SUBWOOFER do Monitor Audio Rx

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
armainq, skoro sam korzystasz z tego dali no to wygląda na to że to naprawdę udana konstrukcja, a czy Ty może miałeś okazję posłuchać jakiegoś suba REL?

Tak, sluchalem Rel'a i absolutnie nie powiem ze jest gorszy, jest zwyczajnie inny. Mialem kilka subow w domu i dobralem taki ktory mnie najbardziej zadawalal - uwgledniajac pewna z gory ustalona granice cenowa. Wyzej, juz sa lepsze suby. Do stereo (np. Yello) nie uzywam suba bo to by byla profanacja takiej sciezki, wiec te walory mnie nie interesuja. Za to slucham tez (niewymagajacej) muzyki z radia internetowego, glownie elektronicznej, tutaj czesto uzywam jednego z trybow dzwieku wielokanalowego (np.Duspstep w polaczeniu z tym subem brzmi tez bardzo fajnie) wiec zlego slowa nie powiem.
Uwazam ze kazdy powinien sobie dobierac suba indywidualnie, mnie osobiscie zadawala ten konkretny pomruk, wybuchy, eksplozje - bardzo fajnie brzmia. Rel tez daje sobie doskonale rade, ale nie przekonal mnie do siebie bardziej jak Dali (do czasu jak nie zmienia mi sie warunki lokalowe, to na bank zostaje)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
32Hz to nisko.

Czy ja wiem? Tak normalnie. Dla mnie niskie zejście to jest z 2 z przodu. Ten mój stary Tonsil też schodzi do 35Hz, a i w testach ciut niżej, ale z wyczuwalnym spadkiem dB.

Tak, sluchalem Rel'a i absolutnie nie powiem ze jest gorszy, jest zwyczajnie inny. Mialem kilka subow w domu i dobralem taki ktory mnie najbardziej zadawalal - uwgledniajac pewna z gory ustalona granice cenowa. Wyzej, juz sa lepsze suby. Do stereo (np. Yello) nie uzywam suba bo to by byla profanacja takiej sciezki, wiec te walory mnie nie interesuja. Za to slucham tez (niewymagajacej) muzyki z radia internetowego, glownie elektronicznej, tutaj czesto uzywam jednego z trybow dzwieku wielokanalowego (np.Duspstep w polaczeniu z tym subem brzmi tez bardzo fajnie) wiec zlego slowa nie powiem.
Uwazam ze kazdy powinien sobie dobierac suba indywidualnie, mnie osobiscie zadawala ten konkretny pomruk, wybuchy, eksplozje - bardzo fajnie brzmia. Rel tez daje sobie doskonale rade, ale nie przekonal mnie do siebie bardziej jak Dali (do czasu jak nie zmienia mi sie warunki lokalowe, to na bank zostaje)

No właśnie tak się zastanawiam, jaka jest róznica między dobrym subem za 2k a takim za 4k? O co mi chodzi. W kolumnach rzeczą jasną jest, że brzmienie w droższych może być lepsze. Lepsza scena, dataliczność, klarowność, pełnia basu, separacja instrumentów, czy po prostu charakter brzmienia. Ale jesli chodzi o subwoofer, to co może zaoferować droższy? Jeżeli w takim subie za 2k jest dobry bas, nic nie dudni i nie buczy, to co jeszcze lepszego można oczekiwać po konstrukcji 2 x droższej. Pomijając oczywiście moc i średnicę głośnika, powiedzmy że rozpatrujemy suby do jednej wielkości pomieszczenia.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Pewnie że tak. Tylko tak właśnie sobie porównywalem dane czysto techniczne:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No właśnie tak się zastanawiam, jaka jest róznica między dobrym subem za 2k a takim za 4k? O co mi chodzi. W kolumnach rzeczą jasną jest, że brzmienie w droższych może być lepsze. Lepsza scena, dataliczność, klarowność, pełnia basu, separacja instrumentów, czy po prostu charakter brzmienia. Ale jesli chodzi o subwoofer, to co może zaoferować droższy? Jeżeli w takim subie za 2k jest dobry bas, nic nie dudni i nie buczy, to co jeszcze lepszego można oczekiwać po konstrukcji 2 x droższej. Pomijając oczywiście moc i średnicę głośnika, powiedzmy że rozpatrujemy suby do jednej wielkości pomieszczenia.

Lepsza jakosc, ale ...
Drogi, duzy (aczkolwiek moze byc takiego samego rozmiaru jak tanszy) i co najwazniejsze dobry sub do KD jest w stanie wytworzyc konkretne cisnienie, zachowujac przy tym pelna jakosc - bez znieksztalcen (przy glosnych odsluchach) i o ile w duzym (czyli nie 10m2) pomieszczeniu to ma faktycznie absolutny sens, czyli tam gdzie taki konkretny sub rozwija skrzydla - to w malym przy glosnych odsluchach - przerost formy nad trescia.
Dlaczego? Bo takie "cisnienie" musi sie gdzies rozejsc, ten mocarny bas bedzie sie dusil i nas przytloczy. Podobnie jest z kolumnami, nie pakujemy wielkich skrzyn do 10m2 pokoju.
Ja lubie jak kolumny/sub maja czym oddychac.
To sa dla mnie podstawowe roznice, nie pisze tu celowo o zastosowanych wzmacniaczach i innych technicznych niuansach, bo dla mnie licza sie glownie wrazenia i wlasne doswiadczenia.
Ktos napisze, ze te drozsze suby takze lepiej "zagraja" przy niewielkiej skali glosnosci, nie twierdze ze nie (chociaz nie zawsze), ale czy w takiej sytuacji jest sens placic 2-5tys. wiecej, jezeli w kwocie ok +/-3k mozna juz znalezc fajny kompromis?
Dlatego do moich warunkow taki przykladowy Dali idealnie sie sprawdza, bedzie kiedys dom i odpowiedniej wielkosci salon (a nie zanosi sie) to bedzie sub za 10k. teraz jest swietnie.
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
Krzysiek, jak zwykle, dane danymi, a liczy się ucho ;)

I to najlepiej we własnym pomieszczeniu z subem który chce się zakupić
Umnie na 30 m2 gra sub z 8" głośnikiem i w kinie jest rewelka , a pasmo ma ponoć od40hz ( różnie podają ) i moc też nie za wielką (60-100-120w ) ale to wszystko dzięki akustyce pokoju ( drewniane podłogi na legarach )
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
U mnie tez drewniane dechy na legarach, ale w 80% lezy na nich dywan. Golych desek bym się obawial. A Ty masz tez jakiś dywan czy gładkie?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Pomieszczenie dość spore mam ,ale u mnie między tv a kanapæ mam stolik oraz dywan typu shagy 2x3m

Bas w kinie bardzo ładnie siē roznosi po pokoju
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

grzela8

New member
Stało sie! Do BX6 dołączył Rel T5, mam nadzieję że wystarczy na moich 20m2. Pytanie to: jakim kablem go podłączyć ,bo do muzyki zastosuje kabel który był w komplecie,ale jaki kabel cyfrowy? Czytałem coś o 75omowym. Napisze ktoś coś więcej bo niechcialbym wydawać 200pln za 3m kabla
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie wiem jakie REL ma podłączenie?, albo RCA-RCA lub RCA-2RCA. Kabel kupujesz jaki tobie pasuje, od kilkunastu złotych do kilkunastu tys:) Nie słyszalem żeby ktoś kupował sugerując się Ohmami?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

grzela8

New member
Kabel wydaje sie GIT. Ten pro link od kolegi wyrzej też mógłby być.ważne by mial ekran .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

werf

Active member
Bez reklam
Potrzebujesz kabla 1RCA/1RCA
Sam używam tego prolinka+REL T7 nie słyszałem a ni nie czułem różnic z markowymi drogimi produktami
W twoim subie dobrą robotę robi podłączenie Speakon
 
panowie, akurat nadarzyla sie okazja zakupu omawianego przez nas tutaj suba dali e-12f w ilosci 2 sztuki w bardzo dobrej cenie, moje pytanie to czy moge podlaczyc oba i czy to ma w ogóle sens?
 
Do góry