TCL Seria C70

Pabloo11

New member
Zobacz post kikiego z 12.09 z ok godziny 23. Ostatni post na stronie 114
Nie będę się wymądrzał, bo słabo się znam, ale na panelu maskującym głośniki jest znaczek JBL ( podobnie na opakowaniu). Może jednak coś innego, albo producent wykastrował tv a obudowa pozostała niezmienna dla wszystkich modeli.
 

Kraczykruk

New member
Hej!
Czytam sobie w tym wątku narzekania na oprogramowanie, ale uwierzcie mi to jest nic w porównaniu z przebojami z Android TV w Philipsie. Telewizor potrafił sam włączyć się w nocy, dźwięku przez HDMI nie było wcale i pojawiał się komunikat o braku kanału, który dało się usunąć tylko twardym resetem. Zmiana kilku opcji powodowała murowaną zwiechę TV. Teraz już jest lepiej, ale było naprawdę ciekawie. Dlatego tych kilka zasygnalizowanych przez Was problemów z oprogramowaniem nie robi na mnie wrażenia :)

Jako że mam zamiar sprawić sobie ten odbiornik to nasunęło mi się kilka pytań:
1. czy jest opcja automatycznej aktualizacji oprogramowania? A jeśli nie, to gdzieś z oficjalnej strony można pobrać soft?
2. czy naprawiono już błąd z dźwiękiem po SPDIF?
3. czy czy działa HDR na Netflixie?
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
widziałem filmik tej kobiety co ma model Philips-a 7600 , trzy razy w naprawie i cały czas twierdzą że jest sprawny xD gdybym miał kupić jakikolwiek telewizor to tylko tego nowego OLED-a ale to tak za 5lat jak w końcu naprawią ten system bo jednak TCL nie ma tego problemu a Philips ma a to oznacza że chyba coś nie bangla w tym systemie Philips-a i to w tych najdroższych modeli z 2016
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
HDR działa , aktualizacja jest taka i taka.
Dźwięk - napisz do urania- marek, on ma kontakt z fabryką.
 

DLUGI321

New member
Witam

Mam takie pytanie może ktoś używał bluetooth w tym TV do przesyłania zdjęć bo próbowałem wczoraj 2godz z różnych urządzeń przesłać zdjęcie i ni h....ja Laptop z tabletem się widzą telefony też można przesłać zdjęcia a do TV nie ma opcji urządzenia niby sparowane ale jak coś przesyłam to wyskoczy na chwilę komunikat by potwierdzić chęć odbioru pliku ale nawet nie wiadomo co nacisnąć by to potwierdzić wyszukiwanie urządzeń z bluetooth trwa w nieskończoność i nic nie znajduje. Czyżby kolejny błąd w oprogramowaniu czy może ja o czymś nie wiem i jest jakaś magiczna opcja by było można przesłać zdjęcia do TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trzeba czytać instrukcję.
A tam jest napisane, że do przesyłu zdjęć trzeba pobrać aplikację za darmo chromecast i działa przesyłanie zdjęć 100 na 100.
 

0qdlaty0

New member
Witam.
Pytam bo nie znalazłem rozwiązania. Czy ktoś korzysta ze słuchawek bluetooth podłączonych pod TCL? Za pierwszym razem paruję słuchawki i wszystko jest ok. Natomiast po wyłączeniu TV i słuchawek i włączeniu ich ponownie, nie łączą się ze sobą i nie mam możliwości wymuszenia podłączenia. Muszę usuwać parowanie i parować sprzęty ponownie.
 

DLUGI321

New member
Świetnie tylko skoro jest w instrukcji lub istnieje tylko taka opcja to chyba aplikacja ta powinna być zainstalowana w standardzie i przy wyszukiwaniu powinno chociaż pokazać że znalazło jakieś urządzenie a nie mieli pół godziny i nic nie znajduje. Skoro TCL rekomenduje chromecast to powinno ono być dostępne normalnie do pobrania a tak nie jest tylko trzeba kombinować na własną rękę.
 

DLUGI321

New member
Kiki napisałeś że trzeba czytać instrukcję więc za twoją radą przeczytałem tą obszerną instrukcję ( 2 strony ) oraz sprawdziłem instrukcję w formie elektronicznej i jak bym nie patrzył niema tam wzmianki że trzeba używać chromecast jak i niczego czego bym nie wiedział o połączeniach bluetooth. Więc bez obrazy ale na przyszłość sam przeczytaj instrukcję.
 

Fulcrum29

New member
Dobra wiadomość w sprawie video 4K z pamięci zewnętrznej. Dziś włączyłem tv na chwilę (tv w domu od 2 tyg, a w sumie obejrzane 2 filmy ...) i znalazłem winowajcę cięcia się filmów w 4K HDR - software oczywiście. Wcześniej Kodi odtwarzało bez zarzutu ALE w międzyczasie zaktualizowało się do najnowszej wersji 17.4 bodaj, i się posrało. VLC już lepiej sobie radzi ale dalej zwiechy są. W każdym razie zainstalowałem Kodi 16.1 i wszystko śmiga. Problem rozwiązany.

ps. Najnowsze Kodi to jest jakiś kastrat na potęgę - ustawienie wielkości czcionki napisów- a po co to komu? Kolor - na co? ... porażka

...

Czy istnieje coś takiego jak "bezpieczne usuwanie sprzetu" jak w windowsie? Jak wyłączę TV (opcja szybkie włączanie) to HDD zewnętrzny dalej pracuje, jak jest w trybie wolnego uruchamiania to z kolei głowica momentalnie parkuje (co słychać) dokładnie tak jakby wyjąć w czasie pracy wtyczkę zasilającą :/
 

Pneumat2

New member
Dobra wiadomość w sprawie video 4K z pamięci zewnętrznej. Dziś włączyłem tv na chwilę (tv w domu od 2 tyg, a w sumie obejrzane 2 filmy ...) i znalazłem winowajcę cięcia się filmów w 4K HDR - software oczywiście. Wcześniej Kodi odtwarzało bez zarzutu ALE w międzyczasie zaktualizowało się do najnowszej wersji 17.4 bodaj, i się posrało. VLC już lepiej sobie radzi ale dalej zwiechy są. W każdym razie zainstalowałem Kodi 16.1 i wszystko śmiga. Problem rozwiązany.

ps. Najnowsze Kodi to jest jakiś kastrat na potęgę - ustawienie wielkości czcionki napisów- a po co to komu? Kolor - na co? ... porażka

...

Czy istnieje coś takiego jak "bezpieczne usuwanie sprzetu" jak w windowsie? Jak wyłączę TV (opcja szybkie włączanie) to HDD zewnętrzny dalej pracuje, jak jest w trybie wolnego uruchamiania to z kolei głowica momentalnie parkuje (co słychać) dokładnie tak jakby wyjąć w czasie pracy wtyczkę zasilającą :/



Android TV - ustawienia- pamięć i resetowanie- dysk lokalny - odłącz
 

edloteh

New member
Nie zgodzę się że ze stwierdzeniem, że jest rewelacyjny pod każdym względem, ponieważ są w oprogramowaniu irytujące rzeczy


Mam do ciebie pytanie [emoji4]

A jak wyglada sprawa ze smużeniem w trakcie oglądania sportu lub bardzo szybkich scen? Widziałam nagrania na YouTube i kiepsko to wygląda...
Możesz proszę podzielić się opinią. Polecono mi model 49C70 i zastanawiam się czy warto brać go pod uwagę.

A może ktoś obecnie używa tem model 49C70 i może mi powiedzieć o nim więcej?
 
Ostatnia edycja:

0qdlaty0

New member
Mam do ciebie pytanie [emoji4]

A jak wyglada sprawa ze smużeniem w trakcie oglądania sportu lub bardzo szybkich scen? Widziałam nagrania na YouTube i kiepsko to wygląda...
Możesz proszę podzielić się opinią. Polecono mi model 49C70 i zastanawiam się czy warto brać go pod uwagę.

A może ktoś ma ten model 49C70 i może mi powiedzieć o nim więcej?
Oglądanie sportu i filmów w wysokiej jakości to czysta przyjemność [emoji5]

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

SEVEN1

New member
Ponowie pytanie, kiedy wejdzie poprawka? bo zaczyna mnie irytować zła jakoś dźwięku przez kabel optyczny, nie dość że są trzaski to jeszcze lag dźwięk nie zgrywa się z obrazem
 
Do góry