TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

Marco1515

New member
Witam.
A czy ktoś z posiadaczy tego modelu może mi powiedzieć jak jest w zupełnej ciemności bez żadnej lampki ? Czy jest jakiś clouding czy zupełnie brak ? Pozdrawiam.
 

Agrisz

New member
Witam.
A czy ktoś z posiadaczy tego modelu może mi powiedzieć jak jest w zupełnej ciemności bez żadnej lampki ? Czy jest jakiś clouding czy zupełnie brak ? Pozdrawiam.

Jest,to nie oled,ale tylko wtedy jak jest maly jasny punkt przy czarnym ekranie,mozna to zminimalozowac zmniejszajac czerń..no ale ja mam max czern i nie zwracam uwagi, troche glupie kupowac tv dla swietnej czerni a potem z niej rezygnowac
 

AG100

New member
Witam.
A czy ktoś z posiadaczy tego modelu może mi powiedzieć jak jest w zupełnej ciemności bez żadnej lampki ? Czy jest jakiś clouding czy zupełnie brak ? Pozdrawiam.

Nie słuchaj głupot, clouding jest tylko u tych co to w nocy mają jasność ustawioną na 100%, przy normalnych ustawieniach jasności 50 -60 % jest rewelacyjnie, ten TV nawet w dzień w słonecznym pokoju przy ustawieniu jasności 60 % jest wystarczająco jasny.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Jest,to nie oled,ale tylko wtedy jak jest maly jasny punkt przy czarnym ekranie,mozna to zminimalozowac zmniejszajac czerń..no ale ja mam max czern i nie zwracam uwagi, troche glupie kupowac tv dla swietnej czerni a potem z niej rezygnowac

To o czym piszesz to efekt halo a nie clouding.
 

1up

New member
Cześć,
Czy ktoś mógłby sprawdzić i napisać ile wynosi tzw cold start w tym modelu? Od odłączonej wtyczki zasilania do działającego tv.
Z góry dziękuję!
 

tobot

Member
Jest dobrą alternatyw a dla Oled TV.
Wow! :eek:k:

dzięki i brawo! A spodziewałem się czegoś w stylu "nie, nie będzie, w zbliżonej cenie masz oled..."
Jak zawsze szacun dla Twojej fachowości + wierzę od teraz w Twój obiektywizm (sypiasz w ogóle? :D )
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
Nie podpowiem. W jednym z menu serwisowych jest zapis i odczyt listy kanałów na pendrive. Sam z tego nie korzystam i niestety nie pamiętam. Nie wyrecze Cię w przeglądaniu menu serwisowych.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

Tomasz76

New member
Cześć,
Czy ktoś mógłby sprawdzić i napisać ile wynosi tzw cold start w tym modelu? Od odłączonej wtyczki zasilania do działającego tv.
Z góry dziękuję!

Od 0 do gotowości ( zaraz po wciśnięciu wtyczki, uruchamiam TV przyciskiem ), TV potrzebuje dokładnie 33,8 sekundy.

Android ładuje się naprawdę szybko, to niemal 4 krotnie lepszy wynik niż mój poprzedni TCL TV.
Przyspieszono też wyświetlanie loga TCL.
 
Ostatnia edycja:

xxdeyvidxx1

New member
Od 0 do gotowości ( zaraz po wciśnięciu wtyczki, uruchamiam TV przyciskiem ), TV potrzebuje dokładnie 33,8 sekundy.

Android ładuje się naprawdę szybko, to niemal 4 krotnie lepszy wynik niż mój poprzedni TCL TV.
Przyspieszono też wyświetlanie loga TCL.
A sprawdził ktoś już ten tv z konsolą xbox series x? Jak działa vrr? Bo wcześniej ktoś pisał że są problemy z vrr jak i odświeżaniem 120.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

Tomasz76

New member
Mam PS5 więc nie jestem w stanie sprawdzić. Popytam znajomych czy ktoś w mojej okolicy nie ma najnowszego Xboxa i zechce użyczyć na test.

Sporo czytałem o tym błędzie i jako posiadać C825 wolał bym żeby to się nie potwierdziło lub zostało naprawione przez upgrade w firmware.
 
Do góry