TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

basket4rap

Member
Bez reklam
No to 20 min i masz wszystko z powrotem. Mój zwiechy ani razu nie zaliczył a koksiu11 pisał, że też nie. Więc albo poinstalowałeś jakiś syf albo masz spieprzoną sztukę.

Wiem właśnie, zatem wrzucę fabryczne ustawienia i zobaczymy co dalej będzie. Tylko nie wiem jeszcze jakie trzeba wpisać hasło aby tv zezwolił na przewrócenie ustawień fabrycznych;]
 
Ostatnia edycja:

Pneumat2

New member
Wiem właśnie, zatem wrzucę fabryczne ustawienia i zobaczymy co dalej będzie.

Będziesz miał pewniaka czy warto oddawać, ja tam wszystkiego co podleci nie instaluje bo wiem, że android tego nie lubi szczególnie nie pewnych aplikacji z opcją włączenia instalacji z nieznanych źródeł.

Szyfr enigmy 1234 :)
 
Ostatnia edycja:

basket4rap

Member
Bez reklam
Będziesz miał pewniaka czy warto oddawać, ja tam wszystkiego co podleci nie instaluje bo wiem, że android tego nie lubi szczególnie nie pewnych aplikacji z opcją włączenia instalacji z nieznanych źródeł.

Szyfr enigmy 1234 :)

No tak, nie potrzebnie się poddałem po wpisaniu 1111, mogłem sądzić, że to zapewne jakaś liczna zespolona;] ale już zrobione, także teraz będziemy obserwować^^
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Lepiej żeby działało bo wiadomo te reklamacje i wymiany to zawsze chrzanienie się :)

To prawda i niestety chyba mnie to czeka, bo już się zdążył zawiesić:/
I dalej też (po powrocie do ustawień fabrycznych) już po drugim uruchomieniu tv zamiast zmnieniać programy (program góra i dół) zmienia źródła nadawania:/
 
Ostatnia edycja:

basket4rap

Member
Bez reklam
Może teraz trafi ci się lepszy egzemplarz :). Tylko ciekawe ile się czeka na wymianę. Zresztą jak brałeś u kikiego to Ci wytłumaczy co i jak. Czy wymienia cały tv czy tylko jakaś część

Jakby wszystko grało, i jakaś super cena była, to wziąłbym chyba nawet jeszcze większy (tj. 65), no nic, zadzwonie tam dzisiaj.
 

Pneumat2

New member
Jakby wszystko grało, i jakaś super cena była, to wziąłbym chyba nawet jeszcze większy (tj. 65), no nic, zadzwonie tam dzisiaj.

jak najbardziej oddawać sprzęt na wymianę, mnie też 65 cali kusiło ale kurde 2 razy droższy prawie, jak cena nie gra roli to też bym łyknął tego byka 65:p
 
Ostatnia edycja:

sbk1

New member
U mnie też różnie to bywa. Raz chodzi bez zarzutu, wszystko ładnie płynnie, a kolejnym razem trzeba odłączyć z prądu. Nie chcę mi się bawić trochę w wymianę, może poczekam na jakąś aktualizacje. Też niedawno zauważyłem jak wchodzę w aplikacje youtube to na granatowym tle widać migotanie ekranu niewielkie. Raz wchodzę i miga po 15min jak wrócę to już nie, potem znowu. Niby nie przeszkadza i na filmach już tego nie ma, ale denerwuje to, nie powinno chyba tak być. No i cały czas problem jest z TVN Player, wyzystko działało ok, ale od 2 tyg już nic nie oglądam bo przy włączaniu filmu po chwili wyłącza tv, próbowałem przinstalowac aplikacje ale dalej to samo. Ja wrócę chyba też spróbuję ustawienia fabryczne. Mam model 49p6046

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zresetuj na pół godziny, wgraj kalibrację jeszcze raz i powinno być ok.
Model 65" i tak jest w super cenie - 4999 zł z kalibracją.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Kurcze no mam problem bo byłem na niego zdecydowany a widzę że z czasem wychodzą mankamenty tego telewizora.Wstrzymam się jeszcze z zakupem do końca wakacji bo nie wiem czy producent wypuści aktualizację , jeśli nic się nie zmieni wybiorę Samsunga 55KU6400
 

Pneumat2

New member
U mnie też różnie to bywa. Raz chodzi bez zarzutu, wszystko ładnie płynnie, a kolejnym razem trzeba odłączyć z prądu. Nie chcę mi się bawić trochę w wymianę, może poczekam na jakąś aktualizacje. Też niedawno zauważyłem jak wchodzę w aplikacje youtube to na granatowym tle widać migotanie ekranu niewielkie. Raz wchodzę i miga po 15min jak wrócę to już nie, potem znowu. Niby nie przeszkadza i na filmach już tego nie ma, ale denerwuje to, nie powinno chyba tak być. No i cały czas problem jest z TVN Player, wyzystko działało ok, ale od 2 tyg już nic nie oglądam bo przy włączaniu filmu po chwili wyłącza tv, próbowałem przinstalowac aplikacje ale dalej to samo. Ja wrócę chyba też spróbuję ustawienia fabryczne. Mam model 49p6046

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Widzisz gdyby TVN player był oficjalnie na telewizorze TCL to sprawa wyglądałaby zupełnie inaczej, instalujesz go z pliku apk gdzie w sklepie google play jest wyrażna informacja, że program nie jest kompatybilny z tym urządzeniem. Działa bo działa ale wcale nie musi:p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo trzeba go właściwie zainstalować.
I nie jest to wina telewizora.

Adam 85Rbk
TCL ma Androida, MxPlayera, Kodi 17 - i tego w Samsungu nie dostaniesz.
Kontrastu też nie i szczotkowanego aluminium też nie.
Płacisz więcej i kalibracja Cię kosztować będzie dużo więcej bo 400 zł + koszty dojazdu. Razem 750 zł więcej.
Ale to Twój wybór i Twoja kasa.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
kiki ale ja to wiem ale wszystko zależy od firmy TCL czy ma zamiar coś z tym zrobić...dlatego daję im czas do końca wakacji...ten Samsung to tylko alternatywa , czytam opinie użytkowników i wiem że to są pojedyncze przypadki bo przeważnie każdy ma inny problem z tym telewizorem jak problem z czernią.Wierzę że telewizor jest nowy i ma pewne mankamenty ale czy TCL wie o nich i naprawi?nie ma informacji JESZCZE o tym że zostanie wypuszczona aktualizacja dlatego czekam na nią i komentarze użytkowników że ich problemy zostały rozwiązane wtedy go kupię bo nie chcę się denerwować a tym bardziej go odsyłać bo algorytm jest słabo lub źle ustawiony bo to jest zapewne problem tej czerni co niektórzy mają
 
Ostatnia edycja:

Navyman

Banned
No szkoda, że TV z Androidem dalej zaliczają zwiechy. Jak nie są częste to może idzie z tym żyć ale już widzę jak żona będzie się irytować z każdą taką sytuacją. Nastawiam się na 65" bo cena jest ok (szkoda, nie ma nas takiej promocji jak u Niemców w Realu była) ale jeszcze się wstrzymam. Przemyślę sprawę czy warto wywalić 2-3 tys więcej na coś z nieśmiertelnej trójki Pan/Sony/Sam. A może X2 tylko czy on też nie będzie się wieszał? No bądź tu mądry. Gdyby ten TCL chodził bez uwag to wtedy te 2-3 tys. mógłbym wydać na np. Sonos Playbar na którego "choruję" niż dokładać do tych wspomnianych. Bawiłem się ostatnio QLED Samsunga i ten nowy Tizen chodzi tam wspaniałe. Ładna, czysta forma interfejsu (design telewizora też mega) i to co od razu rzuca się w oczy to szybkość działania. Menu zmienia się błyskawicznie a aplikacje działają w tle i uruchamia się je momentalnie. Na konkurencyjnym forum jest krótka recenzja tego Tizena. Wszystko fajnie tylko ta cena za 65"...
 

Buzol

New member
Niecały tydzień po zakupie wersji 55 cali mogę dorzucić 3 grosze do dyskusji. Problem z czernią mam, nie drażni mnie on jakoś bardzo aczkolwiek wierzę, że prdoucent poprawi to aktualizacją. Jeśli chodzi obraz to powala, meteriały 4K z Netflixa czy YouTuba wbijają w sofę, a i 1080p wygląda na prawdę super. Zaznaczę, że TV nie miał jeszcze kalibracji, czyli będzie jeszcze lepiej.

Android śmiga aż miło. Przesiadłem się z Samsungowego Tizena i prędkość działania systemu i aplikacji na tym TV to bajka. Fakt, nie ma np TVN player, ale instalując na Kodi wtyczkę "Telewizja Polska" ma się wszystko i np taki TVN player jest tylko nakładką pozbawioną menu, ale za to działa błyskawicznie i bez reklam. Swoją drogą po paru dniach zabawy z Kodi, po odpowiednim spersonalizowaniu samej aplikacji i ustawieniu bibliotek, a takżę ustawieniem dysku podłączonego do routera jako bazy z filmami jestem pewien, że już nigdy nie wybiorę TV bez androida. Tak, Samsung też miał DLNA, ale nie działo to tak jak tutaj i np nie wczytywało napisów.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
w 100% się zgodzę Android w telewizorze a jeszcze jak się wiesza to całkowicie lipa to wyobrażam sobie reakcję użytkownika bo drażnią zwiechy w smartfonie a co dopiero w telewizorze.Już wolę kupić pudło z Androidem do Tizena.Wyjdzie to troszkę drożej ale przynajmniej będzie spokój...wszelkie aplikacje jak Eleven czy Netflix i reszta jest tam już zainstalowana więc do KODI pudło za 200zł i pasuje...dlatego trzeba poczekać i zobaczyć czy TCL naprawi te mankamenty bo piłeczka jest po ich stronie bez poprawy nie ma sensu nawet wydawać więcej bo nikt nie będzie biegał do kontaktu i wyłączał z wtyczki to trochę śmieszne jest o czerni nie wspomnę...ja czekam do końca wakacji i mam nadzieję że się nie zawiodę i TCL traktuje poważnie użytkowników a nie że kupię i radź sobie dalej sam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam Galaxy6Edge - też się zawiesił kilka razy ale i tak nie zamieniłbym go na żaden inny. Gdyby tylko były takie problemy to świta byłby kolorowy.
Mój Android działa normalnie. Często ludzie wgrywają wtyczki które mimo , że nie są wywołane do tablicy - działają w tle i mają pretensje do telewizora że się zamula. TCL od ogólnych potrzeb gra ta jak opisują inni:

"Jeśli chodzi obraz to powala, meteriały 4K z Netflixa czy YouTuba wbijają w sofę, a i 1080p wygląda na prawdę super. Zaznaczę, że TV nie miał jeszcze kalibracji, czyli będzie jeszcze lepiej"

W Niemczech aż 95 % zachwytów:
https://www.amazon.de/gp/product/B0...95-da3d-5425-806a-6aa14b33985b&pf_rd_i=562066
 
Status
Zamknięty.
Do góry