Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

jarql

Member
paczu napisał:
ja w piątek kupiłem go w euro, wszystko cacy, matryca nie ma żadnych badów ale zastanawia mnie brak folii na podstawce. zdaje się że powinna być na nóweczce. telewizor ma licznik przepracowanych godzin, wiecie gdzie go można znaleźć?

licznik przepracowanych godzin znajdziesz w menu serwisowym. W trybie czuwania naciskasz ( i+,5,vol+,power) w zakładce product version będą godziny,tylko nie radze wchodzić w inne ustawienia bo można coś schrzanić:D
 

paczu

New member
ok, menu serwisowe się włączyło ale nie mam tam żadnych zakładek. jest tylko pasek i napis TVM Service Menu, SERVICE i kilka innych rzeczy ale nie mogę nic tu zrobić, reaguje tylko na przyciski 1-9. zmieniają się jakieś oznaczenia w pasku na górze ale nic więcej
 

piorek

New member
Witam.
Jestem pierwszy raz na tym forum ale widzę, że jest jedno z lepszych.
Mam pytanie do użytkowników 46 Z 5500?
Czy po jakimś okresie użytkowania nie stwierdzacie, że telewizor mógłby mieć więcej cali lub mniej?
Sam borykam się z myślą czy kupić 46" czy 52".
Mam pokój ok. 23 m 2, a odległość od telewizora ok. 4 metry, na razie na kablówce Aster, ale na pewno zakupię n-kę lub Cyfrę + ( i raczej cyfrę bo ma canal + sport co jest dla mnie w tym najważniejsze). Wiadomo dzieciaki oglądają z ok.2,5 metra leżąc na dywanie i tak się zastanawiam czy na takiej 52" przy na razie sygnale z kablówki to będzie dobre rozwiązanie.
Bardziej podoba mi się 52", wchodzi bardziej w kwadrat obraz prawie jak w kinie tylko czy nie pogorszę sobie jakości.
A jeszcze z tydzień temu chciałem kupić 40 " ale po kilku wizytach w centrach min. Sony stwierdziłem, że jednak będzie za mały ( chociaż na pewno przy 40" i słabym sygnalne z dalszej odległości obraz jest ostrzejszy, po prostu widać mniej zakłóceń).
Byłbym wdzięczny za opinie i uwagi na ten temat.
 

quzio

New member
piorek napisał:


Mam pytanie do użytkowników 46 Z 5500?
Czy po jakimś okresie użytkowania nie stwierdzacie, że telewizor mógłby mieć więcej cali lub mniej?

Miałem podobny dylemat ale stwierdziłem że jednak wielkość robi różnicę.Po kilku dniach użytkowania uważam że zrobiłem dobrze.Oglądam z około 3m sygnał UPC Media Box z HD plus Popcorn Hour A-110 z terabajtowym dyskiem.Oprócz tego pokój jest połączony z aneksem kuchennym i wtedy odległość od TV się oczywiście zmienia.Jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu.Zdaję sobie jednak sprawę że różnica w cenie między 46 a 52 cali to około 2tys. plnów to jednak sporo bo za te pieniążki można kupić dedykowane stylistycznie do tej serii kino domowe HT CT 500.
 

myty

New member
@jurislawek, o cenach jakiego TV mówisz 40 czy 46. Chcesz powiedzieć że kupiłeś 46Z5500 za 6000?
 
Ostatnia edycja:

toms83qwe19

New member
piorek napisał:
Witam.
Jestem pierwszy raz na tym forum ale widzę, że jest jedno z lepszych.
Mam pytanie do użytkowników 46 Z 5500?
Czy po jakimś okresie użytkowania nie stwierdzacie, że telewizor mógłby mieć więcej cali lub mniej?
Sam borykam się z myślą czy kupić 46" czy 52".

Główny problem z tv jest taki, że mają tendencję do kurczenia się z czasem. :D
Jeśli tylko masz fundusze, to bierz 52". Jasne, że moment po wyjęciu z pudełka będziesz mówił: "o kurcze, wziąłem za duży". Kilka dni i się idealnie wpasuje.

Ja z 3m miałem przez moment 46", na początku myślałem że przesadziłem. Po 3 dniach już był ok. Teraz myślę nad 52". Zobaczymy co z tego wyjdzie.
 

mrowekg

New member
paczu napisał:
czy u Was menu serwisowe wygląda tak jak u mnie? nie mam tu żadnych zakładek i nie wiem jak sprawedzić "przebieg" tego tv
spróbuj wcisnąć w tym trybie przycisk menu.
Podana kombinacja przycisków pochodzi chyba ze starszych modeli KDL i może w Z5500 nie?? działać.
Podają też inną kombinację (wujek google). Włącz TV i wciskaj po kolei:
[lewo, prawo, mute, centralny guzik, mute, menu.
 

paczu

New member
w tym trybie działają tylko przyciski numeryczne 1-9 ale nie wiele one zmieniają, na pozostałe nie ma żadnej reakcji. druga kombinacja o której piszesz niestety nie daje efektu
 

kiloan

New member
paczu napisał:
w tym trybie działają tylko przyciski numeryczne 1-9 ale nie wiele one zmieniają, na pozostałe nie ma żadnej reakcji. druga kombinacja o której piszesz niestety nie daje efektu
U mnie jest dokładnie taik samo (i menu jest identyczne jak u ciebie)
 

tomek_fcb

New member
W rtv euro agd powróciła promocja :D cena przy zakupie w sklepie internetowym 5755 ;D ponadto starszy model Z4500 też w ładnej cene 4999zł oczywiście mowa o 40calach. Cena 46'' za Z5500 ani drgnie :( trzyma sztywno wysoki poziom co mnie martwi bo mam zakusy na ten Tv ;)
skłania mnie to do wyboru Samsunga B750 też 200hz który jest do wyciągniecia za 5370zł w Saturnie i to wersja która mi pasuję czyt. 46'' :D

edit: coś się bawią cennikiem ;/ teraz 40stka Z5500 wskoczyła na 5869zł a Z4500 4990zł wtf:hmm:
 
Ostatnia edycja:

toms83qwe19

New member
Panowie, nie wiem co wybrać. Czy 46 Z5500 czy 52 Z4500. Oglądałem w MM i euro rtv agd te modele. Bardzo mnie zachwyciła płynność na Z 4500 ( było demko z tym zryzoniem z Epoki ), kąty bardzo dobre, choć było bardzo jasno i do końca nie mogłem wychwycić zmian pod kątem. Niestety modele te nie były obok siebie, także bezpośredniego porównania nie dałem rady zrobić. Na z 5500 leciał jakiś koncert mało ruchliwy i nie szło zbadać płynności, ale pewnie nie odbiega od 4500.

Kusi rozmiar przy z4500, z kolei 5500 wygląda lepiej. Mimo wszystko, najważniejsze dla mnie są bebeszki tv i jakość obrazu, a ta na z 4500 była imo bardzo dobra. Nie chcę wydawać więcej jak 8 500 zł.

Warto sobie zawracać głowę z5500, czy to tylko odświerzona wesja, nie wiele wnosząca poprawek w stosunku do z4500?
 

tomek_fcb

New member
gregorp napisał:
Ja powiem szczerze że 46 cali kupiłem za 7k w Centrum Sony.

Okazało się że czasami warto szukać u źródła ;-)
u mnie w Centrum Sony za 7k była... ale 40stka ;/ dopóki cena nie zjedzie na poziom 6-6.5tys. za 46'' będę zmuszony na razie pozostać przy swoim W4500 40''
 

Ares78

New member
toms83qwe19 napisał:
Warto sobie zawracać głowę z5500, czy to tylko odświerzona wesja, nie wiele wnosząca poprawek w stosunku do z4500?

W pewnym sensie można powiedzieć, że odświeżona, ale ma BE3 dzięki czemu lepiej radzi sobie z sygnałem SD nawet przy jego słabej jakości. W nowszym modelu dochodzą również rozszerzone możliwości DLNA oraz USB tylko nie każdy z tego korzysta. Osobiście skłaniałbym się do większego z4500 który wciąż jest bardzo dobry modelem, a przy takiej przekątnej można zaszaleć przy sygnale HD.
 

toms83qwe19

New member
Ares78 napisał:
W pewnym sensie można powiedzieć, że odświeżona, ale ma BE3 dzięki czemu lepiej radzi sobie z sygnałem SD nawet przy jego słabej jakości. W nowszym modelu dochodzą również rozszerzone możliwości DLNA oraz USB tylko nie każdy z tego korzysta. Osobiście skłaniałbym się do większego z4500 który wciąż jest bardzo dobry modelem, a przy takiej przekątnej można zaszaleć przy sygnale HD.

Oczywiście zapomniałem dopisać. Sprzęt będzie podłączony tylko i wyłącznie do PC, filmy HD i Full HD, czasem jakaś gierka. Z tych wymienionych przez Ciebie punktów, to raczej nie skorzystam ( lepszy SD, DLNA, USB ). W takim razie, biorąc pod uwagę te informacje, lepiej kupić 52 Z4500, bo z dodatków które są w Z5500 nie będę korzystał. Z kolei wielkiem różnicy w obrazie raczej nie ma.

@ortax360
Pamiętam jak pisałeś że miałeś te 2 modele obok siebie? Były jakieś znaczące różnice przechylające szalę w stronę jednego albo drugiego tv?
 

ortax360

New member
Witam


Z5500 od z4500 lepszy w SD , ma balans bieli ( mozna niemal idealnie ustawic skale szarosci , kolor )

W hd prawie to samo co z5500 . Po odpowiednim ustawieniu lcd zz5500 jednak oddaje wiecej szceg. w ciemnych partiach obrazu . Czern i katy lepsze na Z5500 . Jest lepiej ,ale przepasci w jakosci obrazu HD brak .

PS. Moja z4500 poszła do zwrotu . Po kilku dniach ukazała banding na białym tle i róz :( . Dodatkowo zaczeła strasznie zaciagac czarnym .

Na stanie juz nie mieli z4500 i zamianiłem z dopłata na Z5500 .

Jezeli miałbym wybierac miedzy 46z5500 a 52z4500 to kupiłbym 52z4500 .

Wilekosc zrobi wieksze wrazenie :) .

Modele Z4500 - 46,52 maja wentylator .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry