Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

paczu

New member
myślę, że nic nie namieszałeś o ile nie wciskałeś innych przycisków np. mute. co do wychodzenia z menu to chyba da się tylko poprzez wyłączenie telewizora. a co do pilota, nie ma to związku z wchodzeniem do menu serwisowego. wyciągałeś baterię?
 

s4m43l

New member
paczu napisał:
myślę, że nic nie namieszałeś o ile nie wciskałeś innych przycisków np. mute. co do wychodzenia z menu to chyba da się tylko poprzez wyłączenie telewizora. a co do pilota, nie ma to związku z wchodzeniem do menu serwisowego. wyciągałeś baterię?


Mute jedynie w kombinacji wejścia do menu. W każdym razie dzięki za odpowiedzi. Nie będę już tu zaśmiecać wątku problemami.

Dokładniejszy opis wrażeń napiszę za jakiś czas. Jak już ochłonę po zakupie.
 

sonix

New member
Niby nic takiego wielkiego miedzy 46 cali a 40 cali jest tylko ( nie bo az :D ) 6 cali roznicy i dlatego trzeba bylo zamienic 46 calowy LCD Sony z 5500 na :D 40 calowy Sony z 5500 , a na pytanie jaka wielkosc do danego pomieszczenia to z cztrech metrow nie szlo nawet HD programow ogladac a na 40 calowym jednak jest lepiej , ale najlepiej samemu sie przekonac tak jak w moim przypadku , co do zmiany oprogramowania poprzez USB jest nawet dla poczatkujacych uzytkownikow w miare proste i przezyste , dlatego polecam wszystkim wymiane oprogramowania ;) gdyz wydaje mi sie ze najbardziej odniesie sie do do odbioru naziemnych kanalow tv cyfrowej ( byc moze jestem w bledzie ) takie jest moje odczucie ze nie tna sie jak wczesniej.
 

Medaaard

New member
Panowie, raz jeszcze mam pytanie. Co prawda uspokoiliście mnie co do input laga w trybie offline i już się go nie obawiam, ale inna kwestia mnie nurtuje. Mianowicie, czy na tv z5500 w grach na ps3/względnie xbox360 będzie zauważalna różnica jakości obrazu w stosunku do starszego modelu z4500? Pytanie nie bez kozery, gdyż waham się nad tymi modelami (wyłącznie do gier offline), a w przypadku kupna tańszego z4500 miałbym kasę na zakup obu konsol ps3/xbox. Jeśli zaś wybiorę z5500, wtedy jedynie ps3 wchodzi w grę. No ale jeśli na z5500 obraz jest zauważalnie w grach lepszy, wolę takie rozwiązanie i tylko jedną konsolę. Jakie są Wasze odczucia, co byście polecili? Prawdę mówiąc już od długiego czasu się tym gryzę... z góry dzięki za opinie!
 

szymanek17

New member
Witam
Czy możecie mi dokładnie powiedzieć jak ustawić DLNA w telewizorze sony bravia 40w5500. Chciałbym podłączyć bezpośrednio z karty sieciowej laptopa do tv.
 

myty

New member
Na str.24 kol @paczu dokładnie opisał co i jak. Zrób wedłóg jego wskazówek a będzie OK. Ja tak zrobiłem i działa:) .
pozdrawiam myty
 

Ares78

New member
Medaaard napisał:
Panowie, raz jeszcze mam pytanie. Co prawda uspokoiliście mnie co do input laga w trybie offline i już się go nie obawiam, ale inna kwestia mnie nurtuje. Mianowicie, czy na tv z5500 w grach na ps3/względnie xbox360 będzie zauważalna różnica jakości obrazu w stosunku do starszego modelu z4500?
W przypadku korzystania z konsoli, różnice będą niewielkie pomiędzy obydwoma modelami, tak samo jeśli chodzi generalnie o sygnał HD. Z4500 jest bardziej nastawione na graczy 0-10ms input laga czyli tyle co nic, niestety z tego co pamiętam nie ma możliwości oglądania filmów przez DLNA...
 

szymanek17

New member
do myty

Przeczytałem instrukcję którą podałeś. Ale niestety nie ma tam nic o tym jakie wpisać adresy ip, maski i dns w tv i jak skonfigurować połączenie sieciowe w komputerze.
 

paczu

New member
a tak na początek masz czym połączyć TV i lapka?? potrzebujesz przewód sieciowy skrosowany albo switcha ew. router. co do adresów to na lapku ip 192.168.1.1
maska 255.255.255.0 bramy i DNSów nie wpisujesz. w TV ip 192.168.1.2 maska 255.255.255.0 bramę możesz dać 192.168.1.1 a DNSy dowolne, testu nie przejdzie. zapisujesz ustawienia i dalej jak w poście z 24 str. sytuacja się trochę zmienia jeśli masz w lapku neta i chciałbyś udostępnić telewizorowi.
 

paczu

New member
nie działają to znaczy co? napisz dokładniej czy wyświetla się napis "odtwarzanie niemożliwe" czy w ogóle TV plików nie widzi? ja niestety nie mam żadnego divx'a żeby sprawdzić ale skoro filmy HD chodzą to i z divx'ami nie powinno być problemu
 

mrowekg

New member
W sklepie euro.com.pl (RTV EURO AGD) przez weekend do kupienia 46Z5500 w cenie 6240 zł (do tej pory było stale 6840)
 
Ostatnia edycja:

paczu

New member
a w MediaMarkt przez weekend telewizorki i inny sprzęt o 22% taniej, wyhaczyłem 40W5500 za 3277 czyli ceny jak w sklepach internetowych a do tego można wziąć w ratach 0%. (w aktualnej promocji w Euro kosztuje 4290) telewizorki szły dziś jak świeże bułeczki, co chwilę ktoś z jakimś wychodził.
 

irsch

New member
paczu napisał:
a w MediaMarkt przez weekend telewizorki i inny sprzęt o 22% taniej, wyhaczyłem 40W5500 za 3277 czyli ceny jak w sklepach internetowych a do tego można wziąć w ratach 0%. (w aktualnej promocji w Euro kosztuje 4290) telewizorki szły dziś jak świeże bułeczki, co chwilę ktoś z jakimś wychodził.
A ja widziałem dzisiaj w MM (Kraków, Al. Pokoju) 52Z5500 za trochę ponad 7300. Gdyby nie była to ostatnia sztuka z ekspozycji to bym go kupił.
 

marcinkg

New member
wszystko co czuje przyszly wlasciciel : )

witam wszystkich, jestem nowy na forum ale przeczytalem caly ten temat zajelo mi to troche czasu i teraz pare rzeczy nie do konca rozumiem i ktorymi chcialbym sie podzielic

Pierw odniose się do cen o ktorych mowa kilka postow wyzej :
MM bez vatu 6802,46zł przed promocja niby ponad 8000 ale w ajki nie wieze troche sztuczna ta obnizka. Tu opcja ile rat tyle % drozej czyli jak na 10 rat to dokladamy 10% ceny sprzetu w ratach
Media Expert normalnie 7000 znajomy pracuje to 6900 i na 10 rat 0% sie szefostwo zgodzilo
Internet znalazlem za 5999 w jakiejs niby hurtowni co gosciu sie na allegro oglasza
EURO RTV AGD wspomniana promocja 6240 i jak sie wezmie na 6 rat to wtedy bez dodatkowych kosztow i na to sie zdecydowalem zrobie chyba tak ze polowe zaplace gotowka a polowe rozpoze sobie na pol roku zeby az tak mocno tego zakupu nie odczuc, nie miali na statnie to bylem zeby zamowili dzis wieczorem i na poniedzialek ma byc

Druga sprawa jest sam wybor telewizora, jestem swiezo po maturze ale zakup teelwizora z ojcem odkladamy juz 3 lata co poszlismy do sklepu to mielismy zamiar kupic cos niedrogiego i dobrego i to mialo byc ok 3000 do 4000 tys ale juz wtedy ojca ciagnelo do marki SONY i na poczatku bylo to 100hz ale pozniej gdzies zobaczyl 200hz i to musialbyc jakis tv koniecznie z 200hz. Kilka dni temu pojechalismy do koszalina do MM i czekalismy na reszte rodzinki ktora byla w szale zakupow podeszlismy do sprzedawcy i powiedzielismy ze szukamy telewizora dobrego i niedrogiego, a on sie zapytal "czyli chcecie kupic panstwo 2 telewizory" hehe ale pokazywal nam te z super wlaczonym obrazem ale olecil nam plazme panasonica taka za ok 4500 mowil ze sam taka kupil niedawno i jest zadowolony. Odeszlismy kawalek drugiego zaczepilsmy on mowi tylko SAMSUNG porownywalismy SAMUNGA 46 a potem 52B750 jak dobrze pamietam i niby bylem sklonny do samsunga ale ojciec nie dal za wygrana i poprosil sprzedawce zeby dobrze tego sonego ustawil wtedy przewaga bylo na korzysc sonego ale samsung 5100 a sony 6800 roznica duza poweidzielismy ze sie zastanowimy ale po glowie chodzil samsung. Dzis od rana rajd po kolobrzeskich sklepach RTV i doszlismy do wniosku ze SONY ale niewiemy czy 46z5500 czy 46z4500 i wczesniej jeszcze opcja 52z4500 ale to juz calkiem i kosmiczna cena i pokoj za maly. Po przestudiowaniu calego tego tematu zdecydowalismy sie na 46Z5500 (ja czytalem i co jakis czas ojcu relacje zdawalem) chociaz model 46X5500 ma juz cos wspolnego z ledami ale niewiem do konca jak to jest i cos wyczytalem o modelu 46Z5800 ale cena jego jest dosc kosmiczna bo to juz ponad 8000.

Zrodlo obrazu i obecny sprzet. Ooglnie nikt nie przywiazywal wiekszej uwagi do jakosci telewizorow obecnych w domu, ja u siebie SONY 25CALI 100hz TRINITION standardowy CRT w salonie 29 tako samo SONY 100hz trinition. Jezeli chodzi o zrodlo sygnalo zwykla antena na dachu, zadnej platformy dawniej wizja i cyfra byla ale zrezygnowali. Teraz zdecydowalismy ze jak kupimy nowy tv to treba bedzie N+ wziasc zeby sie nacieszyc tym HD i zeby obraz nadawal sie do ogladania.

Do czego bedziemy go uzywali. Napewno N+ kanaly zwykle i HD, napewno filmy DVD, bo na blu ray trzeba bedzie troche poczekac i mam w planie podlaczyc xboxa360 i przeniesc sie z graniem nie az tak czestym jak to bylo pare lat do tylu ale jednak graniem do salonu. Co jeszcze bym oczekiwal od telwizora chcialbym zobaczyc jak wygladaja bajery z podlaczniem dysku twardego i z niego odtwarzania zdjec muzyki i jak to wyglada z filmami bo jesli chodzi o dvx to raczej krucho z tego co slyszalem. Niewiem jak to w przypadku internetu bo na tym mi najmniej zalezy ale jakby bylo to ciekawe to czemu nie.

Odleglosc od telewizora. Mierzylismy dzisiaj to gdy sidzimy na kanapie to jest to w granicach 4-4,20m pierw napalilismy sie na 50 cali ale przy takiej odleglosci to raczej pomylka.

Obawy. Obawiam sie SMEARINGU to cos z rodzaju rozmazywania sie obrauz ale nie do konca to rozumiem i z tego co pisza uzytkownicy to u jednego jest a drugiego nie i to tez nie odrazu ale po jakims czasie i niewiem czy to mozna reklamowac gdzies czy poprostu tka ma byc. Druga obwa to INPUT LAG nie bede gral w salonie przez internet ogolnie gram raczej offline chociaz juz i na to brak czasu ale pewnie z nwoym tv znajdzie sie go wiecej tymbardizej ze zima idzie bedzie mniej zajec. Kolejna obawa jest jakos obrazu przy zwyklym sygnale, tu okreslany jako SD ale nie do konca wiem czy to jest obraz ze zwyklej anteny czy juz z jakiej cyfrowej platformy ale nie HD. Najbardziej przestraszyly mnie posty o wypalonych pikselach ale niespotkalem sie z tym w komputerowym LCD nigdy wiec niewiem jak to z tym jest do konca.

Bardzo bym prosil forumowiczow a odniesienie sie do mojego posta bo jesli to zly wybor to do poniedzialku mam czas bo dopiero wtedy bede go odbieral z EURO RTV AGD
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Jeżeli zdecydowani byliście tylko na telewizory firmy Sony,to uważam że wybór zrobiliście dobry,46 Z5500 jest naprawdę bardzo dobrym telewizorem i jest to ścisła czołówka jeżeli chodzi o wszystkie telewizory LCD.
A co o obaw na różne przypadłości LCD to nie bierz ich aż tak do serca,gdyż duże grono forumowiczów zbyt wyolbrzymia różne problemy i trochę przesadza,czepiają się byle czego,chcieli by mieć telewizor wręcz ideał bez żadnych wad,a taki nie istnieje.Ale nie martw się Z5500 ma więcej zalet niż wad.
Tak więc życzę wam zadowolenia z naprawdę dobrego telewizora.
 

szymanek17

New member
paczu napisał:
nie działają to znaczy co? napisz dokładniej czy wyświetla się napis "odtwarzanie niemożliwe" czy w ogóle TV plików nie widzi? ja niestety nie mam żadnego divx'a żeby sprawdzić ale skoro filmy HD chodzą to i z divx'ami nie powinno być problemu


Filmy divx i rmvb już działają. Nie działają mi jednak filmy hd w formacie mkv. Wyświetlają się katalogi, nieraz widać tylko kolorowy zamazany obraz, w jednym wypadku obraz się przycina, leci jakby w zwolnionym tempie.
 

lumix10

New member
Witam wszystkich forumowiczow...Mam do was pytanie...czy ktos wie co moze powodowac niedzialanie pena 16 GB firmy Emtec w gniezdzie USB telewizora SONY 52Z5500?...napisze tak na laptopie dziala,na stacjonarnym kompie dziala. Sama telewizor rozpoznaje Pena widzi pliki jpg,mp3 i widzi nawet divixa...ale za nic w swiecie nie chce nic uruchomic :/ moze jakis format pendriva, moze konwersja plikow? jakies sugestie?

Drugie pytanie dotyczy zewnetrznego dysku twardego z wlasnym zasilaniem...czy istnieje mozliwosc podpiecia takiego dysku do gniazda USB i czy jest szansa, ze to zadziala? a moze zadziala polsrodek? to znaczy dysk twardy zewnetrzny ale bez wlasnego zasilania...prosze o pomoc...dziekuje i pozdrawiam
 

ravaillez

New member
paczu napisał:
a w MediaMarkt przez weekend telewizorki i inny sprzęt o 22% taniej, wyhaczyłem 40W5500 za 3277 czyli ceny jak w sklepach internetowych a do tego można wziąć w ratach 0%. (w aktualnej promocji w Euro kosztuje 4290) telewizorki szły dziś jak świeże bułeczki, co chwilę ktoś z jakimś wychodził.
Przy tej cenie to ja się nie dziwie, szkoda, że swojego kupiłem miesiąc wcześniej, ale kto mógł przewidzieć.

lumix10 jaki masz system plików na pendrivie? Fat32? Bo może tutaj leżeć problem, co do divixa to raczej bym nie liczył, na jego odpalenie, chyba, że przez dlna i PS3 media server.
 
Do góry