Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

jgx

New member
Bez reklam
robertogg napisał:
Przepraszam,że przerywam dyskusje ale mam pytanko. Chciałbym kupić telewizor SONY mam dwa upatrzone 46x4500 i 46z5500 waszym zdaniem który jest lepszy?
sam jeszcze nie posiadam ale 5500 to nowszy model z be3 - drozszy ale lepszy (tak twierdzą prawie wszyscy) led ma swoje wady jeszcze
pozdro
 

Ares78

New member
senior45 napisał:
Tak to prawda tylko zastanawia mnie jedna rzecz a wlasciwie dwie.Dlaczego Sony zrezygnowalo z plazmy na rzecz doskonalenia LCD ( co im swietnie sie udaje) a taki Panasonic ciagle brnie i grzebie w plazmach ciagle je udoskonalajac.

Co ciekawe nie tylko Sony rezygnuje z plazm, moim zdaniem ta technologia już ustępuje pola LCD i tak już teraz będzie... Ten sam los czeka LCD po zadomowieniu się OLED i tak wszystko się toczy.
 

senior45

New member
jgx sony x4500 kosztuje tyle co Z5500 mimo ze X jest starszym modelem ale to flagowy model sony.Ma bravia engine 2 pro bez 200 hz.Ma za to lepsze glosniki i subwoofer a takze ma local dimming i jest na ledach.Nie wiem jak bardzo pomaga te 200 hz w grach ale wczoraj bylem w octomedia i ogladalem ten X4500.Dobre basy i swietny obraz.
 

lumix10

New member
jgx napisał:
no to nabij te pare wypowiedzi i dawaj foty bo jesteśmy ciekawi :)

A swoją drogą jeśli by odrzucić celowy zamiar, to jak mogą istnieć tak różne opinie na tema dobrego lcd np. sony - z jednej strony taki np. digitalius pisze że obraz na lcd nie nadaje się do tv kategorycznie z drugiej strony inni twierdzą że obraz jest piękny i są zachwyceni? Czy to nie jest tak dlatego że zwolennicy plazm mają utrwalone stereotypy z przed np. jeszcze dwóch lat gdzie faktycznie lcd było nie dopracowane a nie biorą pod uwage że postęp w tej technologii jest bardzo duży?


Mysle, ze juz teraz bedzie piata wypowiedz...wiec pozwola mi dodac link...to sie nazywa spamowanie wypowiedzi co?? :):)

ok za chwile dodam linki pokazujace obraz pod katem
 

lumix10

New member
lumix10 napisał:
Co za uparte stworzenie...znow mi wywala blad....i gada o spamie i napisaniu 5 wypwiedzi...mam juz ich kilka...mysle,ze ze 7 wiec powinni puscic moje linki ....:/

nie poddam sie zaraz znow sprobuje

Trzeba dodac tylko przed skopiowaniem adresu to nieszczesne ,,http,,

img192.imageshack.us/img192/5651/1jpgc.jpg


Ta fotka moze niewiele wnosi ...chce jednak na niej pokazac z jakim swiatlem ogladam filmy na blu ray ( lampki leda przyciemniam jednak troszke...na potrzeby zdjecia rozjasnilem je na maxa)...nie sa to filmy 3D...Na seansach 3D panuje u mnie totalna ciemnosc...a matryce telewizora rozjasniam prawie na maxa

img42.imageshack.us/img42/6442/3jpgd.jpg
 

MrFunfel

New member
@ Lumix

z jakiej odleglosci ogladasz tv i ten na zdjeciu to 40 czy 46* ?

btw Zetka poszła troche w dół z teco co widze w granicach 50-100 zl ;)
 

lumix10

New member
MrFunfel napisał:
@ Lumix

z jakiej odleglosci ogladasz tv i ten na zdjeciu to 40 czy 46* ?

btw Zetka poszła troche w dół z teco co widze w granicach 50-100 zl ;)


Mam 52 calowy TV :)

Zdjecie to na wprost zrobilem z odleglosci ok 6,5m


Sygnal SD ogladam z 3.5m
Sygnal HDTV rowniez z 3.5m (nie zachwyca mnie narazie jego jakosc, choc jest o niebo lepiej jak SD, wiec siedze tak jak przy zwyklym SD)
Blu ray z 2,5m
blu ray ale filmy 3D z nie wiecej jak 2m

Na tym zdjeciu nie bardzo widac jakosc obrazu...poprostu szybko zmienial sie obraz...a pauzowanie obrazu i fotografowanie tez nie odzwierciedla prawdziwych kolorow tego TV
 

senior45

New member
Polecam zrezygnowac z tej przedpotopowej telewizji Polsat i wziasc N .Nie pozalujesz.Jest promocja caly rok za 48 zl wszystkie pakiety.TVP 1 i 2 dla przykladu wygladaja o wiele lepiej jak na Polsat a HD to juz naprawde poezja szczegolnie GEO WILD z discovery.Katy tak jak u mnie ale z tej pozycji to patrze jedynie jak na kompie siedze.
 

lumix10

New member
senior45 napisał:
Polecam zrezygnowac z tej przedpotopowej telewizji Polsat i wziasc N .Nie pozalujesz.Jest promocja caly rok za 48 zl wszystkie pakiety.TVP 1 i 2 dla przykladu wygladaja o wiele lepiej jak na Polsat a HD to juz naprawde poezja szczegolnie GEO WILD z discovery.Katy tak jak u mnie ale z tej pozycji to patrze jedynie jak na kompie siedze.


Ta telewizja to spadek po tesciach...placa mi 9.90zl miesiecznie i mam z 16 kanalow mizernej jakosci....ale polskich:/ Obecnie mieszkam we Francji i raczej z N moglbym miec problem...mam francuska telewizle HD za 29.90 euro miesiecznie wraz z 5 kanalami HD...ale jak mowie HDTV to jeszcze nie to co byc powinno...jest dobrze ale do niebieskiego lasera sie nie umywa...mysle, ze za pare lat to sie zmiei :):)

pozdrowionka
 

myty

New member
a propos podświetlania...
Zanim zacząłem czytać jak najlepiej ustawić TV, to sam ustawiłem paramerty tak jak mi najlepiej. I jak ustawiłem jasność (podświetlenie) ?
Na piątkę, czyli w skali sony - pięć!
Tak że koledzy, ustawiać według własnego "widzi mi się" to Was ma obraz zadowolić !
pozdrawiam myty
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
lumix10 napisał:
Ta telewizja to spadek po tesciach...placa mi 9.90zl miesiecznie i mam z 16 kanalow mizernej jakosci....ale polskich:/ Obecnie mieszkam we Francji i raczej z N moglbym miec problem...mam francuska telewizle HD za 29.90 euro miesiecznie wraz z 5 kanalami HD...ale jak mowie HDTV to jeszcze nie to co byc powinno...jest dobrze ale do niebieskiego lasera sie nie umywa...mysle, ze za pare lat to sie zmiei :):)

pozdrowionka

Faktycznie w takiej sytuacji Nka odpada, co do Twoich nadziei jeszcze długo nie będą wstanie zapewnić takiego bitrate jak przy odczycie płytki z blu ray, smutne ale prawdziwe...

Myty- dlatego od dawna się mówi, żeby ustawiać telewizor pod siebie, fakt można doradzić, żeby jakieś opcje wyłączyć (np. czujnik światła), ale stricte obraz to wedle uznania :)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ares78 napisał:
... dlatego od dawna się mówi, żeby ustawiać telewizor pod siebie, fakt można doradzić, żeby jakieś opcje wyłączyć (np. czujnik światła), ale stricte obraz to wedle uznania :)
Dokładnie. Dlatego nie rozumiem dlaczego Kiki za każdym razem podkreśla, że konieczne jest zamówienie kalibracji obrazu po zakupie TV albo zakup już skalibrowanego. Do tego wyczytałem na wskazanej przez niego stronie, że pełna kalibracja kosztuje 1000 zł + dojazd. I tu się pytam: ile ta kalibracja jest warta skoro każdy preferuje co innego? A różnice wychodzą nam jak widzę spore (np podświetlenie: ORTAX360 - 1, SENIOR45 - 6). Ona byłaby dobra jako baza wyjściowa ale za takie pieniądze??? I co mi po takiej kalibracji skoro zewętrzne tunery czy odtwarzacze DVD/BD wysyłają do TV obraz z różną jasnością, kontrastem, nasyceniem itp. Na DVD będzie miodzio a kupię potem BD, który będzie miał trochę inny obraz i kupa.
 

senior45

New member
Dokladnie.Kazdy woli inne ustawienia i nie widze sensu zamawiania jaiejs firmy i placenia takich pieniedzy szczegolnie ze pewnie po kilku godzinach i tak bym wrocil do swoich ustawien.Zreszta co kanal to nadaje w innej jakosci.Na jednym ciemniej, na drugim mniej kolorow a na trzecim az do przesady przejaskrawiony.Dlatego ja ciagle dostrajam ale baze juz mam.
 

eugeniuszg

New member
formatowanie ekranu

kola01 napisał:
Dzięki senior45 za kolejną lekcję ale nie mam dekodera, korzystam z analogowego tunera w TV (analogowa VECTRA) i zależy mi na dokładnych ustawieniach formatu ekranu. Czasem z nieznanych mi powodów TV sam zmienia sobie ustawienia ekranu. Potrafi przełączyć z "smart" na "4:3" i później nie wraca do wcześniejszych ustawień i mam pasy po bokach. Nie wiem jak to działa i nie rozumiem tego. Instrukcja jest tak lakoniczna, że w ogóle nie tłumaczy tych ustawień. Przez HDMI to się jeszcze bardziej komplikuje, bo mam też różne ustawienia w nagrywarce, która ma swoje skalowanie do HD ale robi to gorzej od TV. Ta sama nagrywarka podłączona przez scart wymusza jeszcze inne ustawienia ekranu - takie jak są dla mojego tunera w TV.

Jeszcze raz proszę o info na temat waszych ustawień formatowania ekranu (ustawienia ekranu) z podaniem dla jakiego źródła sygnału.
Spróbuj w menu ustawić "auto fofmatowanie na wyłącz"Ja tak mam i jest bardzo dobrze na wszystkich kanałach.
Pozdrawiam.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
senior45 napisał:
tak jak pisze eugeniuszg wylacz autoformatowanie a obraz ustaw na WIDE
Dla wewn.tunera w TV jak i do mojej nagrywarki (tuner analog/DVD/HDD) podłączonej przez SCART to już doszedłem sam, że autoformatowanie musi być jednak wyłączone. A szkoda, bo przecież ta opcja czasami mi działa i ładnie rozciąga obraz tak jak trzeba ale czasem, nie chce się ustawić i bardziej przeszkadza jak pomaga. Zauważyłem, że jest to zależne od kanału telewizyjnego.
Ale wielkość ekranu ustawiam na SMART bo na WIDE to postacie są za grube.
Inna sprawa, że gdy nagrywarkę (SD) podłączę przez HDMI to sytuacja się dodatkowo komplikuje bo ona też ma swoje różne ustawienia:

Rozdzielczość do wyboru:
1920 x 1080p
1920 x 1080i
1080 x 720p
720 x 576p
720 x 576i

Rodzaj TV:
- 4 : 3 letter box
- 4 : 3 Pan scan
- 16 : 9

Wyjście video 4:3:
-pełny
-normalny

Kolor:
- RGB (0-255)
- RGB (16-235)
- YCbCr 4:2:2
- YCbCr 4:4:4

i nie doszedłem jeszcze co w niej ustawić zwłaszcza przy rozdzielczości by obraz był najlepszej jakości i najlepiej dopasowany. Będę się musiał kiedyś pobawić i przetestować wszystkie kombinacje a teraz mam mało czasu.
 
Ostatnia edycja:

senior45

New member
Sprawa wyglada tak ze sony sformatuje ci jedynie obraz 4:3 i 16:9 czyli wide.Sformatuje 4:3 ale obraz bedzie z pasami po boku.Jeszcze gorzej bedzie jesli obraz 4:3 nadawany jest dodatkowo z pasami na gorze czyli pseudo 16:9 letterbox.Swoja droga nie rozumiem co za dekiel nadaje w takim formacie.Jak juz pisalem Panasonic i LG rozpoznaja pasy i otwieraja obraz 4:3 z pasami na gorze automatycznie co powoduje ze postacie nie sa grubasami.Jak juz pisalem w sony trzeba to robic od reki.

Co do Twojej nagrywarki.Widze ze masz Sony bo ja tez ja mam.Ustawiania mam na 1920 x 1080i rodzaj tv 16 : 9 wyjscie 4:3 mam normalny akolor RGB (0-255).

Teraz jeszcze jedna sprawa.Istnieja 2 formaty 16:9

Jeden to 16:9 typowy dla naszych telewizorow a drugi zwany potocznie super szerokim to 16:9 anamorph w skali 2:35.Z tego co sie orientuje to Philips ma taki format w jednym ze swoich modeli.Uwazam ten format za bezsensowny ale jesli jakis producent filmu sie na taki uprze to nie ma rady.Jesli masz film 16:9 w skali 1:85 bedzie wypelniony caly ekran bez pasow.Jesli jednak trafi sie ten badziewny format 16:9 w skali 2:35 anamorpf typowo kinowy to bedziesz mial nadal pasy.Do tego formatu trzeba miec chyba oczy o rozstawie E.T.Nie lubie go i nie kupuje filmow w tym formacie.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Senior45, tylko, że co bym nie ustawił w nagrywarce a ustawiłem nawet tak jak podałeś (zmieniłem tylko 4:3 na pełny), to pomimo włączonego filmu DVD w formacie 1.85:1 (widescreen version 16:9) to i tak mam szerokie pasy na górze i dole ekranu. W TV mam wtedy wybrany obraz "WIDE" a gdy przestawiam na "SMART" aby go dopasować to się okazuje, że obraz powiększa się w pionie ale i jednocześnie w poziomie wychodząc poza ekran. Więc wolę pozostać przy WIDE mając podwójnie panoramiczny obraz ale chociaż pełny. To samo mam gdy odtwarzam z dysku nagrywarki.

No, chyba, że muszę coś jeszcze w TV przestawić, bo nie wiem dlaczego przełączanie WIDE-SMART-ZOOM, dla sygnału z wbudowanego tunera lub nagrywarki podłączonej przez SCART, powoduje zmianę wielkości obrazu tylko w pinie a gdy sygnał leci przez HDMI to obraz się zmienia w pionie i w poziomie jednocześnie. Można regulować tylko w pionie?
A może ten "OVERSCAN" w TV ma tu jakieś znaczenie?
 
Ostatnia edycja:
Do góry