Telewizja VECTRA w HD

janusz

New member
Bez reklam
szachu_pl napisał:
Czy to potwierdzone informacje o dekoderze z nagrywarką? Kiedy mają je wprowadzić?
Informacje pochodzą jeszcze z czasów gdy Vectra zapowiadała dekoder HD. Kiedy? To już trudniej określić. Może za 3 m-ce a może za 3 lata. Biorąc pod uwagę rynek, sądzić można, że powinni w ciągu roku wystartować. Na stronie Vectry już od ponad roku jest zapowiedź, razem z VOD, które bez nagrywarki nie działa.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Nie wiem jak u was, ale u mnie Vectra coś miesza, w tym tygodniu zmienili kanał nadawania kilku programów, a np Polsatu sport extra do tej pory nie mogę znaleźć, ale może to coś lokalnie w moim oddziale? :hmm:
 

slawkor

Member
Bez reklam
Wczoraj odebrałem dekoder Vectry HD. Miałem brać pakiet platynowy wraz z netem, ale bardziej opłacało się wziąść złoty + canal+hd. Dopiero teraz widać do czego zostały stworzone LCD. Na sporcie jak zobaczyłem mecz w HD to masakra. Po przełączeniu do SD to tak jakby się cofnąć w czasie i oglądać VHS. Decoder dosyć dobrze chodzi choć parę rzeczy by można było poprawić softem. Najbardziej irytujące jest to gdy obraz po przełączeniu na kanał który nadaje 4:3 robi pionowe pasy na bokach i trzeba rozciągać obraz w poziomie lub powiększać. A swoją drogą mało jest programów z dźwiękiem 5.1 a szkoda.:popcorn:
 

janusz

New member
Bez reklam
Ale 4/3 i brak 5.1 to już nie wina dekodera, ani Vectry, lecz nadawców. Jak twoje wrażenia z odbiorem programów SD przez ten dekoder?
Większość na forum narzeka, ja jestem super zadowolony, a jak u Ciebie.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Jakość SD nie powala, ale tragedii nie ma. Może trochę mniej czerni niż na dekoderze SD, dla mnie zadowalające. Chociaż gdy ogląda się kanały HD to nie chce się już oglądać SD. Cóż chyba trzeba się uzbroić w cierpliwość i czekać, aż więcej kanałów będzie w HD i będą tańsze. Brakuje mi trochę TVPHD bo tam jest najładniejszy obraz.
 

cypel

New member
Slawkor ustaw sobie w menu na sztywno "rozciągnięcie" albo "powiększenie" i problem z formatem obrazu masz z głowy

wyreguluj dobrze telewizor
imo czerń jest taka sama jak z dekodera technisatu

z tym sześciokanałowym dźwiękiem to mały zawód
canal+ film HD w opcjach często daje mozliwość wyboru 5.1 ale summa sumarum puszczają stereo, jeszce nie trafiłem na c+filmHD dźwięku 5.1
zaczyna mnie to irytować
tak samo jest z 16:9 niektóre stacje walą znaczek 16:9 a nadają 4:3
ten nieszczęsny tvn HD to w ogóle farsa jakaś, 90% materiału emitowane w 4:3
a wiadomym jest, że standardem telewizji wysokiej rozdzielczości jest m.in. 16:9
ech, republika bananowa

national geographic chyba jako jedyny z tego co zauważyłem ma 5.1
 

slawkor

Member
Bez reklam
Cypel. Masz racje co do ustawień tak właśnie zrobiłem i jakoś to można oglądać. Co do 16/9 w Polsce to jak zwykle 100 lat za... Dźwięk 5.1 usłyszałem wczoraj po raz pierwszy na C+FilmHD w TRANSFORMERS ale oczywiście z napisami, które nieco licho wyglądają. Swoją drogą zupełnie inaczej się ten film oglądało. Oby więcej takich rozwiązań. :eek:k:
 

Brodaty50

New member
Vectra

Sorki, że nie na temat - czy dostajecie faktury z Vectry, ja dostałem ostatnią w grudniu. Mam u nich platynę z HD, Canal+ i telefon. Czy ktoś wie co się tam dzieje? Na pytania w necie nie odpowiadają.
 

MirekMax

New member
Zadzwoń na infolinie. U nas faktury roznoszą posłańcy, poślizgi dochodzą do 2tyg.
Infolinia mówi aby poczekać na rachunek,.... ale jeśli Pan chce, proszę wpłacić na konto sumę ostatniego rachunku...
Nie obciążają za spłatę z opóźnieniem.
 

stasiek2

New member
Witam
Jestem ciekaw czy istnieje możliwość wprowadzenia do oferty w Vetrze stacji TVP HD? Może któryś z kolegów słał już jakieś zapytania w tym temacie do Vectry?

Pozdr
 

Brodaty50

New member
MirekMax napisał:
Zadzwoń na infolinie. U nas faktury roznoszą posłańcy, poślizgi dochodzą do 2tyg.
Infolinia mówi aby poczekać na rachunek,.... ale jeśli Pan chce, proszę wpłacić na konto sumę ostatniego rachunku...
Nie obciążają za spłatę z opóźnieniem.
To wszystko wiem, ja nie chcę po prostu płacić i nie wiedzieć za co? Mam u nich także telefon a tu rachunki są różne. W Rybniku nie jestem odosobniony z brakiem rachunków. Jak dzwonić na info to mówią, że zgłosili sprawę. Ale już kilka razy tak usłyszałem.
 

cypel

New member
Ja tam się w ogóle nie przejmuję rachunkami i fakturami z vectry
Przyślą to zapłacę, nie przyślą to nie płacę.
Generalnie się nie upominam bo i po co.
Bywało, że i kilka miesięcy nie docierały rachunki.

Proponuję uzbroić się w cierpliwość, wcześniej czy później upomną się o swoją należność.
 
Do góry