TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
kiki nikt nie pisze że jest fatalny...dla mnie w tej cenie lepszego nie ma i nadal chcę go kupić ale dalej pozostaje problem tej czerni i nie wiadomo co kto jeszcze wynajdzie więc najważniejsza jest tutaj reakcja producenta czy wie o tych problemach i czy przygotuje odpowiednią aktualizację
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po kalibracji 99% ludzi bardzo zadowolonych.
Czy zawsze będą wszyscy ?
Chyba nigdy się tak nie zdarzy.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
masz rację ale jednak ten problem czerni istnieje...i nie chciałbym być właścicielem takiego telewizora bo również ja mogę trafić na taką sztukę dlatego chciałbym wiedzieć czy producent ma zamiar coś z tym zrobić nic więcej
 

sbk1

New member
Ja tak samo, gdybym miał wybierać jescze raz to zapewne też kupiłbym go ponownie. Zastanawiałem się nad Panasoniciem Dx700 nawet dx750 bo dużo było tutaj o smuzeniu piłki w trakcie meczu na 60hz itd więc się trochę tego tcla obawiałem. Jednak po zakupie i odpaleniu meczu wszystko śmiga, żadnych smug za piłka nie widzę więc do sportu mogę polecić. Filmy w 4k wiadomo super. Kanały telewizyjne też bardzo fajnie skaluje. Android to jak na każdym tv czy telefonie potrafi być kapryśny, ale i tak tutaj działa wg mnie dobrze.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Dzięki Tobie dowiedziałem się że piłka nożna nie smuży to dobrze bo jestem fanem tej dyscypliny:) zresztą TCL ma bardzo dobre upłynniacze w przeciwieństwie do Samsunga czy Panasonica w tej cenie czy nawet te 500-700zł więcej
 

basket4rap

Member
Bez reklam
W sumie po ponad godzinie dzisiejszych dwóch rozmów z Panem Markiem z LOCO, i zabawy z moim tygodniowym 55p60, i wskazówce od kikiego aby po przewróceniu ustawień fabrycznych odłączyć tv od zasilania na pół godziny, stwierdzam co istotnego następuje:

1. Android od tamtej pory się już nie zawiesił (ps. jeśli używa się jakiejś aplikacji to trzeba ją zamknąć, aby nie pracowała w tle, choć mi akurat nie o to chodziło, ale uwaga cenna).

2. Co do problemu z czernią (bo to pewnie najwięcej osób interesuje), to po ustawieniu tv i skalibrowaniu zacząłem się ponownie tym bawić, i doszedłem do tego, że jest "zrównoważy" się "podświetlanie" z "poziomem czerni" to ów "problem" zostaje rozwiązany. Tzn. "zrównoważy" mam na myśli odpowiednio do siebie dopasuje - to już sam każdy musi się pobawić, np. 40 tu i 40 tam, albo tu 42, tam 48. Przesyłam zdjęcie (cały czas tego samego ujęcia), przy czym stwierdzam, że to taki efekt jak na moim monitorze Dell P2715Q (w sensie, że "problem" rozwiązany).

3. Co więcej, do powyższego, Pan Marek powiedział, że dzisiaj wieczorem też przyjrzy się temu specjalista od kalibracji, i gdyby coś jeszcze wyszło to kiki zamieści tutaj informację co do tego.

4. Jeśli chodzi o przejście tv w stan uśpienia w czasie krótszym niż 4 godziny, to jest to przekazane firmie TCL i powinni szybko wprowadzić co do tego poprawki (aby można było np. ustawiać czas co godzinę, począwszy od 1).

5. Obsługa sklepu LOCO na niespodziewanie rzadkim i niesłychanie wysokim poziomie. Jak macie jakiś problem możecie rozmawiać godzinami nawet.

6. Wobec powyższych stwierdzam, że chyba wszystkie moje wątpliwości, problemy, i "problemy" zostały rozwiązane, i teraz raczej moim największym PROBLEMEM jest to, czy nie wymienić tego tv na jeszcze większy. Wcześniej miałem LG 47LH3000 (który wiernie i dobrze służył jakoś ponad 7 lat i wylądował u brata), który miał też dość szeroką ramkę w okół. Dlatego też przeskok nie jest teraz specjalnie odczuwalny co do wielkości. Jednak jakość i cena TCL mocno kusi na większy (i uprzedzam, że cena gra rolę, bo gdyby nie to bym pewnie miał przyklejany jak tapeta OLED LG 77', choć to podobno też mają problemy i to niemałe). Muszę się teraz nad tym zastanowić, i też dowiedzieć od kikiego czy będzie w ogóle taka możliwość, skoro na tv nie ma już folii a styropian z pudełka jest w kilku miejscach poobrywany (brat przewoził tego starego LG w tym i poszczerbił trochę niegodziwiec).
 

Attachments

  • 20170525_142320.jpg
    20170525_142320.jpg
    76,4 KB · Wyś: 77

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
W sumie po ponad godzinie dzisiejszych dwóch rozmów z Panem Markiem z LOCO, i zabawy z moim tygodniowym 55p60, i wskazówce od kikiego aby po przewróceniu ustawień fabrycznych odłączyć tv od zasilania na pół godziny, stwierdzam co istotnego następuje:

1. Android od tamtej pory się już nie zawiesił (ps. jeśli używa się jakiejś aplikacji to trzeba ją zamknąć, aby nie pracowała w tle, choć mi akurat nie o to chodziło, ale uwaga cenna).

2. Co do problemu z czernią (bo to pewnie najwięcej osób interesuje), to po ustawieniu tv i skalibrowaniu zacząłem się ponownie tym bawić, i doszedłem do tego, że jest "zrównoważy" się "podświetlanie" z "poziomem czerni" to ów "problem" zostaje rozwiązany. Tzn. "zrównoważy" mam na myśli odpowiednio do siebie dopasuje - to już sam każdy musi się pobawić, np. 40 tu i 40 tam, albo tu 42, tam 48. Przesyłam zdjęcie (cały czas tego samego ujęcia), przy czym stwierdzam, że to taki efekt jak na moim monitorze Dell P2715Q (w sensie, że "problem" rozwiązany).

3. Co więcej, do powyższego, Pan Marek powiedział, że dzisiaj wieczorem też przyjrzy się temu specjalista od kalibracji, i gdyby coś jeszcze wyszło to kiki zamieści tutaj informację co do tego.

4. Jeśli chodzi o przejście tv w stan uśpienia w czasie krótszym niż 4 godziny, to jest to przekazane firmie TCL i powinni szybko wprowadzić co do tego poprawki (aby można było np. ustawiać czas co godzinę, począwszy od 1).

5. Obsługa sklepu LOCO na niespodziewanie rzadkim i niesłychanie wysokim poziomie. Jak macie jakiś problem możecie rozmawiać godzinami nawet.

6. Wobec powyższych stwierdzam, że chyba wszystkie moje wątpliwości, problemy, i "problemy" zostały rozwiązane, i teraz raczej moim największym PROBLEMEM jest to, czy nie wymienić tego tv na jeszcze większy. Wcześniej miałem LG 47LH3000 (który wiernie i dobrze służył jakoś ponad 7 lat i wylądował u brata), który miał też dość szeroką ramkę w okół. Dlatego też przeskok nie jest teraz specjalnie odczuwalny co do wielkości. Jednak jakość i cena TCL mocno kusi na większy (i uprzedzam, że cena gra rolę, bo gdyby nie to bym pewnie miał przyklejany jak tapeta OLED LG 77', choć to podobno też mają problemy i to niemałe). Muszę się teraz nad tym zastanowić, i też dowiedzieć od kikiego czy będzie w ogóle taka możliwość, skoro na tv nie ma już folii a styropian z pudełka jest w kilku miejscach poobrywany (brat przewoził tego starego LG w tym i poszczerbił trochę niegodziwiec).

I git oby ci służył jak najdłużej. Jak już mówiłem kto ma problem do samej marki ,że to niby nieznana firma tcl to będzie się przyczepiał do wszystkiego. A komu zależy na super tv w dobrych pieniądzach to kupi i nie będzie przeżywał bo wszystko można ustawić zmienić itp. Tv rewelacja i tyle w temacie. Kto się waha niech śmiało bierze. Niektórzy ,może mieli jakieś małe problemy z tym tv ( ja akurat nie miałem ), ale one są też w Sony czy philiosach itp. Serwis napewno tak tego nie zostawi i to co trzeba co jakiś czas zaktualizuje. :).
 

Navyman

Banned
@basket4rap: Dzięki za szczegółowe info. Mam jeszcze pytanie odnośnie tego zdjęcia, tj. po prawej stronie głowy jest tak szara gruba pikseloza a na zdjęciu z dell-a tego nie ma. Czy to aparat tak złapał czy też to jest faktycznie takie dziwne przejście tonalne z czarnego w ciemny szary?
 

vanishHD

New member
zresztą TCL ma bardzo dobre upłynniacze w przeciwieństwie do Samsunga czy Panasonica w tej cenie czy nawet te 500-700zł więcej

Z mojego ostatniego porównania w sklepie wychodzi, że obie marki (modele Thomson UC6406, Samsung KU6000) pod względem płynności na łopatki kładzie Sharp LC-43CUF8472ES.

Dodam, że w wersji 49 cali ma panel VA, więc szkoda że jest tak mało popularny.

Jakość obrazu (kolorów) była jak na TCL/Thomson, a słabsza niż na Samsungu.
 

Pneumat2

New member
@basket4rap: Dzięki za szczegółowe info. Mam jeszcze pytanie odnośnie tego zdjęcia, tj. po prawej stronie głowy jest tak szara gruba pikseloza a na zdjęciu z dell-a tego nie ma. Czy to aparat tak złapał czy też to jest faktycznie takie dziwne przejście tonalne z czarnego w ciemny szary?

Duże przekątne mają to do siebie, że jak źródło jest słabej jakości to od razu to widać. Na blueray hd nie ma bata żebym uraczył pixeloze albo problemy z przejściami totalnymi. W starym telewizorze który ma 42 cale filmy słabej jakości wyglądały znośnie ale już na tym 55 cali wyglądają chuj... i widać od razu niskiej jakości kompresje. Przy dużych telewizorach źródło musi być dobrej jakości żeby się cieszyć wspaniałym obrazem.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
ja widziałem tego Sharpa w wersji 55 i trzeba przyznać że się postarali , obraz bardzo dobry i z tego co widziałem na allegro to nawet 2300-2400zł a kilka tygodni temu widziałem za 1999zł ale jakoś nie brałem go za bardzo pod uwagę bo z tego co pamiętam to Vestel a nie ma on za bardzo dobrych opinii wśród "fachowców" a co do Samsunga i jakości obrazu/kolorów zgodzę się przy wejściu do sklepu już rzuca się w oczy te piękne kolory w KU6000 czy KU6400 i szczerze obraz w KU6400 mógłbym patrzeć i patrzeć...po prostu kopara opada :) ale szkoda bo z opinii KU6000 (brałem go pod uwagę i Philips 55PUS6101 gdy jeszcze nie było na rynku TCL-a p60) nie bardzo radzi sobie w sporcie i tak wyczytałem w Polskich testach i zagranicznych,widać smużenie
 
Ostatnia edycja:

tysszek

Member
Widać te poksele na słabych materiałach nadawanych przez naszych dostawców. Wczoraj coś oglądałem na polsat film i była masakra. Piksele i ślady. Od razu wiadomo że film jest w strasznej jakości. Z tym czarnym zaraz pokombinuje

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

Pneumat2

New member
Widać te poksele na słabych materiałach nadawanych przez naszych dostawców. Wczoraj coś oglądałem na polsat film i była masakra. Piksele i ślady. Od razu wiadomo że film jest w strasznej jakości. Z tym czarnym zaraz pokombinuje

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

często puszczają starocia które z wiadomych względów od samego początku były dennej jakości.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry