TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

basket4rap

Member
Bez reklam
@basket4rap: Dzięki za szczegółowe info. Mam jeszcze pytanie odnośnie tego zdjęcia, tj. po prawej stronie głowy jest tak szara gruba pikseloza a na zdjęciu z dell-a tego nie ma. Czy to aparat tak złapał czy też to jest faktycznie takie dziwne przejście tonalne z czarnego w ciemny szary?

To wina aparatu i warunków, naprawdę ciężko oddać to co jest w rzeczywistości na tv ;)
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Duże przekątne mają to do siebie, że jak źródło jest słabej jakości to od razu to widać. Na blueray hd nie ma bata żebym uraczył pixeloze albo problemy z przejściami totalnymi. W starym telewizorze który ma 42 cale filmy słabej jakości wyglądały znośnie ale już na tym 55 cali wyglądają chuj... i widać od razu niskiej jakości kompresje. Przy dużych telewizorach źródło musi być dobrej jakości żeby się cieszyć wspaniałym obrazem.

To materiał 4k hdr, ale to wina samego zdjęcia (aparatu, warunków) :)
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Gdyby ktoś był zainteresowany i komuś miało to pomóc to na tę chwilę idealne dla mnie parametry obrazu jakie znalazłem i wszystko na nich pięknie śmiga i wygląda (jak dla mnie), to są takie, że różnią się od tych z kalibracji tym, że "podświetlanie" jest tylko na "6", "poziom czerni" na "52", "temperatura barw" na "ciepłe" i "redukcja szumów" na "wyłączone". Nie wiem czy to barbarzyństwo wobec oryginalniej kalibracji, ale jak na tę chwilę te mi najbardziej pasuję i wszystko pięknie hula, co nie znaczy, że prędzej czy później znajdę lepsze ustawienia :)
 

Pneumat2

New member
Gdyby ktoś był zainteresowany i komuś miało to pomóc to na tę chwilę idealne dla mnie parametry obrazu jakie znalazłem i wszystko na nich pięknie śmiga i wygląda (jak dla mnie), to są takie, że różnią się od tych z kalibracji tym, że "podświetlanie" jest tylko na "6", "poziom czerni" na "52", "temperatura barw" na "ciepłe" i "redukcja szumów" na "wyłączone". Nie wiem czy to barbarzyństwo wobec oryginalniej kalibracji, ale jak na tę chwilę te mi najbardziej pasuję i wszystko pięknie hula, co nie znaczy, że prędzej czy później znajdę lepsze ustawienia :)

Ciekawe, chyba trzeba to przetestować:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po to jest kalibracja na wydruku, że można eksperymentować i zawsze wrócić do ustawień z certyfikatu kalibracji.
 

AndKu

New member
Gdyby ktoś był zainteresowany i komuś miało to pomóc to na tę chwilę idealne dla mnie parametry obrazu jakie znalazłem i wszystko na nich pięknie śmiga i wygląda (jak dla mnie), to są takie, że różnią się od tych z kalibracji tym, że "podświetlanie" jest tylko na "6", "poziom czerni" na "52", "temperatura barw" na "ciepłe" i "redukcja szumów" na "wyłączone". Nie wiem czy to barbarzyństwo wobec oryginalniej kalibracji, ale jak na tę chwilę te mi najbardziej pasuję i wszystko pięknie hula, co nie znaczy, że prędzej czy później znajdę lepsze ustawienia :)


A ja chętnie spróbuję te ustawienia. Po problemach z pierwszym TCL 55" którego musiałem wymienić na inny egzemplarz na razie wstrzymuję się z profesjonalną kalibracją, dopóki nie upewnię się że wszystko z nim w porządku.

A może jeszcze ktoś ma propozycje jakichś innych ustawień - chętnie wypróbuję.
 

sbk1

New member
Też pobrałem polskie wtyczki na kodi i śmiga wyzysko bez problemu i bez reklam.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 

nodeb7

New member
Dostałem dzisiaj model 43", potestowałem 1h różne filmy i nie widze żadnych artefaktów (czerń na 51). Android TV działa bardzo dobrze, chociaż trochę długo się włącza. Netflix w 4K prezentuje się świetnie, czerń i kolory miazga :)

Edit: Kupione w sklepie Loco od kiki'ego, oczywiście polecam sklep, świetna obsługa i szybka wysyłka.
 
Ostatnia edycja:

Pneumat2

New member
Dostałem dzisiaj model 43", potestowałem 1h różne filmy i nie widze żadnych artefaktów (czerń na 51). Android TV działa bardzo dobrze, chociaż trochę długo się włącza. Netflix w 4K prezentuje się świetnie, czerń i kolory miazga :)

Edit: Kupione w sklepie Loco od kiki'ego, oczywiście polecam sklep, świetna obsługa i szybka wysyłka.

Jest w ustawieniach android m opcja zasilanie i tam jest natychmiastowe włączenie.
 

nodeb7

New member
Opcja fajna, szkoda że cewki piszczą jak szalone... Jak to wygląda u Was?

Przy okazji, jak powinna być ustawiona opcja Overscan? On czy off? Bo nie mam tego w raporcie kalibracji.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry