Telewizja VECTRA w HD

maq73

New member
Mam Pytanie do użytkowników dekodera HD z VECTRY, czy komuś udało się zastąpić oryginalny pilot do tego dekodera? Ja już przetestowałem 2 uczące się piloty (z ELMAKA i jakiegoś Philipsa) i nie były w stanie nauczyć się jego poleceń. Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś Logitech-a z serii Harmony , ale z uwagi na fakt że trochę one kosztują a na obsłudze dekodera zależy mi najbardziej to wolałbym nie wyrzucać pieniędzy w błoto ;)
 

Mr. Szakal

New member
Witam mam pytanko czy jest jakaś możliwość ustawienia dekodera HD Vectry by załączał się o danej godzinie i na danym programie np. do nagrywania. W ulotce jest podane że jest istnieje opcja NIE PRZEGAP, która przełącza sama program na taki jak został wcześniej zaplanowany. Ale nie znalazłem takiej opcji. Jest opcja PRZYPOMNIJ ale ona nie zmienia sama kanału tylko trzeba jej to potwierdzić i rzecz jasna nie działa na wyłączonym dekoderze.
Dzięki za wszelakie odpowiedzi.
 

MirekMax

New member
Pytanko, po podłączeniu dekodera hd tv informuje, iż nie ma transmisji telegazety, przez dekoder jest txt. Co zrobić aby tv widział txt?
 

_swat_

New member
Nagrywarka LG

Czy posiadając dekoder HD Vectry można nagrywać programy odbierane przez ten dekoder (nie koniecznie te HD) w sposób programowy tzn. ustawić sobie godzinę i kanał, który chce się nagrywać ? Posiadam ten dekoder ale nie mogę nagrywać programów, które są w pakiecie złotym ponieważ nagrywarka LG nie odnajduje nowych kanałów tv lecz jedynie te analogowe. Czy w związku z tym są jakieś konwertery sygnału DVB-C na PAL tak aby nagrywarka mogła odnaleźć dodatkowe kanały, czy wogóle to zadziała?

Z góry dziękuję za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
_swat_ napisał:
Czy posiadając dekoder HD Vectry można nagrywać programy odbierane przez ten dekoder (nie koniecznie te HD) w sposób programowy tzn. ustawić sobie godzinę i kanał, który chce się nagrywać ? Posiadam ten dekoder ale nie mogę nagrywać programów, które są w pakiecie złotym ponieważ nagrywarka LG nie odnajduje nowych kanałów tv lecz jedynie te analogowe. Czy w związku z tym są jakieś konwertery sygnału DVB-C na PAL tak aby nagrywarka mogła odnaleźć dodatkowe kanały, czy wogóle to zadziała?

Z góry dziękuję za pomoc.
Niestety, masz nagrywarkę w DVD i to błąd, nagrywarka powinna być w dekoderze i nie ma problemu. Niestety VECTRA dopiero zapowiada nagrywarkę.
 

jaceklew

New member
port usb w dekoderze Vectry

juvain napisał:
Witam, czy wie ktoś do czego służą port USB i Ethernet na dekoderze STB HD Vectra-5800C?

E: Drobna literówka była ;)
Witam, postanowiłem dowiedzieć się u źródła -BOK- informacja jest taka, że port usb jest tylko atrapą jest odłączony od płyty głównej dekodera. Czili jedno wielkie NIC
Pozdrawiam.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
No i mi dziś pan przyniósł dekoderek i podłączył, ale byłem w szoku bo się nie spodziewałem ani nic nie zgłaszałem :hmm:
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Mam pytanko, co jest z tym TVN HD? Coś trzeba pozmieniać, poustawiać w dekoderze tym czy co, otóż mam dźwięk a wizji nie.

Sorki jeśli problem był poruszany, szukałem nieco ale nie znalazłem.
 

marymietek

New member
HDCP Pomocy!!!

Odebrałem sobie w dniu dzisiejszym z Vectry dekoder HD. I nie mogę połączyć go kablem HDMI z moim Samsungiem LE 37A656. Na kbalu Euro wszystko ok, ale na HDMI nie ma żadnego obrazu. Czyżby telewizor j.w. nie miał HDCP lub może ma jakąś inną wersję? Jak to pokonać???
 

MirekMax

New member
Sansei6 napisał:
Mam pytanko, co jest z tym TVN HD? Coś trzeba pozmieniać, poustawiać w dekoderze tym czy co, otóż mam dźwięk a wizji nie.

Sorki jeśli problem był poruszany, szukałem nieco ale nie znalazłem.

Musisz mieć dekoder HD, za który trzeba zapłacić 50pln jednorazowo i 5 pln miesięcznie do abonamentu. Ja zainwestowałem i jestem bardzo zadowolony,
inne programy również poprawiły swoją jakość.
 

janusz

New member
Bez reklam
marymietek napisał:
Odebrałem sobie w dniu dzisiejszym z Vectry dekoder HD. I nie mogę połączyć go kablem HDMI z moim Samsungiem LE 37A656. Na kbalu Euro wszystko ok, ale na HDMI nie ma żadnego obrazu. Czyżby telewizor j.w. nie miał HDCP lub może ma jakąś inną wersję? Jak to pokonać???
Na 100 % zadziała. Ustaw w LCD na HDMI, na początku powinna sie pojawić plansza o niezgodności z HDCP, ale po kilku sekundach znika i wszystko OK. W dekoderze ustaw rozdzielczośc na 1080i.
 

mess

New member
panowie mam nie wiem czy do konca program czy tak poprostu jest. otoz na tvn HD i tv4 oraz kilku innych kanalach mam w lewym gornym rogu plaskie pasy w kierunku srodka ekranu. wystepuja one tylko na tych kanalach i nie wiem co z tym fantem zrobic dekoder podlaczony do onkyo 606 i bezposrednio pod sharpa 52xl2.

zaraz postaram sie wrzucic jakas fotke.

img220.imageshack.us/my.php?image=dsc3210.jpg

img220.imageshack.us/my.php?image=dsc3211.jpg
 
Ostatnia edycja:

bourbon

New member
Bez reklam
mess napisał:
panowie mam nie wiem czy do konca program czy tak poprostu jest. otoz na tvn HD i tv4 oraz kilku innych kanalach mam w lewym gornym rogu plaskie pasy w kierunku srodka ekranu. wystepuja one tylko na tych kanalach i nie wiem co z tym fantem zrobic [...]

Ja co prawda nie mam ani Vectry, ani Sharpa, ale podobną sytuacje mam na niektórych kanałach w Sonym - dzieje się tak przy opcji w ustawieniach obrazu "Pole wyświetlania/Wszystkie piksele" - może w Sharpie tez coś takiego jest.
Eh, gdyby tak w Multimedia był tvn hd...
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@bourbon,

z mojego pkt. widzenia nie masz czego żałować. 90% emisji w tym pseudo hd programie leci w 4:3, filmy też. tylko produkcje tvn w stylu "z kim dzisiaj zajdę w ciążę w tańcu śpiewając" są w hd. ale co kto lubi :p
 

Posiadacz

New member
Problem....

Witam. Nabyłem dziś dekoder HD z vectry (VEC-5800C). Ale mam problem ponieważ po podłączeniu kablem HDMI nie ma obrazu na TV. Mój TV to : Samsung LE40R82B. Proszę o szybką odpowiedź!!!

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź!!
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
nagrywarka

Cześć,można nagrywać spokojnie programy tv z tego dekodera hd Vectry,trzeba połączyć dekoder z nagrywarką najlepiej przewodem Euro,wybrać w dekoderze sygnał RGB (najlepsza jakość sygnału dla nagrywarki,
hdmi i dv nie pójdzie)a w nagrywarce odpowiednie wejście, AV1 lub AV2 i nagrywamy!
Z dekodera HD tylko na bieżąco,lub zostawiasz włączony na wybrany kanał a programujesz tylko nagrywarkę lecz pamiętaj żeby w nagrywarce wybrać odpowiednie AV przy programowaniu!
 

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam :)
Od dawna czytam to forum ale wkońcu zamienić się z biernego w aktywnego usera ;]

Na spostrzeżenia w tym temacie odpowiem postami od stycznia bo prędzej to był jeden wielki bajzel :p

elektron napisał:
Witam
Mamy pytanie doczyczące sprzętu. Czy istnieje jakaś alternatywa jeżeli chodzi o tuner czyli zakup odbiornika z dekoderem i możliwością nagrywania na HDD czy też jestem skazany na ten dokoder Vecktry.
Na chwile obecną to tylko AzBox z tym, ze nie wiem czy opłaca się dawać 1300+300zł za głowice... Choć mnie strasznie korci przede wszystkim to, że takiego AzBox'a bez problemu można użyć jako DVR HD , bo jakoś nie specjalnie przemawiają do mnie nagrywarki podłaczane przez euro :| nie po to mam pakiet Vip z wszystkimi kanałami HD, żeby nagrywać w SD gdy jestem w pracy itp...

slawkor napisał:
canal+hd. Dopiero teraz widać do czego zostały stworzone LCD. Na sporcie jak zobaczyłem mecz w HD to masakra.
Ja mam dekoder HD gdzieś od listopada i na szczęście coraz więcej jest emisji w HD ( choć to tylko 720p ale przynajmniej tyle :p w polsce jeszcze troche wody w wiśle upłynie zanim będziemy mieć przekazy 1080i )
Wracając do Canal+ Film HD to też nie wszystkie filmy są HD większość to upscalowane produkcje ale idzie znaleść takie rodzynki jak np. GrindHouse: Death Proof, który miał niezły obraz ( porównywalny z moją wersją mkv 720p na PC ).
HBO HD też za wiele w HD nie wnosi, też większość filmów jest głównie upscalowane ale jak w C+ zdarzają się miłe dla oka rodzynki :)
O sporcie się nie wypowiadam bo nie oglądam , z tego co tylko porównywałem to jakość dla entuzjastów sportu jest wisienką na torcie podczas najważniejszych meczy :)
National Geografic HD ostatnio zaczyna dawać coraz ładniejsze produkcje, plusik za to, że wszystko zawsze ładnie w 5.1 ( nie to co na C+ czy HBO, ok ścieżka oryginalna jest 5.1 ale polska już DD2.0 - a przecież na DVD bez problemu lektor jest polski w 5.1 :roll: )
TVN HD ostatnio coraz więcej ma produkcji w HD, szkoda, że w ślad za nim nie pójdą inne programy , mi osobiście dramatycznie się ogląda SD ale miejmy nadzieje, że wraz z rozwojem polskiego DVB-T polskie stacje zaczną inwestować w HD :)
No i na koniec zostaje nam jak to nazywam: kanał dla burżujów co nie mają z kasą robić mianowicie LuxeTV HD, obraz najlepszy z możliwych - fajne demko , żeby pokazać znajomym czym jest HD :)

maq73 napisał:
Mam Pytanie do użytkowników dekodera HD z VECTRY, czy komuś udało się zastąpić oryginalny pilot do tego dekodera? Ja już przetestowałem 2 uczące się piloty (z ELMAKA i jakiegoś Philipsa) i nie były w stanie nauczyć się jego poleceń. Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś Logitech-a z serii Harmony , ale z uwagi na fakt że trochę one kosztują a na obsłudze dekodera zależy mi najbardziej to wolałbym nie wyrzucać pieniędzy w błoto ;)
A i owszem :)
Może to dzięki Onkyo bo daje świetne piloty do swoich ampli ;] jeszcze nie miałem sprzętu, który by nie obsłużył.
Praktycznie tylko jego używam, a reszta sobie leży w kącie.
Obsługuje nim bez problemu Samsunga 40M86BD, DVD, kiedyś technisat'a , a obecnie STB HD ( w kodach IR wpisałem SAT ADB , wkońcu to oni produkują ten tuner ;) ) no i oczywiście ampli.

mess napisał:
panowie mam nie wiem czy do konca program czy tak poprostu jest. otoz na tvn HD i tv4 oraz kilku innych kanalach mam w lewym gornym rogu plaskie pasy w kierunku srodka ekranu.
Tym się nie przejmuj, nie jest to wina ani Twojego TV ani Vectry itp,,, poprostu producent kanału się zapomina i źle skaluje obraz wyjściowy pozostawiają resztki z danych informacyjnych ( czas, licznik, klatki, itp ), na TVN turbo często było widać pod obrazem gdzieś z 1/4 licznika czasu reżyserskiego hehe :)

gadzeciaz napisał:
Cześć,można nagrywać spokojnie programy tv z tego dekodera hd Vectry,trzeba połączyć dekoder z nagrywarką najlepiej przewodem Euro,wybrać w dekoderze sygnał RGB (najlepsza jakość sygnału dla nagrywarki,
hdmi i dv nie pójdzie)a w nagrywarce odpowiednie wejście, AV1 lub AV2 i nagrywamy!
Z dekodera HD tylko na bieżąco,lub zostawiasz włączony na wybrany kanał a programujesz tylko nagrywarkę lecz pamiętaj żeby w nagrywarce wybrać odpowiednie AV przy programowaniu!
Tak da się, ale co to za nagrywanie jak nie można w HD nic zapisać :|
A to boli bo na AzBox'a ciężko mi się zdecydować, troche drogi jest jeszcze i soft dalej rozwijają... a karty przechwytujące obraz HDMI do PC są w takich cenach, że dwa AzBox'y by szło kupić :p

No i może coś od Siebie :)
Generalnie nie mam na co narzekać na ten tunerek , jest niezły , jakość obrazu może nie jest super ( do 1080p z PC mu jeszcze duuuuużo brakuje ) ale i tak jest to ogromny skok z typowego SD.
To co kłuje to: strasznie nie dorobiony i wolny soft ( w porównaniu z N'ką to jesteśmy 100Lat za murzynami, a o JamBox HD to nawet nie wspominam ), menu tunera jest w SD zamiast w HD, Mleczny obraz wynika, że tuner ma zmniejszoną przestrzeń kontrastu do 16-235 i w połączeniu z TV, który ma pełną skale obraz jest sztucznie rozjaśniany ( na szczęście w samsungu to przewidzieli i można ustawić skale czerni dla HDMI więc obraz mam prawidłowy ), brak jakichkolwiek informacji technicznych takich jak miało to miejsce w techisacie ( mowa tu np. o nadawanej przez program rozdzielczości itp ), no i już na samym końcu można się przyczepić do starego softu ( ostatnio mój dekoder pozostał na sofcie z początku listopada i do dzisiaj nie ma żadnej aktualizacji ) i słabym pilocie, ten z N'ki jest ładniejsz i bardziej ergonomiczny.
Aha i bym zapomniał... czemu nie można z poziomu pilota zmieniać rozdzielczości wyjściowej!!! Masarka podchodzić/sięgać do tunera żeby wybrać między trybami HDMI i analogami...

Dla wszystkich, którzy mają problem z DHCP prostym wyjściem jest podłączenie Tunera przez Amplituner.

U siebie mam tak:
STB do Ampli ( w nim ustawione aby na VCR odtwarzał tylko dźwięk z wyjścia toslink dekodera, a na SAT przyjmował dźwięk z toslink i włączał HDMI do TV ) i na końcu TV.
Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba odpinać kabla HDMI żeby uzyskać obraz na Euro ( ampli poprostu hdmi odcina kiedy jest nie potrzebne ( gdy nie włączy się źródła SAT :) )

jeżeli chodzi o jakieś sprawy dot. internetu/telefonu/dtv itp to zapraszam na forum, które się jeszcze uchowało za czasów ŚTK zanim Vectra ją przejeła forum.stk.net.pl mało kto wie o nim.

Pozdrawiam sedecznie! :)
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
rozdzielczość i pilot

Można zmieniać pilotem!
no może- można -to trochę na wyrost,ale podchodzić do tunera nie trzeba.
Wchodzisz w menu i tam ustawienia obrazu które za każdym razem trzeba potwierdzić.
 
Ostatnia edycja:

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
gadzeciaz napisał:
Można zmieniać pilotem!
no może- można -to trochę na wyrost,ale podchodzić do tunera nie trzeba.
Wchodzisz w menu i tam ustawienia obrazu które za każdym razem trzeba potwierdzić.
fajne mi troche nad wyrost :mrgreen: ale fakt, zapomniałem o tym i musze podziękować za przypomnienie :)

Tylko zanim się dojdzie do tej opcji trzeba kliknąć 9x , potem wybrać , a to kolejne 3-4kliknięcia , potem zatwierdzenie, wyjście z menu itp itd... masakra :p zdąże dojść i kliknąć już to co potrzebuje :rolleyes:
 
Do góry