Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

senior45

New member
zgadzam sie z paczu.Ja wczoraj zakupilem Z5500.Elegancki.40 cali.Jesli za kilka lat ktos bedzie nadawal w prawdziwym HD to pomysle nad wiekszym.Na razie przy tej jakosci pseudo HD nie widze sensu kupowania wiekszego telewizora.Mam teraz takie pytanko.Prosze dokladnie napisac co trzeba ponaciskac zeby sprawdzic ilosc przepracowanych godzin TV?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
senior45 napisał:
...Prosze dokladnie napisac co trzeba ponaciskac zeby sprawdzic ilosc przepracowanych godzin TV?
3 strony wcześniej o to samo pytałem i tam też znajdziesz odpowiedź na to pytanie.
 

ortax360

New member
Witam .

HE . Ja ogladam 52 cale z 2 m 80 cm :D . Jakosc HD idealna , konsola idealna a SD tez całkiem ok ( zalezy od kanału ) . Powiem więcej jak bym miał 70 cali tez bym ogladał z ok. 3 metrów HD .

I nie wyobrazam sobie zmienic lcd na mniejszy np: 40 cali .

PS: Kolega paczu widocznie ni eogladał nigdy prawdziwego sygnału HD .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

paczu

New member
ortax360 napisał:
Witam .

HE . Ja ogladam 52 cale z 2 m 80 cm :D (...) SD tez całkiem ok ( zalezy od kanału )
nie podejmę nawet z Tobą dyskusji bo bredzisz człowieku albo masz -5 dioptrii na każde oko i oglądasz bez okularów.
 

ortax360

New member
OK .

Czyli wedł. was hd z blu-ray i PS3 nie jest prawdziwe ?


Oj to po ca jak głupi i slepy kupiłem taki wielki tv , przeciez mogę ogladac filmy z blu-ray i grac na PS3 z tych 2m 80 centymetrów na 32 calach crt . Dzięki chłopaki za sprowadzenie na ziemie .

A tak na powaznie większosc filmów wydanych na blu-ray jest z pieknymi paskami wtedy obraz z 52 cali odpowiada mniej więcej obrazowi pełnemu z 40 cali . A obraz z 40 cali jest jak na 32 calach .

Wiec wolę jednak te 52 cale .

Fajnie .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mrowekg

New member
Skoro wykreowała się tu jakaś rywalizacja co do tego kto kogo popiera to ja popieram ortaxa. I może darujmy sobie te wycieczki o ślepocie, bo zaraz wyjdzie, że 90% użytkowników dużych TV jest wg. co niektórych ślepa.
 

paczu

New member
z ps3 i bluray owszem ale jakbyś czytał ze zrozumieniem to byś zauważył że pisałem wczoraj (23:54) m.in. o użytkownikach 52" którzy nie mają kanałów HD ani odtwarzacza bluray. Dla nich, jak i dla Ciebie, obraz SD z 2,8m jest ok. przymykacie oko na beznadziejną jakość obrazu bo bardziej się liczy to że sam obraz jest duuuży. 70" z tej odległości też byłoby ok. jeśli chodzi głównie o wielkość to zawsze będzie ok. skończmy jałową dyskusję, do niczego nie prowadzi.
 

jery--

New member
Bez reklam
paczu i senior a co powiecie o ludziach którzy mają projektor i oglądają 70" z 3,5m , a 100" z 4m. Też będziecie ich obrażać że są krótkowidzami?
Ochłońcie trochę, wszystko jest dla ludzi i niech każdy ogląda jak lubi:cool:.
A obraz SD w formacie 4/3 na tele 52" ma około 42" (czarne pasy po bokach) :p.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Medaaard

New member
Panowie, przepraszam za moje lenistwo, ale forum jest tak rozległe, że nie jestem w tej chwili w stanie znaleźć interesującej mnie rzeczy...
Dziś przyjechał do mnie 40Z5500 - czy mógłby ktoś podać link do stronki z przykładowymi, optymalnymi ustawieniami obrazu, zwłaszcza pod kątem gier konsolowych (Xbox360, Ps3). Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

senior45

New member
ja tez bym poprosil o taka stronke.Jeszcze cos.Dlaczego w standby telewizor pobiera ok 15 wat?Nie moge znalezc opcji szybkiego wylaczania.Sa tam tylko czasy kiedy TV ma sie zalaczyc.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
A czy mi możecie powiedzieć jak macie ustawione formatowanie ekranu i dlaczego (w: home/ustawienia/ustawienia ekranu). Nie mogę dojść do ładu z tymi ustawieniami. Do tego podłączyłem swoją nagrywarkę DVD/HDD przez HDMI i zupełnie się zrobiła kaszana. Jak ustawiam na pilocie zoom to obraz się rozszerza w pionie ale i w poziomie też, wychodząc daleko poza ekran.
 

senior45

New member
nie wiem jaki masz dekoder.Ja mam N i w ustawieniach telewizor mam rozciaganie.Dziala to w ten sposob, ze jesli pojawi sie program 4:3 i ma jeszcze dodatkowo pasy na gorze wciskam zoom zeby obraz sie otworzyl w pionie i zeby nie bylo pasow a postacie wygladaly normalnie a nie splaszczone.W moim Panasonicu dziala to auzomatycznie.Szkoda ze Sony juz nie dodaje tej funkcji do swoich telewizorow.No ale jest juz coraz wiecej kanalow ktore nadaja 16:9 wiec nie jest zle.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
senior45 napisał:
nie wiem jaki masz dekoder.Ja mam N i w ustawieniach telewizor mam rozciaganie.Dziala to w ten sposob, ze jesli pojawi sie program 4:3 i ma jeszcze dodatkowo pasy na gorze wciskam zoom zeby obraz sie otworzyl w pionie i zeby nie bylo pasow a postacie wygladaly normalnie a nie splaszczone.W moim Panasonicu dziala to auzomatycznie.Szkoda ze Sony juz nie dodaje tej funkcji do swoich telewizorow.No ale jest juz coraz wiecej kanalow ktore nadaja 16:9 wiec nie jest zle.
Dzięki senior45 za kolejną lekcję ale nie mam dekodera, korzystam z analogowego tunera w TV (analogowa VECTRA) i zależy mi na dokładnych ustawieniach formatu ekranu. Czasem z nieznanych mi powodów TV sam zmienia sobie ustawienia ekranu. Potrafi przełączyć z "smart" na "4:3" i później nie wraca do wcześniejszych ustawień i mam pasy po bokach. Nie wiem jak to działa i nie rozumiem tego. Instrukcja jest tak lakoniczna, że w ogóle nie tłumaczy tych ustawień. Przez HDMI to się jeszcze bardziej komplikuje, bo mam też różne ustawienia w nagrywarce, która ma swoje skalowanie do HD ale robi to gorzej od TV. Ta sama nagrywarka podłączona przez scart wymusza jeszcze inne ustawienia ekranu - takie jak są dla mojego tunera w TV.

Jeszcze raz proszę o info na temat waszych ustawień formatowania ekranu (ustawienia ekranu) z podaniem dla jakiego źródła sygnału.
 

Ares78

New member
senior45 napisał:
ja tez bym poprosil o taka stronke.Jeszcze cos.Dlaczego w standby telewizor pobiera ok 15 wat?Nie moge znalezc opcji szybkiego wylaczania.Sa tam tylko czasy kiedy TV ma sie zalaczyc.

15 Wat to chyba mierzysz zaraz po wyłączeniu (pomiaru powinno się dokonać po 15-20min bodajże)

jery-- Niech każdy ogląda tak jak lubi, dla mnie odległość 3m przy 46 calach dla SD jest najlepsza. Co nie znaczy, że jak ktoś chce to nie może wstawić sobie i choćby 52 cali, odpowiada mu to czemu nie?
Jeśli chodzi o HD to z pewnej odległości się już nie wyłapuje szczegółów, warto o tym pamiętać.
 
Ostatnia edycja:

senior45

New member
a dlaczego mam czekac 15 minut? W moim Panasonic po przejsciu w standby tv pobiera okolo 15 wat ale trwa to okolo minuty.W Sony czekalem chyba z 5 minut i dalej 15Wat.
 

jgx

New member
Bez reklam
paczu napisał:
z ps3 i bluray owszem ale jakbyś czytał ze zrozumieniem to byś zauważył że pisałem wczoraj (23:54) m.in. o użytkownikach 52" którzy nie mają kanałów HD ani odtwarzacza bluray. Dla nich, jak i dla Ciebie, obraz SD z 2,8m jest ok. przymykacie oko na beznadziejną jakość obrazu bo bardziej się liczy to że sam obraz jest duuuży. 70" z tej odległości też byłoby ok. jeśli chodzi głównie o wielkość to zawsze będzie ok. skończmy jałową dyskusję, do niczego nie prowadzi.

ja mam 3-3,5-4m (zależy jak siąde) głównie oglądam sd z cyfry oraz dvd skalowane po hdmi do hd ale wiadomo że w miare coraz większego dostępu będzie coraz więcej kanałów hd no i niebieski też się odpali, czy to znaczy że 52" będzie dla mnie za duży? Bardzo mam ochote na ten rozmiar, miałem przez jeden dzień plazme 50" i jeśli chodzi o rozmiar bardzo nam to odpowiadało chciałbym mieć te 50, wiadomo że lcd nie ma 50 czy te 2 cale mogą przepełnić czare i będzie żle, no i teraz to będzie lcd, co myślicie? I napiście prosze jeśli macie 52 z jakiej odległości oglądacie i jakie wrażenia
pozdro
 

Ares78

New member
Jak możesz odsunąć się na 3,5-4m to w przypadku 52 cali nie widzę problemów, nawet przy sygnale SD. Nie każdy się musi zgodzić, ale przy N-ce i 4m było naprawdę znośnie do HD siadaliśmy i tak bliżej...

senior45: tak zalecali chociażby na elektrodzie, żeby pomiary były jako tako miarodajne
 

paczu

New member
jgx napisał:
I napiście prosze jeśli macie 52 z jakiej odległości oglądacie i jakie wrażenia
pozdro
nie wiem czy takie pytanie ma sens bo każdy przedstawi swoje subiektywne odczucia a jak widać każdy inaczej interpretuje jakość (obrazu). są osoby którym obraz SD na 52" z 2.80m jest ok i deklarują że 70" też by oglądały z tej odległości i byłoby dla nich ok a dla mnie SD na 40" z mniej niż 3 metrów jest nie do przyjęcia. mój poprzedni CRT 29" dawał lepszy obraz więc miałbym wrażenie że się przesiadłem na gorszy tv gdyby nie kanały HD
 

nono

New member
jgx napisał:
I napiście prosze jeśli macie 52 z jakiej odległości oglądacie i jakie wrażenia
pozdro

Ja posiadam 52z5500 i oglądam z ok. 2,7m i dla mnie jest wypas. Moja rada to kupić jak największy, telewizory z czasem maleją. Jeśli chodzi o jakość SD to zależy jaki kanał, mi się ogląda dobrze, na pewno oczy nie bolą. Filmy HD z komputera to już poezja tak samo gry na xbox360 (tu zależy od gry).
 
Do góry