Telewizor firmy LG LW980S - Nano Full LED.

plejak

Banned
Gdzieś czytałem,że ''......mniej stref,mniejszy efekt ''halo''......'',ale.....
Miejmy nadzieję że LG zrekompensuje to wprowadzeniem na rynek ''tanich'' OLED-ów,chyba że to kolejny ''hit'' i okaże się że to nie OLED tylko ''Łoled":grin:
jest dokładnie odwrotnie.TO CYTAT Z TESTU Sonego gdzie przy 46 cali jest 156 stref(w Lg tylko 80)"
Oczywiście jedyną rzeczą, która może się zmieniać to ilość segmentów. Zawsze mogłoby być ich więcej. Im więcej tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia tzw. efektu halo czyli jasnej poświaty wokół danego elementu widocznego na ciemniej płaszczyźnie.
Na oledy bym nie liczył bo jesli 55 cali od Lg wejdzie do sprzedaży w 2012 roku to w Polsce będzie bardzo drogie.
U nas klient zarabia 2-3 tys zl dobry telewizor kosztuje 3-6 pensji miesięcznych .W Polsce standard to 2 lata gwarancji na zachodzie 5 lat .U nas masz okulary w opcji tam gratis ,Tam masz 288 stref u nas 96.Nawet na odjęciu vatu markety oszukują.
U nas nie ma prawdziwych wyprzedaży tv o 50-80 % Ostatnio w Usa były w piątek superwyprzedaże gdzie laptop kosztował 500 zl a plazma 700 w dużych rozmiarach przy płacy ponad 8-10 tys zł.
W Polsce klienta trzeba golić - nigdy nie doczekamy się normalności.
Nawet 5 tys zł to jest stanowczo za dużo na kieszeń przeciętnego Polaka za tv a my oceniamy wysoką półkę tv i musimy sie ocierać o 10 koła przy 55 calach co jest absurdalne.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
jest dokładnie odwrotnie.TO CYTAT Z TESTU Sonego gdzie przy 46 cali jest 156 stref(w Lg tylko 80)"

Nawet 5 tys zł to jest stanowczo za dużo na kieszeń przeciętnego Polaka za tv a my oceniamy wysoką półkę tv i musimy sie ocierać o 10 koła przy 55 calach co jest absurdalne.

Nie pamiętam dokładnie,ale wydaje mi się zę jednak w temacie LG,nieważne:)

Co do cen i jakości tv.Hmm...ogólnie rzecz biorąc,płacimy tyle na ile damy się naciągnąć.....:wink:
 

plejak

Banned
Nie pamiętam dokładnie,ale wydaje mi się zę jednak w temacie LG,nieważne:)

Co do cen i jakości tv.Hmm...ogólnie rzecz biorąc,płacimy tyle na ile damy się naciągnąć.....:wink:

ilość stref jest ważna niezależnie czy oceniamy Sony Philips lg czy toshibę.Najbardziej topowe Philips 9706 czy Z1 Z2 Toshiby dochodzą do 500 stref.Gdyby mniejsze ilości były lepsze to nie byłoby full led tylko edge led byłby najlepszy na świecie.Zresztą 99 % tv to edge.W krawędziowym lg masz 16 bloków i cenę o 50 % niższą.
Lg się cofa LX LG 9500 topowy sprzed roku ma ponad 200 stref.
Dopiero Oledy których piksele same w sobie świecą wyeliminują wady plazm edge led l i full led.Ale w Polsce to nieprędko.Muszą wcisnąć nam jak najwięcej tego badziewia co teraz produkują po kosmicznych cenach.A nie mamy wyjścia i płacić musimy.Chyba że masz jeszcze analogową kablówkę i przez 1,5 roku przetrwasz do wprowadzenia w lipcu 2013 tv cyfrowej bo przy sygnale sd nic nie pobije jakości dobrego crt.;
 

Woszkowaty

New member
Dowiedziałem się ostatnimi czasy, że modele z serii 980S są produkowane w Korei - dlatego m.in. jest tak kiepska dostępność. Ale - teraz tym bardziej mnie dziwi to, że zdecydowali się wyprodukować wersję uboższą dla bogatych europejczyków i bardziej wypasioną na USA i wschód. Dlatego skłaniam się coraz bardziej ku Sony 55hx920 - testowałem ostatnio płytę DVD, z koncertem z lat 80' , która naprawdę kiepsko była nagrana ( bez żadnej dodatkowej obróbki cyfrowej ) i jestem mocno pozytywnie zaskoczony skalowaniem SD, a to najbardziej mnie martwiło, bo mam sporo starszych koncertów w formacie DVD. Sony HX920 naprawdę daję radę ze skalowaniem SD.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam kolego Wyszkowaty to chyba tym problemem nie masz co sie martwic bo ja bylem swiadkiem jak jeden gosc wlaczyl sobie stary koncert na dvd zespolu Asia i tez bylo calkiem fajnie jak na takie starocie i bez obrobki cyfrowej. Pozdrawiam
lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
jest dokładnie odwrotnie.TO CYTAT Z TESTU Sonego gdzie przy 46 cali jest 156 stref(w Lg tylko 80)"
Oczywiście jedyną rzeczą, która może się zmieniać to ilość segmentów. Zawsze mogłoby być ich więcej. Im więcej tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia tzw. efektu halo czyli jasnej poświaty wokół danego elementu widocznego na ciemniej płaszczyźnie.
Na oledy bym nie liczył bo jesli 55 cali od Lg wejdzie do sprzedaży w 2012 roku to w Polsce będzie bardzo drogie.
U nas klient zarabia 2-3 tys zl dobry telewizor kosztuje 3-6 pensji miesięcznych .W Polsce standard to 2 lata gwarancji na zachodzie 5 lat .U nas masz okulary w opcji tam gratis ,Tam masz 288 stref u nas 96.Nawet na odjęciu vatu markety oszukują.
U nas nie ma prawdziwych wyprzedaży tv o 50-80 % Ostatnio w Usa były w piątek superwyprzedaże gdzie laptop kosztował 500 zl a plazma 700 w dużych rozmiarach przy płacy ponad 8-10 tys zł.
W Polsce klienta trzeba golić - nigdy nie doczekamy się normalności.
Nawet 5 tys zł to jest stanowczo za dużo na kieszeń przeciętnego Polaka za tv a my oceniamy wysoką półkę tv i musimy sie ocierać o 10 koła przy 55 calach co jest absurdalne.

Witam zgadzam sie z kolega w 100% mam nadzieje ze kiedys dozyje takich czasow ze doczekam sie wlasnie tego typu wyprzedazy co sa w USA ale powiem ze ciezko mi uwierzyc w to bo tak jak kolega napisal nawet na vacie nas oszukuja markety - szkoda slow..... Ja tez nie jestem w stanie pojac tego jak to sie dzieje ze taki tv lg jest tanszy gdzies w USA i lepiej wypasiony jak u nas w kraju kwitnacej wisni czy jak kto woli w drugiej irlandii ;-) gdzie przeciez lepiej zarabiamy jak Amerykanie :) wiec i pewnie stad tez i wyzsza cena za gorszy tv. naprawde szkoda pisania bo szkoda zdrowia na to co sie dzieje w tym naszym kraju. Pozdrawiam.
lolek
 

Woszkowaty

New member
Witam zgadzam sie z kolega w 100% mam nadzieje ze kiedys dozyje takich czasow ze doczekam sie wlasnie tego typu wyprzedazy co sa w USA ale powiem ze ciezko mi uwierzyc w to bo tak jak kolega napisal nawet na vacie nas oszukuja markety - szkoda slow..... Ja tez nie jestem w stanie pojac tego jak to sie dzieje ze taki tv lg jest tanszy gdzies w USA i lepiej wypasiony jak u nas w kraju kwitnacej wisni czy jak kto woli w drugiej irlandii ;-) gdzie przeciez lepiej zarabiamy jak Amerykanie :) wiec i pewnie stad tez i wyzsza cena za gorszy tv. naprawde szkoda pisania bo szkoda zdrowia na to co sie dzieje w tym naszym kraju. Pozdrawiam.
lolek
Cena modelu 55LW980S jest w Niemczech bardzo zbliżona. Jedynie zarobki są jakby mniej zbliżone.
 

plejak

Banned
witam, pojawily sie w neo24 cena bez zmian

Na przemian raz są dostępne a raz nie 55 calowe w Neonet (bardzo drogie -cena 10990 przy 7990 47 cali).W Media Markt rzadko można spotkać 55 cali za 9999 zł w Saturnie są 47 calowe za 6490 od dłuższego czasu.
Jeden z przemówców napisał że w Media Markt są sprowadzane z Korei.Ja w to nie wierzę gdyż z Azji mają 280 a nie 96 stref.Lg produkowane są w Polsce w Kobierzycach k.Wrocławia i na rynek polski dali tę uboższą wersję.Co zresztą potwierdzają dane ze strony Lg co do ilości stref .Z czasem znacznie stanieją - za tę jakość taki wydatek to porażka.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam, sluchajcie a moze jest inny problem, chodzi o to ze teraz wszyscy wiedza ze ma mniej stref podswietlenia i cena byla taka jaka byla i prezesi nie chca za bardzo sie zgodzic na nizsza cene bo jakis sobie plan finansowy przyjeli, a ze i tak sa w plecy jak wiele innych firm to i nie chca opuszczac cen. Jak jest malo tych tv to ci co maja kupic to i tak kupia za te lub bardzo zblizona cene, a tak jak daliby znowu duzo tych tv to ludzie by nie kupowali liczyliby na to ze ceny pozniej spadna i znowu lg zanotowalaby kolejne straty. Nie wiem moze cos w tym jest . Tak czy inaczej za te cene ten tv pomimo ze jest super 3 d bo 2d nie mialem okazji nic samemu obejrzec na nim to cena jest nie do przyjecia.
Lolek
 

Woszkowaty

New member
Na przemian raz są dostępne a raz nie 55 calowe w Neonet (bardzo drogie -cena 10990 przy 7990 47 cali).W Media Markt rzadko można spotkać 55 cali za 9999 zł w Saturnie są 47 calowe za 6490 od dłuższego czasu.
Jeden z przemówców napisał że w Media Markt są sprowadzane z Korei.Ja w to nie wierzę gdyż z Azji mają 280 a nie 96 stref.Lg produkowane są w Polsce w Kobierzycach k.Wrocławia i na rynek polski dali tę uboższą wersję.Co zresztą potwierdzają dane ze strony Lg co do ilości stref .Z czasem znacznie stanieją - za tę jakość taki wydatek to porażka.
plejak - a ja nie wierzę w to, że w dobie DHL-a, UPS-a i innych DPD są problemy , żeby przewieźć coś z Polski do Polski. Przekazałem info jakie otrzymałem od miłego Pana z MM, zapytując go o tak nieregularne dostawy modelu 55''. Dlatego nie upieram się tak mocno przy tym, ale wydaje mi się, że jak są produkowane pod Wrocławiem - to LG powinno nas dosłownie zalać tym modelem, a jest go jak na lekarstwo.
 
Do góry