SUBWOOFER do Monitor Audio Rx

witam, koledzy podpinam sie pod temat bo glosniki mam takie same, metraz o 5 m2 mniejszy a ampli to hk460, szukam suba tak do 4000zl ale nie interesuje mnie jak on bedzie gral w stereo ale za to w kinie maja kapcie spadac:lol:, fajnie by bylo zeby byl dostepny w kolorze czarnego polysku, macie jakies pomysly?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
REL, Canton Sub 800R, Dali E12F, Dali Ikon, Monitor Audio RXW12. Te na pewno wystepuja w czarnym polysku, Dali E12 tylko fornt. REL co nie wybierzesz zawsze tylko czern i bilel HG.
 
dzieki Krzysztof za propozycje
suba dedykowanego do tych kolumn czyli RXW12 bralem pod uwage ale sporo osób uwaza ze jego cena jest zbyt wygórowana w stosunku do jego mozliwosci, co sie zas tyczy dali to mialem juz suba z tej firmy i byla to porazka na calej lini, nie byl to co prawda zaden z tych co wymieniles ale uraz pozostal, REL to konstrukcje zamkniete czyli chyba bardziej nadaja sie do muzyki, musze zobaczec REL i Cantona bo tego nie bralem pod uwage, no i zapomnialem dodac ze nie mam mozliwosci dokonac odsluchu przed zakupem takze kupuje "na wyglad";)
dzieki Krzysztof za propozycje
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jak inne suby Dali, ale te co Krzychu wymienil dla mnie bomba, a testowalem sporo innych. W innym watku pisalem o tym. Wybor oczywiscie jest, wiec nie ma problemu.
 

werf

Active member
Bez reklam
Rel to nie jest bufer strikte do muzyki fakt idealnie sprawdza się w tej dziedzinie ale kino to też jego mocna strona a za 4 tyś to jest co wybrać T9 lub R218 lub większy trochę droższy R328 spokojnie meble u sąsiadów będzie przestawiał

Zerknij na produkty firmy Velodyne tyle że one nie występują w HG
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
dzieki Krzysztof za propozycje
suba dedykowanego do tych kolumn czyli RXW12 bralem pod uwage ale sporo osób uwaza ze jego cena jest zbyt wygórowana w stosunku do jego mozliwosci, co sie zas tyczy dali to mialem juz suba z tej firmy i byla to porazka na calej lini, nie byl to co prawda zaden z tych co wymieniles ale uraz pozostal, REL to konstrukcje zamkniete czyli chyba bardziej nadaja sie do muzyki, musze zobaczec REL i Cantona bo tego nie bralem pod uwage, no i zapomnialem dodac ze nie mam mozliwosci dokonac odsluchu przed zakupem takze kupuje "na wyglad";)
dzieki Krzysztof za propozycje

A jakie miales suby Dali? Skoro nie Dali, nie MA, nie REL (choc jak pisze kolega to juz tak sie utarlo, ze to muzyczne produkty, co nie znaczy, ze nie kopią w kinie) to zostaje canton, ale przyznam sie szczerze ze nie sluchalem. O ile mozna jeszcze czasem spotkac Cantona SUB 8 z nizszych serii np. w MM lub Saturnie to tego proponowanego w ogole nigdzie nawet nie widzialem.
 
miałem tylko dali concept ale tak jak pisałem uraz mi już pozostał:-(, ten sub był wielki i ciężki jak diabli a grał jak stara popierdółka, dlatego firmie dali już podziękowałem za współpracę. Kuszą mnie te REL, zwłaszcza że to brytyjska firma a że mieszkam w uk to mam naprawdę dobre ceny:smile:. Jedna rzecz mnie jeszcze zastanawia, tak sobie porównuję suba Velodyne EX-max12 z subem rel t9 i r218, czy klasa wzmacniacza to jakaś ważna cecha bo przyznam szczerze, że w tej kwestii słabo się orientuję?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Concept to stara bajka. Nawet Zensory - przez wielu uważane za nastepcow Conceptow, choć osobiście uważam to za bzdurę - maja wypasny ceniony sub E12. Mimo ze kosztuje 2 tys, gra wypasnie. Ale OK.

Ja nieprzejmowalbym się klasą wzmacniacza w subie. Glownie jakoscia basu. Co jeśli będziesz miał lepsza klase wzmacniacza w subie jeśli będzie generowal bas, który Ci się nie spodoba?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tylko dziwi mnie że nie ma dedykowanego suba do mniejszych Dali Zensor 5?, bo sub E12 to już spora konstrukcja i za mocna do np. 15mkw.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Niewiele firm ma kilka rozmiarow subow w serii. do 15 m nie widze przeszkod na E12. Auddysey powinien sobie poradzic z subem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Krzychu, Dali E12-F mozesz wpakowac do 15m2 - gwarantuje Ci to, na moja odpowiedzialnosc. To jest "malutki" sub z duzym glosnikiem, taki maly wariat ktory wyglada bardzo niepozornie. Przy innych subach to mikrus. Idealny do cichych odsluchow, bass jest dokladnie taki jak chcialem, nic nie dudni, nie ma zadnego "buuu", pieknie sie kalibruje. Natomiast jak mnie poniesie i podkrece galke w ampli to szklanki tancza w kuchni. Duzo subow przerobilem i ten mnie urzekl jakoscia basu, ten bas jest bardzo przyjemny, unierwsalny.
Owszem sa inne alternatywy, ale nie bez kozery wlasnie ten stoi u mnie w domu, mial byc przejsciowo, ale na chwile obecna nie mam zamiaru zmieniac.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Moc i średnica głośnika robią wrażenie. Myslałem że to sub na większe metraże? Na razie to pozostaje mi zbierać kasę, a w przyszlości zobaczymy czy na pierwszy ogień pójdzie wymiana suba czy kupno CD:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mysle ze nowy sub da Ci wiecej nowych wrazen w KD, jak nowy CD - nie ujmujac nic playerowi :)
Z reszta zabiore tego suba na zlot, maly to wszedzie sie zmiesci.
 
armainq, skoro sam korzystasz z tego dali no to wygląda na to że to naprawdę udana konstrukcja, a czy Ty może miałeś okazję posłuchać jakiegoś suba REL?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mialem okazje go kiedys sluchac i to na prawde godny polecnenia sub. Tak jak napisal armanig, nie ma buuuu, nie jest moze tak punktowy jak REL, ale cos pomiedzy, co powoduje, ze ma na prawde przyjemny akuratny basik. Sprzedawcy czesto z czystym sumieniem polecają go do duzo dorozszych systemow.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ten Dali E12-F wygląda elegancko, podoba mi się:D. Będę musiał zwrócić na niego uwagę. Był by lepszy od Rel 5?. Rel świetnie sprawdza się w stereo, a mnie sub w stereo nie rajcuje wolę bardziej do kina, no i pytanie dali lepiej sprawdzi się w KD?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wg mnie lepiej. Rel jest jakby lepiej kontrolowany, krótszy, ale tez schodzi niiiisko.

He, dzis wpadlem na chwilke do jednego salonu. Sprzedawca wrecz na sile zapraszal mnie na odsluch. Nie mialem czasu, ale nalegal, wiec usiadlem na 2 minuty. Puscil mi utwór na systemie (nieznane mi kolumny typu monitor) i lampiak oraz oczywiscie dobre kable. Bas schodzil nienaturalnie nisko. Zapytalem czy ma wlaczony sub i zgadnijce jaka byla odpowiedź? :D
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
powiem że NIE bo to bardziej było by zadziwiające, ale jak bym powiedział TAK to też bym był trochę zaskoczony, że z subem tak dobrze gra:D
 
Do góry