Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

senior45

New member
byla sobie plazma.Przy obecnej technologii chyba tylko wariat kupuje plazme ktora "wciaga" okolo 300 wat.Nowe modele Sony z systemem BE3 niesamowicie dobrze dziala w SD.

BLUE RAY.Nie uzywam i nie jestem kinomanem.Film obejrze i taki Soniak 40 cali mi wystarcza.Mam jakies 3 metry.Nawet jesli kiedys zdecyduje sie na bluereja to pewnie bedzie to zabawa trzydniowa.
 

mrowekg

New member
paczu napisał:
ok, no to teraz niech się przyzna każdy kto ma odtwarzacz bluray i możliwość oglądania filmów bluray spośród posiadaczy telewizorów fullHD
BlueRay jest w każdym PS3 więc grono posiadaczy na tym forum jest dość spore. Inna bajka ile osób i jak często ogląda na tym filmy BD. Tylko czemu wyłącznie na BD mamy się skupiać? Są inne, znacznie powszechniejsze źródła sygnału HD. Nawet jeśli jest to mocno skompresowane HD to nadal jest to rozdzielczość HD. HD masz w każdej kablówce (jak ktoś zakupi) i na każdej platformie satelitarnej. Zwykłe AVI (nie mówię o mkv) też potrafią być HD albo posiadać rozdzielczość bliską HD. Do tego dochodzą gry na konsolach. W moim przypadku HD mam tylko z konsoli i na razie najczęstszym sygnałem jest SD (żonki seriale na AXN i Hallmark). Jednak w Z5500 sygnał SD jest tak dobry (niezły upscaler), że przy moich 46calach jego oglądanie z 3m jest rewelacyjne. Do HD będę musiał zacząć siadać bliżej. Za rok kończy mi się umowa na analogową UPC i wtedy przejdę na pakiet cyfrowy z kanałami HD.
 
Ostatnia edycja:

paczu

New member
ok, nie sprecyzowałem tego właściwie. chodzi mi o podział osób, które wykorzystują możliwości tv (zarówno bluray jak i telewizja hd) i tych którzy pozostają przy sd. Wiem że telewizja hd jest już dość powszechna ale mino wszystko niewielki odsetek osób wykupuje takie kanały bo zazwyczaj wiąże się to z dodatkowymi kosztami, wyjątkiem jest chyba N. w ostatnim czasie bardzo wzrosła sprzedaż telewizorów lcd/plazma natomiast wzrost sprzedaży usług telewizji HD jest nieproporcjonalny.
 

Nxtfun

New member
Witam! Chciałem zakupić ten TV (40'). Będę używał filmów blu-ray 1080p, gier 720 p i może kanałów hd z satelity oraz sd. Będzie to mój 3 telewizor w życiu :oops: i pierwszy LCD. Czy po przesiadce z kineskopa zobaczę jakąś różnicę w obrazie (nie wielkość i rozdzielczość, a kolory itp.)? Z góry dziękuję za odpowiedź.

@paczu: Ja np: Mam zamiar używać Full hd (ponieważ mam PS3 XD), więc każdy film, który mi się spodoba w kinie, kupię na blu-ray. Wiem, że 40 cali to mało, ale moje mieszkanie też jest małe, a fundusze ograniczone.
 

lumix10

New member
paczu napisał:
ok, nie sprecyzowałem tego właściwie. chodzi mi o podział osób, które wykorzystują możliwości tv (zarówno bluray jak i telewizja hd) i tych którzy pozostają przy sd. Wiem że telewizja hd jest już dość powszechna ale mino wszystko niewielki odsetek osób wykupuje takie kanały bo zazwyczaj wiąże się to z dodatkowymi kosztami, wyjątkiem jest chyba N. w ostatnim czasie bardzo wzrosła sprzedaż telewizorów lcd/plazma natomiast wzrost sprzedaży usług telewizji HD jest nieproporcjonalny.


UUU chyba troche narozrabialem w poscie o namawianiu na wieksze TV? hmmm...Jak ,,paczu,, napisal....ile osob tak naprawde wykorzystuje mozliwosci swoich TV? Ja ze swojej strony moge dodac jedynie tyle, ze staram sie wykorzystywac jak najbardziej mozliwosci mojej ,,Z,, jednak czy w pelni? napewno nie :/...podam wam przyklad w ktorym zaskoczyl mnie film obejrzany kilka razy. Film ,,Podroz do wnetrza ziemi 3D na blu ray,, otoz obejrzalem go raz wraz z goscmi z odleglosci 3.5m,okularki 3D na nosie....i tak naprawde nic sie nie dzialo, kilka opini wow...fajne to i tyle....jednak drugi raz zasiadlem do niego w fotelu 1.5m do telewizora. Wtedy dopiero zrozumialem co to znaczy przezyc na nowo fascynacje filmem...w niektorych momentach zamykalem nawet oczy...wtedy tez wow bylo naprawde ogromne :)(bliska odleglosc od telewizora pozwolila mi niemal dotknac fruwajace przedmioty, latajace ptaszki w filmie) Gdybym mial mniejszy telewizor...jak myslicie ile musial bym siedziec od niego 1m, 0,8m...aby poczuc to co dalo mi 52 cale?...Ja rozumie, ze sa rozne aspekty przy zakupie TV, maly pokoj,wzgledy finansowe....uwazam jednak, ze warto albo poczekac i dozbierac gotowki na zakup wiekszego...ale wtedy tylko gdy warunki finansowe i metrarzowe mi na to pozwalaja :):) w innym przypadku musi wystarczyc nam ta 32,37 lub 40 cali...mysle,ze i z mniejszego telewizorka bedziemy zadowoleni....zawsze te pare stowek w kieszeni zostanie np.na zakup blu ray??:) pozdrawiam wszystkich z Francji
 

paczu

New member
lumix10 napisał:
,,Podroz do wnetrza ziemi 3D na blu ray,, otoz obejrzalem go raz wraz z goscmi z odleglosci 3.5m,okularki 3D na nosie....i tak naprawde nic sie nie dzialo, kilka opini wow...fajne to i tyle....jednak drugi raz zasiadlem do niego w fotelu 1.5m do telewizora. Wtedy dopiero zrozumialem co to znaczy przezyc na nowo fascynacje filmem...w niektorych momentach zamykalem nawet oczy...wtedy tez wow bylo naprawde ogromne :)(bliska odleglosc od telewizora pozwolila mi niemal dotknac fruwajace przedmioty, latajace ptaszki w filmie)
ale ten przykład nie ma nic wspólnego z normalnym oglądaniem telewizji czy filmów. normalne jest że w kinie siada się na końcu sali bo w pierwszych rzędach trzebaby się za bardzo rozglądać żeby ogarnąć obraz, nie jest to komfortowe miejsce bo obraz jest za duży. zupełnie inaczej jest w przypadku filmów 3D, w tym przypadku celowo siada się w odległości nie większej niż połowa długości sali żeby efekt 3D był jak najlepszy, tzn żeby obraz pokrywał jak najwięszą część zasięgu wzroku. efekt błębi jest wtedy największy. weź pod uwagę typowe kino 3d imax w którym ekran ma ok 9m wysokości po to aby całe pole widzenia obserwatora było objęte wyświetlanym obrazem, wtedy efekt 3D jest największy.
... Twój przykład jest chybiony
 

myty

New member
Temat BARDZO GORĄCY

Czy wszyscy tak mają czy to ten za......y IL. Oglądam mecz Barca- Real, C+, FullHD, Opticum 9500HD, a głos Laskowskiego i Orłowskiego wyprzedza Obraz (na ucho) o jakąś 1 sekundę. Skandal, komfort oglądania tragedia
pozdrawiam myty

ps. chyba to nie IL tylko ciała daje Canal+, bo przez stary poczciwy AV Rioneer też opóżnienie...
 
Ostatnia edycja:

senior45

New member
Tak szukam kalibracji tego telewizora i na fachowych stronach jako otymalne ustawienia polecaja KINO.Nie rozumiem zupelnie wyboru takiego trybu.Telewizor i tak ma sredni kontrast a co dopiero kiedy wlaczy sie kino i tryb cieple 2 ktore czynia obraz zoltym i bladym pozbawionym bieli.
 

mrowekg

New member
Osobiście nie znalazłem takiej strony (a też dużo szukałem), która by polecała fabryczne ustawienia z trybu kino. Jak już to scena Kino ze zmienioną połową parametrów ale wtedy mowa o własnych ustawieniach. Co do barwy to fakt, wszystkie strony jakie napotkałem polecają Ciepłe2. Czy to czyni obraz żółtym? U siebie nie zauważyłem ale to pewnie kwestia pozostałych ustawień aniżeli tylko barwy.
 

mrowekg

New member
Nie jestem wyrocznią co do idealnych ustawień i wolę nie rozpętać tu dyskusji na temat tego czy moje są dobre czy złe. To bardzo indywidualne. Wyślę Ci na priv.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
mrowekg napisał:
... Co do barwy to fakt, wszystkie strony jakie napotkałem polecają Ciepłe2. Czy to czyni obraz żółtym? U siebie nie zauważyłem ale to pewnie kwestia pozostałych ustawień aniżeli tylko barwy.
Kilka dni po odebraniu TV wpisałem ustawienia ze strony HDTV Polska (test Z5500). Są bardzo podobne do tych standardowych z wyjątkiem ciepłoty kolorów. Po wpisaniu "Ciepłe 2" również zauważyłem, że kolory stały się za mocno żółte. Zostawiłem naturalne kolory. Dodatkowo TV oglądany pod nawet niewielkim kątem ma tendencję do utraty kontrastu i czerni. Kolory stają się bardzo pastelowe a twarze czerwono - żółte i gdy mam dodatkowo ustawione kolory na "ciepłe2" to efekt żółci się dodatkowo pogłębia.
Swoją drogą to wiele osób chwaliło ten TV za m.in. kąty a te są moim zdaniem poniżej przeciętnej. To, że czarny jaśnieje to jeszcze zdzierżę ale dodatkowo wszystkie kolory nabierają blado-żółty odcień a twarze robią się czerwone. A może tylko u mnie tak jest? A może SONY od jakiegoś momentu wkłada inne matryce?

Mam analogową Vectrę ale to chyba nie ma znaczenia bo na wprost jest OK. Ustawienia obrazu "standardowe".
 
Ostatnia edycja:

arpo

New member
TV 3D na Z5500

Witam wszystkich,
rozważam zakup Z5500 i zlanazłem tu wiele pomocnych informacji.
Oglądałem kilka dni temu Z-kę w jednym z marketów S i pogadałem trochę ze sprzedawcą. Był to człowiek od Sony i wydawał się całkiem kompetentny. Poruszył m.in. temat telewizji 3D, stwierdził, że obecnie Z-ka jako jedna z nielicznych TV w tym segmencie/tej technologii będzie kompatybilna z nadchodzącą TV 3D (użył chyba nawet słowa jedyna). Ma to być możliwe dzięki technologii 200Hz, ponoć analizującej w tym modelu obraz pod kątem szybko poruszających się obiektów w 3 płaszczyznach (poziom/pion/skos) - inne marki wg jego słów ograniczają się w swoich 100/200/600 Hz tylko do kierunku poziomego.
Zagadnąłem o to sprzedawcę w Sony Center i tu powiedziano mi, że 'nic im o tym nie wiadomo' by ten TV był kompatybilny z TV 3D i że to nie jest TV 3D.
Ale z dyskusji przedmówców wynika, że można tu oglądać TV 3D, oczywiście z wykorzystaniem okularów. A może przy zastosowaniu okularów każdy TV by się sprawdził? Jak to jest wreszcie z tym 3D i 'prawdziwymi' 200Hz w Z-ce?
Z góry dzięki, arpo.
 

senior45

New member
ja sie zgadzam kola01.Katy sa rzeczywiscie bardzo slabe ale tak juz bylo od zawsze w sony i niech nikt nie torbczy ze ma dobre katy w sony.Na przeciwko TV ok ale wystarczy ze przewroce sie na prawy bok na kanapie to juz bledna barwy i czern.Tak to juz jest w tych telewizorach.Obojatnie czy Sony czy Samsung czy jeszcze jakis tam philips.Jedynie moj drugi tv Panasonic LCD 37 cali posiada panel IPS.Mozna na niego patrzec nawet calkiem z boku czy z gory i nic sie nie zmienia lub pod super duzym katem minimalnie.Niestety panele te nie maja czerni.Jak juz pisalem.Cos za cos.
 

jgx

New member
Bez reklam
senior45 napisał:
ja sie zgadzam kola01.Katy sa rzeczywiscie bardzo slabe ale tak juz bylo od zawsze w sony i niech nikt nie torbczy ze ma dobre katy w sony.Na przeciwko TV ok ale wystarczy ze przewroce sie na prawy bok na kanapie to juz bledna barwy i czern.Tak to juz jest w tych telewizorach.Obojatnie czy Sony czy Samsung czy jeszcze jakis tam philips.Jedynie moj drugi tv Panasonic LCD 37 cali posiada panel IPS.Mozna na niego patrzec nawet calkiem z boku czy z gory i nic sie nie zmienia lub pod super duzym katem minimalnie.Niestety panele te nie maja czerni.Jak juz pisalem.Cos za cos.


jeszcze kilka takich postów i znów zaczne szukać tv a już prawie jestem zdecydowany na Z - czy faktycznie z tymi kątami tak kiepsko? Czy rzeczywiście sony odstaju na tym polu w porónaniu do np philipsa
 

senior45

New member
nie wiedzialem ze philips ma dobre katy:confused:.To raz a po drugie jakosc materialow tez pozostawia wiele do zyczenie.KAZDY LCD MA SLABE KATY KOSZTEM KONTRASTU I CZERNI!!!
 

arpo

New member
jgx, wg mnie musisz sam to sprawdzić organoleptycznie.
Ja dziś oglądałem ten TV m.in. pod kątem kątów :) po przeczytaniu kilku postów w tym wątku. Jak dla mnie kąty są zupełnie akceptowalne i nie odbiegają od innych TV na półkach, choć mogłem pooglądać tylko w warunkach sklepowych.
Zamierzam oglądać z 3.5-4m i przy tej odległości nie potrafiłem dostrzec różnicy w zakresie kątów odpowiadających krańcom kanapy. Pod dużym kątem oczywiście, że jest gorzej, ale przecież nie będę oglądał filmu BR siedząc na stołku w drugiej częsci pokoju. A przy oglądaniu, (czy raczej słuchaniu) wiadomości przy obiedzie nie będzie mi przeszkadzała szarawa czerń.
Kazdy ma inne oko i to co mi nie przeszkadza czy to czego ja nie dostrzegam, będzie dostrzegalne i nieakceptowalne dla innych. Dlatego jak masz mozliwość to pooglądaj samemu.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Przed zakupem 46Z5500 oglądałem go w sklepie w moim mieście. Sporo uwagi poświęciłem na sprawdzenie kątów i nie miałem najmniejszych zastrzeżeń. Było idealne. W sklepie stało kilkadziesiąt innych modeli LCD więc miałem porównanie. Stał też PHILIPS 8404 i w nim wyraźnie zauważyłem, że kąty są wręcz słabe. Swój egzemplarz Z-ki zamówiłem w hurtowni przez internet. Podłączyłem, sprawdzam kąty i.... dziwne, ale nie są idealne a w sklepie przecież były. Być może odpowiadają za to ustawienia TV (ustawienie "sklep" czyli kontrast na maxa) i jaśniejsze niż w domu oświetlenie sklepu. No chyba, że ten mój egzemplarz ma jakąś inną matrycę. I tu nie chodzi o utratę kontrastu pod kątem ale o to, że dodatkowo kolory nabierają mdławy, zółtawy odcień pod większym kątem. BYć może tak jest we wszystkich LCD. To mój pierwszy LCD jaki mam w domu (nie licząc 3 monitorów).
 
Ostatnia edycja:

Seba84

New member
http://www.hdtvtest.co.uk/news/sony-kdl40z5500-20091107159.htm

kola01 napisał:
Przed zakupem 46Z5500 oglądałem go w sklepie w moim mieście. Sporo uwagi poświęciłem na sprawdzenie kątów i nie miałem najmniejszych zastrzeżeń. Było idealne. W sklepie stało kilkadziesiąt innych modeli LCD więc miałem porównanie. Stał też PHILIPS 8404 i w nim wyraźnie zauważyłem, że kąty są wręcz słabe. Swój egzemplarz Z-ki zamówiłem w hurtowni przez internet. Podłączyłem, sprawdzam kąty i.... dziwne, ale nie są idealne a w sklepie przecież były. Być może odpowiadają za to ustawienia TV (ustawienie "sklep" czyli kontrast na maxa) i jaśniejsze niż w domu oświetlenie sklepu. No chyba, że ten mój egzemplarz ma jakąś inną matrycę. I tu nie chodzi o utratę kontrastu pod kątem ale o to, że dodatkowo kolory nabierają mdławy, zółtawy odcień pod większym kątem. BYć może tak jest we wszystkich LCD. To mój pierwszy LCD jaki mam w domu (nie licząc 3 monitorów).



Spróbuj ustawić wg tych ustawień (link w tytule). Na stronce u dołu są ustawienia dla Z-ki. I napisz czy pomogło
 
Do góry