Specyfikacja telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 i Sony KD-55XD9305.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja zawsze kupowałem gwarancję w dniu w którym nabywałem dana rzecz, ale z tego co ostatnio chyba nawet Kiki pisał że gwarancję można dokupić w SC w ciągu roku od dnia kupienia tv. A markety swojego serwisu nie maja - nie ma takich szans , nawet jak wejdziesz sobie na stronę np. saturna i wybierzesz sobie daną rzecz i możesz sobie sprawdzić zaznaczając dodatkową gwarancję to tam tez są informacje o tym ubezpieczeniu. Nie wiem jak oni nazywają ale jeśli podpisuje się umowę z ubezpieczycielem (bo w większości wypadków są to rożne firmy ubezpieczeniowe) które mało tego w niektórych wypadkach mają osobna umowę podpisaną z jakimś tam serwisem.. ale sam musisz podjąć decyzję co wolisz.. ja nie namawiam do niczego ..
 

sihborx

New member
jeśli ten rabat okaże się prawdziwy to masz cenę w okolicach 10500 na ten tv. Jak się uda ugrać ich gwarancję czy jak to się nazywa to plus.
Płacić extra 1200 za to nie mam zamiaru. To wolę dokupić w sony. Z tego co pamiętam to cena oscylowała w granicach 1000 pln . Teraz tego nie widzę na stronie SC. Trzeba przedzwonić.
 

Felixo

New member
Pytanka dla posiadaczy xd93

1. Jak jest z opcją nagrywania przez USB, TV ma 3 sloty, 2x2.0 i 1x3.0 i ten drugi ma możliwość nagrywania, imo ze względu na szybkość. Jak to ma się w praktyce? Dysk zewnętrzny z USB 3.0 czy 2.0 tez strawi?

2. Jakie max wielkości dysku... Słyszałem że minimum 64 Giga i w górę - 2TB, czy jeszcze większe obsłuży? np 4TB?

3. Jak jest z kompatybilnością z dyskami rożnych producentów, mam na myśli seagate, samsung, WD...

4. Skoro w instrukcji podana wielkość dysku min 64 Giga i w wzwyż to jak to ma sie w odniesieniu do PenDrive?

5. TV ma na pokładzie dwa tunery DVB-S i DVB-S2 rozumując ten drugi to nowszy standard który jak zrozumiałem ma wiekszą przepustowość przesyłania sygnału, parę kanałów satelitarnych z niego korzysta i nijak sie to ma odnośnie nagrywania a w tym czasie oglądania innego kanału?

6. Czy ktoś z obecnych posiadaczy tego TV ma moduł z NC+ ...jak jest z szybkością przeskakiwania po kanałach, jakością obrazu i dźwięku. Czy to dobra alternatywa pozbywając sie turbodekodera z NC+
...teoretycznie uważam że byłoby na dobre pozbyć się dodatkowego pilota i beznadziejnego powolnego działania tego tunera.

7. Gdybym zdecydował sie na moduł NC+ to jeszcze tego nie robiłem ale w odwrotną stronę musiał bym przesłać dzwięk do amplitunera, czyli z TV optycznym czy po HDMI ARC?
Tutaj proszę o wypowiedz audiofila gdyż dotychczas mam tak: Turbodekoder do niego dwa kable z satelity wiadomo w jakim celu, dalej HDMI do Ampli Yamaha RX-V2067 a z ampli po HDMI do TV (przy TV xd93 podłączając tak samo ampli nie obsłuży mi obrazu 4K ...sprzęt już ma parę latek :p).

Ja jeszcze nie podpiąłem dysku do nagrywania ani modułu. Ale z tego co czytałem w opiniach, to:
- Tv wspiera format fat32, zatem maks rozmiar dysku to 16TB, a pliku 4GB
- Ja przy zakupie tv przez MegaMedia dostałem z tv dysk Sony 1TB. Wg opinii o tym dysku, to dobrze działa z telewizorami sony.
- Moduły podobno powodują wolniejsze przełączanie kanałów w tym modelu.
- Nie da się na module jednocześnie oglądać i nagrywać coś innego z tego samego źródła. Temat analizowałem. To znaczy są jakieś kombinacje możliwe, ale na tyle kosztowne, że niewarte wysiłku.

Ja też posiadam ncplus. Mam turbodekoder. Ten model szybciej przełącza kanały niż nowsze modele z wifi (sprawdzałem w punkcie). I zostaję przy połączeniu dekodera przez hdmi z kilku powodów:
a) Jednoczesne oglądanie i odtwarzanie
b) Więcej opcji użytecznych np. W epg "znajdź podobne"
c) VOD z którego korzystam od czasu do czasu
d) Posiadane już nagrania
e) Brak konieczności dołączania dysku
f) Niezawodność. Sprzęt działa świetnie. Nigdy mnie nie zawiódł z nagrywaniem, czy innymi opcjami.
g) Szybsze przełączanie kanałów niż przez moduł (opinie)
 

Carno

New member
dziś wpadłem do saturna i zagadałem o cenę 65xd93. Obecna cena to okło 12400 (czyli już standard) ale dodatkowo dają jakeś gadżety za 1500zł.
Kolego co to są za gadżety za te 1500 zeta??? Czy może dają te kwotę do wykorzystania, jeśli tak to biorę Xbox One S - blu-ray UHD jak znalazł :D a za resztę cienki przewód HDMI do TV :)

Ja też posiadam ncplus. Mam turbodekoder. Ten model szybciej przełącza kanały niż nowsze modele z wifi (sprawdzałem w punkcie)....

Dzieki, w końcu ktoś odpowiedział ;)
Co do turbodekodera to po aktualizacjach strasznie muli, chodząc po menu wszystko trwa dłużej, jak pamietam przed fuzja z Canal+ wszytko wymiatało a potem aktualizacje i zmiana graficzna interfejsu dobiła ten sprzęt. Mało tego miałem problemy z wczytywaniem seriali w HBO GO a teraz już w ogóle nie działa (błąd serwera przy próbie włączania filmu czy serialu) i to samo z NC+ GO. W punkcie doradzili reset całkowity dekodera, na dniach to sprawdzę jak tylko oglądne to co mam na dysku.

...acha, co do dysku podpinanego pod TV to na pewno obsługuje Fat32? a nie NTFS?
max zapis jednego pliku nie może przekroczyć 4GB, nagra sie cały film FullHD do tego dobra ścieżka dzwiękowa, to zajmuje... co jak uruchomią kanały w 4K to zaledwie parę minut.
 
Ostatnia edycja:

Carno

New member
Właśnie przelałem 10 706 PLN na KD-65XD9305 :)))))
...na Saturn.pl rabat technologiczny 14% ;)
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Właśnie przelałem 10 706 PLN na KD-65XD9305 :)))))
...na Saturn.pl rabat technologiczny 15% ;)

Witam uprzejmie,

Bardzo "ładna" cena . :neutral:

Za telewizor firmy Sony KD-55XD9305 jest rabat technologiczny 14 % , czyli 1070.86 zł ,
więc cena wynosi 6578.14 zł(Saturn do 26 września 2016 r.) . Też dobrze wygląda . (ewentualnie pobranie 7 zł + 59.97 zł transport)


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

sihborx

New member
Witam.
Właśnie o tym rabacie mówiłem.
Cena wygląda bardzo kusząco.

Co byście radzili? kupić ten TV przez neta czy skoczyć osobiście do saturna?
Pytam bo teoretycznie chyba przy zakupie przez neta klient ma większe prawa ws ewentualnego zwrotu ... chyba.

ps;
@carmo
ten gadżety to były jakie zegarki sportowe (chyba z MiO)
 

koniefka

New member
A jak z gwarancją?
Obawiam się, że chcąc ją dokupić ostateczna cena wyjdzie podobna jak w SC.
Jakoś nie mogę znaleźć informacji o możliwości dokupienia gwarancji producenta.
Jeżeli komuś nie zależy na przedłużonej gwarancji producenta, to oferta jest jak najbardziej atrakcyjna.
 

sihborx

New member
No właśnie wczoraj o tym pisałem.
Na stronie SC nie ma oferty dokupienia gwarancji.
Jest tylko info o takiej możliwości i o konieczności skontaktowania się z infolinią.
Ostatnio jak zaglądałem na SC to cena oscylowała w granicach 800- 1200PLN - w zależności od wersji- jeśli dobrze pamiętam.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie jak nie zależy na 5 letnie gwarancji od Sony to brać w saturnie, a jeśli zależy to brać tv w Saturnie, a dokupić gwarancję w Sony i powiedzmy około 11700 wyjdzie - jak dla mnie rewelka cena..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Do tej pory tak było.. trzeba sprawdzić w SC. w danym mieście.. ewentualnie starać się targować w SC żeby cenę dali w dół patrząc jaka ma promocje saturn.. ale wiadomo że z tak dużym marketem nie łatwo wygrać cenowo.. i to w każdym asortymencie.
 

sihborx

New member
Dobra Panowie. Stało się
TV kupiony i to w 65":)
Zadzwoniłem do SC- powiedziałem co i jak (o ofercie saturna) i dostałem ofertę = TV + 5 lat gwarancji + okulary 3d za 11750

Myślę, że dobrze :grin:
 

accu

New member
Bez reklam
Dobra Panowie. Stało się
TV kupiony i to w 65":)
Zadzwoniłem do SC- powiedziałem co i jak (o ofercie saturna) i dostałem ofertę = TV + 5 lat gwarancji + okulary 3d za 11750

Myślę, że dobrze :grin:

Witam uprzejmie,

Nic tylko pozostaje pogratulować decyzji o zakupie telewizora firmy Sony KD-65XD9305 . :wink:
Jak już zainstalujesz telewizor w domu , to proszę napisz swoje , pierwsze spostrzeżenia o zaletach ,
ale także o minusach tego nowego , zakupionego telewizora firmy Sony .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

sihborx

New member
Witam,
Nie dziękuję ale dziękuję wszystkim za porady nt zakupu TV.

Jak tylko zainstaluję to nie omieszkam podzielić się wrażeniami. ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dobra Panowie. Stało się
TV kupiony i to w 65":)
Zadzwoniłem do SC- powiedziałem co i jak (o ofercie saturna) i dostałem ofertę = TV + 5 lat gwarancji + okulary 3d za 11750

Myślę, że dobrze :grin:

Mówiłem że warto zadzwonić i pogadać - także dużo radości życzę. Mi zawsze z nimi udaje się dogadać..
 

sihborx

New member
dzięki lolek za pomoc i wsparcie :wink:
mam nadzieję, że nie będę żałował bo .... kasy sporo.
Chłopaki w SC są naprawdę w porządku. Na info nt promocji w saturnie - 1h i oddzwonili z kontrofertą....;) DA SIĘ???
Ja jestem zadowolony. Podobno jutro dostawa :grin::grin::grin:
 

Carno

New member
Ja wczoraj jak wróciłem z pracy nad ranem to zara przelałem środki na konto Saturna a o 14 jechałem po odbiór, nowka sztuka w oryginalnie zapakowanym kartonie bo tak zaznaczyłem przy komentarzu realizując transakcje, na miejscu tylko zdjęliśmy karton i dokopałem sie do samego TV czy nie ma uszkodzeń itp... Ale TV profesjonalnie zabezpieczony :) na styk wszedł mi do Civic Ufo, karton o wymiarach 1,6m x 1,0m :)
W domu 2 godziny zanim ogarnołem wszytko z podłączaniem, ampli, turbodekodera, RJ45...
Po odpaleniu bajka :)
...w SC nie zależało mi na gwarancji, standardowo 2 lata wystarczy. Jak w tym czasie nic sie nie wydarzy to potem raczej też nie. Sony to solidne ma graty. Około 8 lat temu rownież kupiłem flagowca Sony KDL-46W4500 i dokupiłem gwarę w SC na 5 lat i nic sie nie stało. Do teraz ładnie świeci i wyląduje u trzyletniego syna w pokoju na ścianie :p
Imo 600 zeta mi szkoda na gwarę, bo same okulary 3D 400... wlaśnie odłożyłem już tysiaka na Xbox Scorpio ;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Patrząc obiektywnie po ile są teraz tv a po i le były chociaż 3 lata temu to teraz jest już naprawdę dobrze .. oczywiście zawsze chce się taniej ale takie życie :) .... A tv wszystkie się psują więc jeden ma szczęście w danej marce jak np choćby ja a inny nie... nie ma na to patentu..
 
Do góry