Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

slaw2006

New member
witam
od 2 dni walcze z ustawieniami parametrów tv z5500, 40-tki, jakoś nic mi nie pasuje,
mogłby ktoś z szanownych kolegów podać linka do stronki z ustawieniami lub podać swoje ustawienia??
Będe bardzo wdzięzny.
 

tomek_fcb

New member
no to znowu dali promo! obserwuję ceny w rtv/euro agd codziennie i po promocji była stara cena bazowa, teraz wskoczyła kolejna jeszcze lepsza promocja :D szkoda, że cena 46'' się sztywno trzyma ;/
 

paczu

New member
jeśli chodzi o porównanie Z5500 z W5500 to jest kilka słów o tym na konkurencyjnym forum przy teście Z5500, generalnie autor twierdzi że Z-etka jest zauważalnie lepsza. pisał że ma lepszą czerń, lepsze kąty i bardziej naturalne kolory. i tu podkreślał że oba były identycznie skalibrowane. co do sygnału sd to tu najwięcej daje BE3 który jest w obu tych telewizorach więc nie ma się co martwić że Z wypadnie gorzej
 

gregorp

New member
Panowie zwracam honor.

Ale kiedy pisałem była cena bez promo.

Teraz jest cena promo - i zgadzam się ze 46 cali mogłoby pójść w dół.
 

myty

New member
Witam!
Więcej czekał nie będę , jutro w Elektro.pl biore 46Z5500.
Cena poniżej 7.000 PLN. Jak już będzie, to się podzielę swoimi spostrzeżeniami. Zdaję sobie sprawę że cena spada, że złotówka coraz mocniejsza, ale ile można czekać... Do końca roku w najlepszym przypadku euro będzie w okolicach 4PLN, a więc Sony bedzie kosztował w okolicach 6500. Chyba nie warto czekać pół roku by się cieszyć dobrym TV

pozdrawiam myty
 

slaw2006

New member
Panowie, muszę wam powiedzieć ze z5500 wymiata!!!
Obraz z cyfry (bez hd) bądź z kablowki bądź z divx-a na ustawieniach trybu obrazu sport normalnie ŻYLETA, fak że poprzednio miałem crt thomsona, a i przez pewien czas samsunga lcd le32r82b ale to co robi sony z obrazem to przegiecie.

Stąd moje pytanie.
Jak włączyć własny tryb ustawień?? Czy to jest tryb OGÓLNY? W ustawieniach obrazu poustawiałem swoje preferencje na profilu wlasny ale jak go włączyć aby w tym trybie tv pracował???
 

kiloan

New member
slaw2006 napisał:
Panowie, muszę wam powiedzieć ze z5500 wymiata!!!
Obraz z cyfry (bez hd) bądź z kablowki bądź z divx-a na ustawieniach trybu obrazu sport normalnie ŻYLETA, fak że poprzednio miałem crt thomsona, a i przez pewien czas samsunga lcd le32r82b ale to co robi sony z obrazem to przegiecie.

Stąd moje pytanie.
Jak włączyć własny tryb ustawień?? Czy to jest tryb OGÓLNY? W ustawieniach obrazu poustawiałem swoje preferencje na profilu wlasny ale jak go włączyć aby w tym trybie tv pracował???
Zgadzam się, że wymiata:)
Ustawienia własne możesz dokonywać w każdej z dostępnych trybów "scena"
A właśnie na ogólnym czy automat masz swoje ustawienia jako własne (jak wejdziesz w menu obraz to masz na górze opis własne i twoje ustawienia).
 

ravaillez

New member
slaw2006 hehe jak się dobrze skalibruje to jest kosmos, tylko wiesz jak dla mnie divixy to profanacja tego telewizora, on się prosi chociaż o jakość typu dvd, wtedy dopiero widać co potrafi.
myty czekać można długo, ceny już nie powinny dużo spaść (w5500 już zahamowały)
 

gregorp

New member
No jest duża szansa że dzisiaj też się stanę szczęśliwyum posiadaczem tego TV.

Mam takie pytanie: czy korzsytając z Common Interface będę mógł ogladać C+ na tym TV bez dekodera (oczywiście korzsytając z modułu CAM od Cyfry)??
 

Graco_32

New member
Witam Wczoraj kupiłem ten model w rozmiarze 40 Po właczeniu bardzo miło mnie rozczarowała jakość obrazu sd W sklepach widziałem taki obraz w beznadziejnej jakości a ten model wyświetla go super Mam sygnał z multimediów i pomijając ich braki jest naprawde dobrze
 

Ares78

New member
qazar napisał:
Zakupiłem i czekam aż dotrze do mnie :) to mój 7 lcd mam nadzieje że kolejny to będzie oled ;)

OLEDy dość mocno się opóźniają i tu nie chodzi o bariery technologicznie, ale o rynek, żeby nie było zbyt mocnej konkurencji w stosunku do LCD i plasm (które po prostu muszą się sprzedać). Także niestety poczekasz sobie (ja też, obiecałem sobie, że następny będzie OLED).

slaw2006 szkoda jedynie, że nie jest dużo tych programów :/
 

fonfel

New member
Prośba-pytanie do właścicieli Z-tek

Witam,

Właśnie stałem się właścicielem 46z5500. Kupiłem w internecie i mam następujące wątpliwości - może szczęśliwi posiadacze tego TV na forum będą mi w stanie pomóc?

1) Czy Wasz TV posiadał jakieś zabezpieczenia w pudełku oprócz piankowego worka? Tzn. czy był oklejony folią, miał zabezpieczony kineskop i np. naklejki reklamowe? (U mnie tego nie było i zastanawiam się, czy nie wciśnięto mi jakiegoś "zwrotu").

2) Lubię obraz mocno kontrastowy. Czy ktoś z Was nie odniósł wrażenia, że obraz Z-tki jest za mało kontrastowy? Włączam tryb "żywy", gdzie podświetlenie jest na max i kontrast na max, a mimo to czuję, że w jasny dzień to może być za mało. Jeżeli uważacie, że obraz jest OK, to przy jakich ustawieniach?

Dzięki i pozdrawiam,
f.
 

ortax360

New member
Witam

Ja tez miałem bez zadnych naklejek . Jedynie podstawka była oklejona folią .

Z5500 tak ma swieci ciemniej od Z4500 czy W5500 .

Wyłączyłes oszczedzanie energii i atmatyczny czujnik swiatła ?

Jezeli tak to wszytko jest OK .

Jezeli nie wyłaczyłes to wyłacz bedzie jasniej .

Pozdrawiam
 
Do góry