w 99% LG ma monopol.
Ale- świat nie lubi pustki i mam nadzieję , że zaraz luka się wypełni.
 

Pikus

New member
Po wymianie egzemplarza na drugi już z idealnie równomiernym podświetleniem czarnego tła jestem z każdą godziną coraz bardziej zachwycony obrazem. Nigdy jeszcze piłka nożna nie wyglądała tak dobrze i nawet z włączonym LD podświetlenie i jego równomierność jest naprawdę fantastyczna. Obraz jest naprawdę kapitalny, i piszę to ja, który zawsze mówiłem, że LCD to największe zło :)
Przez ostatnie kilka lat miałem styczność z HX900 sonego ( obraz był wręcz dramatycznie zły ), różne plazmy Panasonica oraz LG i coraz bardziej dochodzę do wniosku, że nigdy nie widziałem tak dobrego obrazu. Jedynym minusem są bardzo ciemne sceny z małą ilością wyświetlanych obiektów, ale nie jest źle. Jeszcze chwila i niedługo wymienię moją plazmę 55VT30 na drugiego takiego LG ;)

Oczywiście jest to ocena bardzo subiektywna, każdy ma własne preferencje obrazu i zaznaczam, że nigdy nie byłem fanem technologii LCD, ani firmy LG, co można zobaczyć na tym forum.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam,

@Pikus
Napisz , o ile możesz , jak wygląda głębia obrazu w 3D? (czy jest rzeczywiście możliwość jej ustawienia,regulacji)
Czy jak telewizor pracuje przez kilka godzin , to podświetlenie matrycy jest nadal równomierne?


Pozdrawiam,;)
accu
:kom:
 

Pikus

New member
Witam,

@Pikus
Napisz , o ile możesz , jak wygląda głębia obrazu w 3D? (czy jest rzeczywiście możliwość jej ustawienia,regulacji)
Czy jak telewizor pracuje przez kilka godzin , to podświetlenie matrycy jest nadal równomierne?


Pozdrawiam,;)
accu
:kom:

3D włączyłem tylko na chwilę i to w trybie konwersji z 2D na 3D, ponieważ generalnie prawie w ogóle z 3D nie korzystam. Z tego powodu jedyne co mogę napisać, to że konwersja działa lepiej niż na VT30. Obraz jest bardziej trójwymiarowy.

Czas pracy nie wpływa w żaden sposób na równomierność podświetlania.

Pozdrawiam

P.S. Sprawdziłem i jest 20-punktowa możliwość regulacji głębi 3D.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Po wymianie egzemplarza na drugi już z idealnie równomiernym podświetleniem czarnego tła jestem z każdą godziną coraz bardziej zachwycony obrazem. Nigdy jeszcze piłka nożna nie wyglądała tak dobrze i nawet z włączonym LD podświetlenie i jego równomierność jest naprawdę fantastyczna. Obraz jest naprawdę kapitalny, i piszę to ja, który zawsze mówiłem, że LCD to największe zło :)
ja jestem zadowolony bardzo ze swojego LX9500, wypada świetnie na wszystkim poza filmami, gdzie parę rzeczy denerwuje... jak wygląda w LW980 sprawa płynności bez teatrzyku ? chodzi mi o filmy z satelity (50hz) oraz w 24p, bo tutaj jeśli nie włączy się opcji dejudder to zacina, a jak się włączy nawet na minimum w 10 stopniowej skali to jest teatr lalek
co prawda opcja blur eliminuje całkowicie smużenie ale zostawia niewielki judder co jest chyba największą wadą tego tv
druga wada to detaliczność obrazu w stosunku do poprzedniej plazmy Panasonica, niby jest super dokładna ostrość, dokładność na krawędziach, kolory idealnie ustawione, ale nawet przy ostrości na 70% (może być i sygnał 1080p) obraz nie wydaje się tak wyrazisty jak na plaźmie i nie posiada takiej detaliczności np na twarzach kolory wydają się nieco zbyt jednolite, mało kontrastowe przejścia tonalne co powoduje lekki efekt tzw "masek", czyli cała twarz jest kolorystycznie jakby ujednolicona, do tego brakuje trochę naturalności w kolorze skóry
 

Pikus

New member
ja jestem zadowolony bardzo ze swojego LX9500, wypada świetnie na wszystkim poza filmami, gdzie parę rzeczy denerwuje... jak wygląda w LW980 sprawa płynności bez teatrzyku ?

Płynność jest naprawdę bardzo dobra, efektu teatru ani przycinania nie zauważyłem, jest duża możliwość regulacji. Poziom VT30, jak nie lepiej.
 

don111

Banned
a jakie opcje ustawiłeś w tym "true motion" ?
przy ustawieniu "de judder" na 1 i wyżej obraz, ruch nie robi się nienaturalnie płynny (jakby przyspieszony) ? jest widoczna różnica przy zwiększaniu tej wartości od 1 w górę ?
jak z płynnością po ustawieniu "de judder" na 0 i blur na 5-10 ?

chodzi mi o filmy, nie o programy rozrywkowe czy sport, tutaj i tak nie widać "teatrzyku" :)
 

Pikus

New member
a jakie opcje ustawiłeś w tym "true motion" ?
przy ustawieniu "de judder" na 1 i wyżej obraz, ruch nie robi się nienaturalnie płynny (jakby przyspieszony) ? jest widoczna różnica przy zwiększaniu tej wartości od 1 w górę ?
jak z płynnością po ustawieniu "de judder" na 0 i blur na 5-10 ?

chodzi mi o filmy, nie o programy rozrywkowe czy sport, tutaj i tak nie widać "teatrzyku" :)

Nie wiem za bardzo dlaczego, ale kompletnie nie widzę żadnej różnicy po włączeniu de-judder, albo de-blur. Obraz jak dla mnie jest praktycznie bez zmian. W plazmie panasonica włączenie " intelligent frame creation" nawet na średnie dość wyraźnie zmieniało płynność. W LG jest ona bardzo dobra zarówno z wyłączonym jak i z włączonym true motion ( bo różnicy na ta chwilę nie widzę :) ). Po włączeniu na wysokie wartości pojawiają się drobne artefakty momentami.

P.S. Przyjrzałem się jeszcze raz dokładnie i faktycznie po włączeniu trumotion obraz jest odrobinę bardziej wyraźny podczas szybkich ruchów. Różnica jednak nie jest duża. Ten telewizor ma najlepszą płynność bez włączonych polepszaczy, jaką widziałem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry