Telewizja VECTRA w HD

Sansei6

Member
Bez reklam
Nie no w końcu przesadzą i przejdę na jakąś platforme cyfrową! :evil: :x

Robi się za drogo w stosunku do tego co oferują, zresztą dopiero co podnosili ceny i te dekodery wciskali na siłę ! wrrrrr!!!
 

Boodzisz

New member
konczy mi sie umowa za okolo 2 m-ce. mam platyne z podwojonym internetem. Nie wiecie czy szykują jakies promocje albo cuś bo place 117zł. To sporawo jak dla mnie. nie wiem czy w kryzysie bedzie mnie stać na platyne i intern. 2mb. Ostatnio zauwazylem ze discovery hd jest dostepny, ale to chyba tylko chwilowo w ramach promocji??
 

Boodzisz

New member
Sansei6 napisał:
Nie no w końcu przesadzą i przejdę na jakąś platforme cyfrową! :evil: :x

Robi się za drogo w stosunku do tego co oferują, zresztą dopiero co podnosili ceny i te dekodery wciskali na siłę ! wrrrrr!!!
ja tez bym tak zrobił ale................
wziołbym N-ke ale polsat sport i PS extra (boks i piłka :)) i skąd internet wtedy ?Jakis mobilny (limity!)?
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Powiem tak internet i tak mam z innego źródła, jedyne co mnie trzyma to chyba przekaz analogowy, który jeszcze jest i dzięki któremu moża w dwóch tv oglądac coś innego. Taka nowoczena nieby ta technologia cyfrowa, ale dla mnie ma jeden mega wielki błąd/brak... czyli właśnie brak możliwości oglądania na dwóch tv (lub więcej) różnych kanałów, a jakoś narazie dodatkowych dekoderó nie dorzucają w tej samej cenie :twisted:
 

janusz

New member
Bez reklam
Oferta Vectry jest dość droga, choć moim zdaniem oferuje niezłą jakość i nie wróciłbym do satelity (a miałem kilka). Jednak osoby korzystające tylko z jednego TV i tylko abonamentu na kablówkę powinny zdecydować się na satelitę. Vectra jest korzystna dopiero w pakietach z internetem i telefonem. Discavery to już 10-ty kanał HD.
 

Boodzisz

New member
janusz napisał:
Discavery to już 10-ty kanał HD.
tak ale wiekszosc platna oddzielnie (poza abonamentem) Czy discovery to jest jakas chwilowa promocja? bo do tej pory mialem NG HD , tvn hd, luxe tv hd,(z bezpłatnych) moze o czyms jeszcze nie wiem?
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Telekom........ w sumie to całkiem, dośc tani.... trochę bywa kłopotów na moim łączu, ale wiem, że tylko na moim, coś się tam spinało, jakieś przepięcia były, ale cóztakie szczęście, u sąsiadó śmiga bez problemów ;)
Tylko nie wiem czy ty będziesz miał dostęp do takiego neta ;) Aha ja mam tzw 1 mb, bo tyle mi styka, nie potrzebuję więcej.
 

vip_1

New member
Boodzisz napisał:
tak ale wiekszosc platna oddzielnie (poza abonamentem) Czy discovery to jest jakas chwilowa promocja? bo do tej pory mialem NG HD , tvn hd, luxe tv hd,(z bezpłatnych) moze o czyms jeszcze nie wiem?
Discovery Hd w platynie będzie teoretycznie bezpłatny bo podnoszą abonament
Polski - 38,50 zł
- Srebrny - 43,00 zł
- Złoty - 65,90 zł

  • - Złoty Cyfrowy - 65,90 zł
    - Platynowy - 79,90 zł
    - VIP - 152,90 zł
 
Ostatnia edycja:

Krzychu1

New member
Pytanko... :?:
Czy można zlikwidować "blokadę rodzicielską" .. aby nie trzeba było, za każdym razem, klepać kodu... po zmianie kanału...
Kombinuje w "ustawieniach"... ale bez efektu... :no:
 

vip_1

New member
Krzychu1 napisał:
Pytanko... :?:
Czy można zlikwidować "blokadę rodzicielską" .. aby nie trzeba było, za każdym razem, klepać kodu... po zmianie kanału...
Kombinuje w "ustawieniach"... ale bez efektu... :no:

Niestety nie :twisted:
 

janusz

New member
Bez reklam
Chyba nie można, to jest związane z jakimiś przepisami europejskimi. Zabronione jest nadawanie programów z treściami erotycznymi bez zbezpieczeń dostępu dla dzieci.
 

Loan

New member
Boodzisz napisał:
[edit] Czy discovery to jest jakas chwilowa promocja? bo do tej pory mialem NG HD , tvn hd, luxe tv hd,(z bezpłatnych) moze o czyms jeszcze nie wiem?

Miałeś jeszcze pewnie TVS HD, bo tak jest u mnie. Teraz dorzucili bez żadnych zapowiedzi Discovery HD z czego bardzo się ucieszyłem, bo praktycznie tylko programy HD oglądam odkąd zanabyłem nowy TV:)

To teraz mamy w platynie 5 programów HD ( no może 4,5 bo TVN to nie wszystko nadaje w HD)
 

kenny01

New member
zdzisiekt napisał:
Wszystko byłoby ok gdybym mógł jeszcze uzyskać rozdzielczość chociaż 720 a już nie mówiąc o 1080i. Wymieniałem kable na te z wyższej półki ale tylko zyskałem na jakości wizji a z wyższej rozdzielczości nici. W tej chwili "morduję" swój sprzęt i nie mogę z niego więcej wydusić niż 576i lub 576p.
Przez kabel komponentowy wyższej rozdzielczości wydusić się nie da, bowiem sygnał idący tym kablem jest analogowy.
 

kenny01

New member
A się trochę zagalopowałem wczoraj, a teraz nie widzę opcji edycji wpisu. Sygnał komponentowy niby ma mieć możliwość przesyłu sygnału HDTV, ale jednocześnie jak przeglądam sobie różne tunery tv, to w opisach a propo tego sygnału producenci dodają często w nawiasie tekst (576..., czy 480...) stąd mój wniosek, że więcej się przez rgb wyciągnąć nie da. Jak to jest naprawdę to nie wiem.

A tematem się zainteresowałem, bo sam szukam najwydajniejszego połączenia dekodera vectry z komputerem, bo chciałbym wykorzystywać kompa jako cyfrową nagrywarkę (a także mieć podgląd na tv, kiedy pracuję na kompie, bo teraz mam monitor z tunerem tv, ale bez funkcji PIP). Jakoś niezbyt różowo to widzę, bo oprogramowanie kart tv do komputerów oferuje wiele, ale odbiornik vectry trzeba podłączyć przez wejście AV i wykorzystanie kart staje się raczej bierne. Nie chodzi mi tylko tylko o brak możliwości wykorzystania PIP/PAP/POP (ciekawym czy timeshifting zadziała...), nagrywania dwóch niezależnych programów naraz itp. Chodzi właśnie o jakość sygnału. Podłączając vectrę przez cinch albo s-video o jakości DVD chyba mogę zapomnieć, zostaje rgb i na takie połączenie się nastawiam. Jest jeszcze w dekoderze HD wejście hdmi (czemu tylko jedno:confused:), ale tu karty tv wysiadają, zostają karty graficzne z hdmi, ale jak one się mają do zgrywania obrazu, to się nie orientuję.
 

mswiniuch

New member
maq73 napisał:
Mam Pytanie do użytkowników dekodera HD z VECTRY, czy komuś udało się zastąpić oryginalny pilot do tego dekodera? Ja już przetestowałem 2 uczące się piloty (z ELMAKA i jakiegoś Philipsa) i nie były w stanie nauczyć się jego poleceń. Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś Logitech-a z serii Harmony , ale z uwagi na fakt że trochę one kosztują a na obsłudze dekodera zależy mi najbardziej to wolałbym nie wyrzucać pieniędzy w błoto ;)

Może to już stare ale może się przydać.
Jeżeli ktoś używa pilota ELMAK to kod pilota do tunera HD Vectry jest 3333. Obsługuje chyba wszystkie klawisze pilota oryginalnego - jeżeli ktoś chce to można sobie poprzenosić guziki w inne miejsca. Ja zrobiłem tak, że stworzyłem nowy zestaw przycisków i nazwałem kodem 5001 i do tego skopiowałem wszystkie guziki z kodu 3333 z lekką modyfikacją. Bo niestety ale nauczenie pilota ELMAKA pilotem oryginalnym nie działa.
 

vip_1

New member
Mam pytanie z innej beczki, może ktoś wie do czego są gniazda LAN i USB w dekoderach HD, i może ktoś zmieżył pobór prądu w stanie czuwania, mój dekoder po nocy jest bardzo gorący.
 

kamilski

New member
Vectra i HD

Witam,

jestem nowy na forum i nie szukałem za dużo i mam pytanie odnośnie rozdzielczości. Dziś podłączyli mi vectre z pakietem platinum i mam tv sharpa lc-32d44e, czyli zwykłe hd i mam problem, ponieważ rodzielczość z dekodera to tylko 576i i nie mam pojęcia jak uzyskać 720p -może mi ktoś pomóc w tym?
Jeśli chodzi o tv to chyba wszystko jest ok, bo jak puszczam sygnał z lapotpa po tym samym hdmi to mam nawet 1080i.
Help.


Alarm odwołany - jeden guzik na dekoderze i już wybaczam vectrze :)
 
Ostatnia edycja:

W_ojte_K

New member
Component a specyfikacje HD

kenny01 napisał:
Przez kabel komponentowy wyższej rozdzielczości wydusić się nie da, bowiem sygnał idący tym kablem jest analogowy.

Cytat z FAQ tego forum na temat połączeń HDTV:
"Component (inaczej zwany Y, Pb, Pr lub Y, Cb, Cr lub komponent) - najwyższy standard analogowy, za pomocą tego standardu możliwe jest przesyłanie sygnału HD we wszystkich specyfikacjach. (3 chinche: czerwony, zielony niebieski)"

Sam mam podłączony TV po tym kablu i 1080i z dekodera idzie bez problemów.
W TV Panasonic (nie wiem jak w innych) jest to jedyne połączenie HD przy którym telewizor potrafi automatycznie dopasować proporcje ekranu (ustawienie 'Aspect' na 'Panasonic AUTO').
 
Do góry