Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

Seba84

New member
Dziękuję. Tak też myślałem, ale wolałem się upewnić. Z filmami tylko jest kłopot jak podłącza się przez usb np pendriva bezpośrednio do tv tak doczytałem właśnie.
 

Ares78

New member
Seba84 napisał:
Dziękuję. Tak też myślałem, ale wolałem się upewnić. Z filmami tylko jest kłopot jak podłącza się przez usb np pendriva bezpośrednio do tv tak doczytałem właśnie.

Dokładnie, przy podłączeniu bezpośrednio komputera (zapewne przez hdmi?) nie ma żadnego problemu jeśli chodzi o obsługiwane formaty :) Jeśli zamierzasz grać dużo na PS3 przez sieć możesz wziąć jeszcze pod uwagę z4500.

eclipse05 ciekawe dane jeśli chodzi o zużycie energii, różnica jest duża (a przynajmniej wg. warta zainteresowania)
 

mrowekg

New member
Szkoda tylko, że i tak wszyscy w swoich Zetkach wyłączają na dzień dobry wszystkie opcje zawarte w Eco ;) Nawet czujnik światła. Czy ktoś chociaż to zostawia włączone?
 

toms83qwe19

New member
Ja też większość pierdółek powyłączałem ( W5500 ), łacznie z tymi wszystkimi "ulepszczaczami" obrazu które więcej przekłamuja niż robią coś dobrego. ;)
 

mrowekg

New member
Telewizor obfituje w różne zaawansowane opcje-bajery a i tak 50% z nich jest na stałe wyłączona. Z góry na dół w menu tylko: wył, wył, wył,...
Mam wielką ochotę włączyć chociaż czujnik światła bo wydaje mi się być bardzo przydatnych rozwiązaniem. Czy on wpływa jedynie na poziom podświetlenia czy też na inne parametry obrazu jak jasność i kontrast?
 

olakoma

New member
Po co jest to 200 Hz ?

Skoro wszystkie polepszacze są wyłączone, to powiedzcie mi czy korzystacie z 200 Hz przy oglądaniu sygnału SD lub HD ?
Kiedy znajduje zastosowanie 200 Hz- tylko w grach ?
Czy warto dopłacać do Z jak się będzie oglądać tylko sygnał TV?:confused:
 

paczu

New member
olakoma napisał:
Czy warto dopłacać do Z jak się będzie oglądać tylko sygnał TV?:confused:
ja uważam że Z-etka nie jest warta dopłaty w porównaniu do serii W (chociaż teraz różnica w cenie nie jest aż tak duża jak 3 miesiące temu gdy kupowałem swoją Z-etkę). dwa tygodnie temu kupiłem jeszcze 40W5500 i szczerze mówiąc obraz tak na oko jest tak samo dobry w SD jak i HD w porównaniu do 40Z5500. jakaś różnica pewnie jest ale w każdym bądź razie nie jest ona łatwo zauważalna i na pewno nie można powiedzieć, że Z jest znacznie lepszy
 

toms83qwe19

New member
olakoma napisał:
Skoro wszystkie polepszacze są wyłączone, to powiedzcie mi czy korzystacie z 200 Hz przy oglądaniu sygnału SD lub HD ?
Kiedy znajduje zastosowanie 200 Hz- tylko w grach ?
Czy warto dopłacać do Z jak się będzie oglądać tylko sygnał TV?:confused:

Ja 200 Hz miałem włączone na początku, ale stwierdziłem że jest trochę za dużo ( zbyt płynnie ) i mam w tej chwili ustawione na "Standard". W grach lepiej nie włączać za dużo bajerów, bo może się zwiększać Input Lag.
 

mrowekg

New member
Opcję 200Hz mam ustawioną na standard na wszystkich wejściach oprócz gier.
Co do serii W5500 to oba TV mają BE3 więc sygnał SD będzie w obu dobrej jakości. Jednak nie porównywałbym tak bez głębszej analizy obu TV. Różnią się nie tylko tymi 200Hz. Różnice widać np. w jakości wyświetlanej czerni, odwzorowaniu kolorów, kontraście oraz np. tym że w Z prawie nie ma (dla innych nie ma go wcale) cloudingu a w serii W nie udało się tego tak dopracować. Różnic na pewno znalazłoby się więcej. Czy warto do tego dopłacać? Dla mnie warto ale ktoś inny powie, że nie warto.
 

paczu

New member
ja mówię (i to zaznaczyłem) o porównaniu na "oko" czyli bez głębszej analizy. wiem czym te telewizory się róźnią. oglądałem już dużo programów, filmów SD jak i HD na obu tych telewizorach i twierdzę że Z na oko nie wyróżnia się z tej dwójki. może i różnice o których piszesz da się zmierzyć, może i zauważyć jak się postawi oba koło siebie i będzie się dokładnie przyglądać ale jak już wspomniałem nie ma wyraźnej przewagi Z-etki. Co do cloudingu to już zupełnie się z Tobą nie zgodzę bo moja Z-etka ma większy clouding niż W!! jeszcze raz podkreślę, nie mówię że te telewizory się nie różnią tylko że oba wyświetlają obraz na oko tak samo dobrze i że Z-etka nie jest znacząco lepsza i to była moja odpowiedź na pytanie kolegi olakoma czy warto dopłacać do Z.
 

mrowekg

New member
Masz tą przewagę, że posiadasz oba te modele pod jednym dachem :D
Mój sąsiad posiada W5500 i jak obejrzał obraz na moim Z to od progu dostrzegł różnicę na korzyść tego drugiego.
Co do cloudingu to jednak na forach częściej słychać głosy niezadowolonych posiadaczy W5500 niż Z5500. Jesteś kolejnym przykładem na to, że jest to jednak bardzo zależne od konkretnego egzemplarza. Na moim clouding jest na maxa minimalny (całkowicie zaciemniony pokój). Na dodatek się przemieszcza ;) ale to z powodu małej ilości przepracowanych godzin. Może z wiekiem całkiem zginie a może wręcz przeciwnie - rozkwitnie.
 

paczu

New member
Twój sąsiad może mieć kompletnie inaczej skalibrowany telewizor, stąd może ta zdecydowanie zauważalna różnica. ja oba ustawiłem tak samo i takiej różnicy nie widzę. i piszę o tym śmiało wbrew powielanym przez wielu opiniom że Z powala W bo właśnie mam możliwość zweryfikowania tego.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
kiloan napisał:
Wejdz w tryb analogowy i wyłącz pilotem TV. Potem kolejno na pilocie wciskasz I+, 5, vol-, menu. Ostatni wiersz pokazuje liczbę przepracowanych godz, następny ilość włączeń TV.
Nie wiem, jak wy właczacie to menu serwisowe.
Wykonuje ww. czynności i nic się nie dzieje tzn. TV dalej jest wyłączony lub załącza się jak jestem po klawiszu "5".
Być może wszystko się rozbija o ten "tryb analogowy" bo nie wiem co mam przez niego rozumieć. Ja po prostu właczam na jakiś kanał (z tunera analogowego TV np. TVP 1), wyłączam pilotem (zielony przycisk), naciskam na pilocie: "i+", "5", "VOL -", "OPTIONS" (klawisza MENU nie ma na moim pilocie, chyba, że mówimy o tym małym -pod klapką (menu do DVD). No chyba, że to ma być inny klawisz (z HOME też nie działa).Kolejne klawisze wciskam puszczając wcześniejszy. Staram się to robić dość szybko.

TV 46Z5500 odebrałem dzisiaj i miał już wgrany najnowszy firmware 1.600EA.(data produkcji mojego TV z tabliczki z tyłu: 10.2009). Może ten nowy firmware coś tu zmienia.
Proszę o pomoc.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

senior45

New member
Nie ma obaw.Te kwadraciki i lekkie szarpanie to na tym kanale normalne.ZDF i ARD HD sa w fazie testowej.Jak na razie jaksc tego sygnalu nie jest najlepsza stad te efekty.U mnie na Panasonic jest tak samo jak u ciebie na filmie.Ogladalem Sony 40WE5B do ktorego sie przymierzam i bylo to samo.
 
Do góry