TCL Seria C70

ptys

New member
Potwierdzam problem z odtwarzaniem filmów 4k w serii P60, obraz co chwilę przycina i generalnie jest lipa, wypadałoby coś z tym zrobić bo tv 4k a płynne odtwarzanie do max fullhd
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model 75C70 - jest rewelacyjny pod każdym względem.
Przecież Panasonic 75EX780 gra świetnie , a TCL pokonał go mimo to 8:2
To duża różnica patrząc na cenę , czyli masz dwa telewizory TCLa 75" w cenie jednego Panasonica.
 

0qdlaty0

New member
Model 75C70 - jest rewelacyjny pod każdym względem.
Przecież Panasonic 75EX780 gra świetnie , a TCL pokonał go mimo to 8:2
To duża różnica patrząc na cenę , czyli masz dwa telewizory TCLa 75" w cenie jednego Panasonica.

Nie zgodzę się że ze stwierdzeniem, że jest rewelacyjny pod każdym względem, ponieważ są w oprogramowaniu irytujące rzeczy o których już wcześniej pisałem

"Witam. Posiadam TV 75c70 i mimo kilku irytujących w nim rzeczy ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony. Rzeczy które irytują to:
1. Po uruchomieniu TV za każdym razem pokazuje się komunikat: "Interfejs CI: CONAX CAS7 CAM" - karta z multimedii
2. Kanały bardzo się wolno się zmieniają zmiana programu trwa ok 4-5 sekund.
3. Często po zmianie kanały mam komunikat "kodowany kanał" i dopiero po kilku sekundach program się pojawia.
4. Trzaski podczas słuchania niskich tonów, mówię o dźwięku z amplitunera połączonego kablem optycznym z tv.
5. Obraz czasami smuży, ale głównie na "statycznym obrazie" czyli np tło w kodi, podczas oglądania filmów jest to nie zauważalne.
Są to dla mnie irytujące rzeczy, które mam nadzieję w najbliższej przyszłości poprawią.
Oglądanie filmów w 4K lub 1080 rekompensuje powyższe niuanse.
"

Ale i tak jestem zadowolony z tv. Jeżeli producent wypuści poprawkę na powyższe "problemy" to wtedy będę mógł stwierdzić iż "jest to telewizor rewelacyjny pod każdym względem" :)
 

DLUGI321

New member
Wiadomo już coś na temat nowego softu kiedy można się go spodziewać bo z tego co pamiętam miały być jeszcze trzy poprawki lub po zakończeniu IFA jednak nic w tym temacie nie słychać. A problemy opisane przez 0qdlaty0 są naprawdę wkurzające telewizor fajny a oprogramowanie bardzo kuleje.
 

klonxxx

Banned
Model 75C70 - jest rewelacyjny pod każdym względem.
Przecież Panasonic 75EX780 gra świetnie , a TCL pokonał go mimo to 8:2
To duża różnica patrząc na cenę , czyli masz dwa telewizory TCLa 75" w cenie jednego Panasonica.
A gdzie takie porównanie było bo z ciekawości chętnie poczytam. Bo 55 ma fatalne opinie, już nawet na ceneo jest kilkanaście. Niestety dopiero w przyszłym tygodniu będę miał okazję zobaczyć 55.
 

Pabloo11

New member
Szanowni koledzy, mam pytanie. Kupiłem dzisiaj tv U55C7026X1 w Media Expert. Może ktoś wie, jaka jest różnica w stosunku do modelu , tak szeroko opisanego na tym forum U55C7006X1. Zakup przez internet, jest możliwość zwrotu.
 

ptys

New member
Z kodi uruchamiam 4k i wszystko idzie płynnie, z dysku nie mam plików do sprawdzenia

z jakim bitrate masz materiał bo u mnie z youtube pokazówki w 4k idą bez problemu ale film po sambie z bitrate 39.5mb/s przycina i to ostro, dodam tylko że ten sam materiał leci na komputerze bez zająknięcia, telewizor i komp podłączone po kablu z routerem także połączenie nie jest problemem a słaba wydajność sprzętu
 

0qdlaty0

New member
z jakim bitrate masz materiał bo u mnie z youtube pokazówki w 4k idą bez problemu ale film po sambie z bitrate 39.5mb/s przycina i to ostro, dodam tylko że ten sam materiał leci na komputerze bez zająknięcia, telewizor i komp podłączone po kablu z routerem także połączenie nie jest problemem a słaba wydajność sprzętu

Tak jak pisałem, ja odtwarzam z kodi z połączonym kontem real-debrid, i tutaj chodzi wszystko dobrze, po sieci lokalnej nie przetestuję, bo nie mam filmów w 4k u siebie w sieci na komputerach.
 

Pabloo11

New member
Patrzyłem na hiszpańskiej stronie sklepu i ten model (U55C7026X1) posiadał w opisie głośniki JBL. Myślałem o jakiejś kastracji w komponentach dla sieciówki.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Cześć,
Jak jest z 4k w Kodi?
Co macie jeśli sprawdzicie System/O Systemie/Podsumowanie ?
Albo System/O Systemie/Grafika

U mnie pokazuje rozdzielczość ekranu 1920x1080@60Hz
Obawiam się, że kodi nic więcej nie wyświetlli
 

ptys

New member
Cześć,
Jak jest z 4k w Kodi?
Co macie jeśli sprawdzicie System/O Systemie/Podsumowanie ?
Albo System/O Systemie/Grafika

U mnie pokazuje rozdzielczość ekranu 1920x1080@60Hz
Obawiam się, że kodi nic więcej nie wyświetlli

tu raczej chodzi o odtwarzanie materiału z wysokim bitrate a nie samą rozdzielczość
 

emde_

New member
Czy jest możliwość ustawienia kanałów cyfrowego polsatu na liście kanałów telewizora i posługiwać się pilotem TCL'a? Czy muszę do oglądania CP mieć włączone HDMI1/2/3? i używać pilota CP?
 
Do góry