Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

sonix

New member
tomek_fcb napisał:
u mnie w Centrum Sony za 7k była... ale 40stka ;/ dopóki cena nie zjedzie na poziom 6-6.5tys. za 46'' będę zmuszony na razie pozostać przy swoim W4500 40''

U nas jest cena na 46 cali 6,9 tysia ale u sasiadow za odra cene juz doszła po przeliczeniu na zł do 6,2 tysia:eek:k:
 

tomek_fcb

New member
dobrze wiedzieć, wiec i u nas powinna niedługo spaść ;) na razie mi sie nie spieszy z dokonaniem zakupu do końca roku wytrzymam z W4500 zobaczymy co się wydarzy czy wezmę B750 czy Z5500 a może B8000? Faworytem jest Z5500 jeśli cena spadnie, w innym wypadku będziemy się zastanawiać dalej i szukać dobrej alternatywy ;) 46''
 

Sych

New member
To śpiesz się przed świętami z zakupem. Normą jest, że ceny na święta BN rosną. Sklepy robią "niby promocje", ale nie rzadko wychodzi to drożej. Oczywiście, nie można uogólniać.
 

tomek_fcb

New member
Wiem, że na Świąteczne "promocje" nie ma co liczyć ;) jutro będę w Saturnie we Wrocku i może wyjadę z Z5500 46'' jeśli nie to chyba wystarczy B750 w tych samych rozmiarach bo promocję na niego mają zacną :D
Pożyjemy, zobaczymy...
 

Sych

New member
Osobiście nie kupowałbym lcd w saturnie ani w innych marketach. Złe doświadczenia. Albo "normalny", tradycyjny sklep (gdzie często jest drożej, ale pewniej), albo internetowy z ubezpieczoną przesyłką kurierem, lub z odbiorem osobistym. Taniej i do tego masz 10 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny. Czego więcej chcieć?
I nie słuchaj się rad "specjalistów" od wszystkiego w marketach. Albo wcisną Ci coś z czego mają prowizje, albo coś żebyś szybko spłynął. Oczywiście nie mozna uogólniać. Nie raz będąc w markecie podchodziłem do działu z tv i z czystej ciekawości i polewki rozmawiałem z tymi ludźmi. Rzadko pojawiał się ktoś kompetentny, nie wciskający kitu i gadający głupoty.
 

qazar

Member
Bez reklam
Testując ten model na własne oczy przekonałem się jak bolesne jest przejście z tv lcd z diodami led i LC na "standardowe" podświetlenie, tv oferuje lepszą płyność ale czerń i kolory to już nie to samo:???:
 

tomek_fcb

New member
Sych napisał:
Osobiście nie kupowałbym lcd w saturnie ani w innych marketach. Złe doświadczenia. Albo "normalny", tradycyjny sklep (gdzie często jest drożej, ale pewniej), albo internetowy z ubezpieczoną przesyłką kurierem, lub z odbiorem osobistym. Taniej i do tego masz 10 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny. Czego więcej chcieć?
I nie słuchaj się rad "specjalistów" od wszystkiego w marketach. Albo wcisną Ci coś z czego mają prowizje, albo coś żebyś szybko spłynął. Oczywiście nie mozna uogólniać. Nie raz będąc w markecie podchodziłem do działu z tv i z czystej ciekawości i polewki rozmawiałem z tymi ludźmi. Rzadko pojawiał się ktoś kompetentny, nie wciskający kitu i gadający głupoty.
Jakoś nie mam złych doświadczeń z mm, saturnem czy innym marketem jeśli o zakupy chodzi. NIe jestem nowicjuszem :D sam postępuję podobnie jak i Ty ;) mam niezłą polewkę z tych sprzedawców co wciskają coś o czym pojęcia nie mają. Ostatnio w electro world przysłuchiwałem się jak to "kompetentny sprzedawca" namawiał pewnie małżenstwo do zmiany Tv i sugerował taki a nie inny wybór, śmiech na sali jak do salonu o wymiarach 5x6m zaproponował im 37'' hahaha cóż marketing robi swoje. Ja kieruję się własnym doświadczeniem jakie ono by nie było sam dokładnie wszystko sprawdzam z precyzją co by później nie było zdziwienia ;) opinie innych sa tylko uzupełnieniem moich spostrzeżeń. Także jak w markecie ktoś z obsługi do mnie podchodzi to od razu dziękuję za uwagę :D ale sobie sam dobrze radzę. Jutro zdam relację jak to będzie hehe ;)
 
Ostatnia edycja:

xerth

New member
No to po przeczytaniu wszystkich postow postanowilem, 46z5500. Zadzwonilem, pojechalem i .......... stoi ^^ Kupilem za 6989 w sklepie w Mikolowie, milo i szybko :)

Pozdrawiam

P.S

Dajcie jakies fajne ustawienia :)
 

piorek

New member
Dalszy temat 46" czy 52".
Czy różnica w jakości obrazu Z4500, a Z5500 szczególnie na SD jest znacząca, czy BE3 w 5500 rzeczywiście robi taką różnicę w stosunku do BE2. W każdym MM,Saturn tłumaczą że nie widzą różnicy chociaż wszędzie mi uświadamiano, że Z4500 porównuje się do W5500 pomimo braku 200 HZ i 8 bitowym panelu ale ma BE3. Dodatkowo czy różnica kontrastu 80 000 a 100 000 jest zauważalna i czy nie jest w tym coś dziwnego że Z4500 po roku praktycznie już ciężko jest dostać wyparta przez serię 5500 ( przecież stare serie W są nadal dostępne, może to wynika z tego, że były i są bardzo dobre, a seria Z4500 im nie wyszła i wyjdzie to dopiero w praniu za kilka lat).
Mam jak zwykle rozterki ale różnica cenowa 46" a 52" jest znaczna.
 

paczu

New member
a czy próbował ktoś wykorzystać DLNA?? bo ja mam z tym problem, połączenie seciowe jest skonfigurowane ale nie moge przeglądać zdjęć, słuchać mp3 z PC itp. postawiłem już dwa serwery DLNA (FUPPES, PS3 Media Server) ale tv żadnego nie widzi, tzn nie wyświetla na liście serwerów. w opcji Diagnostyka serwera pojawiają się obydwa ale jako "zakończone niepowodzeniem"
jeden z powodu "komunikacja z serwerem zakończyła się niepowodzeniem" PMS
a drugi "serwer nie jest obsługiwany" FUPPES
czy komuś z Was udało się połączyć prawidłowo z PC??? jeśli tak to przez jaki serwer??
 

Ares78

New member
piorek jest różnica w jakości obrazu przy SD i ciężko to zmierzyć (dla jednych większa dla drugich mniejsza), według mnie zauważalna, ale nie ma jakiejś przepaści w porównaniu z nowszym modelem. Niedawno ktoś miał podobny dylemat do Ciebie, coś kosztem czegoś 52 cale gwarantują, że nie będziesz miał problemu który często pojawia się z czasem czyli syndrom "mógłby być jednak większy".
W kwestii starszych modeli serii W (czyli 4000 i W4500), to ogłoszenia na porównywarkach wiszą, ale tak naprawdę z dostępnością jest ciężko- niedobitki.
 

jabba

New member
:confused:
Nie wiem skąd taka cena ale obserwuję wszelkie zmiany serii Z więc nie mógłbym o takim znalezisku nie napisać. Rewelacja dotyczy modelu 52z5500. Zapomnijcie o cenach z Ceneo czy Skąpca. Pewien sklep (na zdjęciach wygląda bardziej na magazyn :) ) w Komorowie (okolice Janek koło Warszawy) oferuje 52 cale za 6990 a 46 w dość normalnej cenie 5581.
Nie mam pojęcia czy to pomyłka w każdym razie jeśli ktoś jest zainteresowany - niechaj uderza.
Nazwa sklepu internetowego zaczyna się na "o".
 

jabba

New member
:(
Chol... namieszałem rzeczywiście. Wpisuje się 52z5500 a w wynikach wylatuje W - bez sensu. Przepraszam wszystkich, którym narobiłem smaku, to z ekscytacji taką ceną ;p
Niemniej jednak mam nadzieję, że takie pułapy zostaną osiągnięte jeszcze w tym roku.
 

paczu

New member
czy nikogo z Was nie interesują funkcje typu DLNA czy applicast?? bo jak na razie padają tylko pytania jak ten tv radzi sobie z sd i ile cali lepiej kupić... ehh sam więc odpowien na swoje pytanie, może komuś się przyda wskazówka. żeby przeglądać zasoby PC na telewizorze trzeba zainstalować serwer DLNA. u mnie ruszyło z PS3 Media Server ale w wersji 1.11.356. mp3 lecą dobrze, zdjęcia wczytują się tak jak z pena usb czyli dość wolno. poszły też filmy, mkv transkodowane wyglądaja dobrze ale czasami się przycinają, to pewnie wina już dość słabego PC.
 

sonix

New member
paczu napisał:
czy nikogo z Was nie interesują funkcje typu DLNA czy applicast?? bo jak na razie padają tylko pytania jak ten tv radzi sobie z sd i ile cali lepiej kupić... ehh sam więc odpowien na swoje pytanie, może komuś się przyda wskazówka. żeby przeglądać zasoby PC na telewizorze trzeba zainstalować serwer DLNA. u mnie ruszyło z PS3 Media Server ale w wersji 1.11.356. mp3 lecą dobrze, zdjęcia wczytują się tak jak z pena usb czyli dość wolno. poszły też filmy, mkv transkodowane wyglądaja dobrze ale czasami się przycinają, to pewnie wina już dość słabego PC.

Może podasz jakies wskazówki do zainstalowania serwera DLNA , co i jak krok po kroku , byłoby niezle ( wiesz nie wszyscy pytają gdyż nie umieją sobie z tym faktem poradzić jak zainstalować ,jak postawić i jak korzystac z serwera ) napewno niejedna osoba skorzystałby ze wskazowek:hmm:
 

paczu

New member
sonix napisał:
wiesz nie wszyscy pytają gdyż nie umieją sobie z tym faktem poradzić jak zainstalować ,jak postawić i jak korzystac z serwera
kurde no ale chyba po to jest forum żeby pytać jak czegoś nie wiesz albo nie umiesz. założenie jest takie że wśród forumowiczów ktoś już wie i się podzieli wiedzą. ja pytałem ale odpowiedzi w tym wątku nie otrzymałem więc szukałem dalej i znalazłem podpowiedzi w innym na tym forum. to czego się dowiedziałem mogę opisać

no to krok po kroku szczegółowo:

pierwsza sprawa to połączenie tv z pc kablem sieciowym, jeśli bezpośrednio to kablem skrosowanym lub pośrednio przez router

następnie konfiguracja połączenia sieciowego w tv:

home>>ustawienia>>sieć

jeśli mamy router z DHCP to wszystkie ustawienia sieci tv dostanie automatycznie, jeśli nie lub połączenie jest kablem skrosowanym ustawienia wklepujemy ręcznie w zależności od konfiguracji w pc

jeśli połączenie już jest sprawne to stawiamy serwer DLNA na pc

serwer np. PS3 Media Server można ściągnąć stąd http://ps3mediaserver.org/files/pms-setup-windows-1.11.356.exe

instalujemy, uruchamiamy i przechodzimy do zakładki "Nawigacja/Ustawienia Udostępniania".
na dole wciskamy duży zielony plus i wybieramy foldery które chcemy udostęniać (foldery ze zdjęciami, muzyką, filmami...) potem klikamy "zapisz" na górze i "restartuj serwer"

wracamy do ustawień sieciowych tv i wybieramy "Ustawienia wyświetlania serwerów"

jeśli tam nie ma jeszcze naszego serwera to wybieramy "opcje" i "aktualizuj listę" po tej operacji na liście powinien pojawić się serwer.

teraz jak wybierzemy Home to w kategoriach "zdjęcia" "muzyka" i "wideo" będziemy mieli dodatkowo do wyboru serwer a tam foldery, które udostępniliśmy na pc czyli mamy dostęp do wszystkiego (filmy, muzyka, zdjęcia) nie zajmując komputera, inna osoba może w tym czasie z niego normalnie korzystać

pewne rzeczy są dla mnie oczywiste np. ręczna konfiguracja połączenia sieciowego i dla wielu pewnie też dlatego szczegółów nie opisywałem ale jeśli dla kogoś nie jest to tak oczywista sprawa to pytać bez krępacji.
 

paczu

New member
w przypadku switcha połączenie sieciowe w tv trzeba skonfigurować ręcznie, kabel nieskrosowany. reszta pozostaje bez zmian.
 

myty

New member
Brawo @paczu! Zrobiłem jak napisałeś i mam na TV foldery z lapka. Jeszcze nie mogę załączyć YouTube, ale zawalczę. Należy ci się piwko
pozdrawiam myty:D
 
Do góry