TCL Seria C70

klonxxx

Banned
Tu na forum kilka osób napisało że TV samoczynnie przeszedł w tryb demo i stracił wszystkie ustawienia obrazu.Kolejny problem ....I na ceneo przybywa coraz więcej negatywów,a prawda leży zawsze gdzieś po środku ...
Ja na razie wstrzymałem się z zakupem TV czekam na spadek ceny 75" EX780. Ale jeśli będę miał okazję zobaczyć C70 na żywo to nie omieszkam przetestować sportu zobaczę czy to smużenie to prawda .
 

Fulcrum29

New member
Dziś obejrzałem pierwszą połowę meczu realu z apoelem - obraz w porządku (dekoder inea) szału nie było ale to już urok tvp 1. Nie zauważyłem w każdym razie żadnego smużenia czy nie wiem co tam niektórzy widzą.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Ten telewizor miał złą renomę nawet jak jeszcze nie było go na rynku :)) na pewno są też negatywne opinie "konkurencji" no i ktoś też zaliczył do negatywnych kikiego że sprzedaje :)) bo widzę że na ceneo jego już znają :))
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Telewizor sam się obroni.
Będzie dostępny za chwilę w sklepach MM i Saturn oraz w Sieci Media Expert.
I polecamy tam zakupy bo telewizor jest świetny.
 

0qdlaty0

New member
Witam. Posiadam TV 75c70 i mimo kilku irytujących w nim rzeczy ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony. Rzeczy które irytują to:
1. Po uruchomieniu TV za każdym razem pokazuje się komunikat: "Interfejs CI: CONAX CAS7 CAM" - karta z multimedii
2. Kanały bardzo się wolno się zmieniają zmiana programu trwa ok 4-5 sekund.
3. Często po zmianie kanały mam komunikat "kodowany kanał" i dopiero po kilku sekundach program się pojawia.
4. Trzaski podczas słuchania niskich tonów, mówię o dźwięku z amplitunera połączonego kablem optycznym z tv.
5. Obraz czasami smuży, ale głównie na "statycznym obrazie" czyli np tło w kodi, podczas oglądania filmów jest to nie zauważalne.
Są to dla mnie irytujące rzeczy, które mam nadzieję w najbliższej przyszłości poprawią.
Oglądanie filmów w 4K lub 1080 rekompensuje powyższe niuanse.
 
Ostatnia edycja:

Pneumat2

New member
Witam. Posiadam TV 75c70 i mimo kilku irytujących w nim rzeczy ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony. Rzeczy które irytują to:
1. Po uruchomieniu TV za każdym razem pokazuje się komunikat: "Interfejs CI: CONAX CAS7 CAM" - karta z multimedii
2. Kanały bardzo się wolno się zmieniają zmiana programu trwa ok 4-5 sekund.
3. Często po zmianie kanały mam komunikat "kodowany kanał" i dopiero po kilku sekundach program się pojawia.
4. Trzaski podczas słuchania niskich tonów, mówię o dźwięku z amplitunera połączonego kablem optycznym z tv.
5. Obraz czasami smuży, ale głównie na "statycznym obrazie" czyli np tło w kodi, podczas oglądania filmów jest to nie zauważalne.
Są to dla mnie irytujące rzeczy, które mam nadzieję w najbliższej przyszłości poprawią.
Oglądanie filmów w 4K lub 1080 rekompensuje powyższe niuanse.



Kablówka na 75 calach to musi być czysty masochizm :) ja na 55 calach uważam ze to porażka. Zrezygnowałem z UPC, zabrali sprzęt i oglądam tylko Netflix. Nie promuję ale uważam że telewizja kablowa to dobrze wygląda na max 32 calach
 
Ostatnia edycja:

Pneumat2

New member
Ja wypowiem się także jako posiadacz TCL tegorocznego modelu. Jestem z niego bardzo zadowolony i jeszcze nie zwątpiłem ani na chwilę ale jeżeli chodzi o czas oczekiwania na aktualizacje to niestety tu przydałby się nie klaps a porządne manto. Pół roku żeby czekać na porządny soft to długo. Była po drodze tylko jedna oficjalna aktualizacja a powinno być ich przez ten okres z 10. Po za tym jest Ok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

0qdlaty0

New member
Kablówka na 75 calach to musi być czysty masochizm :) ja na 55 calach uważam ze to porażka. Zrezygnowałem z UPC, zabrali sprzęt i oglądam tylko Netflix. Nie promuję ale uważam że telewizja kablowa to dobrze wygląda na max 32 calach

Kablowkę oglądam rzadko, głównie kodi [emoji16], ale kanały z kablówki w HD na 75 calach też dają radę [emoji16]

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

mikecheck

Member
Kablowkę oglądam rzadko, głównie kodi [emoji16], ale kanały z kablówki w HD na 75 calach też dają radę [emoji16]

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Które wtyczki kodi są godne polecenia? Ja szczerze sporadycznie używam na sport - sportdevil, ale tak naprawdę to jeszcze się nie wtajemniczyłem.
 

Pneumat2

New member
Które wtyczki kodi są godne polecenia? Ja szczerze sporadycznie używam na sport - sportdevil, ale tak naprawdę to jeszcze się nie wtajemniczyłem.



To mój zestaw wtyczek:
65d9bb8753616f5c1a0758c3ee18c219.jpg
 

emde_

Member
Witam, 55C70 mam już u siebie. Jeszcze sie nie pobawiłem za bardzo, 4k robi wrażenie jak wiadomo, 1080p też ok. Jeśli chodzi o wygląd i wykonanie to robi robotę, wygląda na telewizor klasy premium. Więcej napiszę za jakiś czas.
Na szybko mam pare pytań:
1. chce zainstalowac kodi, lecz nie działa wtyczka fusion, jak "ogarnąć" kodi żeby oglądać seriale, filmy, sport?
2. telewizor strasznie długo się włącza, coś da się z tym zrobić?
3. HDR trzeba włączyć jakoś? Czy on cały czas jest aktywny jeśli jest odpowiedni materiał?
4. Jak uruchomić napisy do filmu gdy odpalam go z pendrive? Czy film w 4K będzie się dobrze ładował przez pendrive'a?
5. Jak włączyłem 1 raz TV to się przeraziłem bo była jasna plama na środku, domyślam się, że to clouding. Telewizor postał wyłączony i po następnym uruchomieniu efekt zelżał i przesunął się w ku rogowi, prawie nie czuć tego. Z czego to wynikało? W transporcie był "przyciśnięty"? Folia która była na pudle była nieźle zaryrana... Później zrobię test na tle z białym krzyżem i wrzucę :)
 
Ostatnia edycja:

Pneumat2

New member
Witam, 55C70 mam już u siebie. Jeszcze sie nie pobawiłem za bardzo, 4k robi wrażenie jak wiadomo, 1080p też ok. Jeśli chodzi o wygląd i wykonanie to robi robotę, wygląda na telewizor klasy premium. Więcej napiszę za jakiś czas.
Na szybko mam pare pytań:
1. chce zainstalowac kodi, lecz nie działa wtyczka fusion, jak "ogarnąć" kodi żeby oglądać seriale, filmy, sport?
2. telewizor strasznie długo się włącza, coś da się z tym zrobić?
3. HDR trzeba włączyć jakoś? Czy on cały czas jest aktywny jeśli jest odpowiedni materiał?
4. Jak uruchomić napisy do filmu gdy odpalam go z pendrive? Czy film w 4K będzie się dobrze ładował przez pendrive'a?
5. Jak włączyłem 1 raz TV to się przeraziłem bo była jasna plama na środku, domyślam się, że to clouding. Telewizor postał wyłączony i po następnym uruchomieniu efekt zelżał i przesunął się w ku rogowi, prawie nie czuć tego. Z czego to wynikało? W transporcie był "przyciśnięty"? Folia która była na pudle była nieźle zaryrana... Później zrobię test na tle z białym krzyżem i wrzucę :)



1. Alternatywne repozytoria dla Fusion: SMASH REPO, SUPERREPO, ARES WIZARD, DIMITROLOGY, SIMPLY CAZ,
2. Android tv - ustawienia- zasilanie- natychmiastowe włączenie - wł
3. HDR włącza się automatycznie i wyłącza także a telewizor nas o tym poinformuje. Jeżeli jest odpowiedni materiał cały czas HDR jest aktywny. Można zmieniać ustawienia HDR w ustawieniach obrazu po uruchomieniu tego trybu.
4. Gdy odpalasz film z pendrive napisy muszą posiadać taką samą nazwę co plik wideo i być w formacie srt. Napisy muszą być kodowane w UTF-8 inaczej są krzaki na polskich znakach. Film 4K będzie ładował się i odtwarzał bez problemu.
Jak załaduje się film z pendrive klikasz guzik ustawienia na pilocie i tam jest pozycja napisy.
5. Matrycę telewizora chroni tafla szkła więc moim zdaniem prędzej pęknie szyba i będzie pajączek niż szkło zostanie wciśnięte do środka i uszkodzi LCD. Nie widziałem w żadnym nowoczesnym smartfonie który pokrywa szkło żeby bez jego uszkodzenia doszło wcześniej do uszkodzenia matrycy.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

emde_

Member
Wielkie dzięki za szczegółową odpowiedź :) A co do HDR, nie powinien się włączyć jak np. oglądam filmik 4k na youtube?

Są jakieś minusy ustawienia natychmiastowego włączenia? Bo zakładam, że nie bez powodu tak długo się ładował android.
 
Ostatnia edycja:

Pneumat2

New member
Wielkie dzięki za szczegółową odpowiedź :) A co do HDR, nie powinien się włączyć jak np. oglądam filmik 4k na youtube?

Są jakieś minusy ustawienia natychmiastowego włączenia? Bo zakładam, że nie bez powodu tak długo się ładował android.



Tak, zapłacisz 2 zł więcej rachunek za prąd;) - system jest w stanie uśpienia.
Dopiero wersja Android TV 7.0 obsługuje HDR - dodano obsługę plików HDR HLG , nie wiem czy to konkretnie tyczy się YouTube ale faktycznie na tym serwisie nie włącza się. Niech mnie ktoś poprawi jak źle napisałem.
Kolejna sprawa to taka, że jak film jest 4K to nie oznacza odrazu ze jest w HDR

Takie coś udało mi się wyłapać w sieci:
First Google makes the YouTube HDR supported only in Android TV 7.0. Then we fortunately get an update to 7.0 and discover that the YouTube app still doesn't support it. Because it's more than a year old. So we wait for version 2.0. It reaches the LG tvs, because the Samsung tvs have had it for ages (and neither run the Google owned Android TV), it gets developed and pushed for Android TV as well, but the genius at Google decided to make it only for x86!

Patrzyłem i najnowsza wersja YouTube na naszym android tv to powyżej 2.0 także aplikacja gotowa ale widocznie wersja android jeszcze nie - 7.0 konieczne jak nic.
 
Ostatnia edycja:

emde_

Member
A powiedz mi jak telewizor informuje o włączeniu HDR? Bo odpalam film w jakości 4K, jakość super ale brak jakiejkolwiek informacji. Napisy działają, dzięki :) Zapomniałem, że mam dysk z usb 3.0 więc chyba nie musiałem się chyba o to martwić nawet.
 

Pneumat2

New member
A powiedz mi jak telewizor informuje o włączeniu HDR? Bo odpalam film w jakości 4K, jakość super ale brak jakiejkolwiek informacji. Napisy działają, dzięki :) Zapomniałem, że mam dysk z usb 3.0 więc chyba nie musiałem się chyba o to martwić nawet.



Prawie na samym środku ekranu pojawia się napis o włączeniu trybu HDR. Mam kilka filmów 4K ważących ponad 60GB i idzie bez problemu, także dysk usb 3.0.
 

FoX88

New member
Wielkie dzięki za szczegółową odpowiedź :) A co do HDR, nie powinien się włączyć jak np. oglądam filmik 4k na youtube?

Są jakieś minusy ustawienia natychmiastowego włączenia? Bo zakładam, że nie bez powodu tak długo się ładował android.

Pamiętaj tylko, że 4K nie jest automatycznie tożsame z HDR, wiele filmów czy ogólnie materiałów jest kręconych w 4K, ale bez HDR.

Często też filmy z niekoniecznie legalnych źródeł mają oznaczenie w tytule pliku czy w opisie 4K HDR, a wcale HDRa nie mają, na to też trzeba uwagę zwrócić.
 
Do góry