TCL Seria C70

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Matryca VA i czerń w klasie - rewelacyjna !
Matryca półmat.

Update planowane w tym tygodniu środa /czwartek.
 

edloteh

New member
Próbuje przebrnąć przez wszystkie posty i na chwilę obecną rzuciło mi się w oczy kilka kwestii:
- czy Marek robi za serwis? Widzę, że zwykle wszyscy odsyłani są do niego... jak to działa? Jest jakaś infolinia?
- narzekacie na oprogramowanie - czy poruszane przez was kwestie zostaną w końcu naprawione? Pytanie kiki do Ciebie. Nie uśmiecha mi się kupować tv i mieć z nim od początku problemy... jak tak czytam, to wychodzi na to że tv nie jest porządnie przygotowany. I że taka liczba narzekań nie świadczy dobrze o produkcji... a to nie testowy sprzęt tylko już masowy, więc takie rzeczy nie powinny mieć miejsca... Poprawki w oprogramowaniu można przecież na bieżąco robić.
- nie widziałam żadnego postu o nagrywaniu na USB. Czy ktoś już to testował?
- i co z tym dźwiękiem? Było kilka narzekań ...
 
Ostatnia edycja:

edloteh

New member
Bo jest kilka narzekań. Dźwięk niestety u mnie też się nie zgrywa z obrazem.


Do tego właśnie zmierzam... po takim czasie od premiery, takie rzeczy powinny być usunięte...

To wszystko co piszecie zniechęca mnie do zakupu tego modelu... a został mi polecony przez kiki jako rewelacyjny.. mam jednak co do tego wątpliwość, dlatego chętnie poczytam najnowsze wasze uwagi...
 

Kraczykruk

New member
Hej. Telewizor mam dopiero od dwóch dni więc na razie powstrzymuje się od wydawania ostatecznych opinii, ale mogę powiedzieć kilka rzeczy:
- oprogramowanie jest całkiem niezłe, nie zauważyłem zbyt wielu błędów, a dodatkowo system jest bardzo responsywny. Porównuje tu do Android TV w Philipsie z którym męczyłem się rok.
- problemów z dźwiękiem nie zauważyłem, opóźnień także, a mam podłączony soundbar Samsunga po optyku
- nagrywania na USB nie ma i z tego co przeczytałem na któreś stronie w tym temacie to nie ma w planach tej opcji

Podobno jeszcze we wrześniu ma się pojawić aktualizacja do Android TV 7.0. Tylko pytanie gdzie? Czy będzie tu na forum jakieś ogłoszenie czy trzeba będzie pisać do Marka?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Otóż podstawowa różnica z czego , bo niektóre systemy mogą generować opóźnienie. Nie zauważyłem żadnych opóźnień dźwięku do obrazu, więc wraca pytanie z czego jest sygnał ?

Update wejdzie w przyszłym tygodniu ale o ile wiem nie Android 7,0.
Ten też już jest ale jest testowany i ma się ukazać w połowie października.
Będą obie informacje na portalu.
 

urania-marek

New member
hej. Telewizor mam dopiero od dwóch dni więc na razie powstrzymuje się od wydawania ostatecznych opinii, ale mogę powiedzieć kilka rzeczy:
- oprogramowanie jest całkiem niezłe, nie zauważyłem zbyt wielu błędów, a dodatkowo system jest bardzo responsywny. Porównuje tu do android tv w philipsie z którym męczyłem się rok.
- problemów z dźwiękiem nie zauważyłem, opóźnień także, a mam podłączony soundbar samsunga po optyku
- nagrywania na usb nie ma i z tego co przeczytałem na któreś stronie w tym temacie to nie ma w planach tej opcji

podobno jeszcze we wrześniu ma się pojawić aktualizacja do android tv 7.0. Tylko pytanie gdzie? Czy będzie tu na forum jakieś ogłoszenie czy trzeba będzie pisać do marka?
witam i dziękuje za obiektywną ocenę.nowy soft czeka na autoryzację która poprawi wasz problem z dźwiękiem.aktualizacja do androida 7.0 przewidywana jest na październik i jest już w wersji testowej.nowe wersje oprogramowania dostajecie jako piersi w europie i jest to wasza zasługa.ludzie z tcl cenią wasze uwagi i je bardzo doceniają.nowe wersje softu będą dostępne na forum jak tylko je dostanę.pozdrawiam
 

Fulcrum29

New member
Dorzucę swoje uwagi:

1. Zdecydowana poprawa funkcjonalności fabrycznego odtwarzacza video - brak możliwości zmiany wielkości czcionki, położenia na ekranie i koloru w zbliżającym się pomału ku końcowi 2017 roku to wstyd.

2. Naprawa mechanizmu bezpiecznego usuwania pamięci USB - zasilania. Owszem można odłączyć programowo np. w moim wypadku konkretnym dysk zewnętrzny, ale tylko pod kątem przesyłu danych. Zasilanie dalej jest podawane w efekcie odłączając fizycznie dysk z portu USB dysk jest "żywcem" wyłączany - głowica od razu parkuje. Nie muszę mówić jak bardzo skraca to życie HDD, a nawet może go uszkodzić. Dysk nowy, Toshiba Canvio Basics DTB310 1TB (chyba najlepiej obecnie się sprzedający w sklepach).

----

Czy istnieje możliwość wyłączenia automatycznego wyszukiwania głosowego na YT? Bo zawsze wpierw system chce żeby do niego mówić, a dopiero po nieudanej próbie/milczeniu dopuszcza możliwość ręcznego wprowadzenia zapytania przez np. klawiaturę bluetooth.
 

firefl

Active member
Bez reklam
(...)
2. Naprawa mechanizmu bezpiecznego usuwania pamięci USB - zasilania. Owszem można odłączyć programowo np. w moim wypadku konkretnym dysk zewnętrzny, ale tylko pod kątem przesyłu danych. Zasilanie dalej jest podawane w efekcie odłączając fizycznie dysk z portu USB dysk jest "żywcem" wyłączany - głowica od razu parkuje. Nie muszę mówić jak bardzo skraca to życie HDD, a nawet może go uszkodzić. Dysk nowy, Toshiba Canvio Basics DTB310 1TB (chyba najlepiej obecnie się sprzedający w sklepach).

To jakieś nieporozumienie z koniecznością "parkowania" dysków. Takie metody są przydatne by zabezpieczyć dane w systemach gdzie dysk jest do zapisu a część informacji buforowana w pamięci RAM. Wtedy ma sens wyczyścić bufor, a wyłączenie jest by dysk przestał być aktywny.
Telewizor dysk potrzebuje tylko do odczytu danych - takie zabezpieczenia są zbędne.
 

syberka

New member
Widzę ,że dział P60 jest zamknięty ,więc piszę tutaj. Przesunięcie dźwięku ustąpiło po podpięciu anteny naziemnej. Z kablówki nadal jest przesunięcie. Fakt nie powinno tak być.Tym bardziej że na drugim Tv jest ok zarówno z kablówki jak i naziemnej. Mam najnowszy soft dostępny!
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Spróbuj odłączyć dekoder , posprawdzaj kable i wyciągnij na chwilę kartę abonencką.Wtedy będziesz wiedział czy to wina softu , jeśli tak to trzeba czekać na aktualizację bo nie każdy ma ten problem ale widziałem że chyba z trzy-cztery osoby się na to uskarżały
 

emde_

New member
Mam problem z pilotem do obsługi głosowej. Przez ponad tydzień nie było z nim żadnego problemu, a teraz nagle przestały działać funkcje air mouse i głosowego wybierania - a dokładniej wyskakuje błąd parowania. Próbowałem restartu TV, odłączenia dekodera cyfrowego polsatu (może zakłócenia?) ale nic nie pomaga. Co robić?

Też zauważyłem ten problem z dyskiem zewnętrznym. Czyli nie mam co się bać jeśli po bezpiecznym usunięciu dysku on nadal ma zasilanie i "chodzi"? Można wypinać bez obaw?

Jeśli chodzi o problemy głosowe to nie mam żadnych, co więcej jestem naprawdę zadowolony z jakości dźwięku.

No i tak jak wcześniej wspominałem oraz to co pisze @Fulcrum29: bardzo irytujące napisy w mediacenter, brak możliwości jakiejkolwiek edycji to trochę wstyd jak na taki TV. Będzie wprowadzona możliwość edycji?
 

mikecheck

Member
PVR - to jest konieczne lub zwykły timeshift. Brak to wielki krok do tyłu, jeśli coś takiego nawet posiada Manta. Liczę na to, że jednak TCL opamięta się.
 

rojek35

New member
Witam Emde. Musisz zresetować pilota.Wyjmij baterie z pilota głosowego, a następnie włóż je ponownie. Parowanie z tv bez problemów. Osobiście przetestowałem.
 

jakubun

New member
A ja mam pytanie: czy wbudowany głośnik może służyć jako centralny przy podłączonych przez analog głośnikach stereo? Taki zestaw 3.0.
 
Witam wszystkich bardzo serdecznie,
od trzech dni jestem posiadaczem 75C70 - może to dość krótki staż ale dalej jestem szęśliwy.
Telewizor się broni i to bardzo, i prawdę powiedziawszy jest lepiej niż się spodziewałem.
Smiem twierdzić, ze po KURO żaden nie będzie idealny,
ale ten lepiej gra niż sporo egzemplarzy droższych od niego.
W miedzyczasie walczyłem z Philipsem - więc te problemy o których tu wspomniano to pikuś.
Nawet brak podświetlenia mi nie przeszkadza - choć to fajny gadzet.
Liczę się, że jakieś pierdoły mogą wystąpić, nie ma sprzętu idealnego i żądanie idealności chyba nie jest zbytnio w porządku. Nie da się przewidzieć wszelkich możliwych kompilacji sprzętu a trzeba pamiętać, ze za efekt są odpowiedzialne wszystkie komponenty.
Nie wspomnę tu o KODI -gdzie 17 to porażka i lepiej zejść do 16 lub skorzystać z SPMC.
 
Do góry