Telewizor firmy LG LW980S - Nano Full LED.

bluray

Banned
Wyłączenie TruMotion w trybie 3D ma poprawiać szczegułowość obrazu.
O taką obserwację proszę posiadaczy LW980S.
Duński tester Lars Rasmus Larsen opisuje efekt:
From a typical viewing distance I feel that 3D pictures appear more detailed than before the update.
Update to LG Cinema 3D TV review - FlatpanelsHD
Ważny jest rysunek pokazujący działanie nowego firmwaru.
Tamże wskazanie:
TruMotion shoud be turned Off dla uruchomienia tego algorytmu.
 

Pikus

New member
Ja niestety nie oglądam nic w 3D, abym mógł to ocenić. Zdecydowanie bardzie preferuje zwykłe 2d.
Jak kiedyś zniknie potrzeba używania okularów, to będzie zupełnie inna rozmowa.
 

plejak

Banned
Dla chętnych 47 cali lg lw980s w Saturnie 6497 zł (blu ray gratis)2 tys taniej niż jedyny sprzedawca z Allegro.http://allegro.pl/lg-47lw980s-nanoled-3d-400-hz-nowosc-i1934485679.html
Do tego mimo interwencji uparcie w swoich aukcjach podaje mylnie liczbę stref 3-krotnie zawyżając.
Chyba samo lg po aferze z ilością stref obniżyło ceny.Niemniej skandalem jest że w magazynie są tv 55 calowe i nie są wysyłane na zamówienie dużych sklepów rtv.W Łodzi nie ma ani jednego miejsca gdzie na żywo można zobaczyć 55 calowy ten model.
Njwyższy model edge lg lw led 650 s do obejrzenia również nigdzie.WIELKIE BRAWA ZA LOGISTYKĘ DLA LG.
 
Ostatnia edycja:

Pikus

New member
Pikus - jak wrażenia po ochłonięciu? :) Plusy i minusy.

Generalnie podtrzymuje wszystko co napisałem do tej pory.
Uważam, że ten LG to obecnie najlepszy telewizor LCD jaki można kupić, a VT30 to najlepsza plazma.

Minusy LW980s:
-Efekt halo zbyt widoczny
-Czerń w ciągu dnia mogłaby być trochę lepsza

Minusy VT30:
-Widoczne momentami migotanie obrazu
-Moim zdaniem za bardzo postawili na osiągnięcie jak najlepszej czerni, przez co obraz jest zbyt ciemny, jakby " przygaszony " . Ewidentnie to wina zastosowanego filtra. Wszystkie moje poprzednie plazmy dawały jaśniejszy obraz.

Plusów nie będę wymieniał, bo jest ich cała masa. Gdybym miał sobie zostawić tylko jeden z tych telewizorów miałbym olbrzymi dylemat. Z racji tego ze piłka nożna wygląda rewelacyjnie na LG ( co wydawało się nieosiągalne dla technologii LCD ), osobiście postawiłbym chyba na ten model.
 

plejak

Banned
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/75908-pelny-led-sony-46-hx-920-czy-lg-47lw-980-s.html

W TYM WĄTKU mój znajomy ma podobny dylemat co wybrać.
Z ceną Lg 55 cali firma przesadziła (okroiła 66 % stref) żadająć za tv 10990 przy 6500 za 47 cali w Saturnie..TV LG 55" 55LW980s Full LED,mci1000Hz,3D - Telewizory - Telewizja - sklep NEONET.PL


Uważam, że ten LG to obecnie najlepszy telewizor LCD jaki można kupić.
Tak pisze kolega Pikus.Niestety sprzedawcy z Saturna testując obydwa tv i wiedząć że pytający i tak u nich żadnego z nich nie kupi podzielili się opinią.
Mianowicie twierdzą że w parze Lg Lw 980 s kontra Sony HX 920 nie ma co porównywać .Sony miażdzy go w każdym elemencie .I w żadnym wypadku go nie polecają do tego twierdzac że oglądając nie testowe materiały puszczane w sklepie w technologii 3d Lg oszukuje wmawiając że nadaje full hd (jest dwukrotny spadek rozdzielczości) i widać poziome linie w 3d.
Nie polecają stanowczo tego produktu - tym bardziej za tak szaloną cenę.

A Sony Hx 920 to prawdziwy kiler.
 
Ostatnia edycja:

Lech36

New member
Napisał Pikus-"Plusów nie będę wymieniał, bo jest ich cała masa. Gdybym miał sobie zostawić tylko jeden z tych telewizorów miałbym olbrzymi dylemat. Z racji tego ze piłka nożna wygląda rewelacyjnie na LG ( co wydawało się nieosiągalne dla technologii LCD ), osobiście postawiłbym chyba na ten model".[/QUOTE]


Firma LG za takie działania (co innego deklarowali a co innego sprzedają) powinna od klientów przerobionych na "szaro" dostać "prztyczka" . Jesteśmy dla nich ludźmi drugiej kategorii (nie czujecie tego) a niektórzy tutaj próbują wychwalać ten TV. Możliwe, że jest on całkiem niezły, ale w USA i na Dalekim Wschodzie jest on oferowany jako LW9800 w wersji full (55' - 288 stref podświetlenia i certyfikat THX) w jednej z firm za ~9500 zł (promocja), a u nas w "promocji" dla "ubogich" 55' - 96 stref podświetlenia, bez certyfikatu THX za "promocyjne" około 12.000 zł. Masakra !!!
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
Niestety sprzedawcy z Saturna testując obydwa tv i wiedząć że pytający i tak u nich żadnego z nich nie kupi podzielili się opinią.
Mianowicie twierdzą że w parze Lg Lw 980 s kontra Sony HX 920 nie ma co porównywać

Hmm...zawsze jest co porównywać,chociażby:

kąty boczne
płynność ruchu
kolory(możliwości kalibracji)
efekt ''halo''
3D aktywne/pasywne(co dla kogo mniej męczące.....)

i można to ocenić samemu bez pomocy sprzedawców,u których zdania były,są i będą podzielone.
A cena jest zmienna i np. w piątek cena na 55LW980 w MM była 9999zł
 

plejak

Banned
s UOTE=Adrian85;718407]Hmm...zawsze jest co porównywać,chociażby:

kąty boczne
płynność ruchu
kolory(możliwości kalibracji)
efekt ''halo''
3D aktywne/pasywne(co dla kogo mniej męczące.....)

i można to ocenić samemu bez pomocy sprzedawców,u których zdania były,są i będą podzielone.
A cena jest zmienna i np. w piątek cena na 55LW980 w MM była 9999zł[/QUOTE]

Oczywiście że masz rację ale pisząc że nie ma co porównywać mialem na myśli że w każdym elemencie Sony Hx 920 jest zdecydowanie lepszy.Na sony zobaczysz film 3 d który idzie z bluray i możesz stwierdzić jego jakość.Na lg 980 nie zgodzili się panowie z obsługi podłaczyć pod br tylko możesz podziwiać ichtestowe nagranie - co jednak wprowadza w błąd.
Tylko gdy 2 tv stoją obok siebie i masz materiał testowy z tego samego żródła możesz stwierdzić który obraz jest lepszy.A że cena spada w szalonym tempie to dobra wiadomość bo Lg 980 s55 cali to unikat - w żadnym sklepie w Łodzi go na żywo nie ujrzysz(jedynie 46 cali)
Za tyle stref cena musi być niższa.Sony z ceny nie schodzi znacznie 10400 w morele to absolutnie najniżej na rynku.
 

plejak

Banned

Adrian85

New member
Bez reklam
Niestety na tym forum nie doczekamy się miarodajnych obiektywnych testów tv.
Tu preferowane są Toshiby i Sharpy które nigdy nie otrzymały żadnej znaczącej nagrody.Inne marki są celowo pomijane.

I NIESTETY MY forumowicze jesteśmy za to częściowo odpowiedzialni.Gdybyśmy bardziej naciskali na Kikego,być może dałoby mu to bardziej do myślenia i poszerzyłby swoją ofertę,a tak jest jak jest.....(bez urazy:)) i mam nadzieję,że w niedalekiej przyszłości się to zmieni:)

Nie jest źle,ale mogłoby być jeszcze lepiej:eek:k:
 

plejak

Banned
Niestety nie każdy jest bezinteresowny.Niektórzy mają swój cel wychwalając jedne marki a krytykując inne.Często niestety bezpodstawnie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Napisał Pikus-"Plusów nie będę wymieniał, bo jest ich cała masa. Gdybym miał sobie zostawić tylko jeden z tych telewizorów miałbym olbrzymi dylemat. Z racji tego ze piłka nożna wygląda rewelacyjnie na LG ( co wydawało się nieosiągalne dla technologii LCD ), osobiście postawiłbym chyba na ten model".


Firma LG za takie działania (co innego deklarowali a co innego sprzedają) powinna od klientów przerobionych na "szaro" dostać "prztyczka" . Jesteśmy dla nich ludźmi drugiej kategorii (nie czujecie tego) a niektórzy tutaj próbują wychwalać ten TV. Możliwe, że jest on całkiem niezły, ale w USA i na Dalekim Wschodzie jest on oferowany jako LW9800 w wersji full (55' - 288 stref podświetlenia i certyfikat THX) w jednej z firm za ~9500 zł (promocja), a u nas w "promocji" dla "ubogich" 55' - 96 stref podświetlenia, bez certyfikatu THX za "promocyjne" około 12.000 zł. Masakra !!![/QUOTE]

Witam kolego wszystko sie zgadza oszukali nas i nie ma dwoch zdan ale nie mozna miec pretensji do kolegi Pikusia ze mu sie obraz podoba w tym tv .... jesli jemu sie to podoba co widzi to jest ok i tu nic nie ma do tego ze oszukali nas ze strefami podswietlenia jak i THX. Mi 3d puszczane na tym tv tez sie podoba i napewno lepiej jest to jak w soniaku hx 920 tylko ze tv to nie tylko 3d , a przynajmniej dla mnie to jest gadzet a najwazniejsze to jest to co soba reprezntuje w obrazie 2d i sd. A tego ni emialem okazji zobaczyc - niestety.
Lolek
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I NIESTETY MY forumowicze jesteśmy za to częściowo odpowiedzialni.Gdybyśmy bardziej naciskali na Kikego,być może dałoby mu to bardziej do myślenia i poszerzyłby swoją ofertę,a tak jest jak jest.....(bez urazy:)) i mam nadzieję,że w niedalekiej przyszłości się to zmieni:)

Nie jest źle,ale mogłoby być jeszcze lepiej:eek:k:

Witam obawiam sie ze nic to nie zmieni dalej bedzie to promowane co jest i testy beda tego sprzetu co ktos ma do sprzedania - niestety . Ja nawet pamietam jeden model sharpa co byl test tutaj i rownie fajnie byl wychawalany w tescie, a bylem swiadkiem jak w sklepie jakis Pan z Pania 7 albo 8 egz musieli wymieniac bo jak sie patrzylo z boku to fale dunaju byly na obramowce tv. I to bylo opisywane w necie ze ludzie wlasnie takie tv pokupowali ..... bez komentarza. Ja tak coraz bardziej sie uswiadamiam w tym ze w Polsce nie ma nic bezinteresownie, a my sami musimy polegac na sobie na tym co widzimy czy na tym co ktos widzi bo np sobie kupil i moze sie tym szczerze podzielic. W przyszlym roku moze cos sie zmieni bo w koncu sony podpisalo umowe z lg wiec pewnie beda matryce od nich brac wiec i moze technologia pasywna bedzie w soniaku kto wie :) I nagle sie okaze ze jednak moze ta tecnologia pomimo polowy rodzielczisci ( ktorej jak sie oglada powiedzmy z okolo 3.5 m to i tak tego czlowiek nie widzi ) okaze sie ta wlasciwa :) czas pokaze. To podobnie jak bedzie z 4k zeby zobaczyc roznice miedzy tym co teraz mamy a 4k to chyba trzeba bedzie 55 cali ogladac wlasnie z odleglosci 1.5 do maxa 2 m bo jak bedziemy siedziec w odleglosci 4 m to marne szanse zeby cokolwiek wiecej zobaczyc niz teraz ogladajac film z bluraya. Pozdrawiam.
lolek
 

Lech36

New member
"Witam kolego wszystko sie zgadza oszukali nas i nie ma dwoch zdan ale nie mozna miec pretensji do kolegi Pikusia ze mu sie obraz podoba w tym tv .... jesli jemu sie to podoba co widzi to jest ok i tu nic nie ma do tego ze oszukali nas ze strefami podswietlenia jak i THX. Mi 3d puszczane na tym tv tez sie podoba i napewno lepiej jest to jak w soniaku hx 920 tylko ze tv to nie tylko 3d , a przynajmniej dla mnie to jest gadzet a najwazniejsze to jest to co soba reprezntuje w obrazie 2d i sd. A tego ni emialem okazji zobaczyc - niestety".
Lolek[/QUOTE]

Ale ja wiem, że obraz w tym TV może się podobać (mam TV z firmy LG). Opisują to na zagranicznych portalach testujących. Nie mogę tylko zrozumieć dlaczego tak długo zwodzono wszystkich zainteresowanych tym modelem, że to będzie prawie absolutny LCD High End, a potem nastąpiło brutalne sprowadzenie na ziemię (zapewne przez księgowych). Przecież na oficjalnej stronie jeszcze niedawno były nieprawdziwe dane. Moim zdaniem dla tego TV jest miejsce na rynku, ale obok niego powinien pojawić się LW9800 (taki jak w USA) bo może ktoś chce kupić TV zadeklarowany przez LG a nie "skonstruowany" przez jej "księgowych". Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
Nie mogę tylko zrozumieć dlaczego tak długo zwodzono wszystkich zainteresowanych tym modelem, że to będzie prawie absolutny LCD High End, a potem nastąpiło brutalne sprowadzenie na ziemię (zapewne przez księgowych).

Gdzieś czytałem,że ''......mniej stref,mniejszy efekt ''halo''......'',ale.....
Miejmy nadzieję że LG zrekompensuje to wprowadzeniem na rynek ''tanich'' OLED-ów,chyba że to kolejny ''hit'' i okaże się że to nie OLED tylko ''Łoled":grin:
 

bluray

Banned
Ostatnia edycja:
Do góry