Telewizor firmy LG LW980S - Nano Full LED.

Pikus

New member
Witam wszystkich,

Pojechałem dzisiaj do Media Markt na ostrobramskiej w Warszawie pooglądać telewizory sharpa. Jakie było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem LG 47LW980s w cenie 6999zł. Okazało się, że wczoraj była dostawa i jest tylko kilka sztuk w tej cenie a do weekendu wróci ona pewnie do normy. Po upewnieniu się, iż w razie niezadowolenia z telewizora będę mógł go zwrócić poszedłem do kasy i już stoi u mnie w domu :) Pierwsze wrażenia niesamowicie pozytywne. Generalnie ma służyć jako drugi telewizor w domu ( do sypialni, w salonie wisi 55VT30. ).

Obraz ma naprawdę fantastyczny, a banding jak na technologie LCD minimalny. Kiedyś miałem przez chwilę sonego 46HX900 i obraz był sto razy gorszy od tego LG.

Jutro postaram się napisać coś więcej.

Pozdrawiam,
 

Woszkowaty

New member
Witam wszystkich,

Pojechałem dzisiaj do Media Markt na ostrobramskiej w Warszawie pooglądać telewizory sharpa. Jakie było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem LG 47LW980s w cenie 6999zł. Okazało się, że wczoraj była dostawa i jest tylko kilka sztuk w tej cenie a do weekendu wróci ona pewnie do normy. Po upewnieniu się, iż w razie niezadowolenia z telewizora będę mógł go zwrócić poszedłem do kasy i już stoi u mnie w domu :) Pierwsze wrażenia niesamowicie pozytywne. Generalnie ma służyć jako drugi telewizor w domu ( do sypialni, w salonie wisi 55VT30. ).

Obraz ma naprawdę fantastyczny, a banding jak na technologie LCD minimalny. Kiedyś miałem przez chwilę sonego 46HX900 i obraz był sto razy gorszy od tego LG.

Jutro postaram się napisać coś więcej.

Pozdrawiam,
Czekamy zatem na info 8) pisz jak najwięcej !
 

szewi1

Member
Wg mnie nie ma sie co tak napalac i kupowac TV bo jest tylko kilka sztuk, to tylko techniki marketingowe.
LG zrobilo klientow w bambuko - najpierw przesuwajac premiere wersji LW9800 z pasywna technologia z poczatku roku na 3 kwartal a potem po cichu wypuszczajac dwie wersje. O ile to pierwsze mozna wybaczyc bo stwierdzili ze technologia pasywnego 3d ma przyszlosc i chcieli ja zaimplementowac we flagowym modelu zamiast active 3d, to to drugie juz wg mnie jest niewybaczalne, to robienie klientow w konia.
Model flagowy to 9800 a 980S to .....niech kazdy sobie uzupelni.
To nie powazne jak na taka firme.
Cena tego okrojonego LW980S na pewno nie bedzie 9 tys bo nikt rozsadnie myslacy by tego TV nie kupil. Wg mnie realna i konkurencyjna cena to 6 tys 7 pewnie utrzyma sie do jakis promocji grudiowo przedwiatecznych. Uwazam ze LG sie zreflektuje i po jakims czasie wypusci na rynek europejski model z wieksza iloscia stref moze w przyszlym roku. Kryzys (slabe wyniki i problemy SONY i Panasa LG na pewno tez to odczul) + dodatkowo IMO nie wyrobili oryginalnie z zamowieniami itp w zwiazku z opoznieniami w produkcji tego modelu.
Jak ktos ma cisnienie to oczywiscie moze kupic juz teraz model okrojony, ale wg mnie (mimo ze sam sie napalalem i czekalem na niego od poczatku roku) po tym jak go widzialem w sklepie + okrojenie stref i to bez zadnej informacji jest nieuczciwa zagrywka i powoduje, ze warto poczekac i zoabczyc jaki bedzie rozwoj sytuacji - pasywne 3d powoduje ze LG niestety jest w tym temacie bezkonkurencji.
Gdyby nie beznadziejny dzial planowania / strategii (z powodu ktorego ten TV moglby byc juz na poczatku roku 2011), opoznienia ktore wygenerowaly koniecznosc okrajania i straty na sprzedazy, LG moglo by byc # 1 na rynku w tym segmencie, a tak Samsung podejrzewam spija smietanke mimo ze ich produkty nie sa tak zaawansowane.
w tej sytuacji postnowilem, ze albo
1) kupie tanszy EDGE LED i pozstawie krzyzyk bo ile mozna czekac na swietne 2D + 3D, albo poczekam co bedzie czy
2) wypuszcza wersje taka jak na rynek koreanski
3) ew poszukam innego producenta (choc mnie z kolei przekonuje tech pasywnego 3D)

W temacie TV i jakosci wg mnie nie ma kompromisow, albo cos jest telwizorem flagowym z najlepszymi mozliwymi do uzyskania paramaterami, albo nim nie jest. 980S takim TV wg mnie nie jest i z 72 czy 96 strafami nie bedzie - to polsrodek poprzez niezgodnosci w pierwotnej specyfikacji tj okrojenie przy modelu 47" stref podswietlania trzykrotnie (to powoduje ze LX9500 w kwestii 2D nadal jest najlepszy). JAk zauwazyli w testach jakosc 2d tego TV jest taka jak EDGE LED.

Nie wiem czy ktos pamieta, ale ten model byl przez chwile w sprzedazy z technologia Active 3d (glownie na rynku amerykanskim) jakos w pierwszym polroczu znaim zdecydowali sie na zmiane technologii. Z wersja 980S moze byc tak samo!
Jest tez taka opcja ze nie bedzie na rynek EU lepszej wersji to by znacyzlo ze maja Europe w d... i liczy sie rynek aznatycki i amerykanski, na ktorym tez bedzie sprzedawany lepszy model LW9800.

Wg mnie kluczowa jest odpowiedz na ww. pytanie tj czy bedzie na rynek europejski model z local dimming 288, ktore uzasadnia czy czekac czy nie.
Proponuje zadac takie pytanie ale nie do LG Europe tylko do centrali.
 
Ostatnia edycja:

Cancan

New member
Ja też się napaliłem na ten telewizor. Najpierw obejrzałem LW570s, a teraz wrażenie na mnie zrobił LW980s. Fakt, że wielkość ekranu ta sama, no i nanotechnologia przekonały mnie do 980s. Poczytałem i wyczytałem, że jednak nie jest to w pełni ta liczba bloków podświetlenia, co reklamowana na stronach firmowych LG. Znalazłem taki zapis:

- Asie : LG 55LW980S avec 288 blocs de commande (12 x 24)
- Asie : LG 47LW980S avec 240 blocs de commande (10 x 24)
- Europe : LG 55LW980S avec 96 blocs de commande (8 x 12)
- Europe : LG 47LW980S avec 72 blocs de commande (8 x 9)

czyli okazuje się, że na Europę liczba bloków jest mocno okrojona. Zastanawiam się więc nad kupnem 570s. Nie jest to nanotechnologia, ale wiem, co kupuję. Tylko ta ramka, dwukolorowa, nie do przyjęcia.
Pozdrawiam
 

Pikus

New member
Generalnie telewizor jak każdy ma swoje plusy i minusy.

Do plusów można zaliczyć:
-Zdecydowanie najlepszy obraz HD oraz z bluray jaki kiedykolwiek widziałem.
-Niespotykane dla LCD, prawie idealnie równe podświetlenie matrycy, nawet z włączonym local dimming.
-Dobre kąty
-Bardzo dobre skalowanie SD
-Świetny wygląd

Minus jest w zasadzie jeden - za bardzo widoczny efekt halo, który momentami irytuje. Generalnie sposób działania local dimming ( nie mylić z ilością stref :) ) wymaga poprawy. Oby to zrobili przy okazji kolejnych aktualizacji oprogramowania.

Na pewno jest to najlepszy telewizor LCD jaki widziałem, chociaż w większości miałem styczność z plazmami. Z pewnością bije na głowę model sonego 46HX900, nawet nie można ich porównywać, bo dzieli je przepaść.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Kolego@szewi1.

Podzielam uwagi zawarte w Twojej wypowiedzi na temat telewizora firmy LG LW 980S.

Pozostaje mnie czekać , aż cena telewizora firmy Philips 46PFL9706K/02 spadnie do "przyzwoitej" w 2012:) r, lub dłużej na to, że może LG wypuści 31" OLED pod koniec 2012 r.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Cancan

New member
No i jeszcze full HD przy oglądaniu obrazu 3D. Znalazłem artykuł, gdzie LG twierdzi, że przy obrazie 3D uzyskuje full HD. Samsung twierdzi, że to nie jest prawda i pracuje nad wersją pasywną 3D właśnie z zachowaniem obrazu wysokiej rozdzielczości. Może jednak jeszcze zaczekać te pół roku, zwłaszcza, że programów 3D jeszcze nie ma, a konwersja 2D do 3D w trybie rzeczywistym, to nie jest 'pełne' 3D.
Pozdrawiam
 

robertos80

New member
Witam wszystkich,

Pojechałem dzisiaj do Media Markt na ostrobramskiej w Warszawie pooglądać telewizory sharpa. Jakie było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem LG 47LW980s w cenie 6999zł. Okazało się, że wczoraj była dostawa i jest tylko kilka sztuk w tej cenie a do weekendu wróci ona pewnie do normy. Po upewnieniu się, iż w razie niezadowolenia z telewizora będę mógł go zwrócić poszedłem do kasy i już stoi u mnie w domu :) Pierwsze wrażenia niesamowicie pozytywne. Generalnie ma służyć jako drugi telewizor w domu ( do sypialni, w salonie wisi 55VT30. ).

Obraz ma naprawdę fantastyczny, a banding jak na technologie LCD minimalny. Kiedyś miałem przez chwilę sonego 46HX900 i obraz był sto razy gorszy od tego LG.

Jutro postaram się napisać coś więcej.

Pozdrawiam,

może napisz jakieś krótkie porównanie do VT30.
 

klaus71

New member
Bez reklam
Generalnie telewizor jak każdy ma swoje plusy i minusy.

Do plusów można zaliczyć:
-Zdecydowanie najlepszy obraz HD oraz z bluray jaki kiedykolwiek widziałem
-Bardzo dobre skalowanie SD

w sumie kolega się wypowiedział. wychodzi że jest zdecydowanie lepszy od vt30.
bardzo mnie to dziwi bo ja mam 32cale lw570 i w 2d w porównaniu do gt20 to zauważalnie przegrywa - lepsze skalowanie w plaźmie, lepsza czerń, kontrast i naturalność kolorów/obrazu.
wiadomo że lw570 to model średniej półki ale aż takiego postępu się nie spodziewałem.
 

Pikus

New member
w sumie kolega się wypowiedział. wychodzi że jest zdecydowanie lepszy od vt30.
bardzo mnie to dziwi bo ja mam 32cale lw570 i w 2d w porównaniu do gt20 to zauważalnie przegrywa - lepsze skalowanie w plaźmie, lepsza czerń, kontrast i naturalność kolorów/obrazu.
wiadomo że lw570 to model średniej półki ale aż takiego postępu się nie spodziewałem.

Nigdzie nie napisałem, że jest zdecydowanie lepszy od VT30.
Generalnie VT30 uważam jako lepszy telewizor. Lg ma skalowanie bardzo dobre, ale VT30 w tym aspekcie jest wręcz wzorowy.
Obraz HD oraz bluray jest trochę lepszy na LW980, jednak bardzo widoczny efekt halo powoduje, że przyjemność oglądania znacznie spada w ciemnych scenach. Naturalność kolorów, oraz ich nasycenie przemawia z kolei za plazmą Panasonica. LW980 jak to LCD ma większą " stabilność " obrazu, nic nie migocze, co na VT30 niestety czasem widać.

Gdybym miał wybierać między tymi dwoma modelami wybrałbym VT30.


Pozdrawiam
 

klaus71

New member
Bez reklam
no napisałeś "Zdecydowanie najlepszy obraz HD oraz z bluray jaki kiedykolwiek widziałem".
teraz wszystko jest w lepszym lub gorszym hd więc powoli sd nie ma takiego znaczenia.
jak tvp zacznie nadawać swoje kanały w hd (niby w przyszłym roku) to będzie już chyba koniec ery sd w polsce.
 

Woszkowaty

New member
No i jeszcze full HD przy oglądaniu obrazu 3D. Znalazłem artykuł, gdzie LG twierdzi, że przy obrazie 3D uzyskuje full HD. Samsung twierdzi, że to nie jest prawda i pracuje nad wersją pasywną 3D właśnie z zachowaniem obrazu wysokiej rozdzielczości. Może jednak jeszcze zaczekać te pół roku, zwłaszcza, że programów 3D jeszcze nie ma, a konwersja 2D do 3D w trybie rzeczywistym, to nie jest 'pełne' 3D.
Pozdrawiam
Samsung zrezygnował z pasywnego 3D - masz info w "Newsach". Także w pasywnym zostaje prawie monopol LG, prawie bo m.in. Toshiba ma 46'' w pasywnym.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Nigdzie nie napisałem, że jest zdecydowanie lepszy od VT30.
Generalnie VT30 uważam jako lepszy telewizor. Lg ma skalowanie bardzo dobre, ale VT30 w tym aspekcie jest wręcz wzorowy.
Obraz HD oraz bluray jest trochę lepszy na LW980, jednak bardzo widoczny efekt halo powoduje, że przyjemność oglądania znacznie spada w ciemnych scenach. Naturalność kolorów, oraz ich nasycenie przemawia z kolei za plazmą Panasonica. LW980 jak to LCD ma większą " stabilność " obrazu, nic nie migocze, co na VT30 niestety czasem widać.

Gdybym miał wybierać między tymi dwoma modelami wybrałbym VT30.


Pozdrawiam
Dzięki za odpowiedź.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam jest 55 cali w saturnie w Warszawie w arkadii ale cena jest dokaldnie taka sama jak i soniaka 920 55 cali to znaczy obydwa kosztuja 11999 zl takze troszke przegieli bo jednak sonika ma wiecej stref..... 3d jest fajnie nawet bardziej mi sie podoba jak w soniaku, mniej oczy sie mecza choc wiadomo ze mniej kontrastowy ten obraz jest. natomiast chcialem obejrzec zwykly bluray i nawet przynioslem swoj film niestety nie mozna bylo obejrzec gdyz nie mogli doszukac sie pilota do tego odtwarzacza bluray co byl podlaczony do tego tv - niestety to tylko saturn- zenada ale tak jest trudno. Nie mniej jednak ocenianie w sklepie to nigdy nie mozna poruwnac do tego samego tv w warunkach domowych i przy swoich ustawieniach. Pozdrawiam
Lolek
 

Pikus

New member
Generalnie ten telewizor wręcz fantastycznie wygląda w jasnych scenach. Kłopot się zaczyna, gdy pojawia się ciemny obraz. Niestety przy krawędziach widać jaśniejsze miejsca, a efekt halo jest bardzo widoczny. Szkoda, bo mógłby to być wręcz w pewnym sensie rewolucyjny telewizor, a nie jest.
 

Pikus

New member
Najbardziej denerwujące jest to co widać na zdjęciu zamieszczonym na zagranicznym forum:
IMG00010-20111028-2140.jpg


Te jaśniejsze miejsca przy krawędziach matrycy. Normalnie jest to dużo mniej widoczne, zwłaszcza z włączonym local dimming, jednak gdy zapali się strefa przy krawędzi od razu rzuca mi się to w oczy.


Pozdrawiam
 

plejak

Banned
Cena 11999 przy tej ilości stref nie do przyjęcia.Ostatnio Sony HX920 Na Alledrogo jeden sklep sprzedawał za 10700 SONY KDL-55HX920 LED 3D 800HZ SKYPE WIFI MONOLITH (1912731721) - Aukcje internetowe Allegro i nikt nie kupił a jeden z przestawicieli Lg bezskutecznie na Alledrogo próbuje sprzedać za 11800 LG 55LW980S NanoLED 3D 400 Hz nowość (1941472034) - Aukcje internetowe Allegro też bezskutecznie.
Przy tej ilosci stref trzy razy mniej niz pierwotnie zakładano to jest skandal że Lg zmieniając specyfikację co znacznie wpływa na jakość pozostawia cenę na takim wysokim poziomie.Pasywne 3 d jest fajne i wygodne .Natomiast jak ktoś sie upiera na tę firmę i ten sposób przekazu 3 d to już lepszym wydaje się raczej kupno edge led LG LW650s za 7200 i zostanie kasa na dobre kino domowe.
Jestem przekonany że podana wartosć tego tv Lg Lw 980 s nie uzasadnia jego jakości.Efekt halo występuje w full led nierzadko ale nierównomierne podświetlenie matrycy plasuje ten tv półkę nizej.Lg z nas zakpiło......
 
Do góry