SUBWOOFER do Monitor Audio Rx

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dzisiaj wpadł mi w oko potwór :) :

8b2c65b1-5307-4f26-81d5-5077d98d88ad_big.JPG


2x26cm na basie a to "tylko" centralny
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oj, Kefy Reference, dwa potężne suby, wiec i powierzchnia raczej spora, również dodatkowe wysokie fronty, ustroje w rogach, ekran o proporcjach kinowych z czarna gruba ramą, czarny sufit i sciany pokryte czym w rodzaju weluru, ciekawe oświetlenie za sprzetem, ogolnie pokoj dostosowany akustycznie i wizualnie, jeszcze pewnie fajne dziewczyny siedzą na wygodnych rozkładanych fotelach... czego chcieć więcej?
Rozumiem armanig, że dążysz do tego... Będzie można filmy pozadnie obejrzec i kręcić tez będzie gdzie :) Kiedy próbne zdjęcia? :D

Krzychu, do czega ja daze, to sam nie wiem, wiem jedynie to, ze chcialbym zatrzymac sie na dobre przy KEF BLADE, a najlepiej B&W Nautiliusy na fronty, a na tyl ViVid Audio OVAL, swoja droga to oni stworzyly dla B&W slimaki, o dziewczynach szwedajacych sie po pokoju odsluchowym nie wspominam, bo to oczywistosc :)

Ten central ktory Black wkleil, to TYTAN cena ok. 20tys., ale sami zobaczcie do czego to jest podpiete ;)
Kawal kolumny:
 

Attachments

  • titan.jpg
    titan.jpg
    30,4 KB · Wyś: 132

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Panowie, powiem szczerze. Mi się takie coś nie podoba. Jestem pewien, że super gra, ale... te 3 duże wyświetlacze pod ekranem to masakra. No chyba, że można je wyłączyć, to już lepiej. Poza tym nie lubię jak głośniki dominują ekran - takie moje zboczenie. Z tego powodu ostatnio zmieniłem tv z 46" na 60".

I zanim ktoś rzuci we mnie kamieniem ;) to dam, że to jest tylko moja "preferencja" :) Szanuję gusta innych. I tak, napisałem nawet wyżej, że na pewno gra to znakomicie :) Chodzi mi o "visual".

A dla mnie ideał to najlepsze głośniki ustawione tak, żeby nie było ich widać ;P Ekran powinien być jedyną gwiazdą wieczoru ;P
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mam podobne zdanie - nie zebym nie chciał i ze mi się nie podoba, ale mam glosniki w białym high glossie - jednak podczas seansu nie jest idealnie czarno ;)
dodatkowo zdecydowałem się na czarną elektronikę zamiast srebrnej (mimo, że wizulanie bardziej mi się podoba) - bo bałem się, że efekt odbić będzie się potęgował. Tez nie lubię "choinki" gdy oglądam film ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przeciez to jest jakis pokoj demo, ten central zaslania ekran, kto by tak przy zdrowych zmyslach ogladal? ;)
Central jest brzydki, ale te piecyki to az zal nie eksponowac. Ale bluznisz Reccoon, szkoda gadac ;)
Nie wiem jak Wy Panowie, ale ja lubie patrzec na swoj sprzet, nigdy bym go nie schowal, bez znaczenia jaka to by miala byc polka cenowa. Z jednej strony pucowanie, kabelki i inne czynnosci pedantyczne, a tu czytam o chowaniu, ech gdzie ten kamien :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
W dzień to też lubię popatrzeć (... :D ...), ale w nocy, gdy siadam do filmu, to jednak wolałbym widzieć tylko ekran
Ale objerzyjcie sobie dokładnie, bardzo dokładnie Sonusa Aidę (bagatela 400 tys).
7 przetworników, kilka z tyłu, podwójna obudowa z egzotycznej sklejki, potrójne gniazda, zbliżenia robią większe wrażenia, nawet strunowa maskownica z tyłu...
W najnowszym Audio jest obszerny artukul. Toż to dzieło sztuki, majstersztyk, absolut :)
 

Attachments

  • aida.jpg
    aida.jpg
    70,7 KB · Wyś: 76
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widzialem na targach w sobote Sonusy (fotki ponizej), co prawda nie jest to seria Aida, ale kurcze, to male dzielo sztuki (mimo iz nie jest to moja ulubiona kolorystyka). Cudownie piekne wykonanie, grzech takie cos chowac. Najlepsze sa te elastyczne "struny" na standzie i przedniej czesci kolumny.
 

Attachments

  • sonus.jpg
    sonus.jpg
    250,1 KB · Wyś: 305
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Bluźnię, nie bluźnię ;P Może powiem tak. Do oglądania filmów nie chciałbym widzieć głośników wcale. Natomiast ich widok mi osobiście "pomaga" przy słuchaniu muzyki. Nawet przy oglądaniu koncertów robią klimat. W filmach sorry.... najlepsze i najdroższe głośniki chętnie schowam ;P
 

Raul1975

New member
Witam.
W najbliższym czasie też będę przymierzał się do zakupu subwoofera do 6000 zł
Na chwile obecną gra u mnie HK AVR 460 (z opcją pykania w głośnikach przy wyłączaniu) oraz zastaw Monitor Audio RX8, Centre i FX.
Po przeczytaniu setek postów raczej na 99% odpuszczę sub z srebrnej serii Monitor Audio. W opinii użytkowników REL sprawdza się lepiej w stereo. W muzyce z RX8 jestem bardzo zadowolony więc wybór zostaje jeden-VELODYNE.
Tyle tytułem wstępu. Pytanie mam takie czy do pokoju 19 mkw Velodyne SPL 1000 nie jest za duży a co za tym idzie czy nie skupić się na SPL 800.
Często czytam że dobrze jest mieć ,,zapas mocy" ale mieszkania nie bede zmieniał pewnie jeszcze długo a różnica między 1000 a 800 to ok 1000 zł.
Może w ogóle SPL 800 będzie za duży i wystąpi jakieś dudnienie czy zniekształcenie dźwięku? Ciekawy jestem czy będzie też mozliwość negocjacji ceny wyjściowej. Z RX udało mi się zejść kilkanaście %
Pozdrawiam.
 

Raul1975

New member
Czytałem posty lolka126 tutaj na forum i w innych miejscach i właśnie dlatego zdecydowałem się na Velodyne. Z tego co pamiętam lolek126 ma 25 mkw czyli więcej o tylko/aż o 6 mkw. Liczę że lolek126 tutaj dorzuci coś od siebie zawsze komuś może się jeszcze trochę wiedzy przydać w podjęciu podobnej decyzji.
p.s. w kwestii odsłuchu to oczywiście mam go w planach tylko obawiam się że sprzedawca będzie mnie namawiał na SPL 1000 a to 1000 zł więcej które np mógłbym wydać na dobre kable lub odtwarzacz BR.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Napisz sobie do Niego na PW, bo nie wiadomo czy tu wpadnie. Zawsze więcej Ci powie jak gra sub, czy na swoim metrażu ma jeszcze spory zapas mocy itd. Z tego co widzę to główną różnicą w SPL 800/1000/1200 jest średnica przetwornika, bo moc RMS z opisów wygląda że jest taka sama.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W dzień to też lubię popatrzeć (... :D ...), ale w nocy, gdy siadam do filmu, to jednak wolałbym widzieć tylko ekran
Ale objerzyjcie sobie dokładnie, bardzo dokładnie Sonusa Aidę (bagatela 400 tys).
7 przetworników, kilka z tyłu, podwójna obudowa z egzotycznej sklejki, potrójne gniazda, zbliżenia robią większe wrażenia, nawet strunowa maskownica z tyłu...
W najnowszym Audio jest obszerny artukul. Toż to dzieło sztuki, majstersztyk, absolut :)

Mi też się te kolumny podobają i chyba na chwile obecną to najbardziej ze wszystkich jakie do tej pory widziałem czy to w gazecie czy też na żywo..


Raul na priva Ci napisałem...
 

yarck

New member
Teraz i do mnie zbliża się czas na zakup suba :)
Przeznaczony budżet to około 3k tj. chciałbym zmieścić się w 2,5, ale jeśli byłoby warto, to mógłbym dołożyć jeszcze tysiąc. Od dwóch lat jadę na zestawie 5,0 Dali Ikon 6 mk2.
Planuję wybrać ze 2 suby i porównać je u siebie na miejscu do Dali Ikon 6 SUB MK2. Wstępnie wytypowałem Rel t7 i Velodyne Impact 12.
Pokój mam dość nieustawny - część odsłuchowa pokoju to jakieś 16m, pozostała część pokoju to otwarta jadania i kuchnia. Sub byłby głównie do kina. Dobry wybór, czy wypróbować coś innego?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Od siebie na pewno polecę Ci Rel-a. T7 na Twoim metrażu zagra potężnie, Rel słynie z szybkiego dobrze kontrolowanego basu. Z Velodyne patrz bardziej na EQ-MAX 8.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Chłopaki sobie chwalą jeszcze Dali E-12F. Z Velodyne też bym celował w EQ-MAX, bo na Impacty narzekają że mają problem z przejściem ze stanu uśpienia przy słabszym sygnale.
 
Do góry