Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

SDman

Banned
aga123 napisał:
Witam był wcześniej poruszany temat skonfigurowania sieci bezprzewodowej z W5500
raczej sieci przewodowej z routera bezprzewodowego. Sprawdź po zalogowaniu sie do routera czy on widzi TV . W sekcji "Status ->
Local network -> DHCP client cable - czy jest tam jakiś wpis nie mający nazwy lub nazwa TV . Mój Philips jest bez nazwy. Jest tam tzw IP adress.
W ten sposób ustalisz czy TV i Router się widzą.
 

dune2

New member
Bez reklam
kiloan napisał:
Co do drugiej części pytania, ja używam środka duńskiej firmy "am" o symbolu AM 85146. Delikatnie spryskuję płynem taką gąbkę (dołączona do zestawu) powleczoną bardzo miękką tkaniną (może to jest mikrofibra?). Po każdorazowym przetarciu ekranu kurz ścieram (wałkuje) z tej gąbki ręką.
Na matrycy nie pozostają żadne plamy ani kurz.
Wcześniej używałem ściereczki do sprzętu optycznego ale ten środek jest po prostu rewelacyjny, choć drogi.
Dystrybutorem na Polskę jest firma arkas.pl
Natomiast do obudowy, która jest bardo podatna na rysy używam pucerki samochodowej z mikrofibry firmy Stella (kupiłem ją do samochodu ale jak sprawdziłem na obudowie TV to zostawiłem w domu;))
Oba środki przetestowałem na swojej "Zetce" i uważam, że lepszego środka nie znajdziesz:)
dzieki za podpowiedz ale stanowczo nie biore pod uwage zadnych plynow bo chemia to chemia z czasem moze spowodowac zmiany tak samo jest w monitorach lcd ktore mamy w firmie po paru latach widac co chemia robi z ekranami.

A co do cienia rzucanego przez krawedzie TV to w moim 46 nic takiego nie wystepuje a wzrok mam dobry wiec albo jednak nie tak dobry albo dobrze trafilem :)

Dla zainteresowanych moge dodac ze podlaczylem kablem HDMI z przejsciowka na DVI do komputera stacjonarnego i bardzo ladnie wyglada pulpit visty na 46 calach.Odpalilem GTA 4 i gra sie naprawde imponujaco az zaluje ze przeszedlem wczesniej ta gre na monitorze 19 cali :)
Niestety nie wiem czemu ale nie dziala mi Risen na zetce a na monitorku jak najbardziej moze to blad gry bo przy kazdej rozdzielczosci ekranu przy uruchamianiu pojawia sie nieznany blad.
Zaznaczam ze moja karta ma juz swoje lata bo to 8800GTS 512mb i pewnie ma to znaczenie przy filmach mkv i w zwiazku z tym mam pytanie.
O ile wiekszosc filmow mkv puszczanych bezposrednio z komputera po wczesniej wspomnianym kablu idzie w maksymalnej rozdzielczosci tak niektore np. kung fu panda ( wersja ponad 6gb) haczy sie i to bardzo a plynnie chodzi dopiero przy wyraznie zmniejszonej rozdzielczosci.
Ale co ciekawe film Szybko i Wsciekle majacy ok 8 gb chodzi plynnie i to na maksymalnej rozdzielczosci.
Jak myslicie czy to wina karty graficznej czy niektore mkv sa skopane?
Komp to C2D,4gb ram,vista 64bit
 
Ostatnia edycja:

radarek

New member
Witam,

Kilka słów o zaciemnionym pasku po bokach ekranu. Ja już po pierwszym uruchomienie nowego 40z5500 zauważyłem w/w problem (1 centymetrowe, słabiej doświetlone paski po bokach). Po kolejnej wizycie w salonie Sony i wymianie na inny egzemplarz w nim także stwierdziłem ten sam efekt (ten test wykonałem już w sklepie). Z ciekawości podszedłem do wystawowego 40z5500 i tam też jest to obecne. Co ciekawsze obok stał 46z5500 i w tym przypadku wszystko było OK. Mam podejrzenie że na efekt ten jest narażony model 40' (jak ktoś będzie miał okazję obejrzeć oba modele koło siebie (40' i 46') niech spróbuje to potwierdzić).

Dla "pocieszenia" dodam, że efekt ten jest ledwo widoczny i naprawdę trzeba nieźle się starać aby to zauważyć (mój znajomy nic nie widział)

PS. Ja niestety widziałem i dlatego zdecydowałem sie na x4500.
 

Ares78

New member
dune2 napisał:
Jak myslicie czy to wina karty graficznej czy niektore mkv sa skopane?
Komp to C2D,4gb ram,vista 64bit
Duże prawdopodobieństwo, że karta graficzna nie wyrabia, nie ma na to zasady, ja miałem pliki o objętości 350MB (jakieś 20min materiału) i cześć na starym komputerze chodziła bez problemowo, a część strasznie szarpało (z przesunięciem dźwięku włącznie), po zakupie laptopa z 9650GT problem się już nie powtórzył. Ale jak mówię nie ma tutaj zasady.
 
Ostatnia edycja:

jarql

Member
Nie wydaje mi sie Ares78 żeby w tym wypadku karta nie wyrabiała, 8800 GTS 512MB to całkiem niezły sprzęt,prędzej bym postawił na to że ze wspomnianym filmem jest coś nie tak,mój szwagier na dużo gorszej karcie ja bym powiedział przedpotopowej:) (readeon 9550) odpalał bezproblemowo filmy w HD 720 i nie było żadnego problemu dopiero w 1080p troche zaczeło skakać, tak więc na jego karcie powinno hulać wszystko bezproblemowo
 

Ares78

New member
Zależy na 9600 pro nie byłem wstanie obejrzeć komfortowo dużej części plików mkv. i to na dobrą sprawę nie chodzi o rozdzielczość bo pliki 320-350MB długość 24min i różnie bywało... Może też być z filmem tzn. brakuje jakiś bloków to wtedy też pojawia się efekt przerywania.
 

Graco_32

New member
Applicast

Witam mam pytanie o Applicast. Podłączyłem tv do sieci domowej i w kompie zainstalowałem PS3 madia server i tv widzi ładnie wszystko z kompa. Ale jest problem z aplicast. Co prawda fabrycznie wprowadzona lista widgetów sie powiększyla ale zaden z nich nie jest dostępny. Dodam że nie ma problemów z siecią i tv pokazuje że połaczenie jest ok. Jak jest z tym u Was?
 

RushHD

New member
Graco_32 napisał:
Witam mam pytanie o Applicast. Podłączyłem tv do sieci domowej i w kompie zainstalowałem PS3 madia server i tv widzi ładnie wszystko z kompa. Ale jest problem z aplicast. Co prawda fabrycznie wprowadzona lista widgetów sie powiększyla ale zaden z nich nie jest dostępny. Dodam że nie ma problemów z siecią i tv pokazuje że połaczenie jest ok. Jak jest z tym u Was?

powiedz mi czy masz widget pogody ??, bo reklamuja ze ma byc, ale ja nie moge go znalesc
 

Graco_32

New member
Nie mam żadnego oprocz tego co było fabrycznie. Sieć mam podłączoną przez router dlinka i pliki czyta z kompa bez problemu a widgety nie. Są tylko tytuły ale nie ładuja sie i są niedostępne Acha zegar też się nie uaktualnia przez sieć po odłączeniu od prądu.
 

Medaaard

New member
Panowie, witam na forum (to mój pierwszy wpis) i od razu mam pytanie o wspomniany już Input Lag.
Zamierzam kupić tv 40Z5500 i Playstation 3 . Nie ukrywam, że będę grał głównie w gry akcji fpp (Half Life, Fear, Bioshock...) oraz tpp (Uncharted 2, itd).
Byłem już zdecydowany na ten świetny model tv gdyby nie załamujące info o Input Lag względnie wysokim, ehh.
I teraz do sedna: czy we wspomnianym typie gier zauważe Input Lag, ale podkreślam, iż gram tylko OFFline!! Online w ogóle mnie nie interesuje. Zatem czy faktycznie w trybie single player jest to w ogóle odczuwalne? Strasznie się już nastawiłem na ten model tv i prawdę mówiąc ciężko mi zaakceptować, że musiałbym kupować starszy model, o nieco gorszych parametrach (Z4500), by móc grać komfortowo:( .
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!
 

Ares78

New member
Medaaard przy graniu w trybie offline nie odczujesz input laga, ewentualnie minimalnie (zależy od gracza) problem może się pojawić dopiero przy szybkich strzelankach grając przez internet. Także z tego co piszesz nie musisz rezygnować z nowszego całkiem udanego modelu.
 

Lukasz31

New member
swich czy router

Witam,

mam pytanie czy żeby połaczyć Tv z komp potrzebuje routera czy swich wystarczy-wyczytałem połączenie swich należy skofigurować ręcznie??? ale jak? Będe wdzieczny jako że jestem trochę zielony-poczytałem wątki i niewiem co dalej?
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Niestety na filmy niewiele możesz poradzić co najwyżej konwertować, przez USB masz obsługę mpeg 1i 2, AVCHD i HDV (chyba nic nie pominąłem) , ewentualnie skorzystać z DLNA + PS3 Media server- osobiście polecam tę opcje, koszt w cenie przewodu.
 

Lukasz31

New member
paczu napisał:
tak na dobrą sprawę wystarczy sam przewód tyle, że skrosowany. switch oczywiście też załatwia sprawę.

nie do mkońca rozumiem kabel sieciowy mam w kom. W komie mam 1 kartę sieciową i jedno wejście wiec jak kablem skrosowanym połączyc TV z Komp bez min swicha??? I pytam dalej zakladając swich w którym miejscu mam ustawic połączenie ręcznie? W koputerze-> w grupie roboczej?
 

paczu

New member
wszystko oczywiście zależy od bieżącej konfiguracji, nie podałeś jej więc piszę o możliwościach. najprostszą wersją jest kabel krosowy PC-TV i nic więcej, jeśli masz już jakąś sieć podpiętą do kompa to potrzebna jest druga karta sieciowa lub switch. jeśli pozostajesz przy switchu to dalej zadajesz sobie pytanie do czego jesteś obecnie podłączony w istniejącej sieci. jeśli do routera, który rozdaje adresy IP to nic nie musisz ustawiać. sprawdź w Start >> panel sterowania >> połączenia sieciowe >> połączenie lokalne >> właściwości >> na liście zaznaczasz "protokół internetowy (tcp/ip)" >> klikasz właściwości >> i patrzysz co jest zaznaczone, czy: "uzyskaj adres ip automatycznie" czy "użyj następującego"
 

Ares78

New member
Switch to takie tańsze rozwiązanie, osobiście postawiłbym na router, zawsze się przyda do budowania domowej sieci, a w większości przypadków prędzej czy później jest o nieuniknione.
eclipse05 zapomniałem spytać a najbardziej na konwersji jakich plików Ci zależy? Bo może się okazać, że gra nie warta świeczki.
 

paczu

New member
to w zasadzie nie jest kwestia nie radzenia sobie bo wprowadzenie takiej funkcjonalności technicznie jest możliwe i pewnie jest bardzo proste. tu bardziej chyba chodzi o to że sony poważniej traktuje ochronę praw autorskich. wiadomo, że kontenery mkv są ripami płyt bluray i hddvd czyli nielegalnymi kopiami, to samo tyczy się divx-ów. chociaż moim zdaniem co do tych ostatnich to akurat byłaby zbędna funkcjonalność bo oglądanie divx-ów na takim telewizorze to zwykłe nieporozumienie (już na 40" wygląda to fatalnie). jeśli chcesz wszystko odtwarzać beż użycia kompa łącznie z mkv i divx to pomyśł o zakupie jakiegoś serwera multimediów typu Xtreamer
 
Do góry