SUBWOOFER do Monitor Audio Rx

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Za 2szt. to dobra cena, wychodzi po 1650zl. szt. Oczywiscie jak nowy.
Dwa suby jak najbardziej (o ile metraz nie jest za maly), Dali o tym pisze w instrukcji okreslajac takie rozwiazanie jako bezkompromisowe.
 
maja kilka tygodni, gosc sprzedaje bo bedzie robil sobie sam suba:), ciekaw jestem czy ten dali go tak rozczarowal czy tez moze zainspirowal:grin:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tego nie wiemy, ja uwazam ze to bdb. sub w swojej klasie, a juz napewno za 1600zl, ale jak nie masz pewnosci to moze odsluchaj najpierw?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie sa dwie marki jesli chodzi o suby ktore maja grac w kinie jak i w stereo to jest velodyne i rel a podlugo dlugo nic.... oczywiscie nie kazdy to potwierdzi bo wiadomo ze Polak chwali swoje i w zyciu nie przyzna ze wydal np 3-4 tys i sub jest ok ale nie zachwyca.... ja sluchalem kilku subow w granicach 3-4 tys a pozniej posluchalem rela i velodyna i wiedzialem miedzy ktorymi bede sie zastanawial... a jesli tylko do kina bym kupowal suba do paradigm studio 12 to jest taki bas ze ponad dobrze 40 m pokoju czapki zrywa z glow i wiem co pisze bo ma moj kumpel... ale jesli sie chce miec suba i w kinie i w muzyce to tylko te firmy ktore wymienilem... oczywiscie to jest moje zdanie ale nie tylko moje bo chocby warto zadzwonic do sklepow dobrych gdzie sa sprzedawane suby roznych marek i wlasnie suby rela i veldodyna i mozna pogadac ze sprzedawcami .... a oni maja zysk nie zaleznie czy sie kupi MA sub czy velodyna w tej samej cenie ...
lolek
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam się z Tobą. Natomiast nawiązujac do postu kolegi, za tą cenę 2 takie suby to bedzie wiecej niz dobrze. Z Velodynem i Relem byloby bardzo dobrze ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rel i Velodyne to bardzo dobre konstrukcje, nie ma co tutaj sie rozwodzic.
Tyle ze sub tak jak i inne zestawy KD koniecznie powinny byc poddane ocenie indywidualnej. To nie jest tak, ze wkladamy jedyny sluszny sub do pokoju i deklasuje kazda inna konstrukcje. Nie jest tez tak, ze to co zagra dobrze w salonie, zagra tak samo dobrze u nas w domu. Wszystko zalezy od konkretnego przedzialu cenowego, indywidualnych upodoban, jak mocy z jaka chcemy wykorzystac dana konstrukcje, a nawet gdzie go postawimy i jak sie adoptuje w naszym domu. Mi w UK sprzedawca do ktorego mam duzy szacunek, chociazby z uwagi na fakt z czym na codzien obcuje, doradzal i zachecal do odsluchu jeszcze inne sprzety.
Jak zabierzemy do domu kilka powszechnie znanych konstrukcji, wyniki sa zaskakujace i nie oczywiste. To jest moje zdanie, poparte wieloma testami.
Zachecam kazdego do wlasnych odsluchow.
Ja powyzej 3k, nie kupilbym ani Dali, Rela, Velodyne czy Jbl`a, mam inne typy ktore tu nie sa powszechnie znane. Wystarczy wstukac w googla "subwoofer review" i poczytac jak duzo roznych konstrukcji mamy na rynku i jak skrajne sa opinie.
Dla przykladu, pierwsza lepsza strona - budzetowe konstrukcje:
Home Subwoofers Review 2013 | Powered Subwoofers | Best Home Theater Subwoofer - TopTenREVIEWS
 
koledzy czy ktos z Was slyszal albo mial do czynienia z subami firmy SVS? Po tych kilku miesiacach na polu bitwy pozostaly u mnie juz tylko dwa suby, jeden to SVS PB12 Plus a drugi to Velodyne spl 1000 ultra. Oba w podobnej cenie. Na zagranicznych forach znalazlem prawie same zachwyty nad konstrukcjami z firmy svs. Moze ktos z Was cos moze powiedziec na ich temat, nie mam szans zeby któregos z nich posluchac takze bedzie to tzw. zakup w ciemno
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pewnie ze sluchal, konkret sprzet, tylko z tego co pamietam chyba byl to 13, ale to nie bylo w Polandi. Kiedys interesowalem sie tymi subami, nawet lata temu tu na forum nawiazalem kontakt z posiadaczem SVS. Gdyby nie warunki mieszkaniowe to juz dawno by u mnie stal SVS, a nie Velodyne czy Rel. Szczegolnie ze te sprzety ktore znam i mnie zawsze interesowaly, czesto w komplecie zestawiane sa z SVS, ale to glownie w stanach.
Wystarczy zobaczyc na fora. Pelno tam tych subow i to z jakimi skrzynkami i klockami.
Jaka masz cene na tego SVS? Co do subow, to ja jestem zdania, ze jaki by nie byl, to najlepiej testowac u siebie w domu, a to niewdzieczna sprawa.
 
Ostatnia edycja:
witam, ja tez bym byl szczesliwy gdybym mógl przesluchac przed zakupem no ale jak nie ma jak to co ja na to poradze:-(. Powiem szczerze ze szukalem czegos w czarnym polysku no i konstrukcji otwartej, poniewaz suba uzywam tylko do kina. No i zostaly tylko te dwa, a ze sa w podobnej cenie no to jest problem:smile:( koszt ok 7000zl). Nie mniej jednak, na forach krazy opinia ze velodyne nadaje sie zarówno do kina jak i do muzyki natomiast svs to prawdziwa petarda w kinie takze chyba stanie na SVS!
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jak wspomnialem, ja jak zmienie warunki lokalowe (obecnie bylby to przerost formy nad trescia) to dokupie do swoich kolumn jedne z tych, a w kregu zainteresowan bedzie na pewno SVS, czy tez ktorys z Fathomow od JL Audio. Nie w tym rzecz, ze Rel czy Velodyne jest gorszy, ale te beda ostatnie na moje liscie.

Tu masz (2x) SVS, zobacz z czym to stoi:
 

Attachments

  • 98495_full.jpg
    98495_full.jpg
    27,1 KB · Wyś: 68

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Oj, Kefy Reference, dwa potężne suby, wiec i powierzchnia raczej spora, również dodatkowe wysokie fronty, ustroje w rogach, ekran o proporcjach kinowych z czarna gruba ramą, czarny sufit i sciany pokryte czym w rodzaju weluru, ciekawe oświetlenie za sprzetem, ogolnie pokoj dostosowany akustycznie i wizualnie, jeszcze pewnie fajne dziewczyny siedzą na wygodnych rozkładanych fotelach... czego chcieć więcej?
Rozumiem armanig, że dążysz do tego... Będzie można filmy pozadnie obejrzec i kręcić tez będzie gdzie :) Kiedy próbne zdjęcia? :D
 
Do góry